Przebieg wesela w zarysie

Zaczęty przez asia407, 01 Lis 2007, 22:45:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asia407

Czas leci jak opetany i nagle okazuje sie ,ze mi troche ponad pol roku do slubu zostalo  :mrgreen:  Warto byloby zaczac juz konkretnie niektore sprawy rozplanowac.I tu mam problem.
Az wstyd sie przyznac  :oops:  ,ale nie bylam nigdy na polskim slubie i weselu (tzn. bylam,ale lata temu i jako dziecko nie bardzo zwracalam uwage na szczegoly).Nie wiem co i jak, kiedy i w jakiej kolejnosci.Pomozecie? Chociaz lista w kolejnosci "co i kiedy"  na weselu.Grzecznie prosze :)
Slub cywilny, w tym samym miejscu gdzie wesele.Wiec jak juz sobie obraczki na palce nalozymy to co wtedy?Chleb i sol i wodka na powitanie? Jak to przebiega?
Na pewno ulozymy to sobie po swojemu, ale dobrze byloby miec jakis zaryz, punkt zaczepienia.
Z gory wielkie dzieki dziewczeta za pomoc  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

ja mam probny scenariusz wesela od naszego Wodzireja Pana Patryka Slawinskiego:
Scenariusz  wesela

Rodzice powitają Was chlebem i solą,
goście odśpiewają pierwsze weselne sto lat,
podzielicie się z Nimi chlebem

Pierwszy posiłek
Przedstawienie gości – każde z Was swoją rodzinę, wspólnie: przyjaciół.

Zaprzyjaźniamy się z parkietem
Wspólne zdjęcie wszystkich Szacownych Gości
Przyrzeczenie weselne („uroczyści przyrzekam więcej tańczyć niż siedzieć…”)
Korowód weselny (Poloneza czas zacząć)
Pierwszy taniec (pomyślcie  jaka melodia?)
Walc zapoznawczy (Wy w środku, goście w dwóch kręgach, potem pary)
I blok taneczny, też pierwszy, ale nie ma co się rozpisywać, bo grać Wam do tańca będziemy noc całą.

   Oczepiny
Taniec z poradami – Pan młody tańczy z wszystkimi paniami-mężatkami, które mu udzielają porad małżeńskich, a Pani młoda z panami - żonatymi
Twierdza - Najpierw Pan młody musi się przedostać przez twierdzę panien do Pani młodej, a później role się odwracają
Zdejmowanie welonu – Jeśli Wam się spodoba to świadkowie przeszkadzają w zdejmowaniu welonu Panu Młodemu drewnianymi łyżkami, gdy Pani Młoda ściąga musznik lub muszkę Panu Młodemu to Pan młody całuję ją po rękach
Rzut musznikiem (krawatem) i welonem (bukietem)
Pomnik miłości – z kawalerów Pan Młody, a z panien Pani Młoda po dwóch stronach sali robi pomnik miłości dla współmałżonka
Taniec nowej młodej pary

      Dodatkowe propozycje:

1.Test zażyłości – siedzicie na krzesłach tyłem do siebie, każdy trzyma w rękach but swój i współmałżonka. Ja wymieniam przeróżne domowe i rodzinne „przyjemności” w rodzaju: wyłączanie budzika, guzdranie się w łazience, wyrzucanie śmieci, gotowanie, etc. – a każde z was podnosząc but swój lub nie swój, lub oba sygnalizuje kto w domu tym przyjemnością się oddaje. Takie troszeczkę ekshibicjonizmu, ale goście to lubią…
2.Zbieranie na… wózek, podróż poślubną, lub coś innego, etc;  w jaki sposób: goście płacą za chwilę tańca z wami. Co za rozpusta, niestety tylko raz w życiu tak łatwo przychodzą pieniądze…

   Tort
   Z racami i fanfarami
   Do wspólnego pokrojenia (możecie już ćwiczyć)

   Podziękowanie dla Rodziców
   Słów parę od Was dla Nich
   Wspólny taniec- Cudownych rodziców mam lub inna melodia

   Gdzieś tam, w środku nocy, w podziękowaniu dla gości
   Świetlisty walc

Bladym świtem
R’n’roll na siedząco


Mam nadzieje ze Ci to jakos pozmoze  :-D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

asia407

Dzieki wielkie  :)  No to plan juz jest.
A teraz wykonanie. Np takie powitanie chlebem...Moze glupie pytanie,ale mi sie juz wszystko pomieszalo.Tam jest chleb i sol? Rozumiem ze mamy troszke tego zjesc.I kieliszek z wodka (dla mnie woda).I tym kieliszkiem rzuca sie za siebie i potem wstawia zdjecie z najglupsza mina ?  :mrgreen:
Beda mi sie snily koszmary ze stoje w super kiecce,wszyscy sie na mnie gapia a ja nie wiem co mam robic.Nic to, pozostaje sie doksztalcic w sferze weselnej  ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: "asia407"Rozumiem ze mamy troszke tego zjesc.I kieliszek z wodka (dla mnie woda).I tym kieliszkiem rzuca sie za siebie i potem wstawia zdjecie z najglupsza mina ? :mrgreen:

bardzo dobrze :D celujaco :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

kamelia04.08.2007

my mieliśmy też slub cywilny, potem było wesele.

1. założenie sobie obrączek
2. życzenia od gości
3. witanie chlebem i solą, cleba sie nie je bo jest zakalcowaty, nie całuje. podają jeden kieliszek z woda drugi z wódką. Jak ktoś nie chce ryzykować wcześniejszym zejściem to  można tez podać oba z wodą mineralną.
4. podanie szampana
5. sto lat
6. pierwsze gorace danie
7. "pierwszy taniec"
8.  tańce na zmianę z jedzeniem
9. ok. północy krojenie tortu
10. elememt nieobowiązkowy imporezy - rzut bukietem czy czymś innym
11. tańce i jedzenie
12. koniec imprezy, idziemy położyc zwłoki spać, a jak macie jeszcze siłe to ...


U nas było tak jak opisałam, z tą różnicą, że ślub był w ratuszu, a wesele w sali restauracyjnej w centrum konferencyjno-szkoleniowym.
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

tachogti

asia407, my np nie bedziemy chcieli rzucac kieliszkiem ani chleba i soli tylko szmpana i "sto lat" na wejscie... wiec to jest raczej dowolne chodzi o zarys :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

ze_nitka

tachogti, Patryk Sławiński będzie wodzirejem na Waszym weselu? :D

Na naszym też :D Jak go znaleźliscie?