Gdzie po ciepło w pierwszej połowie maja - wakacje 2012

Zaczęty przez mobka, 19 Lis 2011, 09:14:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Rudasek ale to nie tak ze my bez niczego zostaliśmy wtedy :) po prostu zamiast do hurgady polecielismy do ssh.

Lasty zawsze jakieś sie trafia, takie sytuacje jak wtedy w Egipcie czy tegoroczna majowka to naprawdę rzadkość.

Kiedyś pasty kupowaliśmy z miesiąc temu. Teraz kupujemy naprawdę na ostatnia chwile ;) naprawdę warto :)

zuzia

my kupiliśmy last do grecji. umówiłam się z szefową, że poluję na lasta i że wylot może być w takim przedziale. powiedziała, że ok :)

Kasia

Zreszta to nie jest tak ze nie wiadomo kiedy sie poleci. Bardzo często kilka biur w tym samym dniu tygodnia leci do danego miasta.
Wiec można jakoś założyć ze czekam na lasta w tym terminie.

justynaaaa2

ja odpowiem na pytanie z tytułu, gdyby ktoś kiedyś był zainteresowany ;)
byłam przekonana, że pierwsza połowa maja a właściwie przełom kwietnia i maja to nie pogoda na plażowanie w grecji a się miło rozczarowałam :) idealna temperatura, nie trzeba szukać cienia, człowiek się nie poci :D dłuuugi dzień, jedynie na wieczór coś dłuższego :)
chyba się starzeję, ale upały po 30 czy 40 st. już nie dla mnie ;D

zosia2007

Cytat: justynaaaa2 w 06 Maj 2012, 20:33:25ale upały po 30 czy 40 st. już nie dla mnie
to dobrze ze wyjechalas bo na roztoczu caly tydzien bylo pow 30C :D

salsa

Cytat: justynaaaa2 w 06 Maj 2012, 20:33:25chyba się starzeję, ale upały po 30 czy 40 st. już nie dla mnie
to ja zawsze byłam stara bo nie lubiłam nigdy takich upałów :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rudasekawf

Cytat: salsa w 07 Maj 2012, 10:09:31to ja zawsze byłam stara bo nie lubiłam nigdy takich upałów Cheesy
to ja jestem młodzieniaszek, lipiec w Egipcie był dla mnie boski, 39-40 w cieniu :dreaming:

mary

justynaaaa2 a z jakiego biura lecieliście do Grecji? Musiałam chyba coś przeoczyć, bo też miałam ochotę na Grecję pod koniec kwietnia (powrót do 30.04) i nic nie znalazłam w tym terminie :(

justynaaaa2

Cytat: zosia2007 w 07 Maj 2012, 09:04:11
to dobrze ze wyjechalas bo na roztoczu caly tydzien bylo pow 30C :D
no wiem właśnie że tu był upał i cieszę się że miałam chłodniej ;D

mary wylatywaliśmy 28.04 do 5.05 i to był chyba jeden z pierwszych wylotów w tym sezonie do grecji :hmm: w każdym bądź razie z nami w samolocie leciało 5 biur i to był ich pierwszy termin (exim, triada, skyclub, 7islands, aquamaris)

konwalia

mobka 200 w razie W-większość biur ma lekarza poza hotelem na telefon od rezydenta, a w razie tragedii wzywasz i płacisz
2h

Kasia


mary

Cytat: justynaaaa2 w 07 Maj 2012, 18:34:10mary wylatywaliśmy 28.04 do 5.05 i to był chyba jeden z pierwszych wylotów w tym sezonie do grecji hmm w każdym bądź razie z nami w samolocie leciało 5 biur i to był ich pierwszy termin (exim, triada, skyclub, 7islands, aquamaris)
Justyna a ja już myślałam, że znalazłaś ofertę w kwietniowym terminie. Takie z 28.04 to też widziałam, ale my musieliśmy wrócić do 30.04.
No nic, mam nadzieję, że w ostatnim tyg. sierpnia polecimy do Grecji - jeśli jesteś zadowolona z Waszego hotelu to możesz podać jego nazwę i miejscowość?

justynaaaa2

mary_popins tu byliśmy http://www.sky-club.eu/hotel-ocean-blue-resort-spa__88-1-0.html jak dla mnie super, miał wszystko co potrzebujemy na wakacjach :)
minusem może być brak fajnej plaży, tzn niby piszą że jest hotelowa, ale...może w sezonie ją jakoś zagospodarują ;) zresztą na rodos ciężko o piaszczyste plaże
plusem może być położenie, bo oddalony od szosy i można sobie iść na spacer wieczorem w obie strony do miasteczek i bez problemu dojechać autobusem do rodos
no i lotnisko 4 km od hotelu więc szybki transfer ale wszystkie samoloty lądujące na wyspie lecą tuż nad hotelem ;) ale w ogóle nam to nie przeszkadzało, bardziej było jako atrakcja ;)

na rodos jeszcze mogę polecić ten http://www.holidaycheck.pl/hotel-Informacje+turystyczne_Hotel+Kalithea+Mare+Palace-hid_17966.html
moi rodzice w nim byli, wszystko ok :)
ale trochę na uboczu i z tego co mówili to do miasta trzeba iść szosą ;)

nie polecałabym miejscowości Ixia bo hotele położone wzdłuż szosy, na plażę przechodzisz przesz główną drogę a baseny przy samej ulicy i non stop jeżdżą auta i autobusy :crazy:

mary

#213
justynaaaa2 dzięki! Zaraz pooglądam te hotele. Nawet mi pasuje, że blisko lotniska, bo wolę nie być zbyt długo w podróży z naszym dzieckiem - on jest raczej mało spokojny ;)
Lot trwał 2h? I czy przez 2 tyg. z małym dzieckiem jest co robić, czy wszystko się zobaczy w parę dni?

justynaaaa2

a wawy lecieliśmy 2.40 i 2.30, z katowic chyba odrobinę krócej  :hmm:
no my byliśmy tydzień i bez dziecka ;) nie wiem jak się spędza wakacje z dzieckiem i co się robi ;D na miejscu byliśmy 6 pełnych dni, z czego 2 dni mieliśmy auto a 4 dni opalanie :) przydałby się jeszcze 1 dzień na auto, bo wtedy spokojnie w 3 dni można wszystko zobaczyć i ze 3 na leniuchowanie i zwiedzenie stolicy :)
ale może z dzieckiem jest więcej atrakcji i 2 tyg. są ok ;D może inaczej się ten czas rozkłada
dla mnie 2 tyg. tam to byłoby już za dużo  ;)

mary

no właśnie obawiam się, że po tygodniu już by nic nie zostało do robienia (my raczej się nie plażujemy za bardzo - nie zależy nam na opaleniźnie) a z kolei wszyscy mówią, że 1tydz. to nawet się nie poczuje, że jest się na wczasach (zawsze lataliśmy na 2 tyg. i wypożyczaliśmy auto na 4-5 dni).
W sumie to też nie wiem jak się spędza takie wakacje z dzieckiem, dotąd na żadnych wczasach z nim nie byliśmy ;)


justynaaaa2

#217
cumberland tak, w łazience wannę z jacuzzi :) ale nie korzystaliśmy ;D
jak twoje wrażenia stamtąd? kiedy byliście?
była polska kelnerka?

cumberland

w 2008, tak, tak była! pamiętam, że dobre drinki robiła, "od serca" haha ;)
my tam mieliśmy apartament, bardzo fajny i przestronny, dla mnie hotel był bardzo ok, ale ludzie niektórzy narzekali, a to na samoloty, a to na jedzenie,
plaży faktycznie brak, bo to taki wąziutki paseczek był zaraz za tą drogą wtedy, chyba że coś tam zagospodarowali inaczej?
ale wrażenia generalnie bardzo pozytywne

mipel

ja tak w okolicach kwietnia-maja zawsze wybieram sie do wloch. rzym juz calkiem ogarniety, ale tam mozna tanio doleciec - http://rzym.skyfly.pl/. potem zwykle wybieram sie na poludnie - neapol i okoliczne wyspy, dalej bari, reggio i sycylia. w zaleznosci ile mam czasu zatrzmuje sie w roznych miejscach na 1-3 dni, zagladam do muzeow, chodze po wybrzezu. swietny czas na urlop.