Porada mieszkaniowo-zabezpieczająca

Zaczęty przez yoy, 13 Gru 2011, 16:59:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yoy

Dziewczyny, mam problem z uchwytami od szafek/ szuflad w kuchni- tzn uchwyty są strasznie kanciate i ostre i mały juz nie raz sie uderzyl, raz nawet byla dziura w glowie   :crazy:
Co na to polecacie? Czy są jakieś zabezpieczenia gumowe? Czy tylko odkrecenie uchwytów i przykrecenie np gałek mnie ratuje?
Mam w cholere tych uchwytów :headbang: i conajmniej 3 dolne szuflady muszą byc jakos zabezpieczone...


No i sprawa nr dwa- w kuchni mam tylko jedną szafkę (lewe drzwiczki jakby) i jak to zabezpieczyc przed otwarciem? bo te zabezpieczenia ktore widzialam nadają sie na szafki takie podwójne (drzwiczki prawe i lewe)...

Angie

yoy chyba nie pomogę, ale chciałam napisać, że masz piękne mieszkanie ;D

aja

o tak tak bardzo przyjemne mieszkanko :)
yoy musisz mi napisać ... juz piszę pw

elve

ikea ma takie zabezpieczenia, które przykręca się do wnętrza szafek i szuflad, niewidoczne a bardzo skuteczne http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/90148691/

co do uchwytów, to może filcowe ochraniacze na końcówki? oczywiście własnoręcznie robione...
albo gałki
albo dziecko w końcu nauczy się uważać

magdalinska

ale chcesz załozyc na cały uchwyt czy wystarczy na same konce? jak na konce, to moze podejda zabezp. z ikei
ja mam tak kanciaske klamki, ze juz z M. rozwalilismy sobie ramiona, do dzisiaj mam blizne, ze o zwykłych siniakach nie wspomne....

wrobelek0403

yoy, z problemem niestety nie pomoge, mam za to pytanie :D

co to za farba w salonie?? bede wdzieczna za informacje :beer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

yoy

ojej, dzięki dziewczyny, nie spodziewałam się  :blush:
wróbelek, farba w calym mieszkaniu, oprocz sypialni to beckers ale nr niestety nie pamietam, a puszki mi sie gdzies zawieruszyly, ale jak je napotkam (a na pewno gdzies są) to napiszę.

ja normalnie zwariuję z tymi uchwytami... Juz sie oswajam z myslą takiego ustrojstwa na meblach w kuchni:  :bad: :bad: :bad: :bad: :bad: :bad:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

yoy to juz bym na ten rok-dwa kupiła najtansze gałki, a potem z powrotem przykreciła uchwyty  :knuje: :knuje:


ewentulanie kupiła miekką tasmę izolacyjną przezroczystą i okręciła kanty.


bede wdzieczna za pamiec w kwestii farby :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: wrobelek0403 w 13 Gru 2011, 23:16:33ewentulanie kupiła miekką tasmę izolacyjną przezroczystą i okręciła kanty.
ja też bym tak zrobiła.
to w koncu nie na tak dlugo
oprócz taśmy mozna rozważyć ew. folię bąbelkową.
wiem - wygląd może nie bardzo, ale...

yoy

polewam, dziewczyny za pomysły :)
doda w kuchni tapeta + szyba
w lazience biale plytki na scianie, grafitowe na podlodze. ciemna sciana w lazience to farba(oszczednosc ;)- nie kupowalismy plytek na cala lazienke tylko w "miejsca strategiczne" reszta to plyta k-g pomalowana farbą do lazienek (tez beckers)
Dziewczyny, jestem zaskoczona, ze mieszkanie się az tak podoba- mialo byc szaro-czarno-bialo, bez udziwnien itp. Chyba tak wyszlo, ale i tak kilkarzeczy bym zmienila- np kuchnia miala byc biala... No ale nie narzekam, bo mieszkanie ma 100m2 i przede mną urzadzanie najwiekszego pokoju- 25m2 z przeznaczeniem dla Franka i ewentualnego rodzenstwa... Juz mnie glowa boli...

Kasia

#10
ja bym tez folię babelkowa wykorzystała :D tylko zamiast ją przyklejać na taśmę (nienawidzę zmywać kleju) skorzystałabym z igły i nitki ;)

Dodany tekst: 14 Gru 2011, 08:58:00

a mieszkanie bardzo mi się podoba :D

zosia2007

ja tez sie podpisze pod tym co dziewczyny pisza - mieszkanko bardzo ladne ;D
a szuflady zabezpieczylabym folia, co do otwierania szafe to ja kupilam te zabezpieczenia co elve pokazywala i nie umiem ich zalozyc u siebie w meblach wiec nie pomoge

salsa

supr łazienka !!! podoba mi sie wasze meiszkanie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

emcia

super :)
łazienka boska
jeśli kiedyś będę robić łaziankę, to z ciemną podłogą /moje kłaki widać wszędzie/

wrobelek0403

ja tez marze o ciemnej podłodze i z tego samego powodu co emcia :D

yoy, Twoja łazienka wyglada jak z katalogu :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

yoy

moje ciemne wlosy widac tez wszedzie-w kuchni jest niestety masakra, ale w lazience obok umywalki tez co chwile cos lezy i oczywiscie widac to to jak cholera :/

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Su jak dla mnie to Ty masz w podobnym stylu :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: salsa w 14 Gru 2011, 14:52:33
Su jak dla mnie to Ty masz w podobnym stylu :D
wlasnie to  mialam pisac ;) ze sie nie dziwie, ze su sie podoba ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Gru 2011, 14:55:16
wlasnie to  mialam pisac ;) ze sie nie dziwie, ze su sie podoba ;D
no i mnie :D ja juz keidys deklarowałam chęć zamieszkania w łazience Su :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

yoy

tez macie taki problem z kolorystyką np recznikow w lazience? Bo ja dostalam w prezencie reczniki- kolory: 2x pomaranczowe, 2x bezowe- Pasuje mi to jak królewnie wiertarka ale te reczniki są takie super, że muuusze ich uzywac- to najlepsze reczniki jakie mam :D

suegro

#21
Cytat: salsa w 14 Gru 2011, 14:59:44Cytat: zwierzatko_mojej_mamy  Dzisiaj o 02:55:16
wlasnie to  mialam pisac  ze sie nie dziwie, ze su sie podoba
no i mnie  ja juz keidys deklarowałam chęć zamieszkania w łazience Su

:D

:beer:

Dodany tekst: 14 Gru 2011, 15:13:51

Cytat: yoy w 14 Gru 2011, 15:02:37tez macie taki problem z kolorystyką np recznikow w lazience?

Żadnego. :D

Uważam, że baza jest neutralna i wiele do niej pasuje. :) Chociaż większość ręczników mam białych, ale zdarzy się też czerwony i brązowy.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

ja mam ręczniki czarne i szare - baaardzo praktyczne
yoy i co postanowione w sprawie kuchni?

yoy

kurczę, no chyba te gałki zamontujemy- bo wszelkie przyklejano-zakładane cuda to Franek zdejmie ;/ jeszcze sprawdzimy jakie są te zabezpieczenia z ikea, no ale to nas wyprawa do sklepu czeka- a przed swietami sie nie uda...

co do reczników to ja też kupuje, białe, czarne i szare, no ale te pomarańczowe są zdecydowanie najlepsze :D