Rudaskowe cztery ściany

Zaczęty przez rudasekawf, 04 Gru 2011, 06:47:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Heloł kobiety,

Od środy, kiedy odebraliśmy klucze, minęło już trochę czasu. Wizja remontu trochę mnie przeraża, bo jestem z typu "nie wie czego chce". Porobię trochę zdjęć dzisiaj i wkleję.

Na początek tylko kilka zrobionych na samiutkim początku, ukradkiem, bo mieszkali tam jeszcze poprzedni lokatorzy (rzeczy, które są na  zdjęciach już zabrali). Brakuje zdjęcia jednego pokoju, ale nie ma tam prądu i było ciemno całkowice zdjęcia nie wyszły.

elve

No powiem, ze jestem pod wrażeniem ;)

1. jaki macie budżet
2. na jaki zakres prac jesteście gotowi? tylko odświeżanie czy grubsze prace też wchodzą w gre?
3. macie już jakieś meble
4. narysuj plan z wymiarami i określ co musi w mieszkaniu być (np miejsce do pracy, ile szaf, stół z 10 krzesłami itp)

OlaFasola

Rudasek, no .... ciekawy można powiedzieć mieli zmysł dekoracyjny poprzedni lokatorzy ;)

Pytania elve są kluczowe, czekamy na plan mieszkania i można zaczynać :)

rudasekawf

#3
Ściągnęłam polecany program do dekoracji wnętrz. Uczę się go używać. Udało mi się zrobić na razie plan. Wymiary naniosę jeszcze :) Ahha to drewniane cuś pomiędzy kuchnią a pokojem zostało wyburzone i jest tam teraz ścianka wysokości 1,15 i długości 1,75 cm.

Dodany tekst: nie, 4 gru 2011, 08:46:22

Cytat: elvelve w 04 Gru 2011, 07:41:41
No powiem, ze jestem pod wrażeniem ;)

1. jaki macie budżet
2. na jaki zakres prac jesteście gotowi? tylko odświeżanie czy grubsze prace też wchodzą w gre?
3. macie już jakieś meble
4. narysuj plan z wymiarami i określ co musi w mieszkaniu być (np miejsce do pracy, ile szaf, stół z 10 krzesłami itp)

Budżet wynosi około 35 tyś. Chcielibyśmy w tych pieniądzach zrobić podłogi panele, ściany gładzie, w łazience płytki zostaną takie jakie są, drzwi zewnętrzne wymiana,, wewnętrzne tylko skrzydła - dzisiaj przychodzi facet od drzwi, wiec coś nam doradzi.

Z mebli mamy tylko meble do salonu ( szafka tv, dwa słupki, wisząca i dwie komody). Kupić musimy meble kuchenne, kanapa do salonu, sypialnię, dużą szafę.

elve

#4
wymieniacie sprzęty w łazience? gdzie planujecie pralkę? macie już?

budżet dość napięty. spróbuj policzyć ile będą kosztowały panele i gładzie (sami robicie czy zlecacie?)
sprzęt AGD do kuchni macie czy kupujecie?

czy drzwi wew mogą poczekać z wymianą, aż się odkujecie?

rudasekawf

W łazience wymienić chcemy wannę na kabinę, umywalkę i toaletę. Pralkę mamy, będzie stała na lewo od wejścia, jest tam na nią miejsce (doprowadzona woda itd).

Ogólnie drzwi wołają o pomstę do nieba, klamki są powyrywane itd, wiec coś trzeba innego wstawić.

Do kuchni dostaniemy lodówkę i piecyk od rodziców na święta/ prezent na nowe mieszkanie. Zakupić musimy zmywarkę i okap.

znalazłam zdjęcie ściany po wyburzeniu tego drewnianego stelaża.

konwalia

rudasek, ja bym chyba zrobiła inaczej niz planujecie-drzwi z oscieznicami(te od pokoju duzego bym chyba przesuneła), sciany, podłogi i kuchnie, jak starczy łazienke
a olałabym meble, lampy póki co
pisze z perspektywy remontu etapami na "starej bazie"

zuzia

#7
Cytat: rudasekawf w 04 Gru 2011, 09:09:32Ogólnie drzwi wołają o pomstę do nieba, klamki są powyrywane itd, wiec coś trzeba innego wstawić.
klamki zabierali??

i ja bym zrobiła jak konwalia :)

Kasia

rudasek, ciesze się ze chatke juz macie
roboty przed wami huk! mieszkanie, no wyglada, wyjatkowo ;)

ja bym zacząła od podstaw, czy wszystkie scianki chcecie tak jak sa na planie?
czy nie wolicie jakos pokombinować aby te pokoje nie były az tak przechodnie :hmm:
planujecie dziecko, pewnie jeden pokój bedzie dla niego, który

te pokoje przechodnie to ciężka sprawa ;) kombinowałabym ile się da aby jakoś te rozwiazanie zminimalizować ;)

czyli robilabym najpierw mury, potem podlogi, sciany z otworami i jak cos kasy zostanie to kuchnia (zmyware bym chyba później kupiła) i dalej łazienka (łazienka fajna nie jest ale uzywac się da ;)
i krok po kroku robić ddalej czyli łazienka i pokoje

magdalinska

ja tez zrobiłabym jak najwiecej "grubszych" rzeczy, a drobnica na koncu

siog

z doswiadczenia duzego remontu: zapomnija o meblach i lampkach:) zrob grubsze roboty. sa najtrudniejsze ale jak juz zrobione to juz o nich nie myslisz przez lata.  Ta mala scianka miedzy kuchnia zostaje? wywalilabym to tez.

co na podlogach? dywan czy jakies cos? co pod spodem? deski?

jak sie sprawa ma z instalacja gaz/elektryka? trzeba cos robic czy nie?

jak zwykle moje mantra:) dobra, prosta baza i potem szalenstwo:) czyli jednolita podloga, biale drzwi lub drewniane pasujace do podlogi. jednolty kolor scian lub w tej samej gamie kol. (powieksza optycznie)

poprzegladaj galerie i zobacz moze cos ci sie podoba
http://www.housetohome.co.uk/

jusia

rudasek gratulacje, zapowiada sie niezla demolka...:)
wg mnie lepiej wywalic scianke dzielaca kuchnie z pokojem, zyskasz przestrzen i kuchnia sie bardziej doswietli, a tam gdzie scianka postawisz np. wyspe i bedziesz miala symboliczny a jednoczesnie funkcjonalny podzial :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

siog

Cytat: jusia w 04 Gru 2011, 12:31:59
rudasek gratulacje, zapowiada sie niezla demolka...:)
wg mnie lepiej wywalic scianke dzielaca kuchnie z pokojem, zyskasz przestrzen i kuchnia sie bardziej doswietli, a tam gdzie scianka postawisz np. wyspe i bedziesz miala symboliczny a jednoczesnie funkcjonalny podzial :)

dokladnie:) to samo napisalam. bo ta scianka ni w pien. ani dzieli tylko przeszkadza. wywal. otworz kuchnie calkowicie i potem jak chcesz "podzielic" to postaw podluzna wyspe lub wysoka szafke z ksiazkami

elve

rudasekawf a ty co sądzisz o wyposażaniu na raty? czy wasz dochody miesięczne pozwolą wam na stopniowe doposażanie?
zależy wam na szybkim zamieszkaniu czy na porządnym wykończeniu

bo rozumiem że to mieszkanie to raczej "na lata"

siog

#14
ciekawe czy tam sa dechy na podlodze? jezeli sa to zapomniej o panelach. lepiej wycyklinowac i polakierowac lub pomalowac farba do podlog.

Dodany tekst: 04 Gru 2011, 13:22:58

p.s. Elve kiedy pokazesz swoje mieszkanie?

zwierzatko_mojej_mamy

w tbsie dechy? bardzo watpie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

Cytat: siog w 04 Gru 2011, 13:22:24p.s. Elve kiedy pokazesz swoje mieszkanie?
nie pokazałam ?!
rety, nikt się nie upominał :P
w sumie nic ciekawego, a teraz na dodatek wieczny bałagan. Za miesiąc, jak posprzątam :P

siog

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Gru 2011, 13:23:17
w tbsie dechy? bardzo watpie ;)

nie mam pojecia:) a co tam moze byc?

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

dla mnie wszystko lepsze niz panele  :blush:

zwierzatko_mojej_mamy

teraz tam chba jest pcv? czy ja dobrze widze?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

siog

widzialam mieszkanie gdzie na podlodze byl polozony linoleum (resin - guma?) ale nowoczesny z tych drozszych. byl absolutnie boski.antyalergiczny, lekki w utrzymaniu i duzo ladniejszy od paneli.

wrobelek0403

ja bym zainwestowała w deske barlinecką zamiast paneli, to jednak drewno - jest ciepłe i nie trzeszczy jak panele.

a co do samego mieszkania - ma bardzo dziwny układ. moze warto sie zastanowic nad wywaleniem tej scianki działowej między przedpokojem a salonem i zrobienia jednej przestrzeni. Po drugiej - zrobiłabym drzwi do drugiego pokoju z salonu, a nie z sypialni. scianka z kuchni out.

sciany na biały/jasny kolor i dopiero myslicie jak urządzac. ale generalnie poszłabym z jasne meble - nie przytłaczają, nie zabierają przestrzeni.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rudasekawf

Cytat: Kasia w 04 Gru 2011, 10:44:34

ja bym zacząła od podstaw, czy wszystkie scianki chcecie tak jak sa na planie?
czy nie wolicie jakos pokombinować aby te pokoje nie były az tak przechodnie :hmm:

Myśleliśmy, żeby zostawić te pokoje według planu. Mały pokój, na razie będzie naszą garderobą, jak pojawi się dziecko przerobimy na pokój dziecinny.

Mieszkanie ma nam służyć ok 10-15 lat, docelowo myślimy o domku.

Najgorszym czynnikiem ograniczającym jest bardzo skromny budżet. Nie bardzo możemy pozwolić sobie na większy kredyt jak na razie. Z wypłaty comiesięcznie "dużych" rzeczy nie kupimy, raczej jakieś dupiny.

Cytat: siog w 04 Gru 2011, 12:22:16
Ta mala scianka miedzy kuchnia zostaje? wywalilabym to tez. co na podlogach? dywan czy jakies cos? co pod spodem? deski? jak sie sprawa ma z instalacja gaz/elektryka? trzeba cos robic czy nie?

http://www.housetohome.co.uk/

Co do małej ścianki, to się łamię strasznie, chciałam, żeby od strony pokoju stała tam komoda, albo szafka na tv, od strony kuchni miałby być stolik i 4 krzesła. Nie podoba mi się bardzo jak nie ma nic pomiędzy pokojem a kuchnią (mi rodzice mają stół z krzesłami). Co do wyspy to myślałam o tym, ale mojemu M. znowu się takie coś nie podoba i nie wiem czy uda mi się go przekonać, bo on ścianką jest zachwycony :)

Cytat: siog w 04 Gru 2011, 13:22:24
ciekawe czy tam sa dechy na podlodze? jezeli sa to zapomniej o panelach. lepiej wycyklinowac i polakierowac lub pomalowac farba do podlog.

Na podłodze jest beton i na tym linoleum czy jakieś inne badziewie stare. Chciałam panele dać bezprogowo do wszystkich pokoi i przedpokoju. W kuchni kafelki.

aniak1211

Cytat: rudasekawf w 04 Gru 2011, 14:54:10Co do wyspy to myślałam o tym, ale mojemu M. znowu się takie coś nie podoba i nie wiem czy uda mi się go przekonać, bo on ścianką jest zachwycony Smiley
Na tej sciance mozna dac blat i bedzie jako stolik sluzyl;)
Do tego wysokie krzesla,
a od strony kuchni mozna jakies polki zrobic :)

Super ze juz macie to mieszkanie:)