alergie pokarmowe i nie tylko

Zaczęty przez ddu, 11 Gru 2011, 16:39:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

elve ja nie jestem pewna czy będzie miał przedłużoną rejestrację-nie sprawdzę wam, bo nie mam dostępu do wszystkiego teraz

ddu

Dziewczyny. Czy ktoras z was. Kt przeszla z bebilonu pepti na nutramigen, moglaby wystapic w tvn 24. Ja teraz jestem daleko od cywilizacji i nie bardzo mam jak

rubin04

DDU, ale o co chodzi? Mila w szpitalu miała najpierw pepti a potem zmienili jej na Nutramigen, bo cytuje "śmierdzące bąki miała" :D wiec ja raczej tu nie pomoge, bo Nutra jadła w sumie ze 2 tyg
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

my od razu na nutra (i pewnie w ostatniej chwili, bo juz szpital maiłam za 2-3 dni :/ ), wiec tez nie pomoge...
brrrr jak sobie to przypomne, to mnie znowu trzesie :(

ddu

ok, już sobie poradzili :)
chodziło o to, że nutra nie jest refundowany, a w pepti jest laktoza. ale kogoś tam znaleźli

marcheewka

Cytat: ddu w 03 Sty 2012, 17:48:29
ok, już sobie poradzili :)
chodziło o to, że nutra nie jest refundowany, a w pepti jest laktoza. ale kogoś tam znaleźli

My najpierw byliśmy na pepti, przeszliśmy na nutra, potem znów na chwilę na pepti i okazało sie, że te bąki i gulgotanie w brzuchu to od bebilonu, na nutramigenie nic takiego nie ma.

ishka82

my zaczynaliśmy od jakiegoś zwykłego, ale HA, chyba NAN (chociaż nie wiem co jej dawali w szpitalu, możliwe, ze zwykłe bebiko), później pepti, a na końcu nutra i tu dopiero sytuacja się unormowała i objawy alergii ustąpiły :) a teraz to Młoda pije bebiko lub jakiekolwiek inne, toleruje wszystko :)
co do refundacji nutra, to szkoda, że teraz jest pełnopłatne, ale prawda jest taka, że pełnopłatne nutra jest i tak tańsze niż jakiekolwiek mleko HA...ja bym nie wpadła na to, żeby dawać Niuśce nutra ze względu na oszczędności i cieszyłam się, jak mogła przejść na zwykłe mleko :) ale faktem jest, ze nadużycia pewnie są, bo u nas w jednej aptece za nutra płaciłam 9,99zł, w innych tak do 11-12zł...to o wiele mniej niż mleko nie na receptę...a pepti zostaje refundowane? chociaż wiem dobrze, ze to nie zamiennik i z tych dwóch wydaje mi się, ze często dzieci nietolerujące pepti lądują na nutra, a o przypadkach w drugą stronę nie słyszałam...