mój nowy wynalazek w stylu włoskim

Zaczęty przez golinda, 17 Sty 2012, 08:53:50

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

pisałam już o tym w wątku sylwestrowym, a ponieważ od tamtej pory robiłam juz kilka razy i zawsze spotykało się ze sporym uznaniem, to podzielę się i tu :)

składniki:

szpinak mrożony rozdrobniony (pół opakowania)
serek bieluch
parmezan
ser z zieloną pleśnią
pieprz zielony z zalewy
serek topiony
pomidory suszone w zalewie
makaron penne małe (cieńsze od tego tradycyjnego) nazywa się pennette rigate
czosnek piersi z kurczaka
rukola

przygotowanie:

piersi z kurczaka pokroić na małe kawałeczki, przyprawić oregano i bazylią, pieprzem, solą, podsmażyć na oliwie
szpinak wrzucić do małego rondelka z odrobiną masła, rozmrozić na małym ogniu, po czym dodać 3 łyżki bielucha, 1/3 opakowania (100g) sera pleśniowego, łyżeczkę pieprzu z zalewy (można wlać trochę tej wody), łyżkę serka topionego, wyciśnięty czosnek
całość wymieszać i chwilę zostawić "na ogniu", żeby smaki się przegryzły i żeby szpinak miał spójną konsystencję

ugotować makaron
na oliwie podsmażyć krótką chwilę wyciśnięty czosnek, dodać pokrojone drobno pomidory z zalewy i wlać trochę tej oliwy ze słoika
dodać do tego ugotowany makaron al dente (nie może być miękki), podsmażyć kilka minut

szpinak dodać do podsmażonych piersi kurczaka i wymieszać, podsmażyć razem - mięso nie może pływać w szpinaku, ale być nim tylko oblepione

wyłożyć piersi szpinakowe na talerz, na to położyć makaron z pomidorami, potem rukolę, a całość obficie posypać parmezanem

:)

fasolka1980

brzmi super :)

A bez kuraka ma sens to danie? bo bym spróbowała


wrobelek0403

rudasekawf nieee no szpinak to podstawa :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: wrobelek0403 w 17 Sty 2012, 12:35:46rudasekawf nieee no szpinak to podstawa Cheesy Cheesy
tak mi się wydawało, wiec porzuciłam pomysł pytania o to. No to nie zrobię niestety, bo szpinaku niet

malutenka

Golinda, a nie gryzą się te sery ze sobą? Bo jest i bieluch i plesniak i parmezan...

sonja

Cytat: malutenka w 17 Sty 2012, 13:11:46
Golinda, a nie gryzą się te sery ze sobą? Bo jest i bieluch i plesniak i parmezan...

A na pizzy, choćby quattro formaggi, gryzą Ci się sery?

Na pewno jest pyszne. Robię podobne, tylko bez kurczaka.

Jedna maleńka uwaga pennette. W ogóle z wymową penne we Włoszech trzeba bardzo uważać ;)

jo_miekka

Cytat: sonja w 17 Sty 2012, 19:49:13W ogóle z wymową penne we Włoszech trzeba bardzo uważać

no właśnie lol

aja

szkoda, że nie ma zdjęcia bo ja zawsze jak mi sie fota spodoba to chętniej i szybciej robie takie dania :)

zuzia

zrobiłam, pycha!
tylko niestety z normalnym penne bo nie było w sklepie tego małego.