Budowa domu, krok po kroku HELP!

Zaczęty przez Kasia, 05 Gru 2011, 10:27:06

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

aniak1211

#200
My za nasza dalismy 50tys.(10 arow)
pozniej chodzily po 80-90tys.
Blisko do miasta,nowe osiedle domkow:)
ale za 50-60 mozna ladna kupic na wiosce:)

salsa

Cytat: aniak1211 w 19 Maj 2012, 16:09:20ale za 50-60 mozna ladna kupic na wiosce:)
zalezy gdzie ta wioska jest i jak blisko duzego miasta ;)

Golinda masz racje co do drewna na elewacjach-moj maz to ciagle powtarza, zreszta widze bloki niedaleko nas i widze jak to wyglada po kilku latach

ja mam taras drewniany ale po pierwsze wieksza jego czesc pod dachem a po drugie konserwowac taką powierzchnie jak ja mam to ok, nieduzo roboty ale jak ktos pierdyknie pod gołym niebem to trzeba bardzo dbac zeby to jakos wygladało
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

errata

mój dom też musi mieć piętro, czy tam użytkowe poddasze.
To właśnie taki azyl, jak mówiła golinda. Taka sfera prywatna, jak się ma imprezę/gości itd. to nie muszą chodzić po sypialniach itd. ;D

aniak1211

Cytat: salsa w 19 Maj 2012, 17:14:37zalezy gdzie ta wioska jest i jak blisko duzego miasta wink
W moich okolicach;D
Mam blisko do Zgorzelca,
strefa jakas tam:D (duzo fabryk ostatnio powstalo;) )
do Wroclawia jakies 120km.
blisko gory,
w sumie to fajna ta nasza okolica:)
Wiadomo ze to nie Krakow,Warszawa czy inne wielkie miasto:)

marax

Cytat: errata w 19 Maj 2012, 16:49:10
mój dom też musi mieć piętro, czy tam użytkowe poddasze.
To właśnie taki azyl, jak mówiła golinda. Taka sfera prywatna, jak się ma imprezę/gości itd. to nie muszą chodzić po sypialniach itd. ;D

u mnie to jest strefa balaganu . Moge zostawic niezaścielone lozko, pranie nieposkladane itp wygodne to . To jest przestrzen do odpoczynku . Nie mamy na 1 pietrze tv internetu itp .

golinda

Cytat: maraxela w 19 Maj 2012, 21:06:30u mnie to jest strefa balaganu . Moge zostawic niezaścielone lozko, pranie nieposkladane itp wygodne to . To jest przestrzen do odpoczynku . Nie mamy na 1 pietrze tv internetu itp .

bo to właśnie jest azyl :)
mamy porządek ;) i mamy w każdym pokoju wyjście na internet i tv, ale jednak to taka nasza część
na jednym poziomie by tego poczucia "odosobnienia" nie było...

marax

#206
Cytat: golinda w 19 Maj 2012, 20:12:58
bo to właśnie jest azyl :)
mamy porządek ;) i mamy w każdym pokoju wyjście na internet i tv, ale jednak to taka nasza część
na jednym poziomie by tego poczucia "odosobnienia" nie było...

stara ty masz babke do sprzatanie to porzadek powinien byc co :) ja mam do sprzatania swoje rece wiec musisz zrozumiec

Dodany tekst: 19 Maj 2012, 20:18:21

tez chce taka pania co mi posprzata a ja zajme sie wypoczynkiem .

golinda

#207
Cytat: maraxela w 19 Maj 2012, 20:17:22
stara ty masz babke do sprzatanie to porzadek powinien byc co :) ja mam do sprzatania swoje rece wiec musisz zrozumiec

Dodany tekst: 19 Maj 2012, 18:18:21

tez chce taka pania co mi posprzata a ja zajme sie wypoczynkiem .

pewnie, że rozumiem :highfive:

choć przyznam, że przed pomocą w sprzątaniu, częściej mieliśmy burdel na dole niż na górze...

Dodany tekst: 19 Maj 2012, 20:19:39

Cytat: maraxela w 19 Maj 2012, 21:17:22tez chce taka pania co mi posprzata a ja zajme sie wypoczynkiem .

jakim wypoczynkiem?
kiedy ja niby odpoczywam? chyba w pracy...

rubin04

#208
Cytat: wrobelek0403 w 18 Maj 2012, 11:49:27rubin, sypialnia dzieci stanowczo nie za scianą Waszej
to tylko chwilowy wariant- dopóki Mila nie podrosnie - jak już będzie większa to pójdzi do pokoju nad garażem, a w tym obok nas będzie gościnny :D

Dodany tekst: 21 Maj 2012, 16:13:49

Cytat: Kasia w 18 Maj 2012, 11:15:10kuchence, płycie może być okno czy jednak nie?
z tego co wiem to tak - my tak planujemy by z kuchni było duuuże okno na ogród - bym stojac przy garach widziała co dzieci na ogrodzie majstrują :)

Dodany tekst: 22 Maj 2012, 16:55:51

Po weekendzie u znajomych już wiem na pewno ze kafli to ja w łazience mieć nie będę!

Tylko shipdeck!

Przyjemny i ładny!
I nie trzeba fug szorować :)

(jeszcze tylko zobaczymy czy szary czy brąz)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

#209
fajne toto i pasuje do Was taka koncepcja :D
ciekawe czy długo tak ładnie wyglada, bo jak tak to naprawdę warte rozwazenia :D




Dodany tekst: 23 Maj 2012, 14:31:19

Cytat: rubin04 w 21 Maj 2012, 18:09:06z tego co wiem to tak - my tak planujemy by z kuchni było duuuże okno na ogród - bym stojac przy garach widziała co dzieci na ogrodzie majstrują Smiley
teraz sobie wszystkie mozliwe mieszkania znajomych przypominalismy i jak na złość chyba wszycy mają kuchenke na ścianie bez okna :(

iksa_nl

#210
jak kuchenka jest na pelnej scianie to i okap/pochlaniacz mozna powiesic a tak to sie nie da.
poza tym nie wiem czy bym chciala, zeby mi cos bulgotalo i chlapalo na okno co chwile. wole jak mi chlapie na kafelki, na ktorych nic nie widac ;)

Zeby okno otworzyc na osciez to gary trzeba usunac ;)

tzn na upartego pewnie sie da, ale glupio by wygladal imo okap w swietle okna ;)

aja

chciałam się pochwalić o napisać, że zapomnieliśmy ( nie przypilnowaliśmy ekipy) i nie mamy kanalizacji zerowej :D

iksa_nl


Kasia

#213
Cytat: iksa_nl w 23 Maj 2012, 14:46:55
jak kuchenka jest na pelnej scianie to i okap/pochlaniacz mozna powiesic a tak to sie nie da.
poza tym nie wiem czy bym chciala, zeby mi cos bulgotalo i chlapalo na okno co chwile. wole jak mi chlapie na kafelki, na ktorych nic nie widac ;)

Zeby okno otworzyc na osciez to gary trzeba usunac ;)

tzn na upartego pewnie sie da, ale glupio by wygladal imo okap w swietle okna ;)

no własnie własnie
eh będzie trzeba jednak przełknąć wersję bez okna :( i kuchenkę na krótszym blacie :(

Dodany tekst: 23 Maj 2012, 14:50:16

Cytat: aja w 23 Maj 2012, 15:47:36nie mamy kanalizacji zerowej Cheesy
jezzzzzu a co to jest :D
ja muratora studiuje dopiero pod katem ław i fundamentów :D

iksa_nl

#214
]
Cytat: aniak1211 w 19 Maj 2012, 15:57:12Cytat: magoo  Maj 19, 2012, 03:30:03
przy cenach działek obecnie raczej nie ma szans Grin
Zalezy gdzie chcesz dzialke;)
U nas sa tanie:D

nasze pole kosztowalo 20 pln/m2. Dzialki pod Bydgoszcza w kierunku Poznania sa po ok 150 pln, w kierunku Gdanska dzialki (wlasciwie dzialeczki) sa juz po ok. 200-250 pln/m2. Czasem lokalizacja w ogole nie jest warta tej ceny... blizniak lub szeregowiec na takiej dzialce od dewelopera jest w przedziale 500-800 tys. w stanie developerskim wiec do tego jeszcze jakas stowa na urzadzenie ;) i chociaz z 10 tys na drugi samochod i jeszcze troche na paliwo...

qrde a to tylko Bydgoszcz! A nie np. Trojmiasto.

magdalinska

aja  co to jest kanalizacja zerowa?

aja

mozna zrobić kanalizację w tej pierwszej wylewce ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) tragedii nie ma ale jednak szkoda
byłoby mniej roboty dla hyraulika, teraz musi troszkę kuć i robic dwa wyprowadzenia a nie jedno wiec pewnie sobie policzy :D

siog

#217
Cytat: rubin04 w 21 Maj 2012, 17:09:06
to tylko chwilowy wariant- dopóki Mila nie podrosnie - jak już będzie większa to pójdzi do pokoju nad garażem, a w tym obok nas będzie gościnny :D

Dodany tekst: 21 Maj 2012, 14:13:49
z tego co wiem to tak - my tak planujemy by z kuchni było duuuże okno na ogród - bym stojac przy garach widziała co dzieci na ogrodzie majstrują :)

Dodany tekst: 22 Maj 2012, 14:55:51

Po weekendzie u znajomych już wiem na pewno ze kafli to ja w łazience mieć nie będę!

Tylko shipdeck!

Przyjemny i ładny!
I nie trzeba fug szorować :)

(jeszcze tylko zobaczymy czy szary czy brąz)

Rubin, super ze plytek nie bedzie:) dla mnie to jest mit ze plytki sa praktyczne! ja ich nie cierpie. nie tylko robocizna droga. ale potem czyszczenie tego i te fugi. jak woda to slisko itd itp. Jest tyle innych opcji, ladniejszych i latwiejszych w utrzymaniu, ze czasem nie rozumiem po co ludzie tak plytkami obstawiaja sie...

Dodany tekst: 23 Maj 2012, 23:39:25

p.s. sorry ja tak wybiorczo poczytalam. Dlaczego plytka ma byc pod oknem?  Jaki jest uklad kuchni. Ja zawsze lubilama w moich domach poprzednich uklad z drzwiami wyjsciowymi na ogrod z kuchni. zabudowa po obu stronach i nadal wszystko widac co sie dzieje w ogrodzie.


mayagaramond

Cytat: rubin04 w 21 Maj 2012, 18:09:06z tego co wiem to tak - my tak planujemy by z kuchni było duuuże okno na ogród

moja kuzynka ma kuchnie otwarta polaczona z jadalnia i salonem i czesc jadalna nie ma sufitu (tzn. dach jest sufitem) i w rogu pomieszczenia sa z kazdej strony po dwa olbrzymie, chyba ze 3-metrowe okna, jedno nad drugim. Wyglada rewelacyjnie.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

magdalinska

aja aha :D  moj M. cały wieczór sie zastanawiał, co to takiego "kanalizacja zerowa" bo takiego pojecia nie ma :D

aja

#220
a jak na to mówi bo u nas jednak tak to określają niektórzy???
na forum muraTOra  tez widać takie wspisy

Dodany tekst: 24 Maj 2012, 09:29:27

magdalińska powiedz mi co i jak z padem tzn. moze Twój mąz znajdzie chwilkę, żeby mi parę rzeczy wytłumaczyć bo czekamy do  sierpnia a jak nic nie zrobią to chyba zdecydujemy się na sąd

iksa_nl

ta kanalizacja to chodzilo o tzw. przyziemie?

niewiemjaka

Cytat: rubin04 w 21 Maj 2012, 18:09:06z tego co wiem to tak - my tak planujemy by z kuchni było duuuże okno na ogród - bym stojac przy garach widziała co dzieci na ogrodzie majstrują
ja mam okno na plac zabaw w bolu wiec nie to samo, no ale uwielbiam to okno! robie costam w kuchni (kuchenka nie pod oknem tylko z boku z okapem), ale robie costam sobie w kuchni i zerkam co robi młody na placu czy na boisku czy na górce z R. - uwielbiam tak na nich patrzeć i sasiadka ktora ma okna na inną strone zawsze mi tego okna zazdraszcza ;) więc polecam! kuchenne okno na ogród

rubin04

Cytat: Kasia w 23 Maj 2012, 15:30:41ciekawe czy długo tak ładnie wyglada, bo jak tak to naprawdę warte rozwazenia
znajomy ma juz prawie 10 lat i wyglada jak nowe!


Cytat: siog w 24 Maj 2012, 00:35:19nie tylko robocizna droga. ale potem czyszczenie tego i te fugi.

dokładnie - policzyliśmy kafle+robocizna za ich ukłądanie wychodzi prawie tyle samo co te panele.
A czyszczenie fug mi odpada plus wyglada fajnie i nie jest zimo w stopy jak na kaflach.


Cytat: siog w 24 Maj 2012, 00:35:19sorry ja tak wybiorczo poczytalam. Dlaczego plytka ma byc pod oknem?  Jaki jest uklad kuchni. Ja zawsze lubilama w moich domach poprzednich uklad z drzwiami wyjsciowymi na ogrod z kuchni. zabudowa po obu stronach i nadal wszystko widac co sie dzieje w ogrodzie.

u nas tez bedzie wyjscie na ogród, tylko kawałek kuchni jest z widokiem na ogród,
a sama kuchnia jest oddzielona od jadalnio-salonu jakby takim blatem barowym - tak by osoba w kuchni nie była pozbawiona życia towarzyskiego które bedzie w jadalni/salonie. A my jednak dużo czasu spędzmay w kuchni bo gotujemy i lubimy to. Także u nas duza kuchnia była ważna.

Siog, zobacz tu na plan kuchni:

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Rubin i ty chcesz plyte kuchenna miec zaraz przy zlewie? Bez zadnego kawalka blatu miedzy nimi?