zakupy na porodówke

Zaczęty przez brawurka, 23 Paź 2007, 09:25:37

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Dziewczyny do podmywania jak już TANTUM ROSA !
Tantum verde jest środkiem odkażającym w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.
Myślę, że jeszcze pieluszki tetrowe np do podłożenia przy karmieniu.

annka-cygannka

#26
Staary ten wątek :) czy nowe mamusie mają coś do dodania?

i jeszcze jedno... o co chodzi z tymi majtkami poporodowymi z siatki? po co to? Pewnie to głupie pytanie, ale tak powoli zaczynam interesować się tematem i nie mogę pojąć po co majtki z siatki...

Kata

annka-cygannka Majtki z siatki po to żebyś mogła się z podkładem swobodnie poruszać. A siatkowe są najlepsze bo dzięki temu jest odpowiednia wentylacja krocza i wbrew pozorom one są bardzo wygodne i ja nosiłam je po cc i w ogóle ich nie czułam, nic mi nie uciskały. A i te siatkowe są wielorazowe - można je wyprać jak się ubrudzą więc myślę, że 2 sztuki Ci wystarczą :)
Pozdrawiam

Kata

marcheewka

#28
Cytat: Kata w 09 Lis 2010, 21:16:26
annka-cygannka Majtki z siatki po to żebyś mogła się z podkładem swobodnie poruszać. A siatkowe są najlepsze bo dzięki temu jest odpowiednia wentylacja krocza i wbrew pozorom one są bardzo wygodne i ja nosiłam je po cc i w ogóle ich nie czułam, nic mi nie uciskały. A i te siatkowe są wielorazowe - można je wyprać jak się ubrudzą więc myślę, że 2 sztuki Ci wystarczą :)

dokładnie, ja miałam kilka par, chyba z 6, były prane na bieżąco, ale ja miałąm dren, który się niestety sączył do opatrunku i ciagle były zabrudzone. Okazały sie bardzo wygodne. Używałam ich jeszcze w domu przez miesiąc aby rana po cc oddychała.

magdalinska

ja tez uzywałam tych siatkowych, nie uciskały mi rany, fajnie sie sprawdzily

Justynna

Cytat: annka-cygannka w 09 Lis 2010, 19:33:44
Staary ten wątek :) czy nowe mamusie mają coś do dodania?

i jeszcze jedno... o co chodzi z tymi majtkami poporodowymi z siatki? po co to? Pewnie to głupie pytanie, ale tak powoli zaczynam interesować się tematem i nie mogę pojąć po co majtki z siatki...
ja miałam jakieś beznadziejne, firma "Akuku" czy coś podobnego. Nie założyłam ani jednej pary, bo miały fest ciasną gumkę.
Ale ja po cc i używałam własnych, delikatnych bawełnianych :)

olgaaa1

A powiedzcie mi dziewczyny, gdzie kupujecie koszule do karmienia, bo jak ja widzę wielki, koronkowe koszule to mnie odrzuca. Widziałyście coś prostego, bez koronek i nie takiego wielgaśnego i oczywiście w miare cenowo ok

rilla

ja kupiła za 20-25 zł na targu, zwykłą rozpinaną, młodziezową, przed kolano, jedną szarą, drugą jasnozieloną. JEdna była całkiem zmarnowana i wylądowała w koszu


iksa_nl

ja kupilam na allegro 2 szt.: jedna z krotkim rekawem za 19.90 pln i druga za 20 pare pln z dlugim rekawem.
Nie wypowiem sie, ktora lepsza bo rodzic przewiduje minimum za 2 tygodnie ;)

justynaaaa2

Cytat: brawurka w 29 Paź 2007, 13:57:42
no dobra to se kupie jakąś lepszą-firmową, żeby mi byle czego do tyłka nie wlewali:) na samą myśl mi niedobrze
zajrzałam w ten wątek na początek i się uśmiałam  :rotfl:
brawur kocham cię  bighug

OlaFasola

Ja miałam koszule z HM, nawet nie wiem czy to koszule czy może sukienki. Czarną i szarą, bardzo proste.