Pralnia i łazienka ;-) i Podłoga z korka ;-)

Zaczęty przez Pyś, 24 Sty 2012, 22:34:04

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pyś

Hej dziewczyny  ;)

Pomożecie  :pray:

Nowy dom, nowe wyzwania i mnóstwo wątpliwości.

Obecnie jest tak jak po lewej. Moje wypociny po prawej. Ta mała dziura w ścianie to szafka (kosz na brudne pranie) na dwie strony pralnia/łazienka. Tak, żeby nie chodzić do pralni tylko z łazienki od razu wrzucać co potrzeba.
Co WY na to? Co do zmiany? Co zostawić?

Dzięki wielkie za każde sugestie  :beer:

 
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

A to pod toaletą to prysznic? Czemu wejście do niego z pralni?
Nie wolisz bidetu, może kosztem jednej umywalki?
Imagine there is no hate

elve

Pyś moim zdaniem szkoda tyle powierzchni przeznaczać na pralnie, łazienka wyszła ci bardzo ciasna. pomysł z dwustronną szafką niezły

1. jakie funkcje ma spełniać ta łazienka? (jedyna? dla ilu osób? dla domowników czy gości?)
2. co ma być w pralni?
3. gdzie są przyłącza wod-kan?

Pyś

tak to pod toaletą to prysznic. Chce, żeby mogły się jednocześnie kąpać dwie osoby. Bidetu raczej nie chce.

Dom jednorodzinny gdzie na dole będzie kibelek a to na górze. Osoby 3/4. Kanalizacji, wody jeszcze nic nie ma więc można poszaleć z tym gdzie co się chce.
W pralni: pralka, suszarka, większy zlew, szafka/szafki no i prysznic.

;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Pyś suszarka maszyna czy sznurki?

Pyś

#5
maszyna i chyba postawię ją na pralce.

A na ścianie po lewej stronie (naprzeciwko teraz pralki) chce na ścianie zamontować kilka rurek czy coś takiego w odległości około 10 cm od ściany, długość z 1m, żeby mieć i miejsce na powieszenie czegoś. No i jest tam wyjście na mały balkon, tam suszarka stojąca będzie.

Całość teraz ma 13m.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Nie podoba mi się pomysł z prysznicem w pralni..
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

a ja nadal nie rozumiem checi posiadania bidetu ;D czy ktokolwiek z niego korzysta? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

magdalinska

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sty 2012, 09:55:39czy ktokolwiek z niego korzysta?
oczywiscie, w róznych celach :)

Pyś

my nie korzystamy dlatego go nie chcemy ;)

Tak wygląda oryginał góry. U nas zamknęliśmy łazienkę  od strony sypialni. Wejście jest od korytarza tak gdzie powinna być szafa no i teraz jak to wszystko praktycznie rozwiązać.

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#10
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sty 2012, 09:55:39
a ja nadal nie rozumiem checi posiadania bidetu ;D czy ktokolwiek z niego korzysta? :D
Nie oglądasz pamiętników z wakacji?  :rotfl: :rotfl:
Pamiętniki z Wakacji - Potwór w bidecie :D

Dodany tekst: 25 Sty 2012, 10:23:29

Kurcze ja bym dała pralkę do garderoby i zrobiła dwie łazienki jak w projekcie..
Imagine there is no hate

Pyś

Cytat: inkageo w 25 Sty 2012, 10:19:21Kurcze ja bym dała pralkę do garderoby i zrobiła dwie łazienki jak w projekcie..

a gdzie wtedy wieszać pranie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

No na suszarce w garderobie, blisko później do szafy i deski do prasowania. Ale nie wiem czy jest wystarczająco duża..
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#13
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sty 2012, 09:55:39
a ja nadal nie rozumiem checi posiadania bidetu ;D czy ktokolwiek z niego korzysta? :D

:highfive: dopóki nie wywaliłam, robiłam w nim pranie lol lol lol


Pys, tez mi sie jakos nie widzi ten układ. Ja bym zrobiła jedno pomieszczenie. Przeciez prysznic i wanna nie muszą być w oddzielnych. Prysznic mozna wydzielic scianką działową. No musze pomyslec :)

Dodany tekst: śro, 25 sty 2012, 10:41:18

Cytat: Pyś w 25 Sty 2012, 10:27:03
a gdzie wtedy wieszać pranie?

ale w sumie planujesz suszarke, wiec wieszac bedzie pewnie jakies pojedyncze rzeczy. Do tego wystarczy mała składana suszarka, kt mozna postawic w łazience lub w lecie na balkonie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

niech ja zrozumiem - to co trzeba ulozyc to zamkniete powierzchnie 5,8 + 5,9? i drzwi juz sa na stale i nie przesuwac nic?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

teraz zobaczyłam plan oryginalny. Nie rezygnowałabym z oddzielnej łazienki w sypialni, to niesamowita wygoda, no i stwarza liczne mozliwosci ;)




Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Pyś

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sty 2012, 10:42:09niech ja zrozumiem - to co trzeba ulozyc to zamkniete powierzchnie 5,8 + 5,9? i drzwi juz sa na stale i nie przesuwac nic?

dokładnie tak - drzwi i okna są na stałe

Chce mieć pralnię jako osobne pomieszczenie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Alexis w 25 Sty 2012, 10:42:11jak myjesz tyłek&sp. z o.o.?
w wannie, z ksiazka i czesto winem do tego, a nie w przykucu nad minifontanna :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Alexis w 25 Sty 2012, 10:46:38ale ja np. wracając z pracy i przebierając się, muszę umyć towarzystwo i stopy
a to ja nie mam takich potrzeb ;) a cale zycie mialam bidet (jest nadal w domu rodzinnym) i jak mialam 8 lat to spytalam, co to jest i do czego, zostal wtedy ochrzczony na moje wyrazne zyczenie, po czym zamilkl na wieki :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

#19
suszarka w garderobie to sredni pomysł :hmm: wentylacja w garderobie jednak najlepsza nie jest i bałabym sie ze mi się coś zatęchnie (wiem że niektorym się nic nie zaśmiarduje ale jednek ja bym się obawiała)
w domu pralnie bym zrobiła :) nie rezygnowałabym z tego pomysłu :)

prysznic zostawiłabym w czesci łazienkowej
w czesci przeznaczonej na pralnie wywaliłabym szafkę i umywalkę a zamist tego wstawiłabym tam mała wannę
szafkę umiejscowiłabym zaraz przy wejsciu

zwierzatko_mojej_mamy

a ile po lewej stronie zostaje sciany od drzwi? w lewym rogu? tam nie wejdzie pralka na glebokosc?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Pyś

#21
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 25 Sty 2012, 10:51:51a ile po lewej stronie zostaje sciany od drzwi? w lewym rogu? tam nie wejdzie pralka na glebokosc?

tam może być około 60 cm.

no to bajka - ja bym wszytko pierdyknela na lewo, a po prawej wtedy mozesz rozszerzyc lazienke ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: Alexis w 25 Sty 2012, 10:53:51no to zależy
my mamy rekuperację, może Pyś też ma
no tak ale po co zawilgacać garderobe :klnuje: no jak sa mozliwosci to po co pchac te suszarę do garderoby
jak nie ma gdzie suszyć to wiadomo, człowiek ratuje się jak może ;)

salsa

#23
Kasia, ja mam podobne podejscie jak ty - nie wstawiłabym suszarki do garderoby ze strachu przed wilgocią i "zatęchnięciem": a tego nienawidzę
i mam bardzo niską tolerancję na zapach niedosuszonego prania - ludziom niestety bardzo czesto "walą" tym ubrania  :crazy:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

#24
Cytat: Pyś w 25 Sty 2012, 10:54:22
tam może być około 60 cm.

no to bajka - ja bym wszytko pierdyknela na lewo, a po prawej wtedy mozesz rozszerzyc lazienke ;)


o, to jest pomysł. bo ja optuje za prysznicem w łazience, a nie w pralni :D

Dodany tekst: 25 Sty 2012, 11:00:10

Cytat: Alexis w 25 Sty 2012, 10:58:48
okropne to jest! masakra! czy oni tego nie czują?

niektorzy nie czują, ze sweter po jednym załozeniu nalezy wrzucic do prania ;) pewniego zdjetego z szuszarki nawet nie wąchają ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login