Autor Wątek: Budowa domu, krok po kroku HELP!  (Przeczytany 40754 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Budowa domu, krok po kroku HELP!
« dnia: 05 Gru 2011, 10:27:06 »
Poniewaz lajkonik jestem całkowity, jak to mój przyszły szwagierek powiedział "jeleń do oskubania" zakładam stosowny watek aby zminimalizowac skubanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a wiec od poczatku, działka jest, wąska bo waska, będą pewnie problemy z zabudowa, z pozwoleniem, z papierzyskami

co po kolei robić, załatwiać, gdzie wyciagac papierki na zapas aby skrócic sobie czas biurokracji i iść w miarę płynnie z tą budową?

1. teraz chcemy złozyc wniosek o kopię mapy zasadniczej, przyszły szwagierek mnie namawia aby od razu brac mapę do projektu (brać, nie brać? aby się nie okazało że kilkaset stówek niepotrzebnie wydałam a potem projektant powie ze to było niepotrzebne)
2. jak bedę miała kopie mapy zasadniczej to składam wniosek o warunki zabudowy dla tej działki(planu zagospodarowania na ten teren nie ma)
3. ....... no włansie jak to dalej wyglada?
z warunkami do projektanta? z projektem po pozwolenie na budowę?

na działce jest tylko prąd (bedzie pewnie trzeba na budowlany zmienić) pozostałych mediów brak, mozna się podłaczyc do wody miejsckiej ale czy nie lepiej szybciej na razie wybudowasc studnie na działce? a na spokojnie załatwiać podłączenie do miasta?

bardzo zalezy nam na czasie, BARDZO!

Licze na wasze dobre rady Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj piszcie o Waszych doswiadczeniach, kazda informacja jest na wage złota Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

EDIT :

HARMONOGRAM PRAC od rubina

DOKUMENTACJA I UZGODNIENIA
 wybór działki
 wypis i wyrys z planu zagospodarowania lub warunki zabudowy
 projekt budowlany
 badanie geotechniczne gruntu
 umowa z gazownią
 umowa z energetyką
 umowa z MPWiK
 sprawdzenie księgi wieczystej, ...
 zakup działki
 pozwolenie budowlane
 wybór kierownika budowy
 wybór ekipy budowlanej

STAN ZEROWY
 zgłoszenie rozpoczęcia robót
 usunięcie humusu
 utwardzenie drogi
 wytyczenie budynku
 ustawienie sławojki
 wykonanie wykopu pod ławy i stopy fundamentowe
 wykonanie wykopu pod ogrodzenie
 rozprowadzenie i przepusty dla kanalizacji, przłącza wody, przyłacza prądu (dom + garaż) i gazu
 przepust dla doprowadzenia powietrza do kominka
 przepust dla czerpni powietrza
 przepusty dla okurzacza centralnego
 stabilizowanie cementem i utwardzenie podłoża pod ławami
 wylanie chudziaka pod ławy i stopy
 izolacja pozioma na chudziaku
 szalowanie ław, stóp i ganku
 szalowanie ogrodzenia
 wykonanie zbrojenia ław, stóp i ganku + bednarka i uziomy
 zalanie ław + stóp + ganku + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
 izolacja pozioma na ławach
 szalowanie ścian fundamentowych + niezbedne przepusty
 zbrojenie ścian fundamentowych
 zalanie ścian fundamentowych + ogrodzenia + sprawdzenie poziomów
 usunięcie szalunków
 izolacja pozioma na ścianach fundamentowych
 izolacja pionowa ścian fundamentowych
 ocieplenie ścian fundamentowych
 usypanie i zagęszczanie piachu na podłogę na gruncie
 rozprowadzenie czerpni powietrza, czerpni kominka, odkurzacza centralnego i innych instalacji
 wykonanie chudziaka podłogi na gruncie + zbrojenie + dylatacje
 izolacja podłogi na gruncie
 połączenie izolacji poziomej podłogi i ścian fundamentowych + zakład na naprężenia
 drenaż odwodnieniowy (opcja)
 zasypanie fundamentów z zewnątrz + obsypanie ścian fundamentowych
 zamontowanie ogrodzenia i tymczasowej bramy

STAN SUROWY OTWARTY
 murowanie pierwszej warstwy ścian nośnych + sprawdzenie poziomów
 murowanie ścian nośnych i nadproży parteru
 murowanie ścian działowych parteru
 murowanie komina
 zbrojenie, szalowanie schodów wewnetrznych
 wykonannie zbrojenia wieńca W1, trzpieni TZ, słupa S1, podciągów P1,2,3, belek stropowych,
 belek ukrytych BU1,2, balkonu i fragmentów monolitycznych stropu
 stęplowanie i ułożenie belek stropowych
 deklowanie i ułożenie pierwszej warstwy pustaków stropowych
 szalowanie wieńca W1, belek ukrytych BU1,2 i trzpieni TZ, balkonu, fragmentów monolitycznych stropu
 oraz mocowanie murłat garażu
 zalanie słupa S1, podciągów, stropu, balkonu, wieńca W1, trzpieni TZ, schodów
 usunięcie szalunków
 murowanie pierwszej warstwy ścian poddasza + sprawdzenie poziomów
 murowanie ścian nośnych i nadproży poddasza
 murowanie i wykończenie komina
 wykonanie zbrojenia wieńca W2, kotew murłat i płatwi Pl1,2, płatwi kalenicowej
 szalowanie wieńca W2
 zalanie wieńca W2
 rozszalowanie wieńca W2
 izolacja pozioma wieńca W2 i W1 garażu pod murłaty
 impregnacja więźby
 podłożenie styropianu pod stelaż zadaszenia ganku
 wykonanie więźby
 położenie wiatroizolacji domu i garażu
 łaty + kontrłaty
 położenie dachówki + kominki kanalizy + uchwyt antenowy + ławy kominiarskie
 instalacja odgromowa dachu
 montaż rynien poziomych
 zabicie okien i drzwi

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY
 osadzenie drzwi zewnętrznych, okien i bramy garażowej
 osadzenie okien dachowych
 ocieplenie poddasza

INSTALACJE + WYKOŃCZENIE WNĘTRZ
 paroizolacja
 montaż profili i ułozenie płyt g-k poddasza + wyjście na stryszek + otwory na anemostaty
 montaż płyt osb stryszku
 rozprowadzenie kanalizacji
 wykonanie szamba
 przyłącze wody
 rozprowadzenie instalacji zwu + cwu
 rozprowadzenie instalacji elektrycznej, rozdzielnicy, instalacjie alarmowej TV, telefonicznej, sieci komp.
 instalacja skrzynek rozdzielaczy
 rozprowadzenie instalacji rekuperatora + anemostaty
 rozprowadzenie rur odkurzacza centralnego
 tynkowanie ścian wewnętrznych + osadzenie puszek elektrycznych
 przyłącze energetyczne
 ocieplenie i izolacja podłogi na gruncie
 rozprowadzenie ogrzewania podłogowego i podłączenia grzejników
 przyłacze gazu + montaż zbiornika
 montaż pieca i zasobnika - uzbrojenie łowni
 wykonanie dylatacji wylewki
 wylewka z plastyfikatorem + zbrojenie
 montaż balustrady antresoli, balkonu i schodów
 montaż kominka
 zamontowanie rekuperatora
 malowanie ścian
 montaż grzejników
 ułożenie kafli, biały montaż
 ułożenie podłóg drewnianych
 montaż gniazdek elektrycznych
 montaż oświetlenia
 uzbrojenie instalacji alarmowej
 osadzenie drzwi wewnętrznych
 montaż listew przypodłogowych
 osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych
 montaż szaf garderoby
 montaż mebli kuchennych + AGD
 montaż karniszy

WYKOŃCZENIE ZEWNĘTRZNE
 ocieplenie budynku + czerpnia powietrza
 tynki zewnętrzne
 montaż i malowanie podbitki
 montaż rynien spustowych
 montaż okiennic
 montaż płyt osb poddasza garażu
 montaż odkurzacza centralnego

ZAGOSPODAROWANIE TERENU
 generalne sprzątanie
 wjazd na działkę, podjazd i chodnik
 wykonanie tarasu
 budowa śmietnika
 położenie kafli na ganku
 markiza
 ścieżki ogrodowe
 oświetlenie zewnętrzne
 instalacja nawadniająca ogrodu
 zagospodarowanie ogrodu
« Ostatnia zmiana: 26 Lip 2012, 12:03:51 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

Odp: Budowa domu, krok po kroku HELP!
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru 2011, 11:02:16 »
Napisze jak to bylo u nas;)
Kupilismy dzialke:D
Wybralismy projekt domu-gotowy,
poszlismy do biura projektowego,
oni wykupili projekt i wszystkie zmiany jakie chcielismy wprowadzili,
biuro zajelo sie tez przyłączami-umowy,
geodezja.
Plan zagospodarowania przestrzeni i warunki budowy wyciagniete z gminy i z tym do biura.
Biuro zalatwia wszystko az do pozwolenia na budowe,wiec duzo sami nie robilismy;)

Co do pradu to mozliwe ze nie musisz zmieniac na budowlany-drozszy,
pewna nie jestem,najlepiej zadzwonic do elektrowni.

Projekt chyba lepiej kupic wlasnie za posrednictwem biura,
oni wprowadzaja zmiany a ty masz spokój;)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

magdalinska

« Odpowiedź #2 dnia: 05 Gru 2011, 11:04:03 »
Kasia ja ci dokładnie napisze wieczorem, tzn. M. napisze bo ja nic nie wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

margareta

« Odpowiedź #3 dnia: 05 Gru 2011, 11:04:54 »
Ja się nie znam, mogę tylko podpowiedzieć, że kopalnię wiedzy na te tematy masz na forum Muratora Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2011, 11:09:48 »
aniak1211 no własnie wiem ze jest opcja robienia wszystkiego przez biuro projektowe
tylko mi szkoda kasy na to to mogę, przynajmniej na razie załatwić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj czyli kopia mapy zasadniczej + warunki zabudowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zastanawiam się czy brac od razu z geodezji mape do projektu, dla projektanta
nie wiem jakie to ceny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szwagier pracuje jako geodeta i mówi że tę mapę płaci się około 700zł (jego szef nic by nie zarabiał, tylko po kosztach)
i teraz nie wiem czy brać tę mapę od razu czy jednak sobie odpuścić i poczekać na projektanta czy brac już, oszczedzać czas i kasę (o ile rzeczywiście to jest tanio)

magdalińska no własnie na ciebie tez liczyłam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj czekam na info Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 11:10:54
margareta dzieki, na muratorze czytałam ale takiej pigułki tam znaleźć nie mogę, niby znalazłam artykuł "budowa od a do z" ale jednek wyczerpujacych info tam nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 11:10:54 wysłana przez Kasia »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2011, 11:09:48 »

aniak1211

« Odpowiedź #5 dnia: 05 Gru 2011, 11:18:23 »
kopia mapy zasadniczej + warunki zabudowy Cheesy
To chyba musisz i tak sama wybrac,
zanim pojdziesz do biura,
koszty nie sa jakies przerazajace;)
jakies 30-40zl.

A moze przejdz sie do takiego biura i porozmawiaj co i jak,
oni doradza i podpowiedza:)
My trafilismy na fajnych ludzi:)

Kasia

« Odpowiedź #6 dnia: 05 Gru 2011, 11:20:39 »
tak, tę zasadniczą wezme sama (podobno 60zł kosztuje, ok) tylko co z tą druga mapą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj druga, mimo iz prawie taka sama Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj kosztuje już duuuuuzo drozej, podobno 700zł

aniak1211

« Odpowiedź #7 dnia: 05 Gru 2011, 11:35:48 »
druga, mimo iz prawie taka sama wink kosztuje już duuuuuzo drozej, podobno 700zł
700zl.,nie mielismy takiej;)

wzielismy warunki zabudowy i plan zagospodarowania terenu zeby bylo wiadmo ze mozna sie budowac,
reszte biuro zalatwialo;)
za papiery-wszystkie,lacznie ze zmianami w projekcie do pozwolenia wyszlo 7tys.Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ale u nas moga byc inne ceny;)

magdalinska

« Odpowiedź #8 dnia: 05 Gru 2011, 11:56:05 »
Kasia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #9 dnia: 05 Gru 2011, 12:24:38 »
Kasia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
co?

magdalinska

« Odpowiedź #10 dnia: 05 Gru 2011, 12:27:34 »
no nic, ze na mnie liczyłas Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj tylko nie wiem, czy nasz pomoc sie przyda na cos

Kasia

« Odpowiedź #11 dnia: 05 Gru 2011, 12:31:20 »
przyda przyda Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zawsze coś Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

iksa_nl

« Odpowiedź #12 dnia: 05 Gru 2011, 12:52:54 »
u nas na razie jest tylko decyzja o warunkach zabudowy wiec do tego etapu moge strescic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
dzialka rolna, gleba klasa IV, V czyli krzaki i choinki samosiejki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na zboże sie nie nadaje - przed zakupem dzialki chcielismy byc pewni, ze gmina pozwoli postawic jakis normalny dom a brak planu zagospodarowania przestrzennego wiec:
musielismy wziac ze starostwa powiatowego mape - kosztowala kilkadziesiat pln (nie pamietam juz dokladnie ale dostalismy wielgachna mape w formacie A1) no i potem zlozyc do gminy wniosek o warunki zabudowy.
Zeby zlozyc kompletny wniosek o warunki zabudowy musielismy tez otrzymac wczesniej przyrzeczenia dostaw mediow (prad- u nas Enea - 1 m-c oczekiwania i woda - tydzien oczekiwania i dali od razu projekt przylacza), napisalismy, ze bedzie przydomowa oczyszczalnia sciekow wiec kanaliza odpada, gazu nie ma wiec tez odpada.
SKladalismy 2 kopie mapy: 1) mape z narysowanym obrysem budynku (obrys byl na stronie biura arch. - i zrobilismy to sami od linijki i umiejscowienie tak mniej wiecej, 2) mapa bez rysunkow no i plus te przyczeczenia dostaw mediow.
We wzorze wniosku, ktory my wypelnialismy musielismy podac planowana wysokosc budynku (wiec musielismy wybrac projekt - gotowy z biura archon), wymiary (wzielismy z opisu ze strony biura, w decyzji jest maly zapas), podjazdy, oddzialywanie na srodowisko, ogrzewanie, scieki itd.itp. i decyzja o war. zabudowy byla wydawana mniej wiecej pod ten juz wstepnie wybrany projekt (jesli nam sie odwidzi to trzeba wystapic o zmiane warunkow zabudowy, do tej pory projektu nie kupilismy ale tez nam sie na razie nie znudzil).
Zlozenie wniosku bylo bezplatne bo dom jednorodzinny i osoby fizyczne, nie bedzie prowadzona dzialalnosc gosp. (wtedy wniosek byl platny ale nie byly to jakies ogromne kwoty).
Czas oczekiwania na warunki zabudowy u nas (kuj.-pom.) to 3 m-ce od zlozenia kompletnego wniosku.

« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 12:54:32 wysłana przez iksa_nl »

inkageo

« Odpowiedź #13 dnia: 05 Gru 2011, 12:57:53 »
Mapa do celów projektowych wykonana przez geodetę jest Ci niezbędna, tego nie ominiesz. Na niej projektant wrysowuje usytuowanie budynku, zagospodarowanie terenu i to jest potrzebne do uzyskania pozwolenia na budowę. U nas taka mapa kosztuje minimum 500 zł.
Później na jej podstawie geodeta wytycza obrys budynku w terenie.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 12:59:14 wysłana przez inkageo »
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

Kasia

« Odpowiedź #14 dnia: 05 Gru 2011, 12:59:03 »
iksa_nl o jezusicku  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj to zes mnei pocieszyła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale dzieki za obszerna odpowiedź Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

no własnie ja wniosek o warunki zabudowy bedę musiała jakoś wypełnić, nie wiem jak bo dopóki nei dadza warunków to nie bedę robiła projektu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale mam nadzieje że w miarę ogólne informacje wystarca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
 u nas ten wniosek jest chyba płatny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj we wniosku w spisie załaczników widziałam chyba własnie jakąś opłate, chyba 107zł

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 05 Gru 2011, 12:59:03 »

inkageo

« Odpowiedź #15 dnia: 05 Gru 2011, 13:00:18 »
No ale to o czym napisałam to projektant robi po uzyskaniu przez Ciebie warunków zabudowy, bo musi je znać, żeby wiedzieć jak usytuować budynek.

Kasia

« Odpowiedź #16 dnia: 05 Gru 2011, 13:01:06 »
inkageo ok to super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj czyli biore te mapę do celów projektowych od razu, na wazność 2 lata to się chyba wyrobimy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 13:02:14
No ale to o czym napisałam to projektant robi po uzyskaniu przez Ciebie warunków zabudowy, bo musi je znać, żeby wiedzieć jak usytuować budynek.

tak tak, teraz mamy brac tylko tę kopie mapy zasadniczej do tych warunków zabudowy

geodeta mnie namawia aby na zapas wziąć te drugą, do celów projektowych
i pytanie własnie było, brac na zapas, czy nie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 13:02:14 wysłana przez Kasia »

inkageo

« Odpowiedź #17 dnia: 05 Gru 2011, 13:19:33 »
Ona jest aktualna pod warunkiem, że nic się nie zmieni w okolicy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie powstanie jakiś nowy budynek, nie będzie nowych przyłączy mediów itd. Ona ma pokazywać aktualną sytuację w terenie. Może być konieczny pomiar - jeżeli mapy w urzędzie nie są aktualne, albo jedynie opracowanie jej kameralnie (wtedy jest taniej).

Dodany tekst: 05 Gru 2011, 13:20:14
Nie musisz się z nią bardzo spieszyć, wykonanie to 2-3 tygodnie maksymalnie.
« Ostatnia zmiana: 05 Gru 2011, 13:20:14 wysłana przez inkageo »

Kasia

« Odpowiedź #18 dnia: 05 Gru 2011, 13:23:45 »
Ona jest aktualna pod warunkiem, że nic się nie zmieni w okolicy wink Nie powstanie jakiś nowy budynek, nie będzie nowych przyłączy mediów itd. Ona ma pokazywać aktualną sytuację w terenie. Może być konieczny pomiar - jeżeli mapy w urzędzie nie są aktualne, albo jedynie opracowanie jej kameralnie (wtedy jest taniej).
a to widzisz, cenna informacja, sasiedzi się buduję i ich budynek moze jeszcze nie być naniesiony a lada dzień mogą go nanieśc i bedzie lipa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
komórki muszą wyburzyć itd Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wiec w tej sytuacji lepiej chyba sie wstrzymac i robic po kolei Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
cholera nie wiem! bo my pewnie do architekta uderzymy jak tylko warunki zabudowy dostaniemy, pewnie za miesiąc, góra dwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

co robić, co robić?

inkageo

« Odpowiedź #19 dnia: 05 Gru 2011, 14:15:06 »
Im więcej geodeta będzie musiał namierzać, tym więcej zapłacisz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie ma co się spieszyć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #20 dnia: 05 Gru 2011, 14:35:29 »
ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dzieki

iksa_nl

« Odpowiedź #21 dnia: 05 Gru 2011, 14:43:20 »
W Warszawie tylko miesiac sie czeka na warunki zabudowy?
Cos krotko, zwlaszcza, ze urzad powinien przeprowadzic postepowanie adm., wyslac pisma do sasiadow, sasiedzi maja 2 tygodnie na wglad i zgloszenie uwag etc. no i uzgodnienia u nas byly z wydz. ochrony srodowiska i jeszcze jakies urzedy bo dwie dzialki dalej jest row melioracyjny.

My bralismy z nieduzej gminy i czekalismy 3 m-ce, ale to bylo juz ponad rok temu.

Proponuje terminy liczyc z duzym zapasem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

btw na ta pierwsza mape ze starostwa tez czekalam jakis tydzien, moze dwa.

Angie

« Odpowiedź #22 dnia: 05 Gru 2011, 14:53:41 »
Kasia ja się nie znam, ale moi znajomi budują się pod Warszawą, ale papierkologia zajęła im jakieś
3-4 miesiące.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #23 dnia: 05 Gru 2011, 15:18:38 »
no wszystko tak pewnie sie zejdzie, jak nie dłuzej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bo pozwolenie na budowe trwa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
co zrobić, trzeba krok po kroku składać, najgorsze jest to ze ja mam problem z wypełnieniem tych podstawowych wniosków Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pierwszy raz w zyciu siedze i dumam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jakaś masakra to jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #24 dnia: 05 Gru 2011, 15:38:01 »
papierkologia zajęła im jakieś
3-4 miesiące.
Niestety tyle to zajmuje:(
Przez to nie zaczelismy budowy w tym roku;)
Zanim dostalismy pozwolenie to budowlancy zlapali inna robote;D
Ale,co sie odwlecze....Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj