Pytanie o bezpieczenstwo zdjec.

Zaczęty przez rubin04, 09 Sie 2007, 23:35:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Mam pytanie: jak zamieszczam pod postem zdjęcie to po pewnym czasie pojawia sie np. napis ze plik ściągnieto 12 razy...
Kto to ściąga i po co??
I czy w takim razie zamieszczanie swoich zdjec jest bezpieczne??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rubin04, jeśli chodzi o tekst ze ściagnieciem - to po prostu zliczone wyświetlenie postu - plik się "ściąga" z serwera i wyświetla do oglądniecia.

jeśli chodzi o bezpieczeństwo to jedynie jest takie, że niezarejestrowany/niezalogowany w ogóle zdjęć wklejonych jako załącznik z dysku nie widzi - jak już się zerejestrujesz to możesz załączać no i również skopiować na dysk - niestety, ale opcje takiego forum pozwalają jedynie na ustawienie, że zarejestrowany może robić "cokolwiek" ze zdjęciami - albo nikt nie może ani wkeić ani zobaczyć

zresztą w wiekszości for tak jest, na przykład na gazetowym - wkleisz linka do fotosika i jak ktoś tam wlezie to też może sciągnąć - niestety sieć nie jest zupełnie anonimowa ;)

można ewentualnie zrobić modyfikację, żeby pod prawym przyciskiem myszy w przeglądarce zablokować menu - czyli najedziesz nad zdjęcie, klikniesz prawym żeby dostać sie do opcji skopiowania, a tam nie będzie nic - ale to też można obejść używając na przykład Opery, ale również byłaby to blokada na wszystkie zdjęcia dla wszystkich, a poza tym jakbys już nawet wszystko poblokowała to zawsze ktoś może wcisnąc przycisk Print Screen i skopiować cała stronę - nad tym tez nie zapanujesz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

ach, spoko, rozumiem. Płtałam troche z ciekawosc- nie mam jakiejs manii przesladowczej.
No i myslę ze zawsze można zamiescic zdjecie po obróbce go i nadanie tzw znaku wodnego czy jak to tam sie nazywa.
Po prostu wrzuciłąm wczoraj w przyplywie szaleństwa zdjęce w bikni i otem je szybko wycofałam jak zobaczyłam ile razy został ściągnięty - juz miałam wizje tłustego onanisty hihi..

No dobra, dzięki za informacje. Pozdrowienia serdeczne!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rubin04, możliwe, że zrobimy galerie prywatne ;), ale tego jeszcze nie opanowałam - trza będzie poczekac ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

ech.. pełen luksus normalnie..
Tylko czy Twój serwer to wytrzyma :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

rubin04, hehe - no właśnie siedzę u kumpla gościnnie - ale nie wiem czy spodziewał się takiego ruchu ;) chyba bardziej myślał z podejściem "tjaaa, niech se założy to forum..będą ze 2 dziewczyny.."
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

misiopysio

Cytat: "rubin04"Po prostu wrzuciłąm wczoraj w przyplywie szaleństwa zdjęce w bikni i otem je szybko wycofałam jak zobaczyłam ile razy został ściągnięty - juz miałam wizje tłustego onanisty hihi..

No dobra, dzięki za informacje. Pozdrowienia serdeczne!

Ja mysle ze taki tlusty onanista to najpierw by musial sie znac na Photoshopie zeby sobie bikini usunac a potem dopiero zaczac dzialac.
Na samym zdjeciu w bikini to za daleko sie nie pojedzie  :mrgreen:

A swoja droga umieszczajac zdjecia w internecie trzeba miec swiadomosc ze kazdy moze miec do nich dostep. Dodatkowo dzialaja roboty przeszukujace internet - indeksuja zawartosc stron i zapisuja ich zawartosc - na tym opiera sie miedzy innymi wyszukiwarka google. W internecie nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie ;-)

rubin04

Wiem, wiem, święta racja.. Narzeczony informatyk wiec nieźle by mi sie dostało za takie numery, które są niewątpliwie szyczytem bezmyślnosci :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login