nebulizator, jaki kupić?

Zaczęty przez ishka82, 14 Sty 2012, 15:49:13

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aja

Kupiłam n. Firmy bremed i mam pytanie ta woda powinna troszkę jakby buzowac ???? Bo mam wrażenie ze działał tylko za pierwszym razem

vobi


elve

A ten Philips to głosny jest

Potrzebuje coś jak najbardziej cichego, żeby się dało bajki oglądać
Wypożyczany chodził jak traktor

Polećcie coś!

ishka82

elvelve, ten mój jest cichy, cichszy od philipsa na pewno...chociaż jak się już przyzwyczaiłam, to wydaje mi sie glośny ;) jakbym teraz wypożyczyła ten "traktor", to chyba bym się sama wystraszyła hałasu lol

olgaaa1

Mam pytanie, dlatego podbijam wątek.

Moja Gabrysia od bardzo silnego ząbkowania ma strasznie zapchany nos, nie moa możliwości wyciągnięcia nic fridą, siedzi gdzieś głęboko, nawilżamy jej nosek wodą morską w spray ale nic to nie daje.
Mamy nawilżacz powietrza, z możliwością inhalacji, powiedzcie mi moje drogie jak przygotować roztwór z tej soli fizjologicznej? To się kupuje w aptece? pomaga na zapchany nos?
A może jednak zainwestować w ten nebulizator? tyle że ona maseczki na buzie sobie nie da założyć więc para leciałaby w pokoju. Ma może któraś ten, który w lidlu reklamują, bardzo głośny jest? pozdrawiam

vobi

#30
sol fizjologiczna - mozna kupic w aptece gotowe ampulki z roztworem

Dodany tekst: 03 Paź 2012, 10:54:12

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 03 Paź 2012, 11:55:12

ale prawde mowiac nie zauwazylam zeby byla skuteczniejsza niz np. woda morska w sprayu

olgaaa1

ale co wlewam bezpośrednio do nawilżacza? czy robię jakąś miksture. Do mojego nawilżacza wchodzi jakiś LITR WODY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przecież litra tego nie wleje

mobka

Olgaa do nebulizatorow wchodzi kilka, maks. kilkanascie mililitrow. Do nawilzacza nie ma sensu lac.
I moim zdaniem inhalacje sola troche pomagaja, nawilzaja sluzowki i rozluzniaja wydzieline. Ale cudow bym nei oczekiwala.

olgaaa1

a może kilka kropel mięty wleje jej do tego nawilżacza. Nie jest to kator, coś głęboko jej siedzi w nosku. Ciągle pokazuje na nosek, a jak prysnę sół morską + frida to i tak nic nie idzie

iksa_nl

a nic wsadzila sobie czegos do nosa?

mobka

Cytat: iksa_nl w 03 Paź 2012, 15:12:41
a nic wsadzila sobie czegos do nosa?
To samo pomyslalam. ja ostatnio fasole wyciagalam ;D

marax

Cytat: olgaaa1 w 03 Paź 2012, 14:50:22
a może kilka kropel mięty wleje jej do tego nawilżacza. Nie jest to kator, coś głęboko jej siedzi w nosku. Ciągle pokazuje na nosek, a jak prysnę sół morską + frida to i tak nic nie idzie
jak to olejek eteryczny to nie mozna moze doprowadzić do skurczu oskrzeli

olgaaa1

dzięki maraxela bo nie wiedziałam, nie wsadziła sobie nic do nosa :) wczoraj się polepszyło, siedziałyśmy długo na świeżym powietrzu i wylazły ogromne glutki :)

marcheewka

hmm, zastanawiam sie i ja nad kupnem inhalatora, bo ten kaszel ciagnie sie juz prawie 2 miesiace!!

no i tak sobie myślę o tym
http://allegro.pl/nowosc-cichy-inhalator-nebulizator-omron-ne-c801-i2879919824.html

wiele osób ma, zachwala, w miarę tani jest....

czy jeszcze cos innego??

zosia2007

ja ostatnio kupilam philips family, jestem zadowolona
dla mnie jest w miae cichy, dosc szybko inhaluje

ishka82

marcheewka, ja mam właśnie ten, polecam :)

yoy

ja mialam pozyczony omron i ten philips family. Omron jest cichszy. Poza tym oba są bardzo dobre moim zdaniem.

ddu

ja mam traktor po prostu
ale od kiedy w nocy nic nie pomagało na kaszel i ją zmusiłam do inhalacji i pomogły w 5 minut,
sama się dopomina
tylko musimy śpiewać Rolnik sam w dolinie
jakiś milion zwrotek
inhalacje trwają tak długo ja piosenka

golinda

Cytat: ddu w 07 Sty 2013, 11:00:20tylko musimy śpiewać Rolnik sam w dolinie
jakiś milion zwrotek

my to robimy przed kompem
zawsze leci klub przyjaciół myszki miki :D

Angie

w akcie desperacji kupiłam właśnie nebulizator i sól fizjologiczną

jak długo i jak często inhaluje sie dzieci?

mobka

2-3x dziennie po ampulce albo więcej. Ile da rade. Doda jest rekordzistka.
My dzisiaj do berodualu i antybiotyku pulmicort dostalismy. Ech.

golinda

Cytat: Angie w 15 Paź 2013, 14:53:45jak długo i jak często inhaluje sie dzieci?

tak jak zaleci lekarz
nebulizacje tez czasem moga dzialac na niekorzysc

zosia2007

Angie ja daje min 2 ml soli, czasem młody da radę więcej ale to rzadkość
no i z soli neubilzacje to nawet i 3-4 razy dziennie można

ishka82

mi pediatra mówiła, żeby robić z 2,5ml soli 3x dziennie i to wystarczy...myślę, że też nie ma co przesadzać z ilością tej soli :hmm: inna sprawa, ze Dominika te pół ampułki jest w stanie grzecznie wysiedzieć, a więcej to już ciężko ;)

Angie

ja wlewam całą ampułkę i to jest na jakieś 15 minut.
Tyle to wysiedzi