ziuta i remont łazienki

Zaczęty przez ziuta, 14 Lut 2012, 22:46:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

dobra, czas poprosić o radę kogoś mądrzejszego, bo stanęłam w martwym punkcie
przyszło mi remontować ponad 20-letnią łazienkę, jedną z dwóch w domu moich rodziców
ma być tanio, bo to nie moje ;D
remont nie był w planie, ale płytki stwierdziły, że czas na nie i odpadły ;D
generalnie układ zostaje ten sam - po pierwsze dlatego, że nie mam lepszego pomysłu, po drugie dlatego, że ma być tanio, po trzecie dlatego, że całkiem dobrze się sprawdza w praktyce
plan jest taki:
- ściany i sufit białe
- płytki prawdopodobnie te http://ceramicamediterana.pl/rhino_gris_grafito.html (to jest szary+grafit, nie żaden beż, choć tak to na moim monitorze wygląda...), a jeśli nawet nie te, to coś podobnego w szarościach, grafitach, raczej mat
- na krótszych ścianach, tych "bocznych" na całą szerokość ściany i 60 cm wysokości szafki wiszące na wymiar z frontami w kolorze pomarańczowym na wysoki połysk (jak na ostatnim zdjęciu), bez uchwytów, otwierane na pushe
- półeczka-wystawka nad wanną zlikwidowana
- wc zabudowane (spłuczka obudowana na stelażu, you know)
- pralka przestawiona na tą ścianę, na której jest wc
- na ścianie prawo od drzwi grzejnik ścienny na ręczniki
no i generalnie problem mam ze ścianą z umywalką...
nie chcę umywalki "na nodze", nie chcę też tak zwyczajnie "do ściany", chciałabym blat, bo nie planuję żadnych otwartych półek-kurzołapów, więc najwygodniej byłoby mi trzymać te najczęściej używane kosmetyki właśnie na blacie
podoba mi się blat, np. przedłużony z jednej strony w dół (u mnie od strony okna), coś jak tu (tylko w drugą stronę)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ale... umywalki nablatowe, które widziałam są albo płytkie (i chlapią) albo wieeeelkie (i brzydkie)
najbardziej podobałaby mi się umywalka podblatowa, ale wtedy ten blat musi być grubszy (co najmniej 20 cm), a ponieważ u mnie on jest dość krótki (od okna do obudowy wanny, ok 1 m) to boję się, że wyjdzie ambona ;)
po tym przydługim wstępie :D pytanie brzmi, co zrobić z tą ścianą z umywalką, żeby było ładnie i żeby był blat :D

elve


wrobelek0403

#2
ziuta wez narysuj :D



Dodany tekst: 14 Lut 2012, 23:00:39

elvelve  :highfive: :highfive:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#3
Cytat: elvelve w 14 Lut 2012, 22:59:10
Zrób plan z wymiarami
nieeee, ja wiedziałam że tak będzie
i wiedziałam, że to elve zażąda planu :D
a mi się niee chcee.. musiałabym najpierw dokładnie zmierzyć, zapisać, a potem to narysować... aaaaaaa
dobra, jutro będzie :)

Dodany tekst: 14 Lut 2012, 23:03:35

Cytat: wrobelek0403 w 14 Lut 2012, 23:00:28ziuta wez narysuj
następna :D

elve

no to jutro będą rady ;)
rozumiem że sprzęty wszystkie nowe

ziuta

wszystko nowe, oprócz pralki, bo ona jeszcze na gwarancji ;D

inkageo

#6
Ja będę Cię namawiać na umywalkę meblową i szufladę pod umywalką. To jest bardzo wygodne i dzięki temu porządek ;) Wszystkie moje kosmetyki mieszczą się w szufladzie pod umywalką o szerokości 87 cm.
Mam z tej serii tylko węższą, ale i tak tyle miejsca po bokach na stawianie kosmetyków, że mi nie wpadają pod wodę ;)

Dodany tekst: 14 Lut 2012, 23:36:33

No i jak będzie grzejnik ścienny, to może zlikwidujecie ten który jest pod oknem i pod okno geberit? Nam się to udało. Są takie niskie stelaże.
Imagine there is no hate

kasiad

ziuta ja nic nie doradzę bo będę podglądać :D sami planujemy remont łazienki w tym roku, ale jak naj naj najmniejszym kosztem  ;) w całą chałupę tyle już włożyliśmy, że na to dużo nie planujemy  ;) to i tak na kilka lat  ;)

ziuta

#8
Cytat: inkageo w 14 Lut 2012, 23:25:52Ja będę Cię namawiać na umywalkę meblową i szufladę pod umywalką.
tylko, że dla mnie to właśnie taka "ambona" :blush: mi się podobają blaty, cieniutkie i dłuuugie, a u mnie długi chyba nie do zrobienia, bo jest tam ta wanna... ciągle jeszcze mam nadzieję, że coś wymyślicie ;)
Cytat: inkageo w 14 Lut 2012, 23:25:52No i jak będzie grzejnik ścienny, to może zlikwidujecie ten który jest pod oknem
kaloryfer pod oknem musi zostać, bo ten grzejnik na ręczniki będzie tylko elektryczny (tam nie jest poprowadzone CO i nie będę prowadzić na przeciwległą ścianę), ja mam fobię mokrych ręczników i chcę ten grzejnik tylko po to, żeby były suche i ciepłe :D

Dodany tekst: śro, 15 lut 2012, 07:40:29

mam wymiary, idę rysować plan

Dodany tekst: śro, 15 lut 2012, 07:44:08

aha, jeszcze takie coś znalazłam, tylko zdjęcie malutkie i nie da się powiększyć
tak jest brzydko?
jest cienki blat, umywalka podblatowa, czyli tak jak chcę, a całe te bebechy pod spodem, tylko, że je widać


Dodany tekst: śro, 15 lut 2012, 07:57:59

ok, coś takiego wytworzyłam
nie nanoszę obecnych sprzętów, bo one i tak idą out
pralkę muszę zmierzyć i wrzucić
http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110

magdalinska

ziuta  powiem ci jedno, na szafki z frontów lakierowanych to wydasz majatek ;)


ziuta

Cytat: magdalinska w 15 Lut 2012, 08:33:25
ziuta  powiem ci jedno, na szafki z frontów lakierowanych to wydasz majatek ;)
no istnieje takie przypuszczenie
ale najpierw mam problem, gdzie takie znajdę
znalazłam w necie firmę, która robi takie fronty jak chcę i oni mają cennik 220zł/m2 samego frontu, ja mam jedną szafkę 1,90x0.6 czyli 1,14 m2 razy dwie szafki 2,28m2 razy 220zł to jest 501,60zł za same fronty, do tego jeszcze obudowa
tyle bym przeżyła, ale nie wiem czy znajdę lokalnie kogoś, kto mi to zrobi za tyle

elve

ziuta to mieszkanie to wynajmowane czy do sprzedaży?
a taki blat z umywalką nablatową? a pod nią szafki?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

#13
Cytat: magdalinska w 15 Lut 2012, 08:33:25
ziuta  powiem ci jedno, na szafki z frontów lakierowanych to wydasz majatek ;)

no chyba ze to bedzie po prostu taki laminat :)




Dodany tekst: 15 Lut 2012, 08:54:32

ziuta ja za szafke do łazienki 200x40x40 zwykły laminat płace 800 zł, (półki w srodku i jeden front).


a co do umywalki, bardzo podoba mi sie pomysł Elve, poza tym mozna zrobic taką szafke podumywalkowa z dwiema szufladami do ziemi. nie bedzie "ambony" a wygoda niesamowita.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#14
Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 08:47:51ziuta to mieszkanie to wynajmowane czy do sprzedaży?
to góra domu moich rodziców, docelowo chcemy budować swój dom, ale to może być za 5 lat, a może za 10
Cytat: elvelve w 15 Lut 2012, 08:47:51a taki blat z umywalką nablatową? a pod nią szafki?
nie chcę żadnych szafek oprócz tych bocznych wiszących
jak nie wymyslę nic lepszego to będzie po prostu umywalka do ściany, najprościej jak się da, ale jeszcze mam nadzieję ;)

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 08:56:15

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 08:50:43ziutka, wrzuc linka do tego planu łazienki
proszę :D
http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/140562/code/2318749110

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 08:58:46

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 08:50:43ziuta ja za szafke do łazienki 200x40x40 zwykły laminat płace 800 zł, (półki w srodku i jeden front).
oj, ja też miałam na myśli "zwykły laminat" ;D tylko ja się nie znam na tym, uznałam że wyrażenie "fronty lakierowane" najlepiej oddaje istotę rzeczy :D

magdalinska

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lut 2012, 08:50:43
no chyba ze to bedzie po prostu taki laminat :)

czyli co? bo ja nie wiem :)
z tego co nam tłumaczył grzesiu-kłamczuszek, to sa dwa rodzaje frontów, lepsze i gorsze. Gorsze są tansze i są oklejane i absolutnie tego nie poleca
ja zmierze dzisiaj i napisze ci jakie wymiary i na ile nam to wycenił
kazdy stolarz powinien miec takie fronty, grzesiu-kłamczuszek miał cała palete kolorów tych forntów lakierowanych

ziuta

ooo, super magdalinska! pocieszasz :)
jak możesz jeszcze sprawdzić te ceny, to super

elve

#17
magdalinska ja mam gorsze i mimo ponad 2.5 roku niedelikatnej eksploatacji są w stanie nienaruszonym

ja bym nie bawiła się w lakierowane jeśli to łazienka tymczasowa tylko jakiś ładny laminat wybrała, poza tym na pomarańczowych szafkach z puszami to będą się strasznie palce odbijać

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 09:04:31

ziuta to jeszcze
- odległość od ściany do drzwi,
- szerokość drzwi wraz z framugą
- wymiary okna + na jakiej jest wysokości
- gdzie są przyłącza wod-kan

ziuta

- odległość od ściany do drzwi: 0,95m z prawej i 1,25m z lewej (to jest na planie)
- szerokość drzwi wraz z framugą: drzwi 70cm, framuga to jakieś 3cm z każdej strony, ale drzwi razem z framugą będą zmieniane ;D
- wymiary okna + na jakiej jest wysokości: szerokość okna 100cm, wysokości i odległości od podłogi nie mam, muszę zmierzyć
- gdzie są przyłącza wod-kan: wiem tyle ile wynika ze zdjęć - tzn. tam gdzie wc, umywalka i wanna ;D odpływ pralki też widać na zdjęciu

magdalinska

elvelve tak? o widzisz, to jak grzesiu mi nei zrobi tej szafka to zamowie u kogos innego moze faktycznie te tansze  :hmm:

wrobelek0403

#20
ziuta, a moze zrobic blat pod który wlezie tez pralka?? tylko wtedy umywalke trzeba by zamienic z kibelkiem.

rozumiem, ze chcesz szafki nad wanna?? to sie nie da - po pierwsze nie wezmiesz wtedy prysznica, po drugie zeby cos wziac bedziesz musiała wejsc na oparcie wanny.

moze lepiej tak??


Dodany tekst: 15 Lut 2012, 09:17:29

magdalinska wiem, tez to widziałam. to sa fronty specjalne łazienkowe. :)

ale niektórzy mają tez zwykłe tyle, ze w kolorze, jak na 5 lat to ja bym nie przepłacała na hiper drogie szafki :)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#21
wrobelek0403 nie da rady zamienić umywalki z wc, bo musiałabym przebić się z kanalizacją w jedną i wodą w drugą stronę za kaloryferem (tam jest wnęka, uskoki, ciasno)
a szafki nad wanną to naprawdę nie problem, ja próbowałam tam sięgać i nie widzę problemu, my jesteśmy oboje wysocy, będę tam trzymać ręczniki, jakieś płyny, proszki, waciki, których nie używa się na codzień

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 09:22:54

w poprzednim mieszkaniu miałam na ścianie za wanną okno we wnęce 20cm i otwieranie, zamykanie czy zasłanianie rolety nie było dla nas problemem, mamy widocznie długie ręce ;)

wrobelek0403

ziuta a prysznic bierzesz?? bedziecie sie walic w głowe o te szafki.


a po co sie przebijac skoro odpływy i zawory sa?? tylko zamienic chyba wystarczy same urzadzenia :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

#23
wrobelek0403 w tej chwili nie biorę prysznica, bo bym miała całą łazienkę zalaną i nie odczuwam braku
ale uweirz mi, że nawet jeśli bym brała prysznic, to nie będę się walić głową - szafka wisząca ma mieć tylko 20 cm głębokości, wanna w obudowie jest oddalona od ściany 10cm (teraz jest tam półka na podwyższeniu, ja chcę tam zrobić półkę na równi z krawędzią wanny i wyłożyć ją mozaiką (albo srebrną tą z linii płytek, albo szklaną w różnych odcieniach pomarańczu, jeszcze się zastanawiam), miałam takie rozwiązanie w poprzednim mieszkaniu i się super sprawdziło na wszystkie żele i przybory okołokąpielowe
czyli szafki będą wystawać niecałe 10cm nad wannę ;D
ja to już naprawdę mam przemyślane i będę się niestety upierać :blush: szukam głównie ciekawego rozwiązania na umywalkę ;D

Dodany tekst: śro, 15 lut 2012, 09:44:19

znalazam jeszcze takie rozwiązanie dla podobnego jak u mnie układu umywalka + wanna
(nie chodzi mi oczywiście o wprowadzanie drewna, ale o układ wanna + blat prostopadle)

iksa_nl

#24
ravak ma z cienkim blatem do malych lazienek, to sie avocado chyba nazywalo (mam wanne i jestem zadowolona, nie wiem jak umywalka).

Dodany tekst: 15 Lut 2012, 09:56:46

o mam:

http://www.ravak.pl/?page=um_avocado_comfort&oznac=avocado