Ja też będę potrzebowała pomocy aby coś zmienić w tym moim dużym pokoju

Zaczęty przez kamu2, 31 Sty 2012, 11:16:41

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve


kamu2

Meble już w tym pokoju miałam w różnych miejscach , była już opcja z kanapą na przeciw tv , z fotelem po lewj stronie, z fotelem po prawej stronie i opcja z komoda przy oknie. Ogólnie w tym ustawieniu jest w pokoju najwięcej miejsca,ale chce i tak to zmienić.
Ten fotel to straszna kolumbryna i w ogóle żałuję,że go kupiłam.

Nionczka dzięki za rady, twój pomysł podoba mi się.

Jeśli zdecydowała bym się jednak na kolor śmietankę, to w jakie kolory iść aby dodać wyrazu temu wnętrzu, w brązy czy w ciemną zieleń?
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

elve

kamu2 przestaw meble, choćby na próbę, bo teraz proporcje pokoju są zaburzone i wygląda na przypadkowo umeblowany
jak będzie źle to wrócisz do starego ustawienia

co ja bym radziła: zdejmij wszystkie półki, obrazki, zaklej dziury, pomaluj pokój na śmietankowo (sufit mimo wszystko na biało)
możecie przy okazji schować kable TV w ścianie
kup gładkie, matowe firanki w kolorze śmietankowym, na całą ścianę
a potem będziesz dobierać kolor

IMHO najładniej będzie wyglądała ta zieleń ciemna, soczysta, roślinna
gdzie ją wprowadzić? w roślinie na szafce/stoliku/podłodze, poduszkach na kanapie, ew. jednym wazonie na szafce TV (i nie więcej)
za kanapą (jeśli zdecydujesz się przestawić meble) max 2 duże obrazy/grafiki w czarnych, cienkich ramach
na krótkiej ścianie naprzeciwko okna, duży kolorowy, obraz nawiązujący do zieleni w pokoju

nie musisz mieć wszystkiego od razu, mozesz sobie kompletować powoli (ale nie tak wolno jak ja :rotfl: )

kamu2

Dobra kupiłam już tą farbę, mam nadzieję  ,że kolor będzie ok. Farba z dekorala , ta seria Ewy Minge  kolor Natchnienie,  mam nadzieję,że dobrze nas to natchnie :) 
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

iksa_nl

a wlasnie chcialam zapytac o jakies konkretne przyklady farby smietankowej (w sensie producent i nazwa) :)

kamu2

Napiszę wieczorem jaki kolor wyszedł, D dziś maluje.
Dziewczyny jeszcze mam pytanie odnośnie firan i zasłon , z jakiego materiału najlepiej.
Dziękuję za wszystkie rady jakie do tej pory otrzymaliśmy
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

wrobelek0403

kamu2 co do firan - dałabym gładki woal i to raczej bez tasm sciagajacych, tylko moze na szelkach.

A zasłony z grubszego materiału, moze cos takiego:

http://www.dekoria.pl/offer/product/20/63/0/Zaslona-na-kolkach#a/-
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Ja już z tego coś zamawiałam,ale to było z 5 lat temu

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 14:55:13

już mam dosyć tego malowania, ten kolor wychodzi taki nijaki, chyba 3 warstwy będziemy musieli położyć

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 17:26:27

Chyba jednak 4, w ogóle miała być śmietanka a wychodzi biały, do du...y z tym malowaniem, radzicie aby tylko ten jednen kolor w tym pokoju zostawić nie łączyć z innym, teraz taka moda na dwie ściany w innych kolorach i dwie pozostałe w innych
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

aja

Ten twój salonik mi spać nie daje :) :) :) chyba pomyśle o jakimś programie "lepsiejszym"

wrobelek0403

kamu2 nawet w porównaniu z sufitem?? bo smietanka to taka złamana biel, wiec bez tła bedzie sie wydawac ze to biały.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kasiad

Cytat: kamu2 w 07 Lut 2012, 14:12:44
radzicie aby tylko ten jednen kolor w tym pokoju zostawić nie łączyć z innym, teraz taka moda na dwie ściany w innych kolorach i dwie pozostałe w innych

kamu
nie patrz na modę  ;) z jedną kolorową ścianą będzie subtelniej  ;)

zwierzatko_mojej_mamy

nie widzialam 2+2 w sumie chyba nigdy ;) jakies to dziwne mi sie wydaje ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kasiad

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 08 Lut 2012, 13:29:10
nie widzialam 2+2 w sumie chyba nigdy ;) jakies to dziwne mi sie wydaje ;)

ja widziałam u sąsiadów na parterze przez okno :D nie przypiął ni przyłatał to wygląda

wrobelek0403

kamu2 raczej 1+ 3.

ja bym zostawiła jednolicie, dobrała dodatki, a potem ewentualnie jak nadal zechcesz jedną sciane przemalowała, choc prawde powiedziawszy nadal nie mam pomysłu na jaki kolor.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

D się śmieje,że sufit to mamy biały,ale ściany to jak byśmy przez 3 tyg non stop fajnki jarali i by się lekko żółty zrobił
To chyba w cz-wie taka moda na to łączenie kolorów, u nas wszyscy tak mają:)
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

inkageo

Skoro wszyscy to tym bardziej zostawić śmietankowe :)
Może jeszcze ta stara farba przebija..
Imagine there is no hate

kamu2

Malarz maluje i wygląda co raz lepiej.
A jaki obraz radzicie, coś w nowoczesnej grafice, żeby ożywić to coś w barwach zielonych?
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

wrobelek0403

kamu2 ja bym najpierw ustawiła meble, kupiła dywan i zasłony, a potem do tego dopasowała obrazy,

cos duzego - na jednej scianie grafika, a na drugiej abstrakcja z domieszką zieleni. :)

Dodany tekst: 08 Lut 2012, 17:31:00

ooo, ten mi sie podoba, choc to nie abstracja :D

http://galeria-piwnica.pl/lempicka-obrazy/82-tamara-de-lempicka-kobieta-w-zieleni.html
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

Ogólnie wstępne ustawienie mebli mamy, na ścianie gdzie poprzednio był tv stawiamy kanapę i fotel  na przeciw tv i komoda. Na wprost okna będzie pusta ściana, więc właśnie tam chcę  tą grafikę jakąś  dużą, bo tak to będzie bardzo łysa.
A na komody mówicie żadnych ramek, nawet tych w grubych srebrnych ramach z Ikei? To co ja mam dać na tą komodę?
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

wrobelek0403

kamu2 ja mysle, ze jak poustawiasz meble i reszte wiekszych rzeczy to wtedy mozna sie zastanowic nad drobiazgami.


Ja nie jestem przeciwna zdjeciom, wrecz przeciwnie. Tylko ramki trzeba dobrac do całosci, a na razie całosci brak :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

kamu2

dobra zdjęcia może porobię jutro jak poustawiamy a na razie  bbbardzo serdecznie dziękuję za rady i polewam
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

elve

Nie przekonuje mnie wasz plan ustawienia mebli, porównaj z moją propozycją
u ciebie meble stłoczone są w jednym miejscu, a przy drzwiach robi się korytarz

ale poprzesuwajcie meble, może nie mam racie, może w  naturze okaże się funkcjonalne

zostaw ściany śmietankowe, może i kolor na jednej ścianie jest modny, ale ty masz tak "wyraziste" meble ze tylko możesz popsuć efekt
jak ci będzie źle z jednolitymi ścianami to wrócimy do tematu

z dekoracjami bym poczekała, aż meble znajdę swoje ostateczne miejsce
zrób zdjęcie i będziemy kombinować

pośpiech to najgorszy doradca

A Tamara jest piękna :dreaming:
chciałabym, najlepiej oryginał

kamu2

Jeszcze malowanie nie zakończone, poustawiam tak jak mówicie i zobaczymy,
Elvelve już  miałam kiedyś tą opcję pierwszą kiedyś, ale nie pamiętam jak było. W ogóle to ja już miałam różne ustawienia, bo lubię tak sobie pozmieniać od czasu do czasu
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!