Nasze komórki - jake mamy ?:)

Zaczęty przez tiliam, 02 Lis 2007, 10:43:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: "malutenka5"Mnie przy wymienianiu telefonu przysługują co miesiąc doładowania za 10 euro, chociaż mam tel. na kartę, ale jeszcze nie korzystałam.

No wlasnie przeczytalam ostatnio raport Stiftung Warentest (testuja w DE uslugi, towary itp) i wynika z niego, ze komorka w zamian za 2-letnia umowe, to kiepski interes. Bo rozmowy sa drogie i nawet jesli komorka kosztowalaby 400€ to i tak lepiej kupic komorke i np. karte w Aldim...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magda_ok

Ja tez ostatnio doszlam do takiego wniosku. Policzylam 2-letni abonament i wyszlo ze faktycznie taniej kupic komorke + taniego pre-paida. Bo rozmowy z abonamentu (najtanszego) faktycznie sa koszmarnie drogie.

gioseppe

Cytat: "mayagaramond"
gioseppe   - Twoja ma zdecydowanie najciekawszy design :mrgreen:
oczywiście :)
ale juz mam nową.
tej nie wyrzuce bo jesli bateria w 6300 bedzie tak kotko trzymac to stara nokiusia bedzie moim radyjkiem :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

Kasia

Cytat: "misiaczek187"KASIA to może taka ?? :

nie to nie ta, ja lubię jednoczęściowe telefony :)

Cytat: "mayagaramond"A jesli zmieniacie telefon, to kupujecie go oddzielnie czy przedluzacie umowe z providerem?

ja zawsze kupuję oddzielnie
przez kilka dobrych lat miałam telefon na kartę i bardzo, bardzo dobrze mi to służyło
wychodziło to najtaniej, taniej niż np. w abonamencie podpisanym z pół roku wcześniej

dopiero z pół roku temu przerzuciłam się na Playa i to tylko dlatego że jako jeden z testerów dostałam 1000 minut do Playa miesięcznie
więc w domu była szybka akcja
ja wziełm z Playa abonament 50zł
moja mama i mój N wzieli z playa prepaidy
teraz mogę do nich dzwonić i dzwonić

telefon, który dostałam z playa sprzedałam na allegro za 400zł   :-D
a dalej korzystałam z dość świeżej Nokii 7360


przeliczałam wszystkie oferty na różne sposoby
i moim zdaniem abonament w porównaniu z prepaidami (kartami) wychodzi kiepsko.
Lepiej wydać troszkę kasy na aparat telefoniczny i dokupi sobie kart

gdyby nie te 1000 minut miesięcznie to za Chiny bym się nie skusiła na abonament

nionczka

Ja mam abonament bo kiedy kupilismy mieszkanie nie mielismy stacjonarnego i nie chcialam zostac bez telefonu. Bo u nas na karte sa bardzo drogie rozmowy a w abonamencie tanie. Wiec chociaz w ogole nie dzwonie wolalam miec abaonament niz zostac bez kredytu kiedy najbardziej go potzrebuje.
W abonamencie nie mam zadnych minut, ale musze zuzyc 9 euro miesiecznie, to minimum, ktore zawsze place. Jesli zuzyje 20 euro, dostaje bonifikate 9 euro i place 11. Jesli zuzyje 3 euo i tak place 11 (9 plus podatek).
Wiec moje rachunki prawie zawsze sa 10.44 do zaplaty (wydzwonione 2-4 euro).
W pracy i w domu mam gratis telefony na rozmowy stacjonarne po calej Hiszpanii wiec komórka jest tylko awaryjna. Glownie uzywam jej dzwoniac do/z Polski, Belgii i Luksemburga :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

w PL karta i abonament mają prawie te same cenniki

ale np. abonament podpisujesz na rok lub na dwa lata
i jak w tym okresie ceny pójda w dół to na karcie masz wg aktualnego cennika a w abonamencie obowiązują Cie ceny z dnia podpisania umowy

pamietam jak kiedyć ceny poszły na maxa w dół + dodali naliczanie sekundowe
ja w POPie płaciłam około 20-80gr/min i miałam sekudowe naliczanie a moja kolezanka dalej płaciła ok. 2zł/min i nie miała sekundowego
i jeszcze jak przyszło jej do podpisywania/przedłuzania umowy to zaproponowali jej albo nowy cennik albo nowy aparat (paranoja).

Ja płacę 50zł abonamentu a mam 70zł do wygadania + te 1000minut do playa
jak wygadam wiecej to płacę więcej

malutenka

Cytat: "mayagaramond"No wlasnie przeczytalam ostatnio raport Stiftung Warentest (testuja w DE uslugi, towary itp) i wynika z niego, ze komorka w zamian za 2-letnia umowe, to kiepski interes. Bo rozmowy sa drogie i nawet jesli komorka kosztowalaby 400€ to i tak lepiej kupic komorke i np. karte w Aldim...
Mam telefon w Vodafone i przy zakupie nowego aparatu i starym numerze karty dostaję coś koło roku miesięcznych doładować. Czyli jak kupię telefon za 100e to mi sie akurat zwroci. Mój ślubny tak ma :)
A w PL mam w Popie czy w Orange :)

kamu2

Ja ma m samsunga z wysówaną klapką,niestety nie wiem jaki to model.Niegdy nie przywiązuje wagi do telefonów.Jetsem z niego zadowolona.Wcześniej miałam 2 razy nokie.
Ja się bardzo przywiązuję do telefonów i nie lubie ich zminiać.
prawdziwa kobieta jest jak herbata: mocna i gorąca, jak posłodzisz-słodka, jak nie posłodzisz to pij kurwa gorzką!

mam6lat

dzięki watkowi "z kiedyś"
dowiedziąłm sie ze mam jakąś trendy komórke - wiedziałam tylko ze to Nokia - taka z maziajkami jak maluteńkiej :)
bardzo ją lubie - bo ładna choć nie wykorzystuję jej możliwości;
uwielbiałam swoje słodkie OZEO służyło mi długo, ale niestye padła ładowarka i nie można było jej nigdzie kupić
dostałam rok temu jakąs nokię - łatwa jak waszystkie nokie w użytkowaniu, i mocan - przeżyła lot z X pietra! niestety zagubiłam ją...

Kasia

Cytat: "mam6lat"wiedziałam tylko ze to Nokia - taka z maziajkami jak maluteńkiej

hm hmmmmmmm mam taką samą
jak wchodziła ta nokia to była to seria limitowana L'amur
w pierwszyh założeniach NIGDY nie miała trafić do promocyjnych ofert i zawsze miała być dostępna TYLKO w normalnej cenie

jak sie pojawił to kosztowała ok. 1400zł
czekałam aż rok aż jej cena był przezemnie akceptowalna
zapłaciłam za nią 600zł (trafiłam na okazję )

a jakieś pół roku temu Plus wrzucił ją za złotówke do abonamentu
i już po serii limitowanej :)
teraz na rynku pojawiły sie jej różnokolorowe wersje
a na poczatku były tylko dwie: Brown (moja) i Gold (maluteńkiej)

z tej kolekcji ukazały się jeszcze dwie nokie 7390 i 7373

mimo iż są to wysokie modele (bo mają siódemkę na przodzie) są gołe jeżeli chodzi o bajery
prawie nic nie mają w porównaniu z innymi dzisiejszymi modelami
to miały być proste i ŁADNE telefony dla kobiet

misiaczek też ma Lamurkę tylko tą 7390 :)

malutenka

Moja rok temu kosztowała 90 euro i to jest cena w porządku :) widziałam ostatnio jakąś nową nokię, której chyba tylko prysznica brakuje do szczęścia, ale doszłam do wniosku, że po co?
Po pierwsze jest za duża, a tych wszystkich bajerów i tak nie będe używać :-D
Moja jest kochana, wytrzymuje życie w torebce, w ktorej dziada z babą nie brakuje, rzezyła parę upadków i bateria, która wytrzymuje moje gadulstwo :-D

Kasia

w wakacje 2006 Lamurka w Pl kosztowała ok. 999zł w germanosie a w nokii około 1100
a na allegro około 750zł
ja kupiłam okazyjnie bo pewiem prezes kupił sobie ten telefon i jak sie dowidział że to babski model to pręciutko chciał się go pozbyć i miałam nówkę za 600zł :)

zuzia

Cytat: "golinda"mhm, a im więcej tego ma, tym gorzej działa, np. moja nokia 6280 (cuda wianki w środku, a zawiesza się badziewie cholerne!)

a jakie cieżkie to cholerstwo! miałam ja chyba z pół roku a później sprzedałam szefowi i zabrałam jego 6233, nówkę, nieużywaną :D

golinda

zuzia, ja swoją uszczęśliwiłam brata
używam tylko służbowej (nawet nei wiem co to za model nokii, mała, poręczna, prosta)

nionczka

Cytat: "Kasia"i jak w tym okresie ceny pójda w dół to na karcie masz wg aktualnego cennika a w abonamencie obowiązują Cie ceny z dnia podpisania umowy


Coooo???? U nas nie. Obnizyli kiedys nam, tzn. wprowadzili naliczanie sekundowe i ja tez zaczelam mniej placic. Bo u nas ludzie ciagle zmieniaja operatora wiec nas troche musza porozpieszczac :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

u nas ciężko zmienic operatora
bo płacisz karę :(

więc średnio się to opłaca :(

podpisujesz umowę powiedzmy na rok czy dwa lata i masz w umowie klauzulę że jak zerwiesz tą umowę to płacisz karę
kilka stówek

zuzia

a najmniej o klienta dba moim zdaniem Orange.

tiliam

kasia fajny podpis  ;-)



a wracając do komórek, to teraz mam znowu dylemat.. chcialam nokie, ale koniecznie tez musi byc klapka. a te nokie ktore mi sie pdobaja nie maja wlasnie klapki
pozostaje wiec

motorola k1
motorola w510
nokia n70
sony ericsson k800i

ktora?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: "zuzia"najmniej o klienta dba moim zdaniem Orange

zgadzam się
to właśnie w Orange przy przedłużaniu umowy
masz albo nowy aparat albo nowy cennik

to już lepiej opłaca się nie przedłużyć umowy i wziąć nowy abonament
wtedy ma się i nowy aparat i aktualny cennik

spotkałam sie już pare razy że nieobeznani z rynkiem i cenami ludie przedłużali te umowy w Orange na tych beznadziejnych zasadach
np. ostatnio moja koleżanka ostanio mói że własnie kończy jej się umowa w Orange i ja przedłuży i weźmie sobie nowy telefon a cennik zostawi stary
na moje pytanie dlaczego tak robi bo przeciez to się nie opłaca to ona mi powiedziała ze szkoda jej kasy na nowy telefon i woli wziąć tą padllinę za złotówkę i pozostać przy starym cenniku
i ona nie widzi tego że przez te dwa lata na starym cenniku to ona dopłaci na kilka taki telefonów

mayagaramond

Cytat: "nionczka"Bo u nas ludzie ciagle zmieniaja operatora


Tu mozesz zmienic operatpra po 2 latach, bo tyle trwa umowa. Wczesniej mozesz operatora zmienic, ale i tak musicz placic do konca abonament z 1. umowy.

Ja mam tak z internetem - moja umowa konczy sie w kwietniu i niestety nie moge zmienic, choc zaoszczedzilabym jakies 10-15€ m-ce...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: "tiliam"nokia n70
'
jest na Symbianie i jest dość skomplikowana
nie wykorzystasz jej możliwości w 1% a bedziesz sie denerwować że wolno chodzi

misiaczek187

wg mnie albo Nokia albo Ericsson na Motorolli ja niestety sie "przejechałam" więc jak dla mnie odpada :)

Kasia

no znalazłam chyba telefon o którym pisałam
następczynię mojej L'amurki


to nokia 6500

tiliam

ta nokia - super
niestety w orange w ofercie dla firm jest maly wybor i telefony kiepskie

no i co ja mam zrobic:)?

ps. ja tylko dzwonie i odbieram telefony
smsy tez juz bardzo rzadko pisze

mozliwie ze w nokii n70 nie wykorzystam jej mozliwosci
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

misiaczek187

Ja też nie wykorzystuje  większości funkcji w telefonie,ale to chyba nie o to chodzi. Jak dla mnie Motorole się źle obsługuje i często się psuje,Twój wybór :D

KASIU niezła niezła :D ale wole coś z klapką :D cały dzień nosze telefon w kieszeni spodni więc klapka się przydaje :D