Nocnikowanie-rady, rady

Zaczęty przez konwalia, 22 Lut 2012, 10:53:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Jak nocnikować 8-miesięczniaka co robi dorosłe kupy(forma, zapach), regularnie ok 10-13
problem-nie idzie w miejscu utrzymać, raczkuje wszędzie

nionczka

Ja się nie znam, ale daje jakieś znaki, że będzie kupa? 3 godziny to dużo.  Trzeba uchwycić moment i zatrzymać na nocniku. A z książeczką?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

robi sie spokojniejsza
ale wlasnie z utrzymaniem w miejscu jest problem
gdyby nie forma kupy, twierdziłabym, ze za wczesnie

czy po prostu najpierw niech sobie siada w ubraniu?

mika

a tak z ciekawosci - czemu chcesz nocnikoeac i co do tego ma forma kupy?

nionczka

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

mika chyba masz racje, przeciez smierdziec bedzie tak samo :D

a czemu? bo ja przewijam na łózku i juz mi smrodliwca na przescieradle rozmazała kilka razy

mascie rację, za wczesnie

kotabma

konwalia ja posadzilam kilka razy w ubraniu, pozniej przed kapiela (Z zrobila siku) i po jakims czasie zdecydowala sie na nr 2.
na nocniku zawsze cos do zabawy - cos atrakcyujnego bylo
teraz ladnie sygnalizuje nr 2 a na nr 1 czasem sie buntuje ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zosia2007

Cytat: konwalia w 22 Lut 2012, 11:07:06
mika chyba masz racje, przeciez smierdziec bedzie tak samo :D

a czemu? bo ja przewijam na łózku i juz mi smrodliwca na przescieradle rozmazała kilka razy

mascie rację, za wczesnie
to kup sobie podklady np seni

mika

konwalia ale ja nie mowie ze za wczesnie, zapytalam z ciekawosci :) u nas nocnik pojawil sie pozniej, jak kalina juz chodzila, Kalina z niego korzysta przed kapiela, czasem tyljo usiadzie i od razu wstaje, czasem zrpbi siku, kupe zrobila raz u babci, ja sprobje ja odpieluchowac na wiosne bo widze ze mniej wiecej wie o co chodzi Ale kazde dziwckp jest inne i metody na nocnok sa roznw, chetnie poxczytam o takich doswiadczeniach. zapytalam z czystej ciekawosci.

abkasia

Konwalia ja mylam pupe mlodego pod kranem lub w wannie :)

marcheewka

Cytat: abkasia w 22 Lut 2012, 11:24:11
Konwalia ja mylam pupe mlodego pod kranem lub w wannie :)

ja też myję pod kranem po nr2.
Na siku mamy na przewijaku podkład belli, ale moja Ola jeszcze daje się przewinąć na przewijaku na leżąco.

Na nocnik nie chce siadać, usiadła dwa razy ale w ubraniu, raz pozwoliła sobie zdjać pieluche i usiadła ale na 1 minutę.
Czekamy jeszcze z nocnikiem aż sama zacznie wołać. Odpieluchowanie planujemy na lato, jak bedzie ciepło.
No ale nic na siłę.

konwalia

ech no nic, przetrwam
przewijaka nie uzywam, podkłady sie nie sprawdza, bo tempo i zakres ucieczki sa zawrotne ;d

dam jej nocnik do zabawy na razie, niech sie nauczy siadac na nim i tyle póki co

feeling.good

konwalia mój egzemplarz był taki sam, więc jedyną opcją było mycie pod bieżącą wodą. Zresztą dużo wcześniej zaczęliśmy to praktykować i tak jest do tej pory

marcheewka

#13
Cytat: konwalia w 22 Lut 2012, 11:45:53
ech no nic, przetrwam
przewijaka nie uzywam, podkłady sie nie sprawdza, bo tempo i zakres ucieczki sa zawrotne ;d

dam jej nocnik do zabawy na razie, niech sie nauczy siadac na nim i tyle póki co

u nas też jest do zabawy. Odkąd nauczyła sie siadać tyłem to usiadła sama, posadzić się nie daje.

Moja daje sie przewijać na leżąco, ale coraz cześciej ucieka. Musze jej dawać coś atrakcyjnego, zazwyczaj odkręca tubki z kremami albo wyciaga wilgotne chusteczki z pudełka.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: marcheewka w 22 Lut 2012, 11:48:52zazwyczaj odkręca tubki z kremami albo wyciaga wilgotne chusteczki z pudełka.
ten sam model :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

konwalia

do zabawy jest "jej" pampers i mokre chusteczki, a i tak masakra

kotabma

Cytat: marcheewka w 22 Lut 2012, 11:48:52Moja daje sie przewijać na leżąco, ale coraz cześciej ucieka. Musze jej dawać coś atrakcyjnego, zazwyczaj odkręca tubki z kremami albo wyciaga wilgotne chusteczki z pudełka.
u nas przewijak juz schowany od ok 2 tygodni ;)
przewijam na tapczanie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

#17
u mnie tez jak u marchewki i zwierza :)
to chyba ten wiek hehe
ale dajemy caly czas rade na przewijaku.

co do nocnika to niania go sadza po drzemce itp., dostaje do reki zabawki, ale jeszcze nic nie udalo mu sie zrobic, ja nie jestem poki co konsekwentna w tym wzgledzie i czasem go nawet nie sadzam. Ma jeszcze chlopak czas.

kotabma

Cytat: konwalia w 22 Lut 2012, 11:55:21pampers i mokre chusteczki, a i tak masakra
ciagle to samo - to sie znudzi
pomysl o kluczach, komorce, jakiejs swiecacej zabawce, kremach, pilotach - generalnie o wszystkim (prawie bo np noza nie dasz :D) czym nie moze sie normalnie bawic :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

natka

Cytat: kotabma w 22 Lut 2012, 13:23:05pomysl o kluczach, komorce, jakiejs swiecacej zabawce, kremach, pilotach - generalnie o wszystkim (prawie bo np noza nie dasz Cheesy) czym nie moze sie normalnie bawic Cheesy
ooo u mnie to samo ale najlepiej dziala...reklama :D J lezy na podkladzie z rossmana, gapi sie na pania od tranu i nawet nei zauwazy kiedy zmienam mu pieluchę ;)
a nocnikowanie tez planuje na lato :)

ddu

u mnie na stojąco
mi się podobał "sposób" nionczki i tez bym chciała właśnie tak
ale to pewnie h. by musiała do przedszkola chodzić...
jak sobie pomyślę o walce z sadzaniem na nocnik....

Angie

ddu najlepiej nie walczyć ;D
dzieci do tego dorastają. Ja spróbowałam raz (Lena miała jakieś 1,5 roku),
ale widziałam, że nic z tego nie będzie.
Jak skończyła 2 lata poszło gładko. Od razu załapała.

kotabma

my mamy zalecenie lekarki zeby jak naszybciej odpieluchowac Z calkowicie. od wiosny sciagamy pampersy i koniec. zobaczymy jak pojdzie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

#23
kota, a dlaczego takie zalecenie?
jak pamiętam, zosia od zawsze korzysta z nocnika...w nocy tylko jej pieluchę zakładacie, czy jak?

Dodany tekst: 22 Lut 2012, 15:17:17

Angie, no własnie nie chcę walczyć
ale, powiem szczerze, czasem mam dość, gonienia za nią, żeby jej tyłek wytrzeć itp

mobka

Konwalia, Kuby sie nie da na czym innym niz przewijak przewinac. Na kanapie/lozku obraca sie i chce uciekac. U rodzicow przewijalismy go we dwojke na sile. U niego najgorsze jest to, ze on robi miekkie te kupy i sie maza. W wannie ryczy, wiec walczymy z chusteczkami. DO wanny wsadzam go tylko w krytycznych momentach, tzn. wtedy, kiedy siusiak jest calkowicie brudny, po sam czubek ;)

Nocnik mamy, niania kupila i ona go czasami sadza. Kuba raczej siedzi i nie ucieka, raczej zaczyna jeczec, zeby go zabrac. Raz zrobik siku i bardzo sie zdziwil. Al ebierze nocnik i mowi sisi, albo "cisnie" jak na kupe. I jak sie go spytac, gdzie sie robi siku, albo kupe to pokazuje nocnik.
Ja na razie odpuszczam, nastawiam sie raczej na lato.