Adaptacja poddasza

Zaczęty przez elve, 24 Paź 2007, 08:14:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Cytat: nionczka w 26 Sie 2013, 21:46:51Winda to nie tylko dzieci w wózkach. winda to zakupy, rowery, bagaże. Pomyśl na ile może być dla Was utrudnieniem.

Otóż to.

Myślimy, myślimy.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tiliam

#26
My nasze poddasze mamy bardzo dobrze zaizolowane, a i tak latem jest tam cieplej - my na codzień tam nie mieszkamy, całe piętro mamy dla gości jak przyjadą ;) myślimy poważnie o klimie, ale nie jestem do końca przekonana bo to i koszty i niezdrowe jest..

Co do windy, to zgadzam sie z nionczka - jej brak to dość spore utrudnienie dla większości.

Co do ogrzewania elektrycznego to jest bardzo drogie, nie wiem o jakiej powierzchni piszesz, ale dla wielu moze to byc za drogo..
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

#27
Suegro, ja jestem przeciwniczka poddaszy:) nie cierpie i juz. Bez windy bedzie masakra. Ogrzewanie elektrycznie jest o wiele wiele drozsze niz gazowe. Niewazne jaka jest izolacja, zawsze jest goraco latem. Poddasze o wiele zmniejsza grupe docelowa jak i do wynajecia tak i do kupna. Przemysl to bardzo


Dodany tekst: 27 Sie 2013, 14:55:39

P.s. jeszcze obserwacje takie z klima. po pierwsze bedzie zrec prad strasznie, jest niezdrowa etc. No i najwazniejsze ze kiepsko sie sprawdza na poddaszu z antresola. Jak bedzie zainstalowana na gorze (antresola) to bedzie wiac w dol. Wiem to z doswiadczenia. Wynajmowalismy takie mieszkanie i byl koszmar. Ja spac na gorze bez klimy nie moglam bo bylo duszno a osoby z dolu blagali o wylaczenie klimy bo wialo starsznie i bylo czuc roznice temperatur. i to tez bylo mieszkanie z winda.

callja

Cytat: tiliam w 27 Sie 2013, 07:27:55Co do ogrzewania elektrycznego to jest bardzo drogie, nie wiem o jakiej powierzchni piszesz, ale dla wielu moze to byc za drogo..
Potwierdzam, my grzejemy elektrycznie naszą dziupelkę (całe mieszkanie to 18 m2) i opłaty są spore - a co tu mówić o większej powierzchni...
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

salsa

Su, ja poddasza nie polecam
znajomi kuppili, pomieszkali rok i wynajmują studentom bo jest masakra - windy tez nie ma bo to kamienica w okolicy Gertrudy - targanie wszystkiego na góre to był koszmar, mieszkanie się mocno nagrzewa latem etc ogolnie chcą to sprzedac bo lokatorów maja tylko studentów i tylko rok, potem się zmywają i trzeba szukać nowych
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

Byliśmy po raz kolejny.
Tym razem z szefem naszej ekipy remontowej. Czekamy na wycenę jego robocizny, materiałów.

I myślimy. ;)

Mnie się coraz bardziej pomysł podoba, mimo że jestem świadoma minusów.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Poddasze poddaszu nierówne ;D Bardzo indywidualna kwestia ;D
Sierpniowajulka chyba na poddaszu mieszka.
Imagine there is no hate

salsa

Su, nawet nie wiedziałam ze wy szukacie mieszkania i chcecie się przeprowadzić.
zaskakujące to jest :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

suegro

#33
Cytat: salsa w 27 Sie 2013, 21:24:43ze wy szukacie mieszkania i chcecie się przeprowadzić.

Nie chcemy. :)

Dodany tekst: 27 Sie 2013, 20:27:28

Cytat: inkageo w 27 Sie 2013, 21:22:06Poddasze poddaszu nierówne

Też mi się tak wydaje.

Poza tym ja w tym mieszkaniu widzę niesamowity potencjał. I może trafi się taki freak jak ja, który z założenia do windy nie wsiada. ;)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Angie

su zastanów się jeszcze. Zgadzam się z siog.
Jeśli to ma być inwestycja pod wynajem, to nie jest dobry wybór ;D

suegro

Cytat: Angie w 27 Sie 2013, 21:27:52su zastanów się jeszcze

Cały czas to robimy. :)
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

siog

Su jezeli to jako inwestycja to zapomnij!

suegro

Cytat: siog w 27 Sie 2013, 22:48:14
Su jezeli to jako inwestycja to zapomnij!

Dlaczego?
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

suegro nie mam pojecia jakie są oczekiwania na rynku najemców, czy liczycie na jakąś konkretną grupę itp
ale z moich doświadczeń wynika, ze:
1. poddasze, nawet najlepiej zaizolowane jest droższe w utrzymaniu niż pozostałe piętra
i raczej latem jest za ciepłe a zimą zbyt chłodne, chyba ze punkt 2
2. dobra klimatyzacja wcale nie podnosi drastycznie rachunków za prąd, choc sama w sobie jest sporą inwestycją
3. brak gazu bywa atutem ;) można reklamować mieszkanie jako bezpieczne i wolne od gazu ;)


A to ogrzewanie centralne to czym? też prądem?

siog

#39
Cytat: suegro w 27 Sie 2013, 22:48:40
Dlaczego?

bo mieszkanie pod inwestycje powinno miec wiecej plusow niz minusow nie tylko dla was ale przede wszystkim dla wynajmujacych/kupujacych. Czasem trzeba zupelnie oddzielic to co wam sie podoba/mozna fajnego zrobic a realia jakimi kieruje sie rynek kupna/wynajmu

suegro

#40
Cytat: siog w 27 Sie 2013, 23:20:10
bo mieszkanie pod inwestycje powinno miec wiecej plusow niz minusow.

I moim zdaniem ma. :)

Dodany tekst: 27 Sie 2013, 21:22:42

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 00:14:08A to ogrzewanie centralne to czym? też prądem?

Nie, w piwnicy będzie piec gazowy.


Dodany tekst: 27 Sie 2013, 22:24:16

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 00:14:08nie mam pojecia jakie są oczekiwania na rynku najemców, czy liczycie na jakąś konkretną grupę itp

Tu mamy kilka wariantów tak naprawdę i różne opcje bierzemy pod uwagę.

Dodany tekst: 27 Sie 2013, 23:27:37

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 00:14:081. poddasze, nawet najlepiej zaizolowane jest droższe w utrzymaniu niż pozostałe piętra
i raczej latem jest za ciepłe a zimą zbyt chłodne, chyba ze punkt 2

Tego mamy świadomośc.
Jednakże ten koszt może być zrównoważony przez bardzo niski czynsz.

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 00:14:08
2. dobra klimatyzacja wcale nie podnosi drastycznie rachunków za prąd, choc sama w sobie jest sporą inwestycją

Klimatyzację już włączyliśmy do rozrachunku.

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 00:14:083. brak gazu bywa atutem  można reklamować mieszkanie jako bezpieczne i wolne od gazu

O widzisz. :)

Mnie martwiło to ogrzewanie głównie, ale się wyjaśniło.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

e tam, ja uwazam, ze wlasnie pod wynajem ludzie zdecyduja sie predzej na rozwiazania bardziej nietypowe niz jakby mieli kupic juz docelowe dla siebie - jak bedzie grzalo od dachu w lecie i im to bedzie przeszkadzalo albo jak beda zbyt duze rachunki to po prostu sie wyprowadza i juz - mysle, ze takim mysleniem spora grupa ludzi sie kieruje - teraz wazny jest internet, bliskosc uczelni czy pracy czy rozrywki (w zaleznosci od osoby), bliskosc przedszkola, zlobka, dobra komunikacja, winda, a nie jakies tam dachy - polowa ludzi pewnie w ogole nie przypuszcza, ze pod dachem moze byc gorecej ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 28 Sie 2013, 02:04:49e tam, ja uwazam, ze wlasnie pod wynajem ludzie zdecyduja sie predzej na rozwiazania bardziej nietypowe niz jakby mieli kupic


zgadzam sie.

Co do windy - nie chce porownywac rynkow, ale w Monachium ogladalam kilka mieszkan w kamienicach bez windy... Plusem byla swietna lokalizacja i czynsz mimo braku windy wcale nie byl nizszy. No ale w Monachium jest chroniczny brak mieszkan, wiec ludzie biora doslownie wszystko.


"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: mayagaramond w 28 Sie 2013, 10:47:48nie chce porownywac rynkow, ale w Monachium ogladalam kilka mieszkan w kamienicach bez windy... Plusem byla swietna lokalizacja i czynsz mimo braku windy wcale nie byl nizszy

Na Kazimierzu, bo tam jest mieszkanie, większość kamienic jest bez windy.
To stare budownictwo i konserwator się nie zgadza (mimo, że ta firma próbowała to załatwić).

A tu czynsz jest niski.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Ja bym brała na wynajem dizajnerskie poddasze bez windy :D Target będzie zapewne - młodzi hipsterzy, co to chcą coś ciekawego, a teraz bieganie i inne sporty są w modzie, to po schodach będą śmigać aż miło, bo to dobrze na nogi robi ;) Przecież to nie będzie mieszkanie dla 80-letnich emerytów ani rodzin z niemowlętami, c'nie :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

elve

suegro a jakas piwnica albo pomieszczenie gospodarcze jest tam może?

suegro

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 09:59:58
suegro a jakas piwnica albo pomieszczenie gospodarcze jest tam może?

Tak, jest komórka lokatorska w cenie.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

suegro a no to genialnie, odpada noszenie wózków albo rowerów
same zalety

biorąc pod uwagę ile jest mieszkań na wynajem na rynku, to trzeba się czymś wyróżnić ;)
a jak c.o. gazowe to nie powinno być drogo

pytanie jak spisze się deweloper przy wykonywaniu ocieplenia i jakiej jakości okna wstawi

lokalizacja jest tu też sporym atutem

suegro

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 11:03:57pytanie jak spisze się deweloper przy wykonywaniu ocieplenia i jakiej jakości okna wstawi

Marka okien jest wpisywana w umowę.
My dodatkowo chcielibyśmy elektryczne.

Ocieplenie dachu już jest po naszej stronie, więc mamy na to wpływ.

Cytat: elve w 28 Sie 2013, 10:03:57
suegro
lokalizacja jest tu też sporym atutem

I to bardzo.
Ta kamienica jest na rogu Brzozowej i Miodowej.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

su, ja bym się chyba nie zdecydowała na poddasze jako inwestycję, ale widzę sporo jej plusów (nietypowe, można fajnie aranżować, kazimierz jest z tego co wiem dobrą lokalizacją dla takich mieszkać - w sensie, że młodzi będą je wynajmować bo rodzina z dziećmi to raczej nie ale oni pewnie w kazimierza też nie biorą pod uwagę, niski czynsz). nie wiem tylko czy plusy pokryją minusy (wszystko na prąd, brak windy, kwestie za ciepło/za zimno). coż ryzyko zawsze jest :)