Chleb + maszyna/automat do pieczenia chleba

Zaczęty przez tachogti, 24 Paź 2007, 23:17:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tachogti

Nawet dla dziewczyn nie umiejacych piec :D

2 szklanki maki (moze byc np mieszanka /bez drozdzy/ do chleba  cebulowa ( z reala), paprykowa, z otrebami. lub mozna samemu dorobic dodatki - oliwki posiekane, kminek, cebulka smazona, ziola, slonecznik, pestki z dyni itd)
1 szklanka mleka
1/2 paczki proszku do pieczenia
lyzeczka soli
lyzka oliwy z oliwek

calosc gruntownie wymieszac - ciasto bedzie sie ciagnelo i rwalo i bedzie twarde ale to tak ma byc - konsystencja ma byc "niebradzo". Wylozyc foremke keksowke papierem do pieczenia ( jak ktos ma silikonowa to nie musi) i wrzucic do niej ciasto i w miare mozliwosci rozprowadzic lyzka zeby nie bylo gor i dolin za wilekich (kratery i tak beda - w czasie pieczneia sie wyrownaja) i wlozyc do nagrzanego do 180 stopni piekarnika na 30/40 minut gdzies :D
Moja rodzina sie zazera i domaga sie wciaz :D
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

nionczka

Wczoraj kupilam maszyne do robienia chleba. Pierwsza proba smakowo bardzo udana, ale ciasto nie wyroslo bo drozdze mialam za slabe (hiszpanskie, takie troche na niby). Dzisiaj robie drugi raz. Ktos jeszcze robi chleb? Moze podzielimy sie wrazeniami bo mam jeszcze wiele watpliwosci.

Maszyna ma tez funkcje do samzenia konfitur i przyoamierzam sie do pomaranczowo-grejfrutowych. Tak do chlebka :-)

[ Dodano: 14-01-2008, 09:25 ]
Zapraszam na sniadanie!

[ Dodano: 23-02-2008, 18:06 ]
Musialam sie pochwalic, taki lady mi wyszedl  :chef:  :chef:  :chef:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


brawurka

super! tez zrobie, moze jutro.ale w przepisie na tachogti, nie ma drożdży, a Ty piszesz, że dodajesz. to ile tego?

inkageo

Piękny :) Też myślimy o zakupie maszyny chlebowej :)
Imagine there is no hate

Basia

ja tez zastanawiam się nad zakupem...

nionczka, czy możesz przybliżyc trochę proces pieczenia chleba w takiej maszynie? Wrzycasz po prostu składniki i już?

;-) chlebek ekstra
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

nionczka

Niektore mieszanki maki (ja te kupuje) juz maja drozdze. Jesli sa drozdze w proszku to dodaje sie jedna saszetke 5gr a drozdze surowe chyba 15 gr. Ja caly czas mowie o chlebie 750 gr z 500 gr maki.
Nie wiem czemu, ale Tachogti zaznacza, ze mieszanka bez drozdzy. Moze chciala dodac drozdze surowe?

Inkago, kupu maszyne. Ja uwazam, ze jedyny jej mankament to gabaryty. Ale Wy macie dom i pewnie macie jakas spizarnie czy cos takiego, zeby ja schowac.

Zrobilam tez mase na pizze w niej. Fajnie, szybko i czysto. Ale z konfiturami jeszcze sie nie mierzylam, poczekam az bedzie sezon.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

najlepszy chleb w Warszawie sprzedają na Statoilu - ciepły, chrupiący, niegliniasty, mniam!
mieszkam tu prawie 10 lat i jeszcze nie znalazłam piekarni, gdzie chleb byłby choć w połowie tak dobry jak w ZG

Basia

Ja kiedyś piekłam domowy chleb i bułki... Zawsze urobiłam się po pachy... A ręce od wyrabiania bolały mnie jeszcze przez tydzień...
nionczka, będę więc wdzięczna za podpowiedź jak działa taka maszyna. Czy po prostu wsypujesz mąkę z resztą i naciskasz guzik?

Ostatnio znalazłam pyszny chleb w Warszawie... Kupuję na Hali Mirowskiej w tych nowych pawilonach. Piekarnia nazywa się chyba "Grzybki"
Polecam
8-)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

nionczka

Do maszyny wrzuca sie skladniki po kolei (normalnie drozdze na koncu, jesli je trzeba dodawac) i ustawia program. Wybieram wage chleba, program (ma rozne), stopien wypieczenia skórki i naciskam start.

Caly proces na chleb o wadze 750 gr trwa jakies 3 godziny. Najpierw maszyna miesza wszytskie skladniki i wyrabia mase. Potem jakies pol godziny nie robi nic a masa sama rosnie (nie podgrzewa). Potem jest drugie mieszanie (ostatni moment na dodanie innych skladników jak orzechy, skorka pomaranczowa, etc, ale mozna je tez dodawac na poczatku. Potem znowu ciasto rosnie i nas sam koniec  (chyba godzina) jest pieczenie. Na koniec maszyna sama sie wylacza i utrzymuje temperature przez godzine. Mozna ja tez programowac, zeby wlaczala sie sama o konkretnej godzinie.

Moj model jest tani, zaplacilam chyba 37 euro, ale jest wiele roznych i za ponad 100 euro tez. Niektore maja rozne bajery. Kupilam sobie moja maszyne we Francji kiedy bylismy ostatnio na zakupach i jest opisana po niemiecku wiec musialam sie nauczyc kilku slow w tym jezyku  :-P

U mnie pol biura robi chleb  :lol:

[ Dodano: 25-02-2008, 10:15 ]
Dodam jeszcze,z e w mojej mozna robic jeden chleb na raz. Ale sa tez takie z dwoma formami. I wolalabym miec taki na dwa bo wtedy mozna robic dwa rozne chleby.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sputnik_sweetheart

nionczka, chlebek uroczy! A czy ktoś może polecić jakąs konkretną firmę od takiego ustrojstwa dostępną w PL? Nionczka, a Twoje jakiej jest  firmy??

nionczka

Ja mam te model marki Clatronic:
http://www.amazon.fr/Clatronic-Machine-D%C3%A9montable-Programmes-Fonction/dp/B0009REQTA

Ale jak mozesz zobaczyc w tym linku jeste wiele roznych modeli, typów i marek. Zalezy od tego czego chcesz. Ja jestem zadowolona, nie patrzylam na marke. Kupilam bo bylam akurat we Francji i byla przecena na 37 euro a wiem,z e w Hiszpanii byly drozsze. Wiec nawet sie nei zastanawialam. Ale sa tez modele za ponad 100 euro. Tych nawet nie brala pod uwage :-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

#13
Witam sie w wątku maszyny chlebowej :D
Wczoraj robiłam mój pierwszy... wyszedł niezły, ale robiłam z mąki pszennej więc wyszła w zasadzie bułka nie chleb. Następny jaki zrobię to taki pełnoziarnisty, z dodatkami. A i musze kupić wagę bo mąka musi być odważona ddokladnie a nie na oko.
Nionczka, chlebek cudny :) ladnie wyrosl.
Ja mam firmy Moulinex. Na razie nie narzekam ;)

O taką maszynę mam : http://www.moulinex.pl/products/electrical-cooking/breadmakers/Homebread.htm

nionczka

Ze_nitka Wlasnie mialam Ci watek do gór podrzucic :-)
Mi wczoraj nie wyrósl i podejrzewamy w pracy, ze trafila nam sie felkerna seria mieszanek bez drozdzy. Bo zawsze kupujemy te same w Lidlu i nie bylo problemu. I nagle w jednym miesiacu nikomu nie wyroslo ciasto. Dziwne.
Ja najbardziej lubie z orzechami i slonecznikiem. Robilam tez ze skórka pomaranczowa i pestkami czekoladowymi, ale ja jednak wole slone.
U mnie w pracy robia z oliwkami (ale moj maz nie lubi wiec sie nawet za to nie biore), z serem...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

Nionczka polewam za poinformowanie o wątku :)

Przyznam ze nie wiedziałam że są takie mieszanki, może i w polskich lidlach będą ;)
W instrukcji obsługi mam podane chyba 12 przepisów na chleby słodkie i słone. U Ciebie też były?

Mój mąż niestety też nie lubi dodatków w chlebie, dla tego ubolewam że nasza maszyna nie ma dwóch pojemników ;)

nionczka

Moja ksiazeczka tez ma pelno przepisów, ale sa dosc skomplikowane. W necie znajdziesz pelno latwiejszych i sprawdzonych. A mieszanki oprocz Lidla w ESP widzialam i kupilam tez w Carrefourze we Francji.  Wiec moze i w polskich Carrefourach beda?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

w tesco też są takie mieszanki i w PiP

ze_nitka

Kubiłam dzisiaj mieszanke formy młyn polski, taka z papryka :D zrobie jak kupie wage ;) zeby ladnie wyszlo ;)

Basia

takie mieszanki mąki są już w wielu sklepach. widziałam je w PiP, Carrefour, Bomi, Alma
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

nionczka

Cytat: ze_nitka w 05 Sie 2008, 21:54:23
Kubiłam dzisiaj mieszanke formy młyn polski, taka z papryka :D zrobie jak kupie wage ;) zeby ladnie wyszlo ;)

Ja uzywam kubka do mierzenia.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Majeczka

Ale sie ciesze ze znalazlam ten watek :) wczoraj dostalismy jeszcze jeden prezent, taki poslubny i to wlasnie byla maszyna do chleba. poczatkowo omal nie zlapalam sie za glowe po co to nam , ale teraz kiedy piszecie ze to takie przyjemna, pyszne i proste to juz sie nie moge doczekac pieczenia brawo :smiley_thnx:
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dagi

to ja dorzucę jeszcze taki przepis, z którego robiłam ostatnio chleb - wszystkim bardzo smakował i na pewno co jakiś czas będę go robić
(przepis pochodzi z forum gazety:  http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,60478506,60478506.html

Chleb wieloziarnisty

1 kg mąki krupczatki, 6 łyżek siemienia lnianego, 6 łyżek łuskanego słonecznika, 1 szklanka otrąb pszennych lub razowych, 3 łyżki sezamu, 2 łyżki pestek dyni, 1,5 łyżki
soli, 5 łyżek cukru, 5 dkg drożdży, 1 litr wody

Mąkę, ziarna, sól, cukier i pokruszone drożdże wymieszać dokładnie. Zalać ciepłą wodą i wyrobić ciasto. Odstawić do wyrośnięcia na ok. 20 min. Wyrobić ponownie i przełożyć
do natłuszczonych blaszek keksowych. Odstawić do wyrośnięcia.
Piec ok. 1 godziny w temperaturze 230 stopni.

Wychodzą dwie blaszki keksowe pysznego pełnoziarnistego chleba.

Dodam, że mnie się przypiekło w tej temperaturze, więc następnym razem zmniejszę, ale to może zależy od piekarnika ;)
Acha i akurat u mnie nie było mąki krupczatki, więc kupiłam mąkę typ 650 'wiejską'

Na prawdę polecam!
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

tusia

Cytat: nionczka w 13 Sty 2008, 13:50:08
Wczoraj kupilam maszyne do robienia chleba. Pierwsza proba smakowo bardzo udana, ale ciasto nie wyroslo bo drozdze mialam za slabe (hiszpanskie, takie troche na niby). Dzisiaj robie drugi raz. Ktos jeszcze robi chleb? Moze podzielimy sie wrazeniami bo mam jeszcze wiele watpliwosci.

Maszyna ma tez funkcje do samzenia konfitur i przyoamierzam sie do pomaranczowo-grejfrutowych. Tak do chlebka :-)

[ Dodano: 14-01-2008, 09:25 ]
Zapraszam na sniadanie!

[ Dodano: 23-02-2008, 18:06 ]
Musialam sie pochwalic, taki lady mi wyszedl  :chef:  :chef:  :chef:

nionczka, piękny chlebek :thumbup: :bravo:
Uwielbiam taki z ziarnami słonecznika itp ;)
Życie jest dane człowiekowi tylko jeden raz, więc warto je przeżyć tak,
by nie odczuć męczącego żalu po latach spędzonych bez celu...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

giga

nionczkaJakiej firmy jest ta Twoja maszyna?  Może wrzuć zdjęcie.Ja myślę o kupnie,tylko obawiam się ile to zżera prądu. Jak długo piecze się chlebek?

Twój jest apetyczny. :thumbup:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login