Autor Wątek: Budowa domu, krok po kroku HELP!  (Przeczytany 40733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Odp: Budowa domu, krok po kroku HELP!
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Gru 2011, 15:40:26 »
mi kolega powiedział że 6 miesięcy niewyjete Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
cel na rok 2012 fundamenty wylać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
w 2013 dokończyc budowę i w grudniu choinkę w domu wykonczonym postawić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
chyba zapas dobry wziełam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #26 dnia: 05 Gru 2011, 15:49:56 »
chyba zapas dobry wziełam Cheesy
Na 100% sie wyrobicie:)
Nasz dom bedzie stal we wrzesniu 2012,
ale zanim sie wprowadzimy to troche postoi pusty:(
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

iksa_nl

« Odpowiedź #27 dnia: 05 Gru 2011, 15:55:34 »
cholera nie wiem! bo my pewnie do architekta uderzymy jak tylko warunki zabudowy dostaniemy, pewnie za miesiąc, góra dwa knuje

napisalam o tym zapasie w terminach bo wczesniej wlasnie pisalas o miesiacu, max dwoch zeby dostac warunki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a to wcale nie idzie tak gladko wszystko

inkageo

« Odpowiedź #28 dnia: 05 Gru 2011, 16:47:58 »
Kasia czyżbyś nie wiedziała ile kV prądu rocznie zużyjecie i ile m3 wody? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

Kasia

« Odpowiedź #29 dnia: 05 Gru 2011, 16:57:20 »
Kasia czyżbyś nie wiedziała ile kV prądu rocznie zużyjecie i ile m3 wody? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

No wlasni! Kto to do cholery wymyślił?! Jak moge opisać planowana inwestycje gdy jeszcze projektu nie mam? Jak mam ten dom usytuowac skoro nie wiem ostatecznie czy mi metr od granicy działki pozwolą budować?

Głupie mielenie przepisów i tyle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 05 Gru 2011, 16:57:20 »

magdalinska

« Odpowiedź #30 dnia: 05 Gru 2011, 20:22:30 »
jesli chodzi o warunki zabudowy to iksa napisała w sumie wszystko.  Niektore gminy zadaja do wniosku wyrysu z ewidencji gruntów i wypisów z ewidencji gruntów na wszystkie działki graniczace z twoją działka (działki sąsiednie) - to tego sie dowiedz, czy chca to czy nie.
we wniosku o warunki zabudowy (gmina powinna miec wzór) musisz okreslic mniej wiecej wymiary domu jaki chcesz, powierzchnie, wysokosc, kształt dachu, szerokosc elewacji itp, jakos go tam opisac. Najlepiej z  jakims zapasem, zeby pozniej sobie nie zablokowac mozliwosci wyboru innego projektu.
zuzycie wody wpisz ok 0,2m3 na dobe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj moc przyłaczeniowa 9 albo 12 KW (prąd, mozesz dopytac w elektrowni o moc przyłaczeniowa jaka powinna byc do budynku jednorodz, albo jakiegos znajomego elektryka, bo 12 to chyba z siłą, a 9 bez siły, ale nie pamietamy dokładnie). jak planujesz ogrzewanie gazowe, to wpisz zuzycie ok 1500-2000m3 rocznie. a jezeli ogrzewanie kotłowe na paliwo stałe, to zalezy jaki dom, ale wpisz moc kotła ok 10-12KW.

zapytaj w gminie, czy żądają wkreslenia mniej wiecej na mapie zasadniczej lokalizacji budynku, bo niektore gminy nie chca tego, robi to urbanista ktory ma zlecenie z gminy, on robi analize i okresla mozliwosc lokalizacji budynku na działce.
Osobiscie to M. odradza teraz kupowanie mapy do celów projektowych (tej za 500-700zł), bo:
1. jaka masz pewnosc ze dostaniesz warunki zabudowy (ktora staje sie ostateczna, jesli w ciagu 14 dni od jej otrzymania nikt nie wniesie odwołania)
2. wydanie tej decyzji moze sie wiazac np. ze sprzeciwami sąsiadów, skargami, odwołaniami, co moze wydłuzyc uzyskanie ostatecznej decyzji do 2-3 lat nawet. czego wam oczywiscie nie zyczymy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
3. mozesz zaryzykowac zamowienie mapy wtedy, gdy dostaniesz decyzje, a nie bedzie ona jeszcze prawomocna. w ciagu tych 2tyg geodeta moze zrobic juz tą mape

w naszym rejonie jest praktywane, ze jesli na działce są media, to do wniosku o wydanie warunków zab.  nie zadają zapewnien ich dostawy. jesli znajduja sie w poblizu, a nie na naszej działce, to wtedy chca zapewnien dostawy tych mediów.

sredni czas wydania takiej decyzji to ok 3mcy, ale moze to trwac i pol roku, i rok (znamy i takie przypadki....)

jak masz jeszcze jakies pytania, to pisz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nastepny etap to juz biuro projektowe lub projektant, ktory na podstawie tych warunków zabudowy i mapy projektowej i wybranego projektu z katalogu/zrobionego opracuje projekt budowlany do złozenia z wnioskiem o pozwolenie na budowe

i tyle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 20:25:00
jak macie juz wybranego projektanta/biuro projektowe, to mozecie ich poprosic o pomoc w wypełnieniu wniosku o war. zab., albo zapytajcie o to, czego sami nei bedziecie w stanie wypełnic (u nas tak sie praktykuje)
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 20:25:00 wysłana przez magdalinska »

Kasia

« Odpowiedź #31 dnia: 05 Gru 2011, 20:28:12 »
magdalinska dzieki, wiedzialam ze wniesiesz konkretne info do watku  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #32 dnia: 05 Gru 2011, 20:32:51 »
nie ma za co Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #33 dnia: 05 Gru 2011, 20:33:36 »
Niektore gminy zadaja do wniosku wyrysu z ewidencji gruntów i wypisów z ewidencji gruntów na wszystkie działki graniczace z twoją działka (działki sąsiednie) - to tego sie dowiedz, czy chca to czy nie.

a to moze dostac każdy?
bo ja wypis z wyrysem to dostałam dopiero jak papiery z sadu pokazalam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
trzeba miec interes prawny aby dostać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jedni sasiedzi problemów robic nie powinni, kiedys obiecali że jakbysmy chcieli to mozemy sie przycałowac do ich granicy - ale nie chcemy bo to wschodnia strona, dla mnie cenna ze wzgledu na okna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

chcemy sie przycałowac od zachodu, tam sasiedzi maja dom swiezo postawiony (w zasadzie jeszcze budowany) metr od granicy, my im problemów nie robilismy, chce sie powolać na przepis ze na waskiej działce mozna sie budowac w odległosci takiej samej jak budynek na sasiedniej działce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wiec moze problemów nie bedzie

stresuje mnie to wszystko, zalezy nam na czasie a znajomy sobie podsmiechujki robi że w sadzie poszlo gładko, zaoszczedzilismy z rok w sadzie to na budowie bedzie obsuwa o rok, że równowaga w przyrodzie musi byc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 20:34:33
i jeszcze drzewa mnie stresują, bo jedno rośnie nie tam gdzie powinno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 20:34:33 wysłana przez Kasia »

elve

« Odpowiedź #34 dnia: 05 Gru 2011, 20:36:08 »
podpalić w sylwestra
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #35 dnia: 05 Gru 2011, 20:45:53 »
a to moze dostac każdy?
bo ja wypis z wyrysem to dostałam dopiero jak papiery z sadu pokazalam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
trzeba miec interes prawny aby dostać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jedni sasiedzi problemów robic nie powinni, kiedys obiecali że jakbysmy chcieli to mozemy sie przycałowac do ich granicy - ale nie chcemy bo to wschodnia strona, dla mnie cenna ze wzgledu na okna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

chcemy sie przycałowac od zachodu, tam sasiedzi maja dom swiezo postawiony (w zasadzie jeszcze budowany) metr od granicy, my im problemów nie robilismy, chce sie powolać na przepis ze na waskiej działce mozna sie budowac w odległosci takiej samej jak budynek na sasiedniej działce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wiec moze problemów nie bedzie

stresuje mnie to wszystko, zalezy nam na czasie a znajomy sobie podsmiechujki robi że w sadzie poszlo gładko, zaoszczedzilismy z rok w sadzie to na budowie bedzie obsuwa o rok, że równowaga w przyrodzie musi byc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 20:34:33
i jeszcze drzewa mnie stresują, bo jedno rośnie nie tam gdzie powinno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #36 dnia: 05 Gru 2011, 20:45:57 »
a to moze dostac każdy?
najpierw zapytaj w urzedzie, pod ktory podlega wasza działka, czy wymagaja tych wyrysów i wypisów. Jesli tak, to wtedy powinni wam wydac bez problemów, jesli napiszecie w tym wniosku o wydanie wypisów/wyrysów, ze jest to wam potrzebne do warunków zabudowy. Byc moze juz nie moga tego zadac po ostatniej zmianie w kpa (bo juz nie moga zadac danych, ktore maja w swoich zasobach czyt. włascicieli działek - jesli taki zasób maja. [i bardzo dobrze!! dop. magdy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ] miasto ma, a gminy wiejskie nie, dla gmin wiejskich wybiera sie w starostwie). na stronie int. waszego urzedu powinno byc napisane, co i jakie dokumenty trezba przedłozyc do warunków zab, bo co kraj to obyczaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj niby jedno prawo, a róznie interpretacje, kazdy inaczej

emcia

« Odpowiedź #37 dnia: 05 Gru 2011, 20:46:25 »
podpalić w sylwestra

nie widziałam tego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #38 dnia: 05 Gru 2011, 20:46:38 »
podpalić w sylwestra
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #39 dnia: 05 Gru 2011, 20:51:08 »
podpalicie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 05 Gru 2011, 20:51:08 »

elve

« Odpowiedź #40 dnia: 05 Gru 2011, 20:58:55 »
no chyba że otruć....

emcia

« Odpowiedź #41 dnia: 05 Gru 2011, 21:03:33 »
jest wiele sposobów
ale ja do tego ręki nie przyłożę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #42 dnia: 05 Gru 2011, 21:14:22 »
emcia nie badx wiśnia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mi to drzewo przed samym przyszlym oknem rosnie albo nawet i na srodku kuchni Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mam nadzieje że zaden rachnistrz go nie spisał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i ze ono nie istnieje i tylko mi sie wydaje ze tam rosnie jakies drzewo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 21:14:38 wysłana przez Kasia »

magdalinska

« Odpowiedź #43 dnia: 05 Gru 2011, 21:14:29 »
no co ty, tu kazdy musi pomoc, cos dodac od siebie

konwalia

« Odpowiedź #44 dnia: 05 Gru 2011, 21:35:19 »
60zł w casto, biały roundap ten silniejszy(zielony działkowy za słaby) jest w takiej szafie na kluczyk, pracownik podaje

Kasia

« Odpowiedź #45 dnia: 05 Gru 2011, 21:53:39 »
słuchajcie a gdzie sprawdzić czy to drzewo tam jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
na mapie zasadniczej rozumiem a czy gdzies jeszcze moze ono "rosnąć"?

inkageo

« Odpowiedź #46 dnia: 05 Gru 2011, 22:13:48 »
Ja mam drzewo pod samym oknem kuchennym, uwielbiam je! Może da się z nim żyć? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #47 dnia: 05 Gru 2011, 22:14:19 »
ale kasia sie obawia, ze bedzie miala w zlewie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale w sumie moze z tym tez sie da zyc? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

inkageo

« Odpowiedź #48 dnia: 05 Gru 2011, 22:14:51 »
Ale mi się podoba jak tak ładnie operujecie pojęciami, "mapa zasadnicza" na przykład  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #49 dnia: 05 Gru 2011, 22:15:49 »
jak bedzie trzeba to bedziemy zyc w symbiozie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale ja uwielbiam swiatło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i wolalabym aby nic mi go nie ograniczało

dodatkowo naprawde nie wiem w jakiej dokładnie odległosci od siatki to drzewo jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak więcej niz 4 m to lipa, bo tam dom bedzie stal