Autor Wątek: Chleb + maszyna/automat do pieczenia chleba  (Przeczytany 11244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

Odp: Chleb + maszyna/automat do pieczenia chleba
« Odpowiedź #100 dnia: 19 Mar 2015, 13:01:32 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Tego na zakwasie w maszynie chyba się nie zrobi.
zrobi się, tylko trzeba najpierw pozwolić jej wyrobić ciasto, później wyłączyć by miało kilka godzin na rośnięcie i dopiero piec
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #101 dnia: 19 Mar 2015, 13:02:50 »
czekam na sprawdzony przepis na bułki, bagietki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam coś w książeczce z przepisami i pewnie też spróbuję, ale co strefowo sprawdzone, to pewne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pierwszy chleb z resztą piekłam z przepisu bratowej, a nie z książeczki

emcia

« Odpowiedź #102 dnia: 20 Mar 2015, 11:24:34 »
czekam na sprawdzony przepis na bułki, bagietki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mam coś w książeczce z przepisami i pewnie też spróbuję, ale co strefowo sprawdzone, to pewne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pierwszy chleb z resztą piekłam z przepisu bratowej, a nie z książeczki
te bagietki już chyba były na strefie, nie wiem czy su ich nie robiła  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

polecam, robiłam też z ziołami zamiast pomidorów

bułki pszenno-żytnie

te robiłam z mąką typ 2000 /z otrębami/

obydwa przepisy testowane wielokrotnie, nie do "spieprzenia" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #103 dnia: 20 Mar 2015, 11:56:00 »
emcia, dzięks Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #104 dnia: 20 Mar 2015, 13:07:42 »
emcia, dzięks Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to teraz czekam na zdjęcia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #104 dnia: 20 Mar 2015, 13:07:42 »

ishka82

« Odpowiedź #105 dnia: 20 Mar 2015, 13:08:44 »
emcia, jutro chyba zrobię te bułeczki pszenno-żytnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

emcia

« Odpowiedź #106 dnia: 20 Mar 2015, 13:11:55 »
emcia, jutro chyba zrobię te bułeczki pszenno-żytnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
trzymam kciuki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #107 dnia: 21 Mar 2015, 10:26:52 »
cisto na bułki się wyrabia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj machnęłam też polecany na Strefie "smalec" z fasoli z jabłkiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #108 dnia: 21 Mar 2015, 22:06:50 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #109 dnia: 21 Mar 2015, 23:41:19 »
super!! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

ishka82

« Odpowiedź #110 dnia: 22 Mar 2015, 08:52:19 »
wrobelek0403, a jakie pyszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nawet Domi zjadła 2 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

didi_loczek

« Odpowiedź #111 dnia: 22 Mar 2015, 09:13:36 »
Ishka, pięknie wyglądają Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. Ale bym zjadła takich świeżych bułeczek, mniam!

wrobelek0403

« Odpowiedź #112 dnia: 22 Mar 2015, 17:18:02 »
 dzis lekko sie zszokowałam, bo znalazłam w Biedrze mąkę zytnią i pszenną pełnoziarnista! Ja chyba spróbuje upiec w piekarniku, na maszyne nie mam ani centymetra miejsca.

calla

« Odpowiedź #113 dnia: 22 Mar 2015, 17:39:41 »
wrobelek, ja pieke chleb w piekarniku i wychodzi smaczny.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #114 dnia: 22 Mar 2015, 17:40:54 »
calla, no wlasnie konwalia tez piecze i super jej wychodzi.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #114 dnia: 22 Mar 2015, 17:40:54 »

ishka82

« Odpowiedź #115 dnia: 22 Mar 2015, 17:56:12 »
dzis lekko sie zszokowałam, bo znalazłam w Biedrze mąkę zytnią i pszenną pełnoziarnista! Ja chyba spróbuje upiec w piekarniku, na maszyne nie mam ani centymetra miejsca.
a gdzie leżały? bo ja szukałam i tam nie było, kupiłam w tesco, ale w Bierdze i Lidlu bywam częściej niż w teskaczu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #116 dnia: 22 Mar 2015, 18:07:10 »
ishka, koło mąki zwykłej i jajek.

ishka82

« Odpowiedź #117 dnia: 22 Mar 2015, 18:11:38 »
ishka, koło mąki zwykłej i jajek.
hmm, muszę się dokładniej poprzyglądać tej półce, bo nie widziałam...a może to oferta nie we wszystkich biedrach

ishka82

« Odpowiedź #118 dnia: 22 Mar 2015, 18:12:25 »
a na marginesie - piecze mi się kolejny chlebek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj po bułkach z wczoraj zostało tylko wspomnienie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #119 dnia: 22 Mar 2015, 18:13:12 »
prawde powiedziawszy, pierwszy raz widzialam, do tego była nowosc - jajka z chowu wolnego, tez nie widziała jeszcze tydzien temu.

ishka82

« Odpowiedź #120 dnia: 22 Mar 2015, 18:36:00 »
wrobelek0403, może biedra poszerzyła ofertę, albo wprowadziła na czas okołoświateczny

mobka

« Odpowiedź #121 dnia: 23 Mar 2015, 08:38:42 »
Ishka a jak smalec? Bo też zrobiłam i... Stoi. W smaku dobry, ale mocno cebulowy. I jakoś tak z chlebem średnio mi pasuje. Ja bym to mogła na ciepło jak gęstą zupę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ishka82

« Odpowiedź #122 dnia: 23 Mar 2015, 13:03:20 »
mobka, mi smakuje, jem z chlebkiem, dam chyba ciut mniej cebuli, jak znów będę robić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no i mi wyszedł jakiś dość rzadki, nie stęchł w lodówce, więc wody do fasoli następnym razem dam mniej lub wcale Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale smakuje mi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

foszek

« Odpowiedź #123 dnia: 23 Mar 2015, 22:32:12 »
Ten fajny wychodzi z maszyny:
Chleb mleczny
Pain au lait
/bochenek o wadze 600 g/
Przepis: C. Ytak

210 ml mleka
350 g mąki pszennej (dowolnej, użyłam typ 550)
2 łyżeczki drożdży suszonych instant
1 mała, niepełna łyżeczka soli
1 łyżeczka cukru
10 g miękkiego masła
1 łyżeczka soku z cytryny

Metoda maszynowa:
Wszystkie składniki umieścić w wiaderku.
Nastawić program "Szybki"/Bake Rapid, Stopień zrumienienia skórki: Jasny, Wielkość chleba: Mały.

Metoda ręczna:
Mleko delikatnie podgrzać. Wlać do miski. Rozpuścić w nim drożdże, następnie dodać pozostałe składniki. Ręcznie lub mikserem wyrobić ciasto - będzie dosyć gęste, ale niezbyt klejące.
Odstawić na 30-40 minut do wyrastania.
Jeśli pieczemy w foremce: wysmarować małą formę keksową (10x15 cm) masłem, wysypać bułką tartą lub kaszą manną. Uformować bochenek i włożyć go do formy. Odstawić na ok. 30 minut, by podrósł.
Piekarnik nagrzać do 180 st C. Wstawić chleb i piec ok. 30 minut.
Z ciasta można też uformować okrągły bochenek i piec go na kamieniu lub blasze wyłożonej papierem do pieczenia.

foszek

« Odpowiedź #124 dnia: 23 Mar 2015, 22:33:28 »
A ten czesto nastawiam wieczorem, zeby mi upiekl w nocy. Na rano swiezutki i pyszny.

Chleb marchewkowy
Carrot bread
1 mały bochenek

2 łyżeczki drożdży suszonych instant
1 średniej wielkości marchewka o wadze ok. 70 g, starta na najdrobniejszej tarce
430 g mąki pszennej (dowolnego typu)
1,5 łyżeczki soli
1 łyżeczka cukru (opcjonalnie)
30 g miękkiego masła lub oliwy z oliwek
270 ml mleka (lub mleka pół na pół z wodą)

Składniki umieszczamy w maszynie. Pieczemy na programie szybkim (Rapid) lub Normalnym (Normal).