Kolor do kuchni

Zaczęty przez rubin04, 29 Paź 2007, 14:54:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Pierwotnie plan był na okolice szpinakowo-zielone po alpejską łakę.
Ale ja juz sama nie wiem..
kafelki w kuchni na podłodze mam prawie białe ("pomysł dziwki i szatana" - a tak serio to kolegi mojego M., poczatkującego architekta: "jasna podłoga da poczucie sterylnosci i czstosci pomieszczenia" no toja go k... zapraszam czynić tę sterylnośc - tak m.in. 3 razy w tyg!). Ech, że ja wtedy M. nie znałam...

Kawelki na scianie beda małe 10 x 10: Takie:
a dekory albo "las" albo "kłosy" http://www.cerkolor.com.pl/index.php?ms=8&id=240

A to plan kuchni:

[ Dodano: 29-10-2007, 14:56 ]
Płytki będa pod szafkami górnymi. Ten plan kuchni nie uwzgklednia oczywiscie tego ze mamy w tej kuchni drzwi, stól i okna - szt. 2 - na ścianie tej od strony butelki wina oraz na scianie przystajeacej (okna jakby "przeszklają" cały róg kuchni - i to jest najpiekniejsze miejsce w calym mieszkaniu :)

[ Dodano: 29-10-2007, 14:58 ]
acha - istnieje szansa na nowe rozplanowanie górnych szafek - bo o ile dolne sa zrobione (jakies 2 lata temu) to teraz przyszedł czas i fundusze na górne. moze jakos by je inaczej?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Meble są dwukolorowe, kolorowe kafle na ścianie, więc za bardzo zaszaleć się nie da.. Chyba zostałabym przy beżo-kremach nawiązujących do drewna i kafli ściennych, a rozweseliła kolorowymi dodatkami.

[ Dodano: 29-10-2007, 15:00 ]
I daj cokół na dole, bo będzie Ci się brud pod szafkami zbierał!

[ Dodano: 29-10-2007, 15:02 ]
A może melon (nie zielony)? Czy za nudno?
Imagine there is no hate

zuzia

rubin04,
mi się ten szpinak nie widzi. Ja bym poszła w coś ciepłego - wanilia, leciutka pomarańcz czy odcienie żółci.

rubin04

przedpokój bedzie w pomarańczy/lososiu bo mamy pomarańczowe cegalste kafle - które kocham za brak widocznego brudu na nich :)

Niestety mój M. nie pomyslałł robiac szafki dolne o braku mozliwosci wydobywania spod nich brudu...

Chyba jednak beżo-kremy beda lepsze.. Bo nie wiem czy ten szpinak czy alpejska łaka po kilku miesiacach nie wyjda mi bokiem.

Jasno żółty jest pokój dzienny a sypialnia błekitna+granatowe dodatki.

A co myslicie nad rozplanowanie górnych szafek?
Ja lubię symetrię (mam takie zboczenie zawodowe po zajęciach z układów krystalograficznych)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: "rubin04"A co myslicie nad rozplanowanie górnych szafek?

ja bym "zamknęła" jeszcze jedną szafkę - zamiast witrynki. Zobaczysz - po jakimś czasie nie będzie ci się chciało wszystkiego dokładnie układać. Poza tym na szybach bardziej widać kurz :D

rubin04

Cytat: "zuzia"
Cytat: "rubin04"A co myslicie nad rozplanowanie górnych szafek?

ja bym "zamknęła" jeszcze jedną szafkę - zamiast witrynki. Zobaczysz - po jakimś czasie nie będzie ci się chciało wszystkiego dokładnie układać. Poza tym na szybach bardziej widać kurz :D

...hmm..ale to zburzy symetrię... ale pomysle czy to aby nie dobry pomysł...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: "rubin04"...hmm..ale to zburzy symetrię...

odechce ci się symetrii jak będziesz to musiała sprzątać i każdy kto przyjdzie to ci będzie wszystko widział. Chyba, że nie dasz zwykłego szkła tylko matowe.

inkageo

Ja bym dała szersze szafki/szuflady, są bardziej ekonomiczne :) My mamy 90 cm, ale 80 też są ok. Za dużo pionowych linii tu widzę!

[ Dodano: 29-10-2007, 15:43 ]
I dałabym więcej szuflad, to wygodniejszy sposób przechowywania, wysuwasz i widzisz wszystko co masz..do szafek trzeba się schylać i zagłębiać, a żeby wyjąć coś co jest z tyłu, to trzeba najpierw wydobyć pierwszy rządek ;)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: "zuzia"odechce ci się symetrii jak będziesz to musiała sprzątać i każdy kto przyjdzie to ci będzie wszystko widział. Chyba, że nie dasz zwykłego szkła tylko matowe.

Wlasnie dalabym matowe i inaczej otwierana, tak do gory. Super rozwiazenim sa szafki cargo, ale na to musielibyscie poswiecic jakas stojaca szafke.

Tez jestem za kremem/bezem itp.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

gioseppe

http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

rubin04

Dzieki gioseppe, wstepnie wybralismy "plaster limonki"
http://www.dulux.co.uk/servlet/ColourSchemeHandler?name=lime_zest_4

A tu moja kuchnia (bałagan w pełnej krasie):

[ Dodano: 30-10-2007, 23:57 ]
A kafelki w rzeczywistości sa ciut mniej w pomarańcz a bardziej w piasek.

Zdjecia niestety robilam ja - stąd zaburzenia w kolorach :)
Spieszyłam się i nie popatrzyłam że M. coś pozmieniałam w bilansach bieli i takich tam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

gioseppe

bardzo ladna ta limonka :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

malutenka

Cytat: "rubin04"A tu moja kuchnia (bałagan w pełnej krasie):
To bałaganu nie widziałaś :mrgreen: Masz bambusa w doniczce, czy mi się wydaje? Ja sobie kiedyś kupiłam i dalej stoi w wazonie :-P

rubin04

malutenka5, tak, dostałam go, stał długo w wodzie aż sie zlitowałam. Poza tm ostatnio wkreciłam sie w kwiaty i sprawia mi nawet przyjemnośc zajmowanie się nimi.
Bałagan jest taki standardowy - najgorsze w nim jest to że nie da się go posprzątac z tytułu braku szafek - bo nie mam gdzie upchnąc tego wszystkiego - np. sokowirówki (M. dostał od cioci w prezencie na urodziny) która stoi pod stołem [sokowirówka - nie ciocia ;) ], a stół jest przykryty ceratą, czego obecnie zmienić nie można bo stół to taki jest że do altanki na działce by sie nadawał i trzeba by był przykryty by swej brzydoty nie objawiał. W pokoju mamy już prawdziwy stół do kuchni ale chwilowo robił mi za biurko do pisana pracy dr.
Nie mam gdzie szkalnek pochowac i innych takich wiec wszystko stoi na wierzchu i mnei irytuje :)

Za to okno w kuchni uwielbiam - w nocy jest piekny widok na światła miasta, rano zieleń. No i kuchnia jest tak, ze jak wyjde z pokoju na balkon to mogę umyć 1 okno z kuchni

A nad swoim bambusem się tez zlituj i do ziemi wstaw - ladnie pędy zacznie puszczac.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Dobra, dziś kupię doniczkę i zasadzę, z rezta to jest jedyny kwiatek u mnie w mieszkaniu (bo lubię zapominać o dbaniu, kiedyś zamordowałam kaktusa).
To okno jest rzeczywiście super, masz bardzo dużo światła w kuchni, u mnie w mieszkaniu są małe, kwadratowe okienka tak z 20 cm nad podłogą, myć się tego nie da, bo tylko jedna połówka zsuwa się w dół, zastawiając drugą - ale to jest poddasze, wszędzie skośne sufity itp.
ale chciałabym już urządzać własne mieszkanie... a nasze sobie stoi i ktoś obcy w nim mieszka :-/

mam6lat

to nie bambus to dracena!
rubin a czemu nie pociagnęłas szafek w "L"?
kuchnia miałaby lepsze proporcje i ładniej wyglądała

rubin04

mam6lat, dracena jest w rogu, a na stole stoi bambus :)

W L  do okna? nie wiem czy by za duzo miejsca nie zabralo.. Tak jest może i "jak w pociągu" ale za to chyba ciut wiecej miejsca.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

ale mogłabyś sobie to naprawdę ładnie zagospodarować. I np. zamiast stoły, tak wzdłuż okna i dalej na przeciwległą ścianie dać blat do krzeseł zamiast stołu. Fajne by to było.

rubin04

zuzia, ale wtedy nie mozna by było usiaśc razem (z docelowym dzieckiem) przy stole, bo nie ma opcji jadalni :(
Ale taką "barowa" kuchnię chcemy miec w domku kiedys :) Choc był też plan by wlasnie na tej przeciwległej ścianie zrobic "okno" do pokoju, take zasłaniane np. bambusową roletą.. Ale chyba odpuścimy sobie - takie pomysły zrealizujemy kiedys w domku :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

rubin04,
ok. ale szafki pod oknem też bym zrobiła. Może nie tak głębokie jak pozostałe (ale np. ja słoiki czy butelki - ocet, olej etc) - to ładnie wygląda, lepiej niż taka golizna.

twinnie77

Cytat: "rubin04"mam6lat, dracena jest w rogu, a na stole stoi bambus :)

W L  do okna? nie wiem czy by za duzo miejsca nie zabralo.. Tak jest może i "jak w pociągu" ale za to chyba ciut wiecej miejsca.

Ja również twierdzę, że to dracena. "Lucky bamboo' to tylko potoczna nazwa. :)

Dracena - Lucky Bamboo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: "rubin04"przedpokój bedzie w pomarańczy/lososiu bo mamy pomarańczowe cegalste kafle - które kocham za brak widocznego brudu na nich :)

rubin pokaz jeszcze foty kafli w przedpokoju, bo my wlasnie mamy takie sciany pomarancz/losos i tesc bedzie nam zakladal kafle w listopadzie, a ze jestesmy na etapie poszukiwan i nie wiem na jakie sie zdecydowac podeslij cos  :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

rubin04

jusia79, ok dzis zrobie fotki. Ale powiem Ci ze kafle na przedpokoju uwazam za najbardziej trafione ze wszystkicvh -nie widac brudu jak sie naniesie. Są nbardzo ładne :)

[ Dodano: 02-11-2007, 11:01 ]
A z draceną zwracam honor - bo w końcie tez stoi dracena, taka typowa.. Ale ja sie na kwiatach słabo znam :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rubin04,  to ja jeszce poprosze fotke koloru z przedpokoju ;D taka zielen tam jest czy cus ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

oj nie, w przedpokoju ammy sciany brudno-białe :) A tylko w aparacie byłbilans bieli przestawiony :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login