ziuta i remont łazienki

Zaczęty przez ziuta, 14 Lut 2012, 22:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 13:34:54elve ale ta zmiana daje mi tylko 12cm dodatkowo, poza tym układ jest dokładnie ten sam, a muszę kuć żeby poprowadzić wodę i odpływ
i tak trzeba kuć, bo płytki trzeba będzie kuć, a to i tak minimalne kucia

nieważne
powodzenia!


szelma

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 13:49:27o! o! o!

I potem będziesz do drogerii z centymetrem chodzić, żeby na pewno Ci wszystko pod ten blat weszło ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

zwierzatko_mojej_mamy

ksiazki wejda - ja bym nie narzekala na taki blat ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lut 2012, 13:52:31
ksiazki wejda - ja bym nie narzekala na taki blat ;)
i ręczniki
i blat jest wąski, więc nie trzeba skracać wanny
i umywalka nie jest wąska
;D
no myślę dalej...

szelma

Ale ten blat wygląda na bardzo wąski - dużo się nie zmieści, a jak się zmieści, to będzie stało na kupie. W umywalka nie jest taka mała i tak dziwnie wystaje z tego blatu :hmm:.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

suegro

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


To u mnie, ta szafka się wysuwa tak jak zwierz pokazała.

Z drugiej strony też jest taka szafka tylko z półkami.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

ale zolto w tle :D bez sensu :D to klamstwo :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

suegro

#108
zwierzatko_mojej_mamy no takie są moje zdolności foto :D

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 14:03:43

To drugie zdjęcie jakie posiadam. ;)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#109
ziuta i będzie kucie i droga bateria podtynkowa, bo nablatowej/naumywalkowej nie możesz zamontować
umywalka musi być wąska, max 30cm, sprawdź najpierw czy są takie dostępne

ładna ta aranżacja, tylko z czego blat?
no i co tam będziesz trzymać :mocking:

ziuta

#110
Cytat: suegro w 15 Lut 2012, 13:56:49To u mnie, ta szafka się wysuwa tak jak zwierz pokazała.Z drugiej strony też jest taka szafka tylko z półkami.
su fajne to bardzo

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 14:07:15

Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 14:04:15ziuta i będzie kucie i droga bateria podtynkowa, bo nablatowej/naumywalkowej nie możesz zamontować
:(

wrobelek0403

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 13:49:27
o! o! o!

bardzo ładnie, to mnie zaczyna przekonywac :D

jesli tylko nie bedzie Ci przeszkadzac wąska umywalka, ale zapytaj sie meza - to on sie goli ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

ziuta a nie możesz sobie fantazji łazienkowych zostawić na wyposażanie domu?
teraz masz mały budżet i małą łazienkę i mnóstwo do zmieszczenia w niej

ziuta

#113
Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 14:09:36
ziuta a nie możesz sobie fantazji łazienkowych zostawić na wyposażanie domu?
teraz masz mały budżet i małą łazienkę i mnóstwo do zmieszczenia w niej
to co mam teraz w łazience mieści się w dwóch szafkach: 60x60x20 cm i 40x200x20 cm
w moim pomyśle miałabym dwa razy 190x60x20 cm, więc więcej niż obecnie
no nie mam poczucia, że mam mnóstwo rzeczy do zmieszczenia... :hmm:
ale ok, załóżmy, że nie będzie blatu, to teraz szukam pomysłu, gdzie ustawić te kilka rzeczy używanych codziennie (tych, których nie chcę każdego dnia dwa razy wyciągać i chować do szafki)

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 14:22:39

a, a na wyposażanie domu to ja mam zupełnie inne fantazje ;)

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 14:27:05

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 14:08:52jesli tylko nie bedzie Ci przeszkadzac wąska umywalka, ale zapytaj sie meza - to on sie goli
wrobelek właśnie spojrzałam na zdjęcia, żeby się upewnić - ta umywalka, która jest teraz sięga krócej niż do wanny, nie wystaje na nią, czyli ma max. 40 cm razem z tym brzegiem, a mąż nigdy nie narzekał, że jest wąska, ja też nie...

elve

#114
ziuta to po co chcesz dwa rzędy szafek wiszących?
co do umywalki na wizualizacji, ona ma podstawę ok 30cm i rozszerza się do góry, szersza umywalka zmusi cię do skrócenia wanny
sprawdź czy taką dostaniesz?

ziuta

Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 14:28:54ziuta to po co chcesz dwa rzędy szafek wiszących?
bo się przywiązałam do tego pomysłu ;)
bo 1,5 rzędu będzie głupio wyglądać? ;)
jeden rząd też może być, ale wydaje mi się, że 2 lepiej, a przecież zawsze jest tam co włożyć, to nie o to chodzi
chodzi mi tylko o to, że nie mam wrażenia, że potrzebuuję szczególnie dużo szafek do przechowywania, za to bardzo chcę miejsce na kosmetyki podręczne ;D
jasne, że muszę sprawdzić dostępność, ale najpierw muszę się zdecydować na którąś koncepcję

elve

aaaaa i jeszcze jedno do twojej koncepcji - będziesz musiała przenieść instalację wodną na przeciwległy bok wanny, nie może zostać tam gdzie jest obecnie bo będziesz miała półkę

przywiązanie do pomysłu to mało
wydaje mi sie ze szafki na wanną to zły pomysł, zostawiłabym tylko te nad WC i pralką

ziuta

#117
Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 14:46:47aaaaa i jeszcze jedno do twojej koncepcji - będziesz musiała przenieść instalację wodną na przeciwległy bok wanny, nie może zostać tam gdzie jest obecnie bo będziesz miała półkę
też się nad tym zastanawiałam, ale teraz też tam mam półkę (na równi z wanną, nie mam tylko tej "górnej") i gra :hmm:

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 14:58:19

widzę, że elvelve już ma serdecznie dość mojej koncepcji :blush:

elve

#118
pod warunkiem, ze blat będzie z płytek
a jak będzie z płytek to już nie będzie miał uroku tego ze zdjęcia, bo będzie cięższy i szerszy

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 15:00:21

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 14:57:15widzę, że elvelve już ma serdecznie dość mojej koncepcji blush

po prostu jej nie rozumiem ;)

wrobelek0403

Cytat: ziuta w 15 Lut 2012, 14:22:05wrobelek właśnie spojrzałam na zdjęcia, żeby się upewnić - ta umywalka, która jest teraz sięga krócej niż do wanny, nie wystaje na nią, czyli ma max. 40 cm razem z tym brzegiem, a mąż nigdy nie narzekał, że jest wąska, ja też nie...

to ok, pamietaj tylko wazna jest nie tylko szerokosc ogólna, ale szerokosc wnetrza miski.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

#120
ziuta jak dla mnie ta półka nad wanną jest bezcelowa, nie ułożysz tam ani ręczników, ani koszyków ani nic co moze zawilgnąć
jeśli przeniesiesz instalację możesz sobie wtedy nawet zafundować kabinę prysznicową (nie kusi cię luksus obu wolnych rąk podczas mycia się?)

wiesz, ja wyznaję zasadę ze musi być przede wszystkim funkcjonalnie, stąd moja niechęć do twojej wizji
przepraszam, ze tak krytykuje twoje pomysły :blush:

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 15:29:09

znalazłam ci umywalką http://www.budomarket.pl/popup_image.php?pID=430&imgID=2

ziuta

elvelve spoko, ja sobie zdaję sprawę, że jak się na coś napalę, to potrafię być idiotycznie uparta  :blush:
tak jak mówiłam, jak mi nie wyjdzie wersja z blatem, to zostanę przy zwykłej umywalce do ściany, ale najpierw chcę mieć pewność, że tak się nie da/nie ma sensu
liczę, że może ktoś coś podpowie, jak nie, to odpuszczę
przeniesienia instalacji na drugą stronę absolutnie nie wykluczam, rozważam tylko, czy jest celowa
mnie te półki i to, co będę na nich trzymać średnio interesują, mi chodzi o blat ;) te półki, które powstały są tylko drogą do tego, żeby mieć jakąkolwiek formę blatu ;)
ale też nie chcę za wszelką cenę, więc na razie drążę, drążę, badam, na ile to ma sens, jakie ma zady, a jakie walety ;)
i dziękuję Ci po stokroć za zaangażowanie bighug i sorry za upór...
a umywalka bardzo mi się podoba :)

inkageo

Ziuta nie rób sobie tej wystawki kosmetykowej, pomyśl jeszcze raz ;) Brak rzeczy na wierzchu nie oznacza wyciągania i wkładania ich po 100 razy dziennie ;) Ja otwieram szufladę i się maluję, kosmetyki odkładam na miejsce do otwartej szuflady, jak skończę się malować to pchnę kolanem i jest porządek.. Kasetkę z kosmetykami też trzeba otworzyć ;)
Imagine there is no hate

golinda


ziuta

Cytat: inkageo w 15 Lut 2012, 18:15:25
Ziuta nie rób sobie tej wystawki kosmetykowej, pomyśl jeszcze raz ;) Brak rzeczy na wierzchu nie oznacza wyciągania i wkładania ich po 100 razy dziennie ;) Ja otwieram szufladę i się maluję, kosmetyki odkładam na miejsce do otwartej szuflady, jak skończę się malować to pchnę kolanem i jest porządek.. Kasetkę z kosmetykami też trzeba otworzyć ;)
no dobra, a gdzie masz jakiś żel do mycia twarzy? krem do twarzy? tonik? szczoteczki do zębów i pastę?
pewnie w jakiejś szafce... ja nie lubię mebli łazienkowych - właśnie się zdiagnozowałam ;)