Autor Wątek: Budowa domu, krok po kroku HELP!  (Przeczytany 41250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magdalinska

Odp: Budowa domu, krok po kroku HELP!
« Odpowiedź #100 dnia: 07 Lut 2012, 10:29:22 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
magdalińska a mieliście podobną sytuację ?! bo szukam po necie i właściwie nic konkretnego nie znalazłam
\
nie, ale pytałam M. u nich sie takie sytuacje zdarzaja. Jak chcesz jakies szczegoly, to wieczorem napiszemy dokładniej

marax

« Odpowiedź #101 dnia: 07 Lut 2012, 10:32:44 »
moze małej mocy macie?!
u nas ciągnie albo całą firmę albo dom - ale i tak jest z tych mniejszych bo dwóch nie daje rady czyli firmy i domu równocześnie

magdalińska a mieliście podobną sytuację ?! bo szukam po necie i właściwie nic konkretnego nie znalazłam
no to jak macie juz taki agregat to smialo mozna zaczynac . My musielismy dukupic jakis wojskowy zeby to wszystko hulało jak trzeba .

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 10:58:36
tylko bez prądu to nie dostaniecie pozwolenia na budowe i kolko sie zamyka .
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 10:58:36 wysłana przez maraxela »

aja

« Odpowiedź #102 dnia: 07 Lut 2012, 11:11:00 »
marax dom juz stoi
teraz mamy problem z wykonczeniem
wygosdniej było by gdyby jednak prad był

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 11:12:23
magdalińska chętnie - bo sytuaacja wydaje się kiepska
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 11:12:23 wysłana przez aja »

aniak1211

« Odpowiedź #103 dnia: 07 Lut 2012, 11:21:34 »
Jak co sasiad uzyczy to nikt w to wnikac nie bedzie . tylko czy użyczy- to sa spore sumy
Mamy juz uzgodnione:)
Sasiad juz komus pozyczal prad,
wystarczy podlaczyc podlicznik i wiemy ile pozyczylismy:)
Nie chcemy podlaczac pradu bo nie bedziemy wykanczac od razu,
dom beda stawiac do wrzesnia,pozniej bedzie stal i czekal co najmniej rok wiec nie oplaca mi sie sie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 11:23:48
tylko bez prądu to nie dostaniecie pozwolenia na budowe i kolko sie zamyka .
To u nas jakies inne zwyczaje panuja;D
Mamy pozwolenie na budowe a pradu nie mamy:)
Moze jest to zalezne od miejsca budowy,
my budujemy sie na nowym osiedlu domkow jednorodzinnych,
jest juz kila zamieszkalych domow,
kupujac dzialke w umowie mielismy wszystkie przylacza:)
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 11:23:48 wysłana przez aniak1211 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

marax

« Odpowiedź #104 dnia: 07 Lut 2012, 11:25:48 »
Mamy juz uzgodnione:)
Sasiad juz komus pozyczal prad,
wystarczy podlaczyc podlicznik i wiemy ile pozyczylismy:)
Nie chcemy podlaczac pradu bo nie bedziemy wykanczac od razu,
dom beda stawiac do wrzesnia,pozniej bedzie stal i czekal co najmniej rok wiec nie oplaca mi sie sie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 11:23:48
To u nas jakies inne zwyczaje panuja;D
Mamy pozwolenie na budowe a pradu nie mamy:)
Moze jest to zalezne od miejsca budowy,
my budujemy sie na nowym osiedlu domkow jednorodzinnych,
jest juz kila zamieszkalych domow,
kupujac dzialke w umowie mielismy wszystkie przylacza:)

musicie miec takie oswiadczenie z energetyki ze nie ma przeszkod zeby prad podlaczyc w przyszlosci . nie trzeba miec pradu na dzialce ale to zapewnienie chyba trzeba .

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 07 Lut 2012, 11:25:48 »

kasiad

« Odpowiedź #105 dnia: 07 Lut 2012, 11:30:38 »
u nas bylo tak . Jak chcielismy sie podlaczyc pod siec to sie zapytali w jakim celu nam ten prad potrzebny , powiedzielismy ze do budowy i dostalismy budowlany . Moglismy zmienic na niebudowlany dopiero jak przedstawilismy swistek odbioru domu . prad jest identyczny tylko cena inna . Jak co sasiad uzyczy to nikt w to wnikac nie bedzie . tylko czy użyczy- to sa spore sumy . taka chodzaca betoniarka ,maszyny budowlane, pily ,maszyny do tynkow - my milismy rachunki nawet 400 zl miesiecznie .

gorzej jak użyczy, a w trakcie budowy korki wyłączy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
albo dostanie rachunek, a koszty podzieli względem swojego widzimisię  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #106 dnia: 07 Lut 2012, 11:46:09 »
kasiad co ty takie czarnowidztwo uprawiasz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
my mielismy od razu podlaczony "zwykły" prad

kasiad

« Odpowiedź #107 dnia: 07 Lut 2012, 11:47:49 »
magdalinska bo wiem jak to jest z tej drugiej strony  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #108 dnia: 07 Lut 2012, 11:57:46 »
aja sprawdz z jakiego slupa masz warunki na przylaczenie i czy mozna alternatywnie podlaczyc sie z innego slupa jak jest jakis w poblizu, jesli nie ma mozliwosci a warunki okreslaja slup u tego sasiada co nie chce dac zgody to sad jedynie, nie ma innej mozliwosci
najlepiej to niech sobie podejdz do jakiegos kierownika czy dyrektora elektrowni i naswietl problem, moze elektrownia ma jakies mozliwosci zeby cos zadzialac
jak juz naprawde nic, to sąd
jakos musisz udokumentowac, ze nie chce sie zgodzic. najlepiej wyslac mu pismo ze prosisz go o podpisanie umowy na podlaczenie sie do slupa, okreslasz mu termin np 2 tygodnie , do pisma dolaczasz ta umowe do podpisania i mu wysylasz poleconym a najlpeiej jeszcze za potwierdzeniem odbioru

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:00:29
a i w tym pismie napisz, ze jesli w terminie np 2 tygodni im nie podpisze tej zgody to beda to traktowac jako odmowe, zeby bylo jasne ze sie nie zgadza
dolacz 2 egz umowy z prosba, ze jak podpisze to niech odesle

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:00:46
mozna mu jeszcze dolaczyc do tej umowy jakby zalacznik - mapke z proponowana trasa przylacza, zeby wiedzial ktoredy pojdzie kabel
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 12:00:46 wysłana przez magdalinska »

Kasia

« Odpowiedź #109 dnia: 07 Lut 2012, 12:01:56 »
u nas bylo tak . Jak chcielismy sie podlaczyc pod siec to sie zapytali w jakim celu nam ten prad potrzebny , powiedzielismy ze do budowy i dostalismy budowlany . Moglismy zmienic na niebudowlany dopiero jak przedstawilismy swistek odbioru domu . prad jest identyczny tylko cena inna . Jak co sasiad uzyczy to nikt w to wnikac nie bedzie . tylko czy użyczy- to sa spore sumy . taka chodzaca betoniarka ,maszyny budowlane, pily ,maszyny do tynkow - my milismy rachunki nawet 400 zl miesiecznie .

a tak, bo tak robią, to i u nas tez tak jest

natomiast mozna wziąć od sąsiada, bez przeszkód (mozna załozyć np. podlicznik i się z sasiadem rozliczac)

Natomiast ja mam na tej działce prąd, taki zwykły i się zastanawiam czy mogę, ZGODNIE Z PRAWEM, z niego korzystać?
czy sa jakieś regulacje nakazujące do budowy domu uzywanie prądu budowlanego i zakazujace uzywania zwykłego?
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #110 dnia: 07 Lut 2012, 12:02:52 »
i koniecznie podejdzcie do elektrowni i zapytajcie co maja zrobic jesli sasiad sie nie zgadza, tak dla pewnosci

Kasia

« Odpowiedź #111 dnia: 07 Lut 2012, 12:04:46 »
musicie miec takie oswiadczenie z energetyki ze nie ma przeszkod zeby prad podlaczyc w przyszlosci . nie trzeba miec pradu na dzialce ale to zapewnienie chyba trzeba .

marax oswiadczenia to tylko swistek ze jest mozliwość podłączenia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja mam takie świtski z gazowni i wodociagów i z rwe juz czeka do odbioru a ani gazu ani wody podłączonej nie mam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:05:34
aja no własnie dlatego tez pytałam czy tam jest jakies oswietlenie przy drodze czy sa jakies inne słupy?
Czy tylko ten u sasiada jest jeden jedyny?

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:07:13
mnie wkurzyli w RWE bo powiedziałam ze chcę przenieść słup (bo nie jest w granicy działki a chce aby był)

To mi powiedzieli że oni za lokalizację słupów nie odpowiadają, bo oni je dostali w spadku po starym systemie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i jak chce przenieść to tylko we własnym zakresie, na własny koszt

kurdę, już widze jak go łopatą wykopuję i kabelki na taśme izolacyjną w jednym miesjcu wydłuzam a w innym skracam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 12:07:13 wysłana przez Kasia »

magdalinska

« Odpowiedź #112 dnia: 07 Lut 2012, 12:08:56 »
bo teraz jest niby tak, ze wy powinniscie sobie podpisac umowe z elektrownia na podlaczenie budynku, obowiazkiem elektrowni jest wykonac przylacz od slupa do zlacza w ogrodzeniu, i wy placicie tylko oplate przylaczeniowa i nie powinno was obchodzic skad elektrownia wezmie prad, czy od sasiada czy z innego slupa
zobacz w warunkach elektryczne, tam powinno byc napisane wszystko o zasadach przylaczenia, czy robi to elektrownia czy wy sami we wlasnym zakresie

jak nie wiesz o co w tym chodzi, to zrob skan tych warunków na przyłaczenie i wyslij mi na maila
albo jakies czytelne zdjecie
poczytamy i cos moze poradzimy

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:09:09
bo M. mowi, ze cos mu tu smierdzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 12:09:09 wysłana przez magdalinska »

kasiad

« Odpowiedź #113 dnia: 07 Lut 2012, 12:12:17 »

Natomiast ja mam na tej działce prąd, taki zwykły i się zastanawiam czy mogę, ZGODNIE Z PRAWEM, z niego korzystać?
czy sa jakieś regulacje nakazujące do budowy domu uzywanie prądu budowlanego i zakazujace uzywania zwykłego?

Ad. 1. Możesz
Jeśli na działce jest już doprowadzony, jest przyłącze, licznik, to nie musisz zmieniac taryfy na budowlaną
Możesz pobudować prąd na zwykłej taryfie G czyli dla gospodarstw domowych

Ad. 2. Nie ma

Kasia

« Odpowiedź #114 dnia: 07 Lut 2012, 12:18:43 »
bo M. mowi, ze cos mu tu smierdzi Smiley
no aja kiedys pisała ze ten sasiad pracuje w "elekrowni" czy jakos tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 07 Lut 2012, 12:21:07
kasiad Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

No u nas jest ten prąd ale licznik, jak to kiedyś robili, jest w starym budynku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i chcąc z niego korzystać musiałabym zostawić tę jedną sciane z licznikiem i kurcze budować dom z ta ścianą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jest to wykonalne ale jednak kłopotliwe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jest jeszcze alternatywa aby ten licznik przenieść ale to kurdę trwa, wszystko trwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

dlatego rozwazam rózne opcje
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 12:21:07 wysłana przez Kasia »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 07 Lut 2012, 12:18:43 »

magdalinska

« Odpowiedź #115 dnia: 07 Lut 2012, 12:28:07 »
no aja kiedys pisała ze ten sasiad pracuje w "elekrowni" czy jakos tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
aaaaaaaa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to nic, Aja, wyslij mi te warunki

kasia tak, słup jak chcesz przeniesc to na własny koszt

Kasia

« Odpowiedź #116 dnia: 07 Lut 2012, 12:29:23 »
kasia tak, słup jak chcesz przeniesc to na własny koszt
tylko oni mi powiedzieli że równiez we własnym zakresie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
czyli ze ja im nie moge tego zlecic i zapłacić
o ile dobrze zrozumiałam

marax

« Odpowiedź #117 dnia: 07 Lut 2012, 12:32:11 »
a tak, bo tak robią, to i u nas tez tak jest

natomiast mozna wziąć od sąsiada, bez przeszkód (mozna załozyć np. podlicznik i się z sasiadem rozliczac)

EEEE TAM NIE MA  . to jest biznes energetyki , taryf jakie ustalaja . Kto ci udowodni co ty z tym prądem robiłaś ? moze budowalas z agregatu a pradem oswietlalas tylko posesje .

Dodany tekst: [time]wto, 7 lut 2012, 12:35:17[/time]
tylko oni mi powiedzieli że równiez we własnym zakresie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
czyli ze ja im nie moge tego zlecic i zapłacić
o ile dobrze zrozumiałam
tak musisz miec firme ktora sie tym zajmuje ,pewnie mapki projekty ,uzgodnienia itp

Dodany tekst: [time]wto, 7 lut 2012, 12:37:30[/time]
ja mam teraz zgryz . PKP od ktorej mam prad mi napisało ze beda likwidować slupy na mojej działce (maja tam 2) i wszystko będą poszczać pod ziemia . Wszystko ok tylko w mapce jaka przysłali wyglada to tak ze beda kopac w drodze dojazdowej ................. to jak ja bede dojeżdżać do domu ? (innej drogi nie ma ) . PO 2 jak wykopią mi dół to później co bedzie z ta droga . My ja sobie sami utwardziliśmy (nie ma kostki) poprzez nawiezienie specjalnego kamienia drogowego . Moge mi rozkopać i później ziemia zakopać i tyle ?
« Ostatnia zmiana: 07 Lut 2012, 12:38:42 wysłana przez maraxela »

aniak1211

« Odpowiedź #118 dnia: 08 Lut 2012, 12:45:39 »
gorzej jak użyczy, a w trakcie budowy korki wyłączy  wink
Nie sadze:)
Ale jak cos mu sie odwidzi to mamy innych sasiadow;)
Troszke dalej moj brat wiec problemu nie bedzie;D

Kasia

« Odpowiedź #119 dnia: 06 Kwi 2012, 13:56:05 »
Dla Kasi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W zmienionym § 12 ust. 2 i 3 przewidziano kilka sytuacji, w których budynek można umieścić bezpośrednio przy granicy lub w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od granicy (taki pas terenu musi pozostać niezabudowany, co ma zapewniać swobodny dostęp do ściany i umożliwić jej remont i konserwację). Takie usytuowanie budynku jest dopuszczalne, gdy:
wynika to z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego albo decyzji o warunkach zabudowy;
działka budowlana w zabudowie jednorodzinnej ma szerokość mniejszą niż 16 m.
stąd: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Jesli składasz papiery o WZ to złóż papiery z domem naniesionym 1,5 m od granicy

architekt nam radzi aby budować przy samej granicy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
przejdzie?

i jak wtedy się buduje, jak się ociepla skoro nie ma gdzie rusztowania postawić?

edit: tutaj juz mi powiedziano że jak sasiad się nie godzi na ustawienie rusztowań to się robi wiszące Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i korzysta z przestrzeni powietrznej sasiada Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 15 Maj 2012, 12:49:33 wysłana przez Kasia »

Kasia

« Odpowiedź #120 dnia: 15 Maj 2012, 12:48:35 »
dobra, powiedzmy że kwestie papierkowe mam już za sobą albo mam juz zzaplanowane

teraz kolejny, zasadniczy etap: budowa
moze któraś polecić ekipe do budowy domu
i jak to cenowo wyglada?

w czwartek idę popytac sie po sasiadach (kilku niedługo kończy stany surowe zamkniete i otwarte budować to może ekipę swoja polecą) to pewnie pierwsze info już bede miała ale i tak wole sie zorientowac tutaj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rubin04

« Odpowiedź #121 dnia: 16 Maj 2012, 21:54:53 »
ja tez zaczynam szukac ekipy. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale na poczatek projekt domu.

Kupiliśmy gotowy, bo zalezy nam na czasie.

Projekt oczywiscie jest do adaptacji.

Kupiliśmy Dom w kokosach 2 (odbicie lustrzane).

Oczywiście planujemy tam całe mnóstwo zmian - likwidujemy wykusz, lukarnę, inny będzie rozkałd pomieszczeń, i inna elewacja.

Będzie to więc generalnie taka (nie)mała stodoła

Na razie wklejam to co sama z M. wyrzeźbiłam odnosnie ukąłdu pomieszczeń - wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

Co do załozeń - u góry obok naszej sypialni w małym pokoju będzie teraz Mila, a w drugim P.
Jak podrosną to jedno z nich przeprowadzi się do tego dużego pokoju co jest nad garażem,a ten najmniejszy pokoik będzie dla gości co to zostana po imprezie.
Bo na razie ani P. ani Mila nie pójdą mieszkac w pokoju nad garażem, bo to jest jakby półpietro i wczesno poranne wycieczki do naszego łózka byłyby utrudnione.

No wrzucam zdjęcia:
« Ostatnia zmiana: 16 Maj 2012, 21:58:18 wysłana przez rubin04 »

Kasia

« Odpowiedź #122 dnia: 17 Maj 2012, 08:24:46 »
Rubin swietnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i gabinet masz zaraz przy wejsciu, tak jak chciałaś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
fajny projekt.

rubin04

« Odpowiedź #123 dnia: 17 Maj 2012, 08:38:46 »
No bo cały dół to M. przerysowal - bo w oryginale wszystko tam jest inaczej. Ale nasza architekt =
+ jej prawie maz co liczy konstrukcje powiedział ze sie da tak zrobic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #124 dnia: 17 Maj 2012, 09:27:28 »
Jak podrosną to jedno z nich przeprowadzi się do tego dużego pokoju co jest nad garażem

hola hola, a siłka gdzie? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ten projekt jest prawie identyczny z naszym Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
góra taka sama
dół trochę inny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no i nie wiem jaki metraż
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj