oliwa z oliwek

Zaczęty przez abkasia, 20 Sty 2012, 16:46:21

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

callja

#25
Cytat: calla w 22 Sty 2012, 23:52:45na drugim miejscu byla oliwa z Lidla
Nawet nei jestem zbyt zdziwiona ;) Produkty z dyskontów nie są takie złe...
Uwielbiam ocet balsamico z Lidla, zawsze mam w szafce i nigdy się nie nacięłam.
Kiedyś zresztą wyczytałam, że zakłady mające podpisane kontrakty z dyskontami pilnują ich jak oka w głowie, bo to pewny, duży zysk - więc partie towaru idące do dyskontów są kontrolowane nawet skrupulatniej, niż te "firmowe", pod nazwą własną... Bo zerwanie kontraktu (umowy są bardzo restrykcyjne) byłoby katastrofą dla dostawcy...
Oleju z pestek winogron używam np. własnie biedronowego, i śmiało kupuję tam inne produkty - mleczne robi Mlekovita i Bakoma, wędliny Sokołów i Morliny, słodycze Wawel, soki Hortex, kawy i herbaty Mokate... nie można narzekać.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

ishka82

lubię oliwę :) mam stałe dostawy oliwy Monini od teściów z Włoch :D lubię też olej z pestek winogron, ale jednak częściej oliwa w użyciu ;) smażę zazwyczaj na Kujawskim lub jakimś podobnym :)

rudasekawf

Cytat: callja w 23 Sty 2012, 01:02:04ocet balsamico

Cytat: callja w 23 Sty 2012, 01:02:04Oleju z pestek winogron

do czego tego używacie? nie mam w domu, bo nie widziałabym do czego to wlać :)

mayagaramond

Cytat: rudasekawf w 23 Sty 2012, 13:26:15do czego tego używacie? nie mam w domu, bo nie widziałabym do czego to wlać

ocet balsamiczny do sosow do salatek, chociaz wole musztarde.

Do salatek uzywam albo oliwy z oliwek albo z pestek z dynii. Do smazenia najczesciej oleju rzepakowego.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Ocet balsamiczny wielbie bardzo! Maz na mnie zawsze krzyczy, ze zawsze za duzo dodaje go do salatek :)

A do mozzarelli kremowy, lekko slodki jest mega pyszny. Moge sama bagietke jesc z oliwa z oliwek i balsamico :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

magoo

ocet do sałatek, marynat
uwielbiam :)

ziuta

Cytat: calla w 23 Sty 2012, 16:42:51Moge sama bagietke jesc z oliwa z oliwek i balsamico
o, ja też, jeszcze świeżo zmielony pieprz na to
uwielbiam!
to moje ulubione zastosowanie octu balsamicznego :D

wrobelek0403

octu balsamicznego nie lubie, za to lubie sos na jego bazie, bo w trakcie gotowania zapach octu sie ulatnia i zostaje tylko pyszny gesty sos :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

errata

uwielbia oliwę z oliwek i nie zauważam jej zapachu, ale zazwyczaj używam ją tylko do sałatek, bardzo rzadko smażę na oliwię, bo podobno nie powinno się tego robić. Do smażenia najczęściej używam kujawskiego.

Ocet balsamiczny uwielbia ciemny i jasny do sałatek, sosów i innych.

errata

Cytat: doda w 28 Sty 2012, 20:28:58
mozna uzywac oliwy z wytloczyn :)

no popatrz nie wiedziałam, dzięki wielkie  :beer: :beer:

zosia2007

nie chce mi sie cyztac calego watku ale w temacie:
kupilam ostatnio monini delicate na sprobowanie i ona jak dla mnie wogole nie ma zapachu oliwy. mi to osobiscie przeszkadza bo ja lubie oliwy zapachowe ale ty bkasiu szukasz wlasnie takiej bezzapachowej ;D

Kata

Ja smażę już od lat na oliwie z wytłoczyn z oliwek Salvadori albo Goccia d'oro, a do sałatek i potraw na zimno używam oliwy extra virgin i ostatnio też kupuję ją w Lidlu :) Olej Kujawski też mam, ale na nim smażę tylko placki ziemniaczane bo na oliwie mi nie wychodziły. I ja jestem z grona tych, którzy lubią smak i zapach oliwy :D
Pozdrawiam

Kata

justynaaaa2

Cytat: calla w 23 Sty 2012, 16:42:51
Ocet balsamiczny wielbie bardzo! Maz na mnie zawsze krzyczy, ze zawsze za duzo dodaje go do salatek :)

A do mozzarelli kremowy, lekko slodki jest mega pyszny. Moge sama bagietke jesc z oliwa z oliwek i balsamico :)
ja też uwielbiam :) sosy do sałatek teraz robię tylko na bazie octu balsamicznego, bo oliwy i oleju nie mogę ;) a sos z octu balsamicznego używam do wszystkiego - mozzarelli, sałatek, grillowanych warzyw, do pomidorów z cebulą, na kanapki, nawet pierogi sobie nim polewam :D

suegro

Bez oliwy z oliwek nie wyobrażam sobie życia!

Zarówno w kuchni jak i w łazience. :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia


magoo

justynaaaa2 jak robisz ten sos do sałatek z octu??

suegro

Cytat: emcia w 29 Sty 2012, 21:38:10
też się tym ciapię :D

Ciapię, peelinguję, demakijażuję, oczyszczam od zewnątrz i wewnątrz, używam zamiast kremu, kładę na włosy i tak dalej, i tak dalej. :D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

i ja naleze do fanek oliwy z oliwek :) kocham jej smak
smaże najczesciej na oliwie z pestek albo na oleju ryzowym
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

emcia

Cytat: suegro w 29 Sty 2012, 21:53:00
Ciapię, peelinguję, demakijażuję, oczyszczam od zewnątrz i wewnątrz, używam zamiast kremu, kładę na włosy i tak dalej, i tak dalej. :D
wszystko tak, ale na włosy najlepsza rzepa :D

nionczka

Ja też z tych spijających ocet balsamiczny :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

#45
Cytat: magoo w 29 Sty 2012, 21:38:47
justynaaaa2 jak robisz ten sos do sałatek z octu??

nie wiem jak robi justyna, ale najszybciej to jest oliwa + ocet + sol i pieprz + ziola jakies.
Albo zamiast oliwy dajesz jogurt naturalny i odrobine majonezu.

Jak robie caesar salat, to dodaje zoltko, sardynki i worcestershire sauce.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

justynaaaa2

Cytat: magoo w 29 Sty 2012, 21:38:47
justynaaaa2 jak robisz ten sos do sałatek z octu??
ocet + cytryna + musztarda (mam jakąś taką ostrą, ew. francuska) i jakimś zielem sypnę ;) czasem jeszcze pół łyżeczki oliwy

calla

Cytat: justynaaaa2 w 03 Lut 2012, 20:22:12
ocet + cytryna + musztarda (mam jakąś taką ostrą, ew. francuska) i jakimś zielem sypnę ;) czasem jeszcze pół łyżeczki oliwy

ja robie z musztarda bardzo podobnie :)

Oliwa, musztarda francuska i sok z cytryny. I polewam tym tylko salate, bez zadnych innych warzyw. Uwielbiam!
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

ja nie lubie octu, wiec daje sok z cytyny, jest łagodniejszy :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

ja też z tych kochających ocet balsamiczny :)