Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia2007

Cytat: ddu w 10 Lip 2012, 12:07:28i co ja mam z tym fantem zrobić, he?
poczekac, delikatnie namawiac na nocnik ale nic na sile bo sie zrazi

ddu

aha. no może.
jakoś nie spieszy mi się do ścierania podłogi ;)
może poczekam aż pojedziemy na wieś

Justynna , mi się wydaje, że ona się nie boi nocnika - siada chętnie ,sama, z pieluchą i bez - przeraża ją chyba to, że jej coś z pupy wylatuje, kiedys nasikała na podłogę, też był krzyk

zosia2007

moj P nie jest odpieluchowany ale czasem ma taka faze ze zdejmuje pieluche i robi tylko na nocnik a czasem nie chce slyszec o nocniku i sika w pieluche
ja go nie zamierzam na sile odpieluchowywac, wiem ze przyjdzie na niego czas, wygodnie mi z tymi pieluchami ;)

magdalinska

u nas z kupą lipa, w ogole nie woła ze chce.... siku bardzo ładnie, są dni ze nawet nie popusci ani kropelki, a kupa tylko w majtki  :zly: pampe zakładam na noc, rano jest sucha (2x mu sie zdarzyło mnie obudzic w nocy, ze chce siku, musiałam z nim wstac), tylko ta kupa :/

Justynna

U nas kupa w większości wypadków ląduje w nocniku. Woła "mam kupę" (do zrobienia, nie w pampersie) :D A z sikaniem sprawa wygląda tak, że posadzony siedzi i często zrobi. W dzień raczej nie woła, za to wieczorem, jak trzeba się położyć i spać, to woła po kilka razy "chcę na nocnik". No i biegamy i siedzimy ;D

elve

Od 7 dni latam ze szmatą, rozdeptuje siki, Anka leje w majtki, zdejmuje mokre ubranie i biegnie dalej się bawić
Dobrze ze dziś w końcu poszła do przedszkola - ktoś mnie odciąży :rotfl:

zuzia

u nas super - Misiek sam biega do toalety, trzeba go tylko czasem pilnować, żeby siusiaka w ręku trzymał.
za to z nr 2 jest  gorzej - przed wyjazdem z K. zrobił kilka razy do toalety. a tam się zaciął i koniec. wstrzymywał 2 dni, później w nocy płacz bo brzuch boli, po założeniu pieluchy kupa od razu :crazy:
nic to, trzeba to to jakoś opanować.

marcheewka

Dzisiaj rano zadzwonila babcia i powiedziała, że Ola zrobiła kupe do nocnika ;)
Nagle powiedziała pipa ( znaczy kupa), babcia pyta - chcesz kupę, ona tak! Poszły  szybko na nocnik i udało sie! Ola była tak dumna, ze biła sobie brawo ;)
No ja też jestem dumna, bo to pierwsza kupa poza pieluchą ( siki już były np. na podlodze :-))
Mam nadzieję, że to nie jedyna taka akcja. Ostatnio wola siku, babcia ją wysadza, ale nic nie robi.

kotabma

marcheewka dla Oli  :bravo:  :bravo:  :bravo:

my sie zawsze zachwycamy jaka ladna kupa  :rotfl:  :rotfl:  :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Ninka po prostu, sama z siebie kilka dni temu pożegnała się z pieluchą

robi do nocnika siku i kupę
sama zanosi nocnik do łazienki i wylewa do kibelka

jupi

ishka82

golinda :bravo: dla Ninki :) Dominika drugi dzień ZUPEŁNIE bez pampy, wpadki się zdarzają, owszem, ale nie spektakularne ;) panie w żłobie zadowolone, ja dumna niczym paw :D dziadki w pozytywnym szoku ;D fajnie :D

konwalia


foszek

Mala wczoraj 2 raz yzrobila kupke na nocnik. A siusiua na zmiane do nocnika i do wc. Szkoda ze tylko ze 3 razy dziennie

mary

Foszek, a od kiedy wysadzać na nocnik zaczęłaś? Mój N. ma 15 mies. i jeszcze nigdy nie widział nocnika, a Twoja trochę starsza i już taki rezultat  :bravo:

foszek

mary_popins u mnie latwiej, bo nasladuje starszego brata, nocniki wyjelam i pozwolilam malej siadac najpier w pieluszce, pozniej zaczelam za kazdym razem jak  F. byl w wc malej sciagac i tez sadzac. Ale to tak sporadycznie, bo nie mialam czasu tego pilnowac.
W zasadzie to dopiero dzisiaj mala przelatala caly dzien bez pieluchy (tylko do spania zalozylam jej) i zaliczyla 2 wpadki, ale kupke zrobila ladnie do nocnika.
Z ciekawostek: F. wolal nocnik grajacy, mala woli taki calkiem zwykly, wysoki.

mary

no tak, na pewno łatwiej, jak jest starszy brat/siostra. Poza tym mój N. nigdzie nie usiedzi przez dłuższą chwilę - on jest w ciągłym ruchu. I też by pewnie wolał zwykły nocnik, bo nie przepada za grającymi zabawkami.
Wstrzymam się z tym nocnikiem bliżej drugich urodzin.

foszek

Cytat: mary_popins w 24 Lip 2012, 12:57:17
no tak, na pewno łatwiej, jak jest starszy brat/siostra. Poza tym mój N. nigdzie nie usiedzi przez dłuższą chwilę - on jest w ciągłym ruchu. I też by pewnie wolał zwykły nocnik, bo nie przepada za grającymi zabawkami.
Wstrzymam się z tym nocnikiem bliżej drugich urodzin.
F. tez nie przepadal za grajacymi zabawkami, a mala wrecz przeciwnie :D

OlaFasola

Pewnie jeszcze jakieś wpadki się przytrafią, ale jest super. Choć jeszcze w niedzielę czarno to widziałam. Wczoraj tylko jedna mini wpadka, a tak to wszytko ląduje tam gdzie powinno :) Bardzo się cieszę, bo myślałam, że to jednak będzie trudniejsze. Pielucha po nocy i spaniu sucha. Chyba mogę powoli zacząć się cieszyć odpieluchowanym dzieckiem :D

marcheewka

No i sie skonczyło! Ola leje w majty na stojąco ( jak jest bna dzialce), wcale nie woła, ze chce siku!
W domu przed kąpielą to samo, sika na podłogę stojąc, choć obok jest nocnik. za nic nie mówi, ze chce siku lub kupe! No skończyło sie zanim sie zaczęło.

OlaFasola

marcheewka, ale chodzi cały czas w majtkach, czy pieluchę też miewa? M właśnie w niedzielę rano jeszcze tak robił, lał po nogach i wcale mu to nie przeszkadzało. A wczoraj jak się trochę posikał, to zaraz w lament.

feeling.good

OlaFasola super!!! Ja też muszę spróbować :)

OlaFasola

Cytat: feeling.good w 16 Sie 2012, 11:11:22
OlaFasola super!!! Ja też muszę spróbować :)
Ania próbuj próbuj. Ja się cieszę strasznie. I nie zniechęcaj się początkowymi niepowodzeniami. Ja miałam obawy, że on nie gotowy, że nie sygnalizuje, że mu wisi czy ma mokro, ale po niecałym tygodniu zmiana jest kolosalna :)

feeling.good

ja się tylko boję ogarnięcia jak jestem z nimi sama w domu. Staś się zsika, Mała może w tym czasie jeśc/usypiać/płakać. W międzyczasie Guru mi w to wejdzie i rozniesie po całej chałupie. Takie mam wizje lol No i jeszcze ja nigdy nie wiem kiedy Stas na drzemkę padnie, więc i tu może być kłopot. Ale spróbować chcę. Może od jutra.
A Mikuś mówi, że chce siku?

magdalinska

u nas dalej z kupa lipa. Kazda w majtki, nawet nie powie, ze zrobił. Nie pomaga tłumaczenie, proszenie, obiecywanie nagród.
A siku pieknie, nie ma wpadek, nic nei popusci przed sikaniem

OlaFasola

Cytat: feeling.good w 16 Sie 2012, 12:28:55ja się tylko boję ogarnięcia jak jestem z nimi sama w domu. Staś się zsika, Mała może w tym czasie jeśc/usypiać/płakać. W międzyczasie Guru mi w to wejdzie i rozniesie po całej chałupie. Takie mam wizje LOL No i jeszcze ja nigdy nie wiem kiedy Stas na drzemkę padnie, więc i tu może być kłopot. Ale spróbować chcę. Może od jutra.
A Mikuś mówi, że chce siku?
hahaha  :rotfl: straszna wizja :D Ale faktycznie najlepiej zacząć w weekend i być we 2 na froncie walki z zalaną podłogą.

A Mikołaj sygnalizuje niekiedy. Wczoraj na klatce podczas wychodzenia z domu chciał teraz natychmiast i siedział na nocniku z 10 minut, ale nic nie zrobił. Potem po drzemce w wózku wołał siku i zrobił na trawę, po bardzo długim spaniu. No i czasem sam po prostu siądzie i się wysika.
Generalnie już rozumie o co chodzi i potrafi w większości przypadków kontrolować pęcherz.
A tak to ja go dość często pytam. Co jakiś czas wysadzam nawet jak mówi, że nie chce. W żłobku chodzą też dość często do kibelka.
Pewnie w jakiejś większej ekscytacji, albo zabawie, jeszcze mu się może zapomnieć, ale jest duża różnica. I już nawet na spacer dzisiaj wzięłam go bez pieluchy.