ziuta i remont łazienki

Zaczęty przez ziuta, 14 Lut 2012, 22:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

#225
ziuta spokojnie, widzę światełko w tunelu :D

co do płytek, to wszystko bym wykafelkowała do wysokości okna :) tzn ścianę z umywalką do 120cm, a powyżej lustro do wysokości okna
płytki można odpuścić za pralką jeśli zdecydujesz się na zabudowę

co do szafy, możesz zrobić zabudowę od geberitu do ściany o głębokości 45-46cm, pralka nie zasłonięta drzwiami, nad pralką drzwiczki; szafa wyszłaby bardzo pojemna

z bloczkami chodziło mi o to:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 26 Mar 2012, 22:44:11

ziuta 45cm byłoby opytmalne
ale nadal masz korytarzyk, i taką dziwaczną wnękę między blatem, a stelażem WC
ten plan daje wrażenie nieuporządkowania

ziuta

Cytat: elvelve w 26 Mar 2012, 23:40:50co do szafy, możesz zrobić zabudowę od geberitu do ściany o głębokości 45-46cm, pralka nie zasłonięta drzwiami, nad pralką drzwiczki;
a to nie będzie dziwnie to wc w takiej wnęce między oknem a zabudową? tak za szafą siedzieć? :D
rozumiem, że ta pralka niezabudowana, a ta przestrzeń, które zostanie obok pralki to z drzwiczkami? chyba, że dać pralkę do ściany, a w tym co zostanie obok zrobić jakąś półkę otwartą na gazety, książki etc., teraz nam tego brakuje, chociaż sama nie wiem, bo ja nie lubię otwartych półek, a te gazety to w sumie można na gebericie położyć, a jak goście do sprzątać ;)
Cytat: elvelve w 26 Mar 2012, 23:40:50i taką dziwaczną wnękę między blatem, a stelażem WC
no to akurat też mnie niepokoi ;)

elve

Cytat: ziuta w 26 Mar 2012, 23:51:56a to nie będzie dziwnie to wc w takiej wnęce między oknem a zabudową? tak za szafą siedzieć? Cheesy
no właśnie o to chodzi by tak od razu tyłkiem nie świecić :P

tej przestrzeni obok pralki bym nie zabudowywała, to będzie ok 30-35cm, albo półki "na gazety" albo bez półek na proszek do prania


elve

HA! a z blatu nie pozjada?


elve

ziuta a nie planujecie stołeczka, zeby mógł samodzielnie myć ręce? Anka momentalnie załapała, ze taki stołeczek można w dowolne miejsce sobie podstawić i buszować

a teraz nauczyła się otwierać drzwi, więc jutro mąż będzie montował blokady do szafek i szuflad
na blacie zostają tylko szczoteczki do zębów i mydło, ryzyko zminimalizowane

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: elvelve w 26 Mar 2012, 19:43:47
eeeee tam, wanna też ma linię, jedna mała dojdzie nic się nie stanie!

moja wanna nie ma linii ;) ma plytki dokola bezliniowe ;)

Cytat: wrobelek0403 w 26 Mar 2012, 19:49:09
moja droga szukasz diury w całym :P

a kibel pieeekny :D
kiblek piekny, ale dziura to jest pomiedzy plytkamia kiblem ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

stołeczek mamy od kilku miesięcy, Karol o dziwo stosuje go tylko i wyłącznie do mycia rąk ;D ale on w ogóle nie ma tendencji do wspinania się, taki widać ezgemplarz
u mnie stoi teraz mnóstwo rzeczy na wysokości wanny, szczególnie się tym nie interesuje, ogląda czasem moje kosmetyki do makijażu, ale to zawsze pod nadzorem, nie zostawiamy go samego w łazience
ja właśnie chciałam wszystkie szafki wiszące, żeby nie było opcji, że dosięgnie do tego, co niebezpieczne, ale moja wizja szafek wiszący na dwóch przeciwległych ścianach odpadła w przedbiegach ;D :daisy:
takie rzeczy jak żele do mycia czy kremy go zupełnie nie interesują, więc się tym jakoś nie martwię
no ale taki proszek to już się swietnie nadaje do rozsypania, jeśli nawet nie zjedzenia ;)

ziuta

#234
wkleję sobie, bo rozrysowałam chyba wszystkie sensowne opcje, które wchodzą w grę bez ruszania wc
http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110
jak przyjdzie fachowiec, to zapytam go też czy wc można ruszyć, ale nie sądzę
dalej nic nie wiem, ale to nic ;)

elve

za bardzo dosunęłaś WC do ściany, musi być min 20cm od ściany, jeśli jest parapet to więcej
ponadto
1 - szafka za blisko WC, ogólnie za mało miejsca przy WC
2 - lepiej, nie podoba mi się wizualnie
3 - lepiej pralkę i szafę dać jak na 2, blat umywalki za blisko WC

sugeruję tak (blat umywalkowy max 110cm): http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562

ziuta

#236
no kurczę, właśnie specjalnie szukałam i czytałam na forum muratora, że stelaże do wc mają standardowo 50 cm, a są też węższe, 35cm, 40cm, ja założyłam 50cm, czyli, wg tego co przeczytałam, standardowo
pozostaje odległość od ściany, tam się może rzeczywiście trzeba trochę odsunąć, tu się zgodzę, ale czy na pewno aż tyle? parapetu nie ma, pod oknem jest kaloryfer, ale w głębokiej wnęce, nic nie wystaje a wręcz jest tam jeszcze luz, Ty zakładasz stelaż wc 81 cm, naprawdę trzeba tak dużo?
mi się wydaje, że ważniejsze jest, żeby ten blat był jak najdłuższy, żeby to wizualnie wyglądało ok, a stelaż wc tylko tyle ile trzeba, czyli np. odsunąć się te 20cm od okna i tyle
muszę jeszcze rozłożyć gazety symulujące wannę i sprawdzić czy przed wc jest dość miejsca, bo na planie tego nie umiem stwierdzić
elve, a wg Ciebie, która wersja lepsza? 1 czy 3? (w wersji 3 nie wiedziałam jak dać tą pralkę, skoro mówisz, że na tej drugiej ścianie lepiej, to ja to kupuję ;))

Dodany tekst: 28 Mar 2012, 11:03:34

a blat za blisko wc? popatrz na pierwsze zdjęcie, które wkleiłaś na tej stronie, tam blat jest bardzo blisko wc i chyba mnie to nie razi...

wrobelek0403

ziuta to nie chodzi o estetyke, tylko wygode, jak siedzisz na kibelku, musisz miec miejsce, zeby po papier siegnac, w łokcie sie nie walic o sciane. :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#238
Cytat: wrobelek0403 w 28 Mar 2012, 11:08:27
ziuta to nie chodzi o estetyke, tylko wygode, jak siedzisz na kibelku, musisz miec miejsce, zeby po papier siegnac, w łokcie sie nie walic o sciane. :D
ej no, ja tam chadzam załatwić potrzebę, a nie wypoczywać ;)
wiem, wiem, o co chodzi, te 50cm wydawało mi się wystarczającą przestrzenią, ale muszę to jeszcze sprawdzić, zobaczyć ile mam teraz miejsca, ile jest u rodziców, bo oni mają wc na stelażu między kabiną a szafką zabudowaną

elve

#239
ziuta nie chodzi o szerokość stelaża, ale o ergonomię korzystania z WC
zwykle zakłada się po 20cm z każdej strony muszli WC
możesz spróbować dać 10-15cm od strony umywalki, ale warto dla 5cm odbierać sobie komfort korzystania z WC

Dodany tekst: 28 Mar 2012, 10:31:12

Cytat: ziuta w 28 Mar 2012, 12:02:19a blat za blisko wc? popatrz na pierwsze zdjęcie, które wkleiłaś na tej stronie, tam blat jest bardzo blisko wc i chyba mnie to nie razi...
to jest mini łazienka, ekstremalnie mini łazienka, poza tym kwestia perspektywy zdjecia, i moim zdaniem tam jest ze 20cm od ściany i ok 10-15cm od blatu

Dodany tekst: 28 Mar 2012, 11:33:00

no i jeszcze kwestia WC jakie kupicie, jak będzie wąskie to całość też zajmie mniej miejsca

zuzia

ziuta
ja ze względu na umywalkę wybrałabym 3 opcję

sierpniowajulka

#241
Ziuta, czemu nie możesz przenieść wc? Przecież miskę ustępową można bez problemów lokować do 150cm od pionu. To by bardzo ułatwiło sprawę.

Dodany tekst: 13 Kwi 2012, 17:02:08

Na jakiej wysokości zaczyna się okno?


Dodany tekst: 13 Kwi 2012, 18:10:56

Bo, jeżeli spód okna jest wyżej niż na 90cm, to możesz to tak rozwiązać:

Dodany tekst: 13 Kwi 2012, 19:13:33

Jeżeli pion kanalizacyjny jest w narożniku przy oknie, to masz do niego w tym układzie 147cm, czyli ok. Wszystkie rury prowadzące do pionu ukrywasz w zabudowie. Pod oknem blat z palką pod spodem i dalej z umywalką wpuszczaną w blat albo podwieszaną pod blatem. I wanna. Ile jest od drzwi do ściany, na której umieściłam wannę?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: sierpniowajulka w 13 Kwi 2012, 20:01:45Ziuta, czemu nie możesz przenieść wc? Przecież miskę ustępową można bez problemów lokować do 150cm od pionu. To by bardzo ułatwiło sprawę.
nie miałam pojęcia, że tak jest
ogromne dzięki julka, taka informacja naprawdę wiele ułatwia bighug
Cytat: sierpniowajulka w 13 Kwi 2012, 20:01:45Na jakiej wysokości zaczyna się okno?
nie pamiętam dokładnie, wiem że mierzyłam, ale zapomniałam :blush: sprawdzę to
Cytat: sierpniowajulka w 13 Kwi 2012, 20:01:45Wszystkie rury prowadzące do pionu ukrywasz w zabudowie.
jaką zabudowę masz na myśli? bo na planie nic nie ma pomiędzy wc a pionem, więc nie wiem gdzie te rurki chować
i właśnie, gdzie przy tym układzie jakieś szafki, miejsce do przechowywania?
i jeszcze jedna wątpliwość - pod oknem jest kaloryfer we wnęce, nie wiem czy pralka może stać w tym miejscu, chyba że ten kaloryfer wywalić (i tak jest do wymiany) i zamontować taki grzejnik rurkowy na ścianie
Cytat: sierpniowajulka w 13 Kwi 2012, 20:01:45Ile jest od drzwi do ściany, na której umieściłam wannę?
95cm, ale sprawdzę jeszcze raz w domu

sierpniowajulka

Ziuta, to sprawdź jeszcze odległość okna od narożnika. I szerokość okna.
Rury od wc schować można w zabudowie, która jest na planie oznaczona cienką linią przy ścianie, na której wisi miska ustępowa.
Grzejnik bym wyrzuciła. I tak potrzebna Wam będzie drabinka, więc ten jest zbędny. Rozważyłabym dodatkowo podłogówkę. W łazienkach lokalizowanych przy ścianach zewnętrznych budynku podłoga zawsze jest bardzo zimna w chłodnych porach roku.
Z zabudową pokombinuję, jak podasz mi te wszystkie brakujące wymiary. :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

Cytat: sierpniowajulka w 16 Kwi 2012, 10:56:42Z zabudową pokombinuję, jak podasz mi te wszystkie brakujące wymiary.
sierpniowajulka dzięki! bighug
pomierzę dokładnie w domu

ziuta

pomierzyłam:
- odległość od drzwi do ściany po prawej (tej z wanną) - 95 cm
- wysokość parapetu: 96 cm
- szerokość okna: 100 cm
- odległość okna od narożnika: 11 cm