ziuta i remont łazienki

Zaczęty przez ziuta, 14 Lut 2012, 22:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

a czym ten układ różni się od wklejonego przeze mnie ;) ?
zaraz coś pokombinuję
pralka jest chyba za wysoka zeby ją pod blat wstawić

iksa_nl


wrobelek0403

#27
ziuta teraz juz rozumiem :D :D i juz sie nie upieram :)


a inspiracja bardzo ładna :thumbup:

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 10:01:15

elvelve a to nie jest tak, ze ta góra pralkowa jest zdejmowana wlasnie po to, zeby ją zabudowac blatem.

ale moze cos myle :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 09:57:32a czym ten układ różni się od wklejonego przeze mnie
no jak czym? u Ciebie były szafki pod umywalką, a tu jest dość cienki blat (nie ambona :D) i pod nim nic, czyli tak jak ja chcę
w dodatku jest pociągnięty ten blat jeszcze nad wannę, co też stanowi jakiś pomysł dla mnie, bo nie wiem co zrobić z tą przestrzenią w rogu ;D
u Ciebie też tak jest? idę się jeszcze raz przyjrzeć :hmm:

elve

blat nad wanną imho niepraktyczny, szybko się tania płyta rozwarstwi od wilgci, musiałbyś zrobić z płytek, a to już nie będzie cienki blat

dlaczego nie chcesz mieć szafek pod umywalką? to niewykorzystana przestrzeń + brzydkie bebechy umywalki
zwykle po jakimś czasie zaczynasz tam zbierać wiadra, miski, pudełka, klamoty itp

ziuta

elvelve u mnie wanna nie zajmuje całej szerokości ściany, ja tam mam jeszcze jakieś 40cm odległości od końca wanny do ściany, teraz to jest zabudowane równo z wysokością wanny, jeśli zrobiłabym tak samo i nad tym pociągnęła blat, to obawiam się, że byłoby tam jakieś bezsensowne 5 cm róznicy między poziomem wanny a blatem i nie wiem jak to rozwiązać, żeby było ładnie
gdyby uciąć blat równo z wanną i nie ciągnąć go dalej to też bez sensu, bo blat będzie miał wtedy tylko 1m
szafek pod umywalką nigdy nie miałam, nie podoba mi się to po prostu ;D jeszcze jak jest taki długi ciąg to ok, ale u mnie to by była szafka szerokości 1m, no taka komoda, nie podoba mi się ta wizja
i nigdy w swojej karierze nic pod umywalką nie gromadziłam, więc jestem spokojna ;)
o przepraszam, teraz stoi tam podest dla Karola, ale to akurat imo bardzo praktyczne miejsce ;)

elve


ziuta

#32
aa, i też nie wiem z czego ten blat...
drewno nie, bo nie będzie tam nic drewnianego
jakiś "marmurek"?
albo laminat? tak jak tu tylko pomarańczowy? nie za dużo pomarańczowego? może biały? tylko kto mi to zrobi...
http://www.roca.pl/aranzacje/zobacz/11

elve

#33
poddaje się, masz wszystkie piony w jednym miejscu i bez kucia daje to niewielką możliwość manewru
więc albo zostawić jak zaplanowałaś
albo tak:
zarówno umywalkę jak i wc powiesić na niskich stelażach, nad powstałą półką lustro na całą szerokość ściany (wariant A), nad półką szafka z frontem lustrzanym do sufitu (wariant B), szafka tylko nad umywalką (jeśli okno jest mniej niż 25 od ściany - wariant C)
wanna oddzielona ścianką działową (wtedy można powiesić prysznic), w powstałej wnęce pralnia i szafki do sufitu

kontynuować czy nie odpowiada?

ziuta

elvelve, przede wszystkim dzięki za zaangażowanie i poświęcony czas  bighug
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Twój pomysł jest ciekawy, ale szczerze mówiąc nie widzę jego przewagi nad moim pierwotnym...
jak już pisałam, ja szukam przede wszystkim pomysłu na umywalkę w blacie, najlepiej długim blacie, a w zaproponowanym przez Ciebie układzie i tak długiego blatu nie pociągnę, będzie max. ok. 1 m, czyli tyle, na ile pozwala mi obecny układ bez żadnego kombinowania (bo nie wiem czy dobrze rozumiem, ale przecież nie pociągnę blatu nad wc, a ściana, na którą dałaś umywalkę i wc ma tylko 1,90m)

elve

ziuta w czym lepszy?
- zyskujesz b.pojemną szafę na wszystko z pralką
- wszystko co teoretycznie znalazłoby się na umywalce ląduje w szafkach nad umywalką
- blat=graciarnia (chyba ze chowasz wszystko tak jak ja, do szafek, a wtedy po co blat?)
- blat z laminatu rozejdzie się szybko, blat z egzotycznego drewna czy kamienia/konglomeratu pochłonie znaczącą część twojego budżetu

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 10:00:09elvelve a to nie jest tak, ze ta góra pralkowa jest zdejmowana wlasnie po to, zeby ją zabudowac blatem.

ale moze cos myle
nie mylisz, gora pralkowa sie zdejmuje do wysokosci przecietnego kuchennego blatu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl


elve

#38
ale po co?
za dużo masz pieniędzy :mocking:
blat by miał uzasadnienie jakbyś pod nim szafki chciała, albo miała niską pralkę

wiem, ze umywalki z puściutkim blatem, bez szafek wyglądają pięknie, ale są po prostu niepraktyczne, zajmują miejsce, a ty masz go mało

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 11:44:27

no to tak: http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110
uwagi:
- blat ma 180, ale część nad wanną niefunkcjonalna
- blat ma tylko 40cm szerokości, trzeba by pokombinowac z umywalką
- blat z płytek, bo wanna i umywalka (wtedy szerokość to ok 15cm)
- wanna krótka 150cm
- koło pralki zabudowa z laminatu

ziuta

a nie mogę mieć na blacie takich podstawowych kosmetyków? żelu do mycia twarzy, słoiczka z kremem, przyborów do golenia O., szczoteczek do zębów, flakonika z ulubionymi perfumami moimi i O., do tego skrzyneczka z kosmetykami kolorowymi i tyle
mi to nie przeszkadza, a kręci mnie fakt, że mogę to mieć na jedno wyciągnięcie ręki i nie muszę za każdym razem otwierać i zamykać szafki
jak w hotelu na wakacjach ;D tam są zawsze takie marmurowe blaty i tam sobie wszystko ładnie ustawiam :D
a jak mam jakieś wielkie przyjęcie i przychodzą super ważni goście, czyli 2 razy do roku, to chowam wszystko do szafki i już - mniej to roboty niż chować to i wyjmować codziennie, po kilka razy dziennie, czyż nie? ;D

elve

#40
ziuta a no to co innego, ja nie znoszę wystawek, kurzołapy i jeszcze kuszą dzieci do zjedzenia

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 11:47:51

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 11:45:22mniej to roboty niż chować to i wyjmować codziennie, po kilka razy dziennie, czyż nie? Grin
ja wyjmuję max 2x krem i waciki, mąż przybory do golenia 1x, nożyczki raz w tygodniu, mydło szczoteczkę i pastę mam blacie,

zwierzatko_mojej_mamy

ziuta tak, masz racje :D ja tez nienawidze w mojej klitce, ze wszystko mam na styk w szafce za mna, tylko kilka kosmetykow mi sie miesci w miniszufladzie pod umywalka i to niezbyt wysokich, a ruszenie mistarnej konstrukcji w szafce powoduje czesto zawalenie sie wszystkiego, bo potrzebowalam waty, ktora miesci sie tylko w tyle szafki, a z przodu mam kubeczek ze szminko-tuszami i wlasnie wypieprzylam kubeczek na podloge i teraz zbieraj to i ukladaj... wolalabym kurzolapy co 3 dni wycierac niz sie miotac jak gowno w przereblu
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

zwierzatko_mojej_mamy ale ty masz miniłazienkę

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

#44
Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 11:39:02no to tak: http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110
no! i to jest to, o co mi chodzi :D
tylko nie wiem, jak to w praktyce rozwiązać
1) nie wiem jak ma się wysokość blatu do wysokości wanny, wydaje mi się, że wanna jest niżej niż optymalnie blat, więc co z przestrzenią pomiędzy? może obudować tylko wannę, tej dalszej części nie murować, przestrzeń pusta i pod tą częścią blatu rodzaj schowka?
2) czy wchodzi w grę jakiś "uskok" - różnica wysokości, blat w tej części nad wanną obniżony? nie umiem sobie tego zwizualizować
3) czy mogę pociągnąć ten blat z lewej strony w dół (jak na pierwszym zdjęciu w pierwszym poście) czy będzie za dużo
4) z czego ten blat? chyba rzeczywiście jedynie z płytek? może tam wrzucić np. ten frontowy brzeg z tej mozaiki w komplecie z płytkami czy też za dużo


Dodany tekst: 15 Lut 2012, 12:01:46

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lut 2012, 11:48:59
ziuta tak, masz racje :D ja tez nienawidze w mojej klitce, ze wszystko mam na styk w szafce za mna, tylko kilka kosmetykow mi sie miesci w miniszufladzie pod umywalka i to niezbyt wysokich, a ruszenie mistarnej konstrukcji w szafce powoduje czesto zawalenie sie wszystkiego, bo potrzebowalam waty, ktora miesci sie tylko w tyle szafki, a z przodu mam kubeczek ze szminko-tuszami i wlasnie wypieprzylam kubeczek na podloge i teraz zbieraj to i ukladaj... wolalabym kurzolapy co 3 dni wycierac niz sie miotac jak gowno w przereblu
:D
:highfive:
i napij się, kobieto :beer: :D

elve

1) wanna będzie niżej od blatu umywalki, blat trzeba zabudować od strony wanny, bo półki tam nie da się zrobić, można spróbować uratować tą przestrzeń jakimś cargo, ale atedy trzeba zachować przynajmniej 70-80 cm odstępu między wanną, a syfonem umywalki
2) możesz zrobić blat umywalkowy 110cm i półkę 70cm przy wanie, moim zdaniem będzie brzydko, ale będziesz miałam miejsce na kosmetyki do kąpieli
3) nawet musisz, bo na czymś ten blat musi się opierać
4) moim zdaniem tylko z płytek, moze być cały z mozaiki (nieco wyższy koszt), albo z płytek (pytanie jakie wymiary mają te wybrane przez ciebie

szelma

Stanowczo głosuję za opcją szafki plus rzeczy na wierzchu :). I to szafki właśnie takie, żeby nie wypieprzać sobie tym czymś z tyłu to coś z przodu, bo rano to człowieka szlag może trafić, jak se tak piąty dzień z rzędu wypieprzy ;).

W sumie taki plat to chyba mógłby być cały z mozaiki - tylko jeszcze zależy, jaka ta mozaika. Ja mam dużo w łazience, łącznie z taką półką wzdłuż umywalek, i trochę kijowo się to czyści, ale ta moja mozaika jest taka dość chropowata.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

ziuta musisz sie pogodzic, ze w tej łazience nie da sie zrealizowac Twoich marzen bez gruntownego kucia ;)


ostatni plan narysowany przez elve ma podstawowy problem - blat jest waski, wiec i umywalka bedzie waska - a to najgorsze co moze byc, wierz mi mam taka, wszystko sie rozchlapuje, P sie wkurza, bo nie moze sie porzadnie ogolic, no nedza i tyle.

co wiecej, wy jestescie wysocy, kupcie sobie porzadna duza wanne, a nie 150 cm, bo co to za kąpiele z podkurczonymi nogami ;)




Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

o, to ja jestem konus, a mam 170 wanne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

szelma

Cytat: hrabinja w 15 Lut 2012, 12:08:10taki plat

lol Dobra, płaski blat to plat - jasne, nie? lol

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 12:15:58co wiecej, wy jestescie wysocy, kupcie sobie porzadna duza wanne, a nie 150 cm, bo co to za kąpiele z podkurczonymi nogami

Tak, tak. Mała wanna to zuo. Tak samo jak wąska umywalka. Wróbelek prawdę prawi :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!