alergie pokarmowe i nie tylko

Zaczęty przez ddu, 11 Gru 2011, 16:39:40

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

pozwalam sobie założyć nowy wątek, bo temat alergii, nietolerancji laktozy i innych produktów przewija się u nas dość często.

teraz ja szybko potrzebuję pomocy
czy ktoś może poradzić mi zioła plus coś do picia BEZPIECZNE?

w związku z tym, że h. jada z mięsa właściwie wyłącznie jagnięcinę i królika, nie da się tego właściwie jeść bez ziół
do tej pory podawałam tymianek

mała pije herbatę z lipy albo wodę. woda na jesień/zimę wydaje mi się zlym pomysłem. czasem daję jej roibos dla dzieci

mamy kłopot, mała jest w złym stanie i coś ją uczula, a ja nie mam juz pomysłów , co. na razie odstawiam lipę i tymianek.
potrzebuję czegoś zastępczego


i - co myślicie o podawaniu sterydów na alergię. ja jestem przeciwko, ale właśnie zostałam postawiona pod ścianą i jej podaję  :headbang:

a - i skąd ja mam wiedzieć, że jakieś jedzenie jej szkodzi, dostaje końskie dawki leków, więc pewnie nie będzie wysypki.
no ale pewnie (???) podawanie czegoś, co jej szkodzi (a na twarzy nie widać) nie jest dobre.

konwalia

ddu ja nie jestem przeciwna, zasadne podawanie sterydów przynosi większą korzyść niż szkodę(a u Heli tak jest)

co do ziół, to pytanie czy uczulają, czy jelita są w gorszym stanie przez alergie i olejki mogą po prostu podrażniać(z tych dwóch obstawiałabym tymianek)
do picia dałabym pokrzywę-słabiutką herbatkę, nie powinna uczulić i ma też działanie wzmacniające

abkasia

Cytat: konwalia w 11 Gru 2011, 19:20:08ddu ja nie jestem przeciwna, zasadne podawanie sterydów przynosi większą korzyść niż szkodę(a u Heli tak jest)

tez jestem tego zdania..

konwalia

i jeszcze sterydy to zło, gdy przepisuje się je na byle wysypki czy katary
jeśli chodzi o uszy Heli, to podanie sterydu powinno zminiejszyć obrzęk i stan zapalny, a dla tak delikatnych struktur to lepiej

co do alergii pokarmowej, to na pewno będzie złagodzenie(dosutne tak?), a czy coś jej szkodzi-myślę, ze wyłapiesz, choćby po zmianach nastroju itp

na pocieszenie, moja sis miała straszną alergię, zaczęło łagodnieć ok 4rż, teraz uczula ją duuużo mniej produktów

ps. i nie jest powiedziane, że coś co uczulało ją pół roku temu uczula dalej

ddu


ishka82

ddu, przede wszystkim bardzo mi przykro, że Helenkę tak bardzo męczą te alergie :( :crying: Życzę jej dużo zdrowia, a Tobie siły do walki z jej problemami i znalezienia fachowej pomocy, lekarzy, którym zaufasz i którzy pomogą :glaszcze: :hugsurprise:
Co do leków, to właściwie się nie znam...chyba każdy ma w głowie, że sterydy, czy nawet antybiotyki podawane na wyrost to zło. Wydaje mi się jednak, że to co podawane na wyrost może wyrządzić szkodę, niepotrzebnie obciążyć organizm, podane tam gdzie jest taka potrzeba i wskazania może pomóc i tego się trzymaj, bo chyba niestety Helenka potrzebuje już solidnego leczenia, żeby problemy z uszkami się nie powiększały. Myślę, że powinnaś zaufać lekarce lub poszukać lekarza innego, któremu zaufasz.

ddu

ufam tej w zakresie uszu, ale czy ja wiem, czy ona się zna na alergiach? :(
zapisała np. zyrtec 1 x 10 kropli
na ulotce i pediatra mówi, że mogę dawać maksymalnie 5 kropli (h. nie waży jeszcze 10 kg, a podobno daje się dwie krople na kilogram dziecka)
i bądź tu mądry...

a czy ktoś wie, czy jak jej daję takie końskie dawki zyrtecu, to czy jak ją coś uczuli, to będzie widać?
czy ten lek po prostu działa tak, że nic jej nie uczula i mogę dawać produkty "podejrzane", co do których miałam wątpliwości i miałam je w najbliższym czasie sprawdzać?

konwalia

#7
czy bedzie widac- niekoniecznie lub slabiej, róznie to bywa

ddu

ale jak nie widać, to znaczy, że nie szkodzi (bo lek zabija alergiczne właściwości), czy szkodzi, ale nie widać

to może idiotyczne pytania, wybacz, ale boję się narobić czegoś złego, z drugiej strony ona już mi zaczyna wybrzydzać jedząc ciągle to samo, z owoców tylko śliwki/dżem śliwkowy i morele

konwalia

#9
tak naprzawde to zyrtec powinno sie podawac od 2rz, ale wiadomo ze alergie wymuszaja wczesniejsze stos
i pon 2rz daje sie 2x5kr(czyli łacznie 5mg), powyzej juz jednorazowo 10kr(5mg)

Dodany tekst: pon, 12 gru 2011, 11:57:10

ddu moim zdaniem szkodzi, ale nie tak jak bez leku p/alergicznego, bo nie dochodzi do wyrzutu histaminy i stanu zapalnego-tu nie chodzi tylko  o objaw w postaci pokrzywki

ale ja alergologiem nie jestem, wiec nie chce namieszac, moim zdaniem powinna byc podjeta proba wprowadzania pokarmow jak bedzie zdrowa tak ogolnie(nie chodzi o alergie)
i drugie monotonia diety moze skutkowac alergia na czesto eksponowany prodkt

ishka82

ddu, kurcze, szkoda, że Wy tak daleko, bo tu niedaleko mnie, w Starachowicach przyjmuje świetny alergolog, da się zapisać bez problemów nawet na NFZ...fakt, że on jest specyficzny, wywołuje skrajne opinie, ale znam kilkoro dzieci, którym bardzo pomógł, on jest też pediatrą, więc to bardzo dobre połączenie w takim wypadku...jak byś była zainteresowana, to dowiem się o jakieś namiary na niego, bo m.in. mój brat u niego swoje dzieci leczy

ddu

próbuję się umówić do naszego pediatry, zobaczę, co mi powie

ishka, piszę priva

OlaFasola

#12
ddu, Mikołaj też dostaje 10 kropli zyrteku. teraz waży 10.5, ale bierze już ponad pół roku.

Dodany tekst: 12 Gru 2011, 16:52:18

Uczulenia dalej po tym widać u nas, więc nie jest tak, że te 10 kropli całkowicie to maskuje.

ddu


elve

pytałaś o opinię... nie dodam nic nowego, jak jest wskazanie (a u Heli wydaje się być) sterydy należy podawać

niewiemjaka

dzieki temu wątkowi dowiedziałam się, że flixonase jest sterydem (bo o tym mowicie tak?) :)

Wiktor na diecie i na Zyrtecu, wizyta u alergologa next week ... jakoś mam obawy, że nic konstruktywnego nie wyjdzie z tej wizyty:(, no ale zobaczymy

olgaaa1

ddu jaki steryd bierze mała i jaką dawkę.
Pytam bo brałam sterydy przez 15 lat i mogę o nich ksiązki pisać :)

ddu

no własnie to flixonase, ale jestem już uspokojona, że to nie za mocne i nie za szkodliwe


marax

nutramigen nie bedzie refundowany jedynie bebilon pepti (tylko jak pokaze sie zaświadczenie od allergologa o koniecznosci diety eliminacyjnej ) . kolka nie bedzie wskazaniem do podawania refundowanego mleka dla dzieci .

marcheewka

Cytat: maraxela w 30 Gru 2011, 14:30:01
nutramigen nie bedzie refundowany jedynie bebilon pepti (tylko jak pokaze sie zaświadczenie od allergologa o koniecznosci diety eliminacyjnej ) . kolka nie bedzie wskazaniem do podawania refundowanego mleka dla dzieci .

ja mam zaświadczenie od alergologa na nutramigen właśnie, bo u nas doszła jeszcze eliminalcja laktozy ( pepti ma laktozę)

mika

to znaczy że nutramigen w ogóle nie bedzie refundowany? nawet na zaświadczenie od alergologa bedzie trzeba płącić 100%? jest jakis zamiennik? bo peptii to nie jest zamiennik nutramigenu

marcheewka

Cytat: mika w 30 Gru 2011, 14:57:12
to znaczy że nutramigen w ogóle nie bedzie refundowany? nawet na zaświadczenie od alergologa bedzie trzeba płącić 100%? jest jakis zamiennik? bo peptii to nie jest zamiennik nutramigenu

no własnie, u nas najpierw byl pepti, ale sie nie sprawdził.
Myśle ,że trzeba będzie niestety 100% płacić. My mamy troche zapasu, na jakieś 2 miesiace powinno wystarczyć

marax

#22
Cytat: mika w 30 Gru 2011, 14:57:12
to znaczy że nutramigen w ogóle nie bedzie refundowany? nawet na zaświadczenie od alergologa bedzie trzeba płącić 100%? jest jakis zamiennik? bo peptii to nie jest zamiennik nutramigenu
nie ma ponoc zamiennika na refundacje . Glupota ze wybrali NP bo ono ma laktoze a dla dzieci uczulonych odpowiednika refundowanego nie bedzie . Jak macie znajomych ktorzy wypisza recepte to radze sobie do jutra zalatwic z 6 opakowan

elve

tak z ciekawości ile będzie kosztował nutramigen?

rubin04

#24
Elvelve, na receptę chyba był po 13 zł czyli 100% będzie za 26 zł chyba

a, mam do oddania jeden Nutramigen (nie otwierany) ale ten do 6 mc. jak ktos chetny to niech napisze PW
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login