Chleb + maszyna/automat do pieczenia chleba

Zaczęty przez tachogti, 24 Paź 2007, 23:17:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82


emcia


ishka82

emcia, jutro chyba zrobię te bułeczki pszenno-żytnie ;)

emcia

Cytat: ishka82 w 20 Mar 2015, 13:08:44
emcia, jutro chyba zrobię te bułeczki pszenno-żytnie ;)
trzymam kciuki :)

ishka82

cisto na bułki się wyrabia :) machnęłam też polecany na Strefie "smalec" z fasoli z jabłkiem :)


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

wrobelek0403, a jakie pyszne :) nawet Domi zjadła 2 :)

didi_loczek

Ishka, pięknie wyglądają :). Ale bym zjadła takich świeżych bułeczek, mniam!

wrobelek0403

 dzis lekko sie zszokowałam, bo znalazłam w Biedrze mąkę zytnią i pszenną pełnoziarnista! Ja chyba spróbuje upiec w piekarniku, na maszyne nie mam ani centymetra miejsca.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

wrobelek, ja pieke chleb w piekarniku i wychodzi smaczny.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

calla, no wlasnie konwalia tez piecze i super jej wychodzi.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: wrobelek0403 w 22 Mar 2015, 17:18:02
dzis lekko sie zszokowałam, bo znalazłam w Biedrze mąkę zytnią i pszenną pełnoziarnista! Ja chyba spróbuje upiec w piekarniku, na maszyne nie mam ani centymetra miejsca.
a gdzie leżały? bo ja szukałam i tam nie było, kupiłam w tesco, ale w Bierdze i Lidlu bywam częściej niż w teskaczu ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

Cytat: wrobelek0403 w 22 Mar 2015, 18:07:10
ishka, koło mąki zwykłej i jajek.
hmm, muszę się dokładniej poprzyglądać tej półce, bo nie widziałam...a może to oferta nie we wszystkich biedrach

ishka82

a na marginesie - piecze mi się kolejny chlebek :) po bułkach z wczoraj zostało tylko wspomnienie ;)

wrobelek0403

prawde powiedziawszy, pierwszy raz widzialam, do tego była nowosc - jajka z chowu wolnego, tez nie widziała jeszcze tydzien temu.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

wrobelek0403, może biedra poszerzyła ofertę, albo wprowadziła na czas okołoświateczny

mobka

Ishka a jak smalec? Bo też zrobiłam i... Stoi. W smaku dobry, ale mocno cebulowy. I jakoś tak z chlebem średnio mi pasuje. Ja bym to mogła na ciepło jak gęstą zupę ;)

ishka82

mobka, mi smakuje, jem z chlebkiem, dam chyba ciut mniej cebuli, jak znów będę robić ;) no i mi wyszedł jakiś dość rzadki, nie stęchł w lodówce, więc wody do fasoli następnym razem dam mniej lub wcale ;) ale smakuje mi :)

foszek

Ten fajny wychodzi z maszyny:
Chleb mleczny
Pain au lait
/bochenek o wadze 600 g/
Przepis: C. Ytak

210 ml mleka
350 g mąki pszennej (dowolnej, użyłam typ 550)
2 łyżeczki drożdży suszonych instant
1 mała, niepełna łyżeczka soli
1 łyżeczka cukru
10 g miękkiego masła
1 łyżeczka soku z cytryny

Metoda maszynowa:
Wszystkie składniki umieścić w wiaderku.
Nastawić program "Szybki"/Bake Rapid, Stopień zrumienienia skórki: Jasny, Wielkość chleba: Mały.

Metoda ręczna:
Mleko delikatnie podgrzać. Wlać do miski. Rozpuścić w nim drożdże, następnie dodać pozostałe składniki. Ręcznie lub mikserem wyrobić ciasto - będzie dosyć gęste, ale niezbyt klejące.
Odstawić na 30-40 minut do wyrastania.
Jeśli pieczemy w foremce: wysmarować małą formę keksową (10x15 cm) masłem, wysypać bułką tartą lub kaszą manną. Uformować bochenek i włożyć go do formy. Odstawić na ok. 30 minut, by podrósł.
Piekarnik nagrzać do 180 st C. Wstawić chleb i piec ok. 30 minut.
Z ciasta można też uformować okrągły bochenek i piec go na kamieniu lub blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

foszek

A ten czesto nastawiam wieczorem, zeby mi upiekl w nocy. Na rano swiezutki i pyszny.

Chleb marchewkowy
Carrot bread
1 mały bochenek

2 łyżeczki drożdży suszonych instant
1 średniej wielkości marchewka o wadze ok. 70 g, starta na najdrobniejszej tarce
430 g mąki pszennej (dowolnego typu)
1,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru (opcjonalnie)
30 g miękkiego masła lub oliwy z oliwek
270 ml mleka (lub mleka pół na pół z wodą)

Składniki umieszczamy w maszynie. Pieczemy na programie szybkim (Rapid) lub Normalnym (Normal).

emcia

ishka82,
świetnie Ci wyszły te bułeczki :)

ishka82

upiekłam dziś bagietki z suszonymi pomidorami wg przepisu emci i chyba ją ozłocę, a na pewno upiję ;) :D pomimo, że moje wypieki bagietek nie przypominają, do tego trochę za bardzo się spiekły, to są absolutnie boskie :)

emcia