Chleb + maszyna/automat do pieczenia chleba

Zaczęty przez tachogti, 24 Paź 2007, 23:17:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

dawno tu nikt nie pisał ;) używacie jeszcze swoich maszyn? ja wczoraj kupiłam w Lidlu i właśnie piekę pierwszy w życiu domowy chleb, najprostszy, ciekawe, czy wyjdzie, bo chyba źle dodałam drożdże ;)

ishka82

pierwsze koty za płoty :D smacznie wyszło ;)

aniak1211


niewiemjaka


wrobelek0403

ishka, super!!

mnie sie pieczenie nie kalkuluje na 1 osobe. A szkoda.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: wrobelek0403 w 11 Mar 2015, 09:15:43mnie sie pieczenie nie kalkuluje na 1 osobe. A szkoda.
u mnie na co dzień też sama jestem do tego chleba, bo Niusia to prawie pieczywa nie jada, dziś zrobiła mi przyjemność i zjadła kromę z nutellą, może się przekona ;) jak A. będzie w domu, to pewnie więcej chleba zejdzie. Nie wiem ile to prądu zeżarło na wypiek, ale same składniki na taki podstawowy chleb, to sprawy groszowe :)
Wyszedł bardzo smaczny, choć dla mnie za mało rumiany, następnym razem inaczej ustawię ;) muszę się rozejrzeć czy u mnie stacjonarnie dostanę jakieś sensowne mąki, czy trzeba będzie z netu zamawiać.
Ja zamierzam w maszynie wyrabiać tez ciasto na pizzę itp., spróbuje pewnie też piec placek drożdżowy na słodko, bo wszyscy lubimy. Spróbuje też z czasem robienia konfitur, bo też można :)
Dla mnie genialne jest to, że stopień zaangażowania i ubrudzenia kuchni jest żaden, samo się robi :)
Od dawna myślelismy o takiej maszynie, ale jakoś zawsze coś. Teraz mam wrażenie bardzo pogorszyło się u nas pieczywo, jest nie smaczne i na maska sztuczne. Tu przynajmniej będę wiedziała co dodaję i co jemy :) Wizja świeżutkiego chleba rano, czy późnym wieczorem, albo w jakieś święta i długie weekendy też kusząca :)

ishka82

doda, :) sama jestem ciekawa, czy my tego będziemy używać w dłuższej perspektywie, ale w sumie czemu nie ;)

ishka82

dziewczyny, które pisały tu wcześniej, używacie dalej swoich automatów?

Chermelle

ishka82, ta maszyna ma manualne nastawianie
a chleb super i fajny ma ksztalt bo zazwyczaj to wysokie kwadratowe sa

jestynka

a mnie kusi chleb Norki.
U nas maszyna się zepsuła, więc znó brudzę sobie ręce ciastem, cheb nigdy (!) nam nie wyszedł
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Chermelle, maszyna ma różne programy do wypieku chleba, zagniatania ciasta i wyrobu konfitur, oprócz tego ustawia się wagę chleba i stopień zrumienienia

ishka82

Cytat: jestynka w 11 Mar 2015, 14:59:55cheb nigdy (!) nam nie wyszedł
ale że z automatu nigdy Wam nie wyszedł? dziwne :mysli: może w nieodpowiedniej kolejności składniki dawałaś, albo nie wiem co...
ja wczoraj piekłam drugi raz, tym razem chleb pszenno-żytni ze słonecznikiem i też wyszedł pyszny :) a ten zapach unoszący się w domu w trakcie pieczenia jest po prostu cudowny :) kupiłam w tescko mąki, suche drożdże, dodatki :) na razie używałam drożdży świeżych i się sprawdziły

jestynka

Cytat: ishka82 w 13 Mar 2015, 10:12:02ale że z automatu nigdy Wam nie wyszedł? dziwne :mysli:

tak! a bułki piekę od dawna w peikarniku (niby trudniejsza sprawa) i zawsze wychodzą.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: jestynka w 13 Mar 2015, 15:22:10
tak! a bułki piekę od dawna w peikarniku (niby trudniejsza sprawa) i zawsze wychodzą.
szok! ja wczoraj miałam obawę, bo jakoś dziwnie się wyrabiał, ale wyrósł pięknie i jest pyszny :)

emcia

ishka82, jaki ładny chleb :)
szybko przywykniesz, ja już nie pamiętam czasów "przed chlebem"  ;) właśnie wyjęłam świeżo upieczony
służę sprawdzonym przepisem na bułki i bagietki  :mniam:

ishka82

emcia, ooo! bardzo chcę sprawdzony przepis na bułki i bagietki, bo właśnie przymierzam się, żeby niedługo zrobić ;) jak masz jakieś rady, czy sprawdzone przepisy na chleb, drożdżowe ciasto to też dawaj :)

emcia

Cytat: ishka82 w 17 Mar 2015, 13:03:35
emcia, ooo! bardzo chcę sprawdzony przepis na bułki i bagietki, bo właśnie przymierzam się, żeby niedługo zrobić ;) jak masz jakieś rady, czy sprawdzone przepisy na chleb, drożdżowe ciasto to też dawaj :)
chleb robię już tylko na zakwasie, zmodyfikowałam przepis i na razie nie kombinuję z innymi
dziś powrzucam przepisy

ishka82

Cytat: emcia w 17 Mar 2015, 13:21:17dziś powrzucam przepisy
super :)
ja chleb robię na drożdżach, ale nie powiem, że nie myślałam o takim na zakwasie ;)

mobka

Tego na zakwasie w maszynie chyba się nie zrobi.
Ja maszynę wykorzystuję głównie do wyrabiania ciasta.
Wkurza mnie (też mam z Lidla) w niej ten przepotwornie głośny sygnał dźwiękowy.

emcia

Cytat: mobka w 18 Mar 2015, 19:37:40
Tego na zakwasie w maszynie chyba się nie zrobi.
Ja maszynę wykorzystuję głównie do wyrabiania ciasta.
Wkurza mnie (też mam z Lidla) w niej ten przepotwornie głośny sygnał dźwiękowy.
dlaczego nie zrobi? przecież ma tylko dobrze pomieszać wszystko razem
maszyny nie kupiłam i na pewno już nie kupię, może tylko drugi garnek

emcia

Cytat: ishka82 w 17 Mar 2015, 13:47:37
super :)
ja chleb robię na drożdżach, ale nie powiem, że nie myślałam o takim na zakwasie ;)

robię z tego przepisu, sprawdzony na wszelkie sposoby :)

http://przepisnachleb.pl/chleb-pszenno-zytni-otrebami-slonecznikiem/

* najwygodniejszy dla mnie system przygotowania - przygotowanie zaczynu na noc, rano wymieszanie ciasta i wyrastanie, pieczenie wieczorem
* piekę pod przykryciem w garnku rzymskim 20min+1h
* do ciasta właściwego dodaję zamiast tylko mąki pszennej - pół na pół z sitkową żytnią typ 1400 żeby był żytni "bardziej" i to jest najlepszy do tego typ mąki, z "niższą" wychodzi bardziej mokry i zwarty, jakby zakalcowaty
* jako dodatek - suszone śliwki/orzechy, siemię, słonecznik
* do ciasta dodaję tylko połowę soli z przepisu - 1 łyżeczkę
* taki chleb waży około 1300g i jest świeży minimum 4 dni, świetnie się zamraża

ishka82

emcia, dzięki za przepis :) jak dojrzeję do chleba na zakwasie, to pewnie zrobię :)

ishka82

Cytat: mobka w 18 Mar 2015, 19:37:40
Tego na zakwasie w maszynie chyba się nie zrobi.
zrobi się, tylko trzeba najpierw pozwolić jej wyrobić ciasto, później wyłączyć by miało kilka godzin na rośnięcie i dopiero piec

ishka82

czekam na sprawdzony przepis na bułki, bagietki ;) mam coś w książeczce z przepisami i pewnie też spróbuję, ale co strefowo sprawdzone, to pewne :D pierwszy chleb z resztą piekłam z przepisu bratowej, a nie z książeczki

emcia

Cytat: ishka82 w 19 Mar 2015, 13:02:50
czekam na sprawdzony przepis na bułki, bagietki ;) mam coś w książeczce z przepisami i pewnie też spróbuję, ale co strefowo sprawdzone, to pewne :D pierwszy chleb z resztą piekłam z przepisu bratowej, a nie z książeczki
te bagietki już chyba były na strefie, nie wiem czy su ich nie robiła  :mysli:

http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-bulki-i-bagietki/169-przepis-na-bagietka-z-suszonymi-pomidorami
polecam, robiłam też z ziołami zamiast pomidorów

bułki pszenno-żytnie

http://www.domowe-wypieki.pl/przepisy-bulki-i-bagietki/139-przepis-na-bulki-pszenno-zytnie
te robiłam z mąką typ 2000 /z otrębami/

obydwa przepisy testowane wielokrotnie, nie do "spieprzenia" ;)