Budowa domu, krok po kroku HELP!

Zaczęty przez Kasia, 05 Gru 2011, 10:27:06

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: salsa w 12 Paź 2015, 11:11:50
to moze zalezy w takim razie od drewna, firmy - ne wiem czego bo ten kolega robi raz na poł roku - ale oni maja to drewno wszedzie, nawet w łazience...


oni chyba nie lubią samych siebie :D

golinda

Cytat: salsa w 12 Paź 2015, 11:11:00ale złamałam się i połozyłam w salonie dywan

gdybym teraz budowała dom to na górze dałabym wszędzie dobrej jakości wykładzinę



salsa

Cytat: golinda w 12 Paź 2015, 11:15:12
gdybym teraz budowała dom to na górze dałabym wszędzie dobrej jakości wykładzinę



oj, to jachyba nie - w tym mieszkaniu były wykładziny, niby dobre, drogie, ale jak to wyglądało po 10 latach..... masakra
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

ja tylko moge powiedziec, ze mam blat dębowy olejowany w kuchni. Olejuje raz na rok mniej wiecej. Ale w jednym miejscu stała doniczka z ziołami, zawilgotniało, spuchło i już nic nie pomogło, ani szlifowanie ani ponowne olejowanie, slad widac i koniec.

Podłogi bym juz tak nie zrobiła, natomiast słyszałam że alternatywą są olejowoski twarde. Są trwalsze niz olej, a mają podobny, aksamitny wyglad.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Ja mam sosnowa podloge (miekka jak cholera) cyklinowalismy i pokryte supermatem,wyglada ladnie chociaz juz po 3 m-cach widac, ze podloga ciemnieje
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

wrobelek0403

jusia, a nie malowaliscie kaponem najpierw? to jest taki podkład przeciwdziałający ciemnieniu drewna.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: salsa w 12 Paź 2015, 11:17:18ale jak to wyglądało po 10 latach..... masakra

po 10 latach można zmienić :)

salsa

ale tak od 5 juz wyglądało żle - zanim doszło do tych 10 lat :) ja mam złe nastawienie, ja nie lubie wykładzin bardzo
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

W UK mieliśmy oczywiście wykładziny wszędzie i ja alergicznie cierpiałam bardzo, a D., który wcześniej nigdy nic na podłożu alergicznym nie miał, też miał ciągły nieżyt nosa. Wykładziny to zuoooo.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kasia

Jusia, my mamy jesion delikatnie bielony i po prawie roku NIC nie sciemnialo.

wrobelek0403

Kasia, sosna szczególnie szybko ciemnieje.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2015, 11:18:27natomiast słyszałam że alternatywą są olejowoski twarde. Są trwalsze niz olej, a mają podobny, aksamitny wyglad.
My to mamy. Lubie nasza podłogę, choć fakt, że już w kilku miejscach robiłam renowacje. Zajęło mi to około godziny plus kilka h na wyschniecie. Myje się specjalnym mydłem,  nie zaleca się innych ostrych środków plus miejsca mocno eksploatowane można co kilka tygodni polecieć pastą ochronną, jakieś 10 minut roboty

Kasia

Cytat: wrobelek0403 w 12 Paź 2015, 12:04:29
Kasia, sosna szczególnie szybko ciemnieje.
Tempo mnie zadziwilo. Pamietam te ciemna podłogę u marax.

aniak1211

#913
Wiekszosc mieszkan w UK ma wykladziny na podlogach,fajnie cieplo i milusio w stopy ale utrzymanie w czystosci jest ciezkie,jeszcze nie widzialam ladnej,czystej wykladziny;)
Pranie raz na miesiac obowiazkowo,inaczej zajdzie brudem i nie dopierze sie.
Czesto zastanawiamy sie nad wykladzina w naszym mieszkaniu,paneli nie mozemy miec-sasiedzi beda Mieli za glosno ale jak sobie wyobraze D. Wylewajaca picie czy N. Jedzenie od razu mi sie odechciewa.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: aniak1211 w 12 Paź 2015, 14:55:35Wiekszosc mieszkan w UK ma wykladziny na podlogach
nigdy tego  nie moglam zrozumiec, pomimo ilosci ogladanych programow mieszkaniowych na bbc, to jednak nadal nie rozumiem ;D to ambitne obijanie podlog od sciany do sciany i jeszcze przytrzaskiwanie listwami sciennymi :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

golinda

Cytat: aniak1211 w 12 Paź 2015, 14:55:35,fajnie cieplo i milusio w stopy ale utrzymanie w czystosci jest ciezkie

dlatego ja bym chciała tylko w sypialniach
tam się syf tak łatwo nie robi :)

fasolka1980

zwierzu - chyba wszystkie kraje anglosaskie mają wykładziny - na pewno w sypialniach i na górnych piętrach. Taki zwyczaj chyba

my bedziemy miec wykładzinę w sypialni - ma być gruba.

aniak1211


aniak1211

Dlaczego moje posty sa niepelne?
Napisalam sie a jedno zdanie widze:(

aniak1211

Czysty biznez-ktos musi wyprodukowac te wykladziny,sklepy zatrudniaja ludzi do ich polozenia.
Trzeba je czyscic czyli najlepiej kipic odkurzacz pioracy a do niego srodki czyszczace,sa tez firmy piorace wykladziny i tak w kolko;)

justynaaaa2

Ja też marzę o wykładzinie w sypialni, uwielbiam chodzić po wykładzinie, nienawidzę zimnej podłogi
Ja bym mogła wszędzie i zawsze chodzić po wykładzinie ;)

nionczka

Ja mam olejowane podłogi i wcale sie z nimi nie bawię. Ja lubie przaśny wygląd. Wykładziny tez lubie. Ja chyba tylko płytek nie lubie we wnętrzach innych niż kuchnie, łazienki i hole.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

W nowym chciałabym wykładzinę w naszej sypialni, ale jak mam wizję chorego np. na grypę zoladkowa dziecka to mi przechodzi. będą pewnie jakieś panele a jak dziecię będzie już szkolne lub starsze to wtedy sobie zrobię miło i ciepło pod stopami.

zuzia

Cytat: justynaaaa2 w 12 Paź 2015, 19:23:36Ja też marzę o wykładzinie w sypialni, uwielbiam chodzić po wykładzinie, nienawidzę zimnej podłogi
o! ja też tak mam :)

Justynna

Bardzo podoba mi się ta łazienka i szukam takich turkusowych płytek, ktoś coś wie, widział? Help ;)

http://www.tecon.pl/pl/r/Lazienka-rodzicow