Gdzie po ciepło w pierwszej połowie maja - wakacje 2012

Zaczęty przez mobka, 19 Lis 2011, 09:14:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Cytat: golinda w 20 Lis 2011, 10:12:30
MADERA!!!
Mówisz, że za 2400zl/os z all incl. coś znajdę? Czekam na ofertę na sezon letni, bo na razie w większości biur oferta do kwietnia ;D

martullek

mobka, oferty będą dosłownie zaraz. moja przyjaciółka pracuje w tui i mówiła mi, że ruszają 23 listopada z ofertą na nowy sezon

wrobelek0403

madera jest boska, ale w maju bedzie ciepło i wiosennie, raczej nie goraco.

no i koniecznie południowa strona wyspy.


a czy teraz jezdzi sie do Tunezji??? ja byłam kiedys wlasnie koniec kwietnia/pocz maja i było super - cieplutko, choc tez zdradliwie, bo sie spiekłam. jedyny minus, woda w morzu była zimna.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Wrobelek, jezdzi sie ;) I Tunezje tez biore pod uwage. CHyba bede sie po prostu kierowac wyborem hotelu, cena, a nie kierunkiem.
Tylko musze paszport w koncu po slubei wymienic ;)


sonja

mobka a Maroko?
Choć tam o dobry hotel z all w tej cenie pewnie będzie trudno. Nie wiem czemu, ale Agadir jest sporo droższy niż Egipt czy Tunezja.
Gdybym ja miała jechać do Egiptu w maju wybrałabym chyba ten hotel albo inny tej sieci http://www.tui.pl/family/best-family/egipt/hotele;show,2662,iberotel-makadi-oasis-club-hotel-hrg13008?hotel=512&wylotz=Warszawa&wylot_miasto[]=WAW&data_od=od%201%20Maj%202012&data_do=do%2015%20Maj%202012&len=ln68&os_dorosle=2&dzieci= ma fajne oceny i jest położony w ładnym ogrodzie.
W Turcji w maju też już zimno być nie powinno, a ceny będą bardzo przystępne. Dowiedz się o hotele z basenami z podgrzewaną wodą.

mobka

SOnja, co do Maroka, to musze na temperatury spojrzec. Szwagierka byla rok temu na przelomie lipca i sierpnia i jakiejs super pogody nie mieli.

I widze, ze jak zawsze Iberotela hotele polecasz. Zazwyczaj mozna na nich polegac?

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 16:25:35

A jeszcze mam pytanie do bywalczyn Egiptu - jakie sa plusy i minusy SSH i Hurghady?

sonja

mobka tak, mają dobry standard i świetne opinie w necie, a w miesiącach takich jak maj/listopad dodatkowo niezłe ceny.
Ja w Maroku byłam w lutym i pogodę miałam świetną - było gorąco i całe 2 tygodnie świeciło słońce. Mówi się, że Maroko to zimny kraj gorącego słońca, a Agadir (najpopularniejszy kurort) jest ładnym i zadbanym miastem, myślę, że by Ci się spodobał :)

A co do ostatniego pytania, to w Sharmie są zdecydowanie lepsze rafy przy hotelach. Innych różnic nie znam.

konwalia

Sharm ma generalnie nowsze hotele, moge polecic rehane z tych tanszych(potem była tam justa i tez spoko), z drozszych plaze
i jeszcze jak chcesz tylko w hotelu lezec, to w sharmie nie musisz wizy kupowac, zgłaszasz, ze only synai, dostajesz pieczatke i 15$ chyba w kieszeni ;) nie wolno opuszczac półwyspu wtedy

mobka

Cytat: sonja w 20 Lis 2011, 16:28:09Ja w Maroku byłam w lutym i pogodę miałam świetną - było gorąco i całe 2 tygodnie świeciło słońce
Holidaycheck podaje, ze tam w lutym temperatury oscyluja 9-19st. ;) w maju 15-22, troche chyba ryzykowne jak na pierwszy raz ;)

CHyba jednak na Egipt padnie, bo tam na pewno sie wygrzejemy. A chyba na tym nam najbardziej zalezec bedzie. Z reszta nei wyrokuje jeszcze, czekam na oferty :D


sonja

mobka o Maroku mówi się, że to zimny kraj z gorącym słońcem :) nie namawiam na siłę, ale na bank było dużo więcej stopni niż 19, choć może my trafiliśmy na jakąś super pogodę.

Egipt jest spoko, jestem pewna, że będziecie zadowoleni.

Ofert letnich póki co jak na lekarstwo, a rok temu o tej porze miałam już zarezerwowane wakacje na wrzesień :D


mobka

Cytat: sonja w 20 Lis 2011, 16:43:41Ofert letnich póki co jak na lekarstwo, a rok temu o tej porze miałam już zarezerwowane wakacje na wrzesień

No wlanie nie ma, nie ma, a ja sie napalilam. Jak dlugo bede zwlekac, to moze mi sie odwidziec :D

A wy jaki kierunek w tym roku w planach?

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 17:09:04

Grrr, wykasowalo mi post:
A biura jakie brac pod uwage? TUI, Neckermann, Triada(?), Itaka(?), Rainbow Tours(?), Alfa Star(??), co innego?

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 17:20:22

Kasia to jest ten hotel o ktorym wy myslicie http://beta.alfastar.pl/hotel/60/4747384/egipt/hurghada/jungle_aqua_park ?
Aaaa nie wiem czego chce, czy fajny hotel, czy tez ciut mniej fajny przy plazy, grrr.

sonja

mobka w kolejności od najlepszego: TUI, Neckermann, Itaka, Rainbow, potem reszta. Alfa Star moim zdaniem jest irracjonalnie drogie.
Tak jak pisałam w innym wątku Jungle jako hotel jest super, aquapark jest świetny, ale plaża LIPNA. Twardy, ubity piasek i popłuczyny po rafie ;) woda do tego bardzo mętna.
Nie bardzo jak na pierwszy kontakt z morzem czerwonym. Ja za pierwszym razem byłam w Safadze i zapamiętałam morze jakie tam było: krystalicznie czyste z kolorową rafą i rybkami.

mobka

Cytat: sonja w 20 Lis 2011, 20:34:45
mobka w kolejności od najlepszego: TUI, Neckermann, Itaka, Rainbow, potem reszta. Alfa Star moim zdaniem jest irracjonalnie drogie.
Tak jak pisałam w innym wątku Jungle jako hotel jest super, aquapark jest świetny, ale plaża LIPNA. Twardy, ubity piasek i popłuczyny po rafie ;) woda do tego bardzo mętna.
Nie bardzo jak na pierwszy kontakt z morzem czerwonym. Ja za pierwszym razem byłam w Safadze i zapamiętałam morze jakie tam było: krystalicznie czyste z kolorową rafą i rybkami.

Triada tez w tej gorszej grupie?

No walsnie wole chyba ladne morze z ladna plaza :D

sonja

mobka jak dla mnie tak. Triada ma jeszcze swoją markę "premium" Sky Club.

mobka

Dobra, to czekam na oferty na nowy sezon i bede dalej meczyc :D

Dzieki wszystkim, staralam sie polewac ;)

OlaFasola

#40
Cytat: mobka w 20 Lis 2011, 16:50:00Aaaa nie wiem czego chce, czy fajny hotel, czy tez ciut mniej fajny przy plazy, grrr.

mobka, to jest właśnie zasadnicze pytanie. Zastanów się czego oczekujesz. Potem będzie łatwiej wybierać. Dla nas zawsze priorytetem jest ładna plaża, okolica, fajne miejsca do połażenia piechotą. Potem hotel, wystarczy nam przyzwoity, bo mało czasu w nim spędzamy, w sumie poza spaniem prawie wcale. Ważne atrakcje dla dziecka, może basen, brodzik z podgrzewaną wodą. Ale np u nas się w trakcie wakacji okazało, że młody woli plaże i cały dzień może grzebać w piachu i basen na nic się przydał.
My zawsze szukamy wakacji z google earth, Tam patrzymy czy odpowiada nam plaża, czy w zaciągu spaceru są inne ciekawe miejsca plaże. Jak wygląda morze, linia brzegowa...

Co do all, to sobie skalkuluj. Czasem jest niewiele droższe niż 2-3 posiłki, a czasem wcale się nie opłaca. Poza tym przy all jest się uwiązanym do hotelu i hotelowego żarcia, a jak się go nie mam to można próbować w lokalnych knajpach.

Co do pogody, to wszędzie może być różnie. Byliśmy w Tunezji pod koniec kwietnia i strasznie wymroziło nam tyłki. A w Madrycie na przełomie października i listopada było 25-28 stopni.

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 20:52:59

Cytat: golinda w 20 Lis 2011, 10:12:30MADERA!!!
Mi się marzy, ale lotnisko na Maderze skutecznie mnie zniechęca, do podróży w tamtym kierunku.

magoo

Cytat: OlaFasola w 20 Lis 2011, 20:51:15


Dodany tekst: 20 Lis 2011, 22:52:59
Mi się marzy, ale lotnisko na Maderze skutecznie mnie zniechęca, do podróży w tamtym kierunku.
siostro  :hugsurprise:
mam to samo od kiedy mąż puścił mi filmiki :D

OlaFasola

Cytat: magoo w 20 Lis 2011, 20:58:40siostro  hugsurprise
mam to samo od kiedy mąż puścił mi filmiki Cheesy
:highfive:
M mi kiedyś zapodał film o 10 najniebezpieczniejszych lotniskach na świecie i już wiem gdzie samolotem na bank nie polecę :D

mobka

OlaFasola, co do all incl. i lazenia. Zakladam, ze bedziemy dzien spedzac plaza/hotel, a wieczor na drinkach, wiec wole all incl. Przy 7 dniowym wyjezdzie raczej zakladam leniuchowanie. Ewentualnie jakis jeden dzien na zwiedzanie, wiec nie zalezy mi totalnie na atrakcjach w poblizu.

Wiec priorytetem jest plaza, piaszczysta najlepiej i chyba jednak przy hotelu, ciepla woda w morzu, ladne otoczenie hotelu, dobre jedzenie w hotelu i przyzwoity pokoj. Jezeli nie bylby to Egipt/Tunezja to mogloby istniec tez jakies zycie poza hotelem, w postaci knajpek, sklepikow itp.

Mlody na 99% zostaje z dziadkami, jedziemy sami. Ma byc leniwie ;D Baaaardzo leniwie.


BTW co jest nei tak z lotniskiem na Maderze?

OlaFasola

#44
Cytat: mobka w 20 Lis 2011, 21:02:22BTW co jest nei tak z lotniskiem na Maderze?


Dodany tekst: 20 Lis 2011, 21:12:12

mobka, jeśli lecicie sami, to ja bym celowała w Egipt. I hotel z dobrymi drinkami :)

mobka

Swietne jest to lotnisko :D Ale ja sie nie boje latac (pewnie do czasu wiekszej przygody :D).

I tak chyba bede celowac. Szkoda wydawac za duzo kasy, zeby posiedziec w hotelu nad cieplym morzem ;) Ekonomiczna moglaby jeszcze byc Turcja, ale tu sie pogody obawiam. Pogodowo Egipt jest pewny :D

magoo

OlaFasola no właśnie
chociaż marzę o nr 4 czyli St Maarten, zobaczyć z plaży te lądujące samoloty :D

mobka wg mnie też celujcie w Egipt
skoro chcecie spędzić czas głównie na leniuchowaniu to nigdzie w Europie nie znajdziecie podobnych warunków za podobną cene
co do Turcji, to z tego co pamiętam dopiero od połowy, albo końca maja masz praktycznie gwarancję że padać nie będzie
wcześniej to loteria, może być super, a może cały tydzień padać

mobka

Jeszcze ewenualnie Tunezje wezme pod uwage. Tak mysle...

magoo

Cytat: mobka w 20 Lis 2011, 21:27:12
Jeszcze ewenualnie Tunezje wezme pod uwage. Tak mysle...
nie byłam ani tu, ani tu, ale wg znajomych co bywali, standard hoteli w Egipcie lepsiejszy ;)
ale nie że namawiam ;)

OlaFasola

#49
Cytat: mobka w 20 Lis 2011, 21:27:12Jeszcze ewenualnie Tunezje wezme pod uwage. Tak mysle...
Nie polecam. Mi się nie podobało. Ani hotel mino że niby 4*, ani plaże, ani miasto. Jedzenie słabe, chyba najsłabsze z moich podróżniczych doświadczeń.

Dodany tekst: 20 Lis 2011, 22:07:08

Cytat: magoo w 20 Lis 2011, 21:23:50chociaż marzę o nr 4 czyli St Maarten, zobaczyć z plaży te lądujące samoloty Cheesy
hahaha mi też. Ja mam zresztą zboczenie lotnicze, bo bardzo boję się latać, a lotniska i lądujące/startujące samoloty uwielbiam, pod warunkiem, że mnie w nich nie ma :D