gres na taras

Zaczęty przez marax, 31 Sty 2012, 21:10:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

macie jakies porady czym wykonczyc taras ? Mam juz wylane 2 plyty betonowe
mam ok trzydziesci metrow tarasu  nr 1 od str poludniowej-zadaszony plus ok 15 m od polnocnej niezadaszony .
Zalozenia
1 mam wroble ktore sraja na taras- gres musi byc taki żeby tego srania nie bylo widac  :P :P :P nie mam czasu latac za kazdym wroblem ze scierą
2 zeby nie bylo widac na nim brudu /łatwy do utrzymania w czystości - bez rowków które trzeba szorować na kolanach
Kolor taki zeby byl bezproblemowy :)ja nie mam czasu myc go za często . Chce kupic w praktikerze bo tam mam rabat .
http://www.praktiker.pl/produkty,513/gresy.html?fw=gres&x=0&y=0

inkageo

Ale co z tym orłem? Już go nie ma? Wróble wróciły? :D
Imagine there is no hate

marax

Cytat: inkageo w 31 Sty 2012, 21:11:33
Ale co z tym orłem? Już go nie ma? Wróble wróciły? :D
myszołów !!! jest ale nie pilnuje jak powinien !!! wrobli jest mniej ale trzeba zalozyc ze moze zdechnąć/ odleciec/ moze go samolot potrącic :) i co ja zrobie ?

inkageo

#3
Cytat: maraxela w 31 Sty 2012, 21:13:20jest ale nie pilnuje jak powinien
iluvu iluvu

Dodany tekst: 31 Sty 2012, 21:17:25

No ja marax proponowałam granit, bo taki wytrzymały, ale nie wiem jak z utrzymaniem na zewnątrz, ten wewnętrzny się wcale nie brudzi.
Imagine there is no hate

marax

#4
 :P

yoy

#5
ja polecam kolor szary ciemny, ale nie za ciemny, nie grafit - najlepiej nie jednolity gładki, tylko w jakiś delikatny deseń- wspaniale sie u nas spisuje pod względem czystości (mamy wyłożone schody- ale to chyba nie gres:() Moi rodzice mają ciemny brąz- strasznie sie brudzą, ślady od butów, a to jakiś kot przejdzie, a to kuna, a to ptak- wiecznie na tym białe ślady są. Brat ma beżowe i z kolei ciemne plamy. A my mamy szare i jeszcze ich nie widziałam brudnych :D

Dodany tekst: 31 Sty 2012, 21:57:06

o, coś takiego mamy tylko troche jaśniejsze
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

mowisz ? mi sie wydawalo ze najlepszy jest jasny . A jak sie sprawdzaja te polerowane ? chyba na taras nie bardzo bo będzie widac kazda plamkę prawda ?

yoy

a tego nie wiem. ale moze dziewczyny cos poradza.
a przypomniało mi się, że moi rodzice mieli jasny na balkonie. czesc zadaszoną, ale w większości odsłoniety. Nie wiem czym ogrzewasz dom, ale oni maja piec weglowy i cała sadza lądowała na tych płytkach- fakt komin blisko balkonu. Wyglądało to strasznie :(

marax

Cytat: yoy w 31 Sty 2012, 22:44:56
a tego nie wiem. ale moze dziewczyny cos poradza.
a przypomniało mi się, że moi rodzice mieli jasny na balkonie. czesc zadaszoną, ale w większości odsłoniety. Nie wiem czym ogrzewasz dom, ale oni maja piec weglowy i cała sadza lądowała na tych płytkach- fakt komin blisko balkonu. Wyglądało to strasznie :(
hmmm sadza to raczej nie bedzie lądowala . ten duzy jest zadaszony a ten maly daleko od komina .


marax

ja mam psy ktore nieustannie chodza po tym tarasie . owczarek pol dnia lezy na północnym i patrzy sie na mnie ............ plus co 5 minut lapa uderza w szybe (daje znak ze moglabym mu tak np dac jakąś wolowine :) . On je tyle co cala nasza rodzina ............. karma dla psa gardzi . on by chcial obiad lol

rudasekawf

Cytat: maraxela w 31 Sty 2012, 22:52:37plus co 5 minut lapa uderza w szybe (daje znak ze moglabym mu tak np dac jakąś wolowine Smiley . On je tyle co cala nasza rodzina ............. karma dla psa gardzi . on by chcial obiad
On się po prostu domaga swoich praw jako pełnowartościowy członek rodziny :)

magdalinska

nie bierz bardzo jasnych, bo strasznie sie od tego słonce odbija
ja chce deski tarasowe - nie chcesz tego?

mayagaramond

Cytat: magdalinska w 01 Lut 2012, 09:00:55ja chce deski tarasowe - nie chcesz tego?

wlasnie, nie chcesz desek?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

#14
nie chce desek . Mam dosc problemow z parkietem w domu . Deska jest nietrwala ,trzeba o nia bardzo dbac . Zeby wytrzymala polskie warunki musi byc z drogiego drewna . Ta z rowkami w cenie do przyjecia jest trudna do utrzymania w czystosci przez ww rowki . Psy maja swoje miski na tarasie (zebym im sniego do nich nie padał) jak wyniosa jedzenie (Pt kasza z mięsem) na te deski to ................

Dodany tekst: śro, 1 lut 2012, 09:11:21

kuzwa znowu te wroble na tarasie lataja zzzzzzzzz bede niedlugo do nich strzelac ( a M przywiozl wczoraj karmnik ................. myslalam ze go tym karmnikiem ubije lol)

magdalinska

marax są deski kompozytowe, ktore nie wymagaja pielegnacji - olejowania itp. robi taki Plastivan i jeszcze jakas inna firma, tylko nie pamietam nazwy. cenowo wychodzi bardzo podobnie do płytek
http://www.plastivan.pl/2521/firmie/aktualnosci/oswoic-kompozyt/
http://www.plastivan.pl/oferta/deski-tarasowe/deski-na-legarach/

marax

na allegro te deski w wiekszosci maja rowki - bardziej bym to widziala na podbitkę .

golinda

Cytat: magdalinska w 01 Lut 2012, 09:00:55ja chce deski tarasowe - nie chcesz tego?

wysłać ci zdjęcia tarasu drewnianego mojego sąsiada?

może po położeniu wyglądają fajnie, ale jeden sezon i okropnie

marax

ja widzialam tarasy z taki podobnych desek i wygladaly one podobnie do mojej podlogi w salonie . Ja chce miec rozwiązanie bezproblemowe .

magdalinska

golinda wyslij, bo chce taki robic
ale on ma z prawdziwego drewna, czy z tego kompozytu? no kurde,,podobno nic sie nei dzieje z tych kompozytów  :hmm:

golinda

#20
Cytat: magdalinska w 01 Lut 2012, 10:20:34
golinda wyslij, bo chce taki robic
ale on ma z prawdziwego drewna, czy z tego kompozytu? no kurde,,podobno nic sie nei dzieje z tych kompozytów  :hmm:

no ale kompozyt to jakieś sztuczne coś...
nie lubię takich rzeczy
on ma drewno tarasowe
koszmarnie to wygląda i olejować musi często

Dodany tekst: 01 Lut 2012, 10:38:13

Cytat: maraxela w 01 Lut 2012, 10:16:36
ja widzialam tarasy z taki podobnych desek i wygladaly one podobnie do mojej podlogi w salonie . Ja chce miec rozwiązanie bezproblemowe .

my mamy Semmelrock, la linia:

http://www.semmelrock.pl/produkty/kostka_brukowa/detail.html?id=/_data/products/products/kostka-brukowa-la-linia.html

to jest bazalt z granitem

marax

na czym wy to macie kladzione ? bo ja mam juz wylana plytę betonową . mnie nie stac na placenie 200 zl za metr jak mam ok 50 do ulozenia

magdalinska

no sztuczne, sztuczne.... ja takie chce, bo nie chce sie bawic w olejowanie\

Golinda fajne to nawet jest, co macie

golinda

Cytat: maraxela w 01 Lut 2012, 10:43:57na czym wy to macie kladzione ?

to się kładzie na piasku jak płyty chodnikowe
mamy to na tarasie, podjeździe i ścieżce od wejścia do ogrodu

nionczka

Ja będę robiła z płyt na piachu.  Jasny beżowy.
Najbardziej podoba mi się drewno, ale za dużo roboty i w polskim klimacie za mało radości.
Deski kompozytowe biorę pod uwagę też, ale na żywo ich jeszcze nie widziałam. To nie do końca jest sztuczny produkt. W tym kompozycie jest miał z drewna.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login