Przystawka

Zaczęty przez rilla, 07 Gru 2011, 14:08:51

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Jakie lubicie przystawki? jakie podajecie u siebie w domu?

Robię w sobotę dla rodziny obiad i nie mam pomysłu na przystawkę/przystawki.

Reszta będzie wyglądała tak
zupa - krem z brokułów z groszkiem ptysiowym
II danie-  schab pieczony, rolada z indyka z nadzieniem z pieczarek i serka topionego, sos grzybowy, jasne i ciemne kluski, buraczki i kapusta zasmażana
na deser szarlotka na ciepło z lodami


na przystawkę nie mam pomysłu, ostatnio robiłam sałate z trzema serami, szparagi w szynce

Pomóżcie proszę

teraz nie wiem - może coś z ciastem francuskim

rilla

Cytat: golinda w 07 Gru 2011, 14:22:23
a sakiewki z ciasta francuskiego?

szynka parmeńska/szwarcwaldzka z melonem?

koreczki pomidorek koktajlowy/kuleczka mozarelli/oliwka?

no własnie myslalam o sakiewkach z feta i szpinakiem + sos jakiś

robiłam juz tez fajne placuszki z cukinii z łososiem, ale nie chce powtarzać

margareta


rilla

o wlasnie, pomidory swietny pomysł

sos do dekoracji - lubie maziaje pseudoartystyczne na talerzu

mayagaramond

Gruszki zapiekane z niebieskim serem plesniowym

Salatka z zapiekanym serem kozim

Carpaccio z czerwonego buraka z serem plesniowym (tylko, ze buraka juz masz w daniu glownym)

Tatar z wedzonego lososia

Mus z wedzonego pstraga

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rilla

mayagaramond niestety o dobrą wędzoną rybę u nas ciężko, my jemy tylko, gdy mamy ją prosto z kołobrzegu

malybob

Ja polecam salatke warzywna w szynce (ruloniki).

mayagaramond

Cytat: rilla w 07 Gru 2011, 14:34:08mayagaramond niestety o dobrą wędzoną rybę u nas ciężko, my jemy tylko, gdy mamy ją prosto z kołobrzegu


szkoda... Hodowli pstragow tez nie ma w okolicy? Lososia kupuje normalnie w sklepie.

Na przystawke dalabym cos bezmiesnego (chyba ze masz zagorzalych miesozercow przy stole ;) ). A moze mus z warzyw:

http://www.chefkoch.de/rezepte/1174101223546432/Gurken-Basilikum-Mousse-mit-Sardinenchips.html

(to jest z ogorkow i bazylii)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

katgoli

#8
rilla ja podaje czesto na przystawke swieza bagietke z roznymi maselkami smakowymi np. maselko z czerwonym pieprzem, maselko z suszonymi pomidorami,czosnkiem i oliwkami
moi goscie uwielbiaja rowniez ostra paste z fety i czosnku lub bruschette :)

OlaFasola

Cytat: rilla w 07 Gru 2011, 14:34:08
mayagaramond niestety o dobrą wędzoną rybę u nas ciężko, my jemy tylko, gdy mamy ją prosto z kołobrzegu
Rilla, moja ciocia z nowej huty gdzieś w kato kupuje boskie wędzone ryby. Zawsze nam przywozi różne jak przyjeżdża w odwiedziny.Mogę dopytać gdzie dokładnie.