Rudaskowe cztery ściany

Zaczęty przez rudasekawf, 04 Gru 2011, 06:47:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sierpniowajulka

Cytat: OlaFasola w 05 Gru 2011, 22:56:24
Sam materiał na podłogę drewnianą nie musi być drogi, bo np parkiet przemysłowy dębowy można już za 40 kupić, ale jeśli doliczyć klej, lakier i robociznę, to już wychodzi przynajmniej 3x tyle.

Ola, racja. Parkiet 40-50 zl/m2, robocizna 65 zl/m2, chemia 60 zl/m2 - czyli ok. 180zl/m2. Zakładając, że wyłożymy wszystko wraz z przedpokojem (ok. 42m2), cena to ok. 7500. A że niezłą zmywarkę można trafić za 1000 zeta, nie wszystkie meble trzeba od razu kupić i dodatkowo jakiś zapas w budżecie jest (wiem, wiem - to tak zawsze radośnie na początku wygląda) to może warto rozważyć w tym mieszkaniu na lata naprawdę dobrą i trwałą podłogę.
Dodam jeszcze, że podłoga często jest najdroższą pozycją w budżecie remontowym. :) Za nią plasują się kuchnia i łazienka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

#76
Cytat: sierpniowajulka w 06 Gru 2011, 00:00:43Ola, racja. Parkiet 40-50 zl/m2, robocizna 65 zl/m2, chemia 60 zl/m2 - czyli ok. 180zl/m2. Zakładając, że wyłożymy wszystko wraz z przedpokojem (ok. 42m2), cena to ok. 7500.

Obawiam się, że taka opcja jest dla nas za kosztowna. Panele kładzie się szybko i w miarę czysto, więc w najgorszym wypadku po kilku latach wymienię.

Dzisiaj pomiary kuchni popołudniu, wycena powinna być w najbliższych dniach.



Dodany tekst: 06 Gru 2011, 05:54:55

Aha a faceci od gładzi powiedzieli mi, że za całe mieszkanie, gładź + malowanie wezmą 3500. Wydaje mi się, że dobra oferta?

konwalia

Cytat: rudasekawf w 06 Gru 2011, 05:54:06Aha a faceci od gładzi powiedzieli mi, że za całe mieszkanie, gładź + malowanie wezmą 3500. Wydaje mi się, że dobra oferta?
ja bym wzięła same gładzie, a malowanie machnęła sama i dołożyła do podłogi, ale już nie marudzę

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: konwalia w 06 Gru 2011, 08:10:27
ja bym wzięła same gładzie, a malowanie machnęła sama i dołożyła do podłogi, ale już nie marudzę
pytanie, ile obniza za sama gladz ;) jak 500 zl to chyba nie ma sensu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 06 Gru 2011, 08:39:16pytanie, ile obniza za sama gladz wink jak 500 zl to chyba nie ma sensu
Obawiam się, że racja, nie obniżą za dużo, zapytam.

Była babeczka pomierzyć kuchnię, ma na czwartek przygotować projekt i wycenę. Do czwartku muszę wybrać materiał i kolor. Chcę aby była raczej klasyczna jeśli chodzi o bryłę ( np. nie podobają mi się szafki otwierane do góry), na żywo podobały mi się mele wykonane z materiału jak na zdjęciu

inkageo

#80
Rudasku chyba trochę zła kolejność. Najpierw wybrałabym kolor podłóg - tych paneli, zrobiła zdjęcia posiadanych mebli (tych które zamierzasz wykorzystać), a później dobrała coś komponującego się z resztą, jak najbardziej neutralnego.

Dodany tekst: 06 Gru 2011, 22:23:28

I rozważyłabym też gotowe meble, nie robione na wymiar. To chyba taniej wychodzi. Kojarzysz te co mam w Lądku? A może ikea?
Imagine there is no hate

wrobelek0403

zgadzam sie z inką.

wybierzcie najpierw kolor podłogi i scian. :thumbup:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#82
rudasekawf mam kuchnie z limby jasnej i ciemnej ;) nie jest najgorsza, chociaz teraz bralabym lita cz-b ;)

Dodany tekst: 07 Gru 2011, 00:05:21

Cytat: inkageo w 06 Gru 2011, 22:20:29I rozważyłabym też gotowe meble, nie robione na wymiar
zalezy od tego, co chcesz - nasze na wymiar kosztowaly 6000, to samo np  zlozone w ikei 11 000
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rudasekawf

#83
Cytat: inkageo w 06 Gru 2011, 22:20:29Rudasku chyba trochę zła kolejność. Najpierw wybrałabym kolor podłóg - tych paneli, zrobiła zdjęcia posiadanych mebli (tych które zamierzasz wykorzystać), a później dobrała coś komponującego się z resztą, jak najbardziej neutralnego.
Panele do pokoju już mam wybrane, nie kupiliśmy jeszcze, ale wiem jakie mi się podobają, kafelki w kuchni wiem, że jasne - nie wybrałam jeszcze dokładnie odcienia.  Nad kolorami ścian jeszcze myślę, w pokoju miałby być chyba zimny beżowy, a w kuchni coś jakby cappuccino - raczej stonowane kolory, bo szybko się męczę w jaskrawych.

Meble, które posiadamy do salonu są  koloru tej ciemniejszej limby. Pierwotnie myślałam, żeby cała kuchnia była z tej jasnej, ale meble w salonie będą ładnie wyglądać jeśli w kuchni spodnie szafki będą te ciemne.

Chodziłam po meblowych ikea, brw, agata, bodzio (nawet małe sklepiki z meblami odwiedziłam) i kuchnia z gotowych mebli wychodziła mi w przedziale od 4,5 tyś za super badziewie do 12 tyś za meble super jakości. Wycenę będę miała dopiero jutro, ale pierwsza kalkulacja wyszła ok 5 -5,5 tyś za całość plus montaż 600zł. Istnieje możliwość zrobienia stolika w kolorze blatu ( z blatów które muszą kupić do mebli jest jeden odpad 130cm i z tego mógłby powstać stolik 110*60).

Dodany tekst: 07 Gru 2011, 06:57:09

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 07 Gru 2011, 00:04:25rudasekawf mam kuchnie z limby jasnej i ciemnej wink nie jest najgorsza, chociaz teraz bralabym lita cz-b
przestały podobać Ci się kolorystycznie, czy materiał średni w utrzymaniu?

Dodany tekst: 07 Gru 2011, 07:03:49

Co do paneli to coś w tym stylu, dokładnie nie zdecydowałam:

http://www.drzwiipodlogi.vox.pl/od-reki/podlogi,panele_podlogowe/indeks/panele_podlogowe_casa_atrio_dab_dartford_24197,5877/




zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: rudasekawf w 07 Gru 2011, 06:56:15przestały podobać Ci się kolorystycznie, czy materiał średni w utrzymaniu?
minusy sa takie, ze na ciemnym widac mazy ze sciery, kolorystycznie juz mi tak srednio po drodze, ale jak mowie, nie jest najgorzej ;) minusy tej faktury sa takie, ze nic sie do nich nie przykleja, bo ma rowki - kupilam ikeowe zabezpieczenia na zmyware i sie nie przykleilo ;) znaczy przykleilo i odpadlo ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

#85
rudasekawf Przemyśl dobrze kolorystykę kuchni, moim zdaniem NIE, a przynajmniej nie w tej konfiguracji

pomyśl o mieszkaniu całościowo:
1. kolor podłóg - ? (sugeruje coś w chłodnym odcieniu i z niezbyt wyraźnymi słojami)
2. stolarka okienna - biała
3. drzwi - ? (sugeruję białe)
4. meble - ciemna limba (zwierzu ta limba to taka chłodna raczej jest, z beżem tak sobie wygląda, nie?)

zatem masz już biały-ciemna limba-drugi kolor drewna
i tyle! nie ma miejsca na trzeci kolor drewna

ja bym uważała z limbą na beże, jak chcesz uspokoić to może idź w szaroście (ja sama mam w domu beże, ale do tego ciepły, złoty dąb na podłodze i meblach)
i wtedy ściany w szarościach lub bieli, płytki na podłodze w szarościach
może tak:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

BTW fajny układ do twojej kuchni, nie pasowałby ci? tylko wtedy ściankę trzeby było nieco skrócić

fasolka1980

podoba mi się koncepcja elve :)

konwalia

rudasek, chyba sporo decyzji już podjęłaś
ale na pewno NIE dla tej podłogi
za dużo faktur drewna, za dużo

inkageo

Rudasku ja bym szukała paneli jakoś najmniej i najsubtelniej udających drewno. Sztucznym sękom i słojom powiedziałabym nie ;) Do tego jak najbardziej neutralna baza - czyli meble, skoro nie lubisz zbytnio kolorów. A może zupełnie jasne meble kuchenne? Będzie więcej przestrzeni, lekkości?
Imagine there is no hate

Angie

rudasek a może zestawienie kolorystyczne mebli takie jak mam ja  :hmm:
dół ciemny, a góra biała lakierowana  :hmm:

siog

rudasek, sorry ale te twoje wybory to prosta droga do zrobienia po prostu brzydkiej bazy. Jak juz chcesz panele to wybierz jak najprostsze i takie zeby wspolgraly z reszta stolarki i kolorami scian. Poczytaj jeszcze raz forum wnetrzarskie na gaziecie tam duzo bylo o podlogach/panelach z konkretnymi radami i cenami.
na twoim miejscu naprawde zainwestowalabym w podloge i grubsze prace a dopiero potem kuchnia...

wrobelek0403

rudasek, ja sobie mysle ze Tobie te rzeczy na pewno sie podobają, ale osobno. Jak wsadzisz wszystko do jednego pomieszczenia zrobi sie po prostu zbyt wzorzyscie i osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

wierz mi, wiem co mowie, mam ten problem w swoim mieszkaniu i ciesze sie ze Elve mnie przekonała do jednolitych scian, a Sierpniowajulka do białych mebli. I tak odczuwam lekki przesyt, bo płytki w kuchni na podłodze i scianie mają zupełnie inne wzory i kolory, co przy z natury rzeczy niejednolitym parkiecie robi zbyt wiele "atrakcji".
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rilla

#92
rudasek a ja sie dokładnie rozumiem, nie dałabym się namówić na super podłoge, która wyniosłaby 1/4 waszego budżetu. My mamy panele i są ok, z meblami z ikei wyglądają w porządku. Mamy dziecko i wcale nie są zniszczone!!! Jedynie to rozchodza się w jednym miejscu, ale to błąd firmy, która nam je kładła. W pomieszczeniach gdzie kładli panele mąz z teściem nic się nie dzieje.

Co do mebli to my mamy jeden ciemny kolor w kuchni i pokoju, wiecej bym nie mieszała

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login



Angie

ja przy ograniczonym budżecie tez nie namawiałbym na deski, tym bardziej, że nie ma pespektyw że kasa później będzie. Wolałabym mieć kuchnię, niż czajnik elektryczny i parkiet ;D

rudasek ja wybrałabym panele w takim stylu i kolorystyce

http://www.komfort.pl/produkt,2213856,652247484,363771,15,2,,15

http://www.komfort.pl/produkt,2213856,652247484,324275,15,2,,15

http://www.komfort.pl/produkt,2213856,652247484,324407,15,2,,15

http://www.komfort.pl/produkt,2213856,652247484,347079,15,2,,15

Kasia

bardzo podobaja mi się te niby bielone panele :D


wrobelek0403

 tez nie namawiam na deski, jeno na mniejsze zroznicowanie faktur i kolorów :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

#96
Macie rację z tymi panelami. Idę jutro do sklepu pooglądać to może znajdę coś co będzie miało mało faktury i żadnych słojów :) Kurcze dobrze, że Was mam bo miałabym czeski cyrk w domu  :thankyou:

Obawiam się, że Was załamię, ale jaka podłoga będzie pasować do takich drzwi i framug

http://www.dre.pl/pl/kolekcja-dre-cell/category/57-plus.html

Cytat: rilla w 07 Gru 2011, 12:39:15
rudasek a ja sie dokładnie rozumiem, nie dałabym się namówić na super podłoge, która wyniosłaby 1/4 waszego budżetu. My mamy panele i są ok, z meblami z ikei wyglądają w porządku. Mamy dziecko i wcale nie są zniszczone!!! Jedynie to rozchodza się w jednym miejscu, ale to błąd firmy, która nam je kładła. W pomieszczeniach gdzie kładli panele mąz z teściem nic się nie dzieje.

Co do mebli to my mamy jeden ciemny kolor w kuchni i pokoju, wiecej bym nie mieszała

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login




Na zdjęciu bardzo fajny kolor ściany. co to za kolor? Myślicie, że nie będzie pasował?

Cytat: wrobelek0403 w 07 Gru 2011, 12:34:11
rudasek, ja sobie mysle ze Tobie te rzeczy na pewno sie podobają, ale osobno. Jak wsadzisz wszystko do jednego pomieszczenia zrobi sie po prostu zbyt wzorzyscie i osiągniesz efekt odwrotny do zamierzonego.

wierz mi, wiem co mowie, mam ten problem w swoim mieszkaniu i ciesze sie ze Elve mnie przekonała do jednolitych scian, a Sierpniowajulka do białych mebli. I tak odczuwam lekki przesyt, bo płytki w kuchni na podłodze i scianie mają zupełnie inne wzory i kolory, co przy z natury rzeczy niejednolitym parkiecie robi zbyt wiele "atrakcji".

Obawiam się, że możesz mieć rację, niestety nie "widzę" całego mieszkania (nie umiem sobie tego wyobrazić) i ciężko mi podejmować decyzje. 

fasolka1980

rudasek - a muszą być takie drzwi? są już zamówione?


Angie

rudasekawf moim zdaniem taka bielona lub beżowa w zimnym odcieniu będzie super.
Nie szukaj w kolorach wpadających w żółć ;D


wrobelek0403

Rudasek, wydrukuj zdjecie drzwi lub wez katalog i idz do sklepu z panelami. :)

panele i płytki zrobiłabym jasne - zimne, bez żółtych odcieni i jak najbardziej podobne do siebie.


choc panele w kolorze drzwi tez beda pasowac, tyle ze wtedy reszta mebli koniecznie jasna.

kuchnie zrobiłabym jasną, ale nie okleinę drewnopodobną, tylko gładką - białą lub zimnojasnobezowa.

a reszte mebli dopasowała na koncu, jak bedziesz miec ogólny poglad, jak wygladają podłogi ze scianami i kuchnią.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login