Gdzie po ciepło w pierwszej połowie maja - wakacje 2012

Zaczęty przez mobka, 19 Lis 2011, 09:14:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ziuta

Cytat: mary_popins w 23 Lut 2012, 14:07:23gdzie sprawdzasz te temperatury?
na stronie itaki :D
tam przy każdej lokalizacji jest zakładka "informacje praktyczne" i tam jest tabela temperatur

wrobelek0403

mary_popins ja polecam Madere :) łagodny klimat, mozna i polezec na plazy i pozwiedzac i pochodzic po niewielkich gorach :)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

wrobelek0403 znajomi mówią, że choć Madera ogólnie jest przepiękna i polecają, to nie w kwietniu raczej, jeśli ktoś chce zaznać lata - lepiej od maja do września raczej. Byłaś tam może w kwietniu i było ciepło?

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mary

#179
eh, no właśnie. Dla nas letnia pogoda jest bardzo ważna na ten wyjazd z dzieckiem.

mobka

Wyjazd tuz tuz, wiec mam kilka pytan dziewicy wyjazdowej oraz Egiptowej ;) Niektore pewnie "lamerskie", ze az mi wstyd pytac, ale kto pyta, nie bladzi ;D

1. Ile brac na bakszysz? Dolary? Euro? W kantorze mi wyplaca drobne? Czy to musze pozniej jakos rozmienic?
2. Wsadzac cos w paszport w celu zakwaterowania w lepszym pokoju? Jak tak, to ile?
3. Ile wziac kasy dodatkowo, biorac pod uwage, ze hotel jest z all incl., nie mamy zamiaru sie raczej z niego ruszac w celach wycieczkowych (bo to tylko tygodniowy wyjazd, choc Jerozolima kusi, ale to 2 czy 3 dni, wiec skzoda nam czasu). Ewentualnie jakas kasa na pierdoly typu pamiatki itp. Kase brac w dolarach? czy od razu mozna na te ich walute wymienic?
4. Glupie pytanie: brac wode mineralna butelkowana z kraju? :D Bo mimo all incl. nie wiem jak sie odbywa np. takie branie napojow, zeby miec jakis zapas w pokoju.
5. Te zeby to myc w mineralce? Rzeczywiscie nie brac lodu do drinkow? Nie jesc "salaty" (tu mam na mysli wszystko co moglo nie byc umyte, umyte w biezacej wodzie itd. Mitow nt. Egiptu jest sporo) itp? (to ostatni jest imo bez sensu, bo bez sensu nei jesc wszelkiej surowizny owocowo warzywnej.
6. brac cos na biegunke z Polski? Brac wczesneij jakies probiotyki? W ogole cos z lekow brac?
7. Buty do wody potrzebne? (ponoc tam jakas rafa w morzu jest, ja osobiscie preferowalabym morze niz baseny, ale nie wiem, czy zdania nie zmienie) Jesli brac buty, to gdzie kupic cos taniego i przyzwoitego?
8. Jakies maski do nurkowania, pletwy itp. brac, czy to mozna wypozyczyc?
9. Jak z wieczorami w Egipcie? Cos z dlugim rekawem, nogawkami? Czy w maju to juz zbedne?
10. I ostatnie, najglupsze chyba pytanie - na takich wakacjach to sie z pokoju hotelowego wychodzi w ubrnaiu i nad basenem/na plazy dopiero rozbiera, czy mozna paradowac w stroju? (choc pewnie i tak cos na siebie bede wolala zalozyc ;))

Wszelkie inne rady milo widziane :D

Kasia

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:351. Ile brac na bakszysz? Dolary? Euro? W kantorze mi wyplaca drobne? Czy to musze pozniej jakos rozmienic?
Nie szaleć z bakszyszem! Ja biorę kilka jednodolarowek + na miejscu już wymieniamy dolary na funty egipskie i dajemy bakszysz już w funtach. I powtórzę, nie szaleć ;) o bakszysz bedą krzyczeć wszędzie, już od lotniska począwszy, za kibelek czy wlozenie bagażu do autokaru - ja nie daje, kibel jest bezpłatny a walizkę ostatecznie i tak d. wkłada lub kierowca lub ktoś z biura.

Z reguły daje raz co trzy dni po dolarze sprzataczowi i na kOniec drobne funciaki zostawiam aby ich nie wozić. Nieraz dam kelnerowi ale to sporadycznie, teraz dałam raz dolca bo mi kelner colę do butelki nalal abym na noc miała i nie musiała z kubkami latać, sam z siebie. To dostał dolca, zdziwiony był bo za dolca to bym cała gigantyczna butelkę ze sklepu miała ;)

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 11:37:21

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:352. Wsadzac cos w paszport w celu zakwaterowania w lepszym pokoju? Jak tak, to ile?
Nigdy nie dawalam ;) zawsze pokoj ok miałam :) raz chciałam zmienić to za darmo zamienili na ladniejszy, dałam piec dolcow po kilku dniach ;) teraz tez zmienialam pokoj bo mi pierwotnie na zasiłku chcieli dać, wystarczyło grzecznie poprosić i dostaliśmy bliżej, goście przed nami dali 10 dolcow za taka zamianke

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 13:19:43

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:353. Ile wziac kasy dodatkowo, biorac pod uwage, ze hotel jest z all incl., nie mamy zamiaru sie raczej z niego ruszac w celach wycieczkowych (bo to tylko tygodniowy wyjazd, choc Jerozolima kusi, ale to 2 czy 3 dni, wiec skzoda nam czasu). Ewentualnie jakas kasa na pierdoly typu pamiatki itp. Kase brac w dolarach? czy od razu mozna na te ich walute wymienic?
Najdroższe są wycieczki, reszta jest bardzo tania. Jak masz all to naprawdę można nie wydać grosza. Może będziesz musiała sobie wodę dokupić aby mieć w pokoju i nie biegać po picie :knuje: ale w wejekszosci hoteli przy opcji all masz butelki z woda codziennie przynoszone do pokoju w ramach all.
Czyli jeszcze pamiątki zostają. A tutaj tez tanio, chyba ze chcecie coś droższego kupować, wielka szisze czy złoto.

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 14:24:00

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:354. Glupie pytanie: brac wode mineralna butelkowana z kraju?  Bo mimo all incl. nie wiem jak sie odbywa np. takie branie napojow, zeby miec jakis zapas w pokoju.
Wody z Polski nie zabieraj, w większości przypadków z all wodę masz przynoszona do pokoju, codziennie sprzątacz przynosi dwie, cztery małe butelki wody. Tam gdzie nie przynoszą to albo latasz non stop do baru albo kupujesz wodę w sklepie i przynosisz sobie do pokoju poloficjalnie. Woda w sklepie kosztuje naprawdę grosze, taniej lub podobnie co w pl

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 15:30:31

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:355. Te zeby to myc w mineralce? Rzeczywiscie nie brac lodu do drinkow? Nie jesc "salaty" (tu mam na mysli wszystko co moglo nie byc umyte, umyte w biezacej wodzie itd. Mitow nt. Egiptu jest sporo) itp? (to ostatni jest imo bez sensu, bo bez sensu nei jesc wszelkiej surowizny owocowo warzywnej.
Oj tutaj to trudno przewidzieć jak organizm zareaguje. Są osoby zachowujace się właśnie tak jak w twoim pytaniu i jednak zemsta ich dopada.
Ja jem wszystko, żeby myje w wodzie z kranu, sałaty jem, jogurty, owoce, lody itd i nic mnie nie bierze. Młodego tez nic nie wzięło a jak widać na forach lody jadł.

No różnie ludzie reagują, chociaż ja jestem zdania ze jak kogoś faraona ma złapać to i tak złapie, bez względu na przestrzeganie zasad czy nie ;)
No i w "dobrym" hotelu to oni lód robią z mineralki.


Dodany tekst: 26 Mar 2012, 16:33:10

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:356. brac cos na biegunke z Polski? Brac wczesneij jakies probiotyki? W ogole cos z lekow brac?
Smecte mam zawsze na wszelki wypadek,
Ale i tak jak faraon złapie to najlepszy ichniejszy lek lub zastrzyk od lekarza


Dodany tekst: 26 Mar 2012, 17:36:53

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:357. Buty do wody potrzebne? (ponoc tam jakas rafa w morzu jest, ja osobiscie preferowalabym morze niz baseny, ale nie wiem, czy zdania nie zmienie) Jesli brac buty, to gdzie kupic cos taniego i przyzwoitego?
Lepiej mieć i nie używać niż nie mieć i kląć
Ale na miejscu spokojnie można kupić, oczywiście tanio :) tylko nie wiem jak daleko będziecie do sklepów mieli.

Tanie i nawet przyzwoite buty były swojego czasu w biedronie ;) za 10zl ;)
W sklepach sportowych tez są, tańsze i droższe :)

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 18:38:23

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:358. Jakies maski do nurkowania, pletwy itp. brac, czy to mozna wypozyczyc?
Można zabrać, można kupić na miejscu, można wypożyczyć.
Jak chcesz mogę ci pożyczyć moja :)

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 19:40:53

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:359. Jak z wieczorami w Egipcie? Cos z dlugim rekawem, nogawkami? Czy w maju to juz zbedne?
Powinno być super ciepło na krótki rekawek ale lepiej coś wziąć na wszelki wypadek.

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 20:42:37

Cytat: mobka w 26 Mar 2012, 21:01:3510. I ostatnie, najglupsze chyba pytanie - na takich wakacjach to sie z pokoju hotelowego wychodzi w ubrnaiu i nad basenem/na plazy dopiero rozbiera, czy mozna paradowac w stroju? (choc pewnie i tak cos na siebie bede wolala zalozyc )
Raczej się nie paraduje, trzeba coś na grzbiet zarzucić, chociażby chuste

Dodany tekst: 26 Mar 2012, 21:49:43

Uff, chyba na wszystkie pytania odpowiedzialam :) MOBKA, tylko ja zastrzegam ze u Ciebie mOze być całkowicie inaczej, może będziesz chciała dawać napiwki wszędzie i każdemu, może dzięki lapowce dostaniecie super pokoj, może właśnie przestrzeganie rygorystycznych zasad higieny ustrzeze was przed faraonem, może wszystko w koło będzie drogie, bo akurat jakaś zmowa handlarzy będzie itd itd

sierpniowajulka

Cytat: Kasia w 26 Mar 2012, 21:34:32Cytat: mobka  Wczoraj o 21:01:35
9. Jak z wieczorami w Egipcie? Cos z dlugim rekawem, nogawkami? Czy w maju to juz zbedne?
Powinno być super ciepło na krótki rekawek ale lepiej coś wziąć na wszelki wypadek.
W maju (na początku) byłam raz i wieczory były momentami chłodne - głównie przez wiatr, więc sweter/bluzę na wieczór polecam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

A bo to różnie bywa, ja byłam trzy razy w marcu, dwa razy w miarę ciepło, wieczorami krótki rekawek nosilismy a teraz trzecim razem było chłodno, właśnie przez wiatr. Ale raczej reguła jest taka ze marzec jest w porównaniu do pozostałych miesięcy chłodny a potem z tygodnia na tydzień jest coraz ciepłej :)

arni1

A ja mam super miejsce w Kołobrzegu, dla rodzinki super moge polecic.
Byłem w wielu miejscach a tu nie dość że fajnie to jeszcze apartament za 90zl dla 4 osób!!!
Tu jest link do strony dla zainteresowanych:
www.apartamenty-plaza.pl
Polecam

damka

ja w maju jadę na Gran Canarię, Ktróraś była? Warto?

magoo

Cytat: damka w 21 Kwi 2012, 18:38:21
ja w maju jadę na Gran Canarię, Ktróraś była? Warto?

byla :)
i wg mnie warto, szczególnie jeżeli ktoś lubi pochodzić, pojeździć po górach i podziwiać widoki

aniak1211

arni1
A zapewnisz piekna pogode w ym Kolobrzegu taka nedzna reklama ???

mobka

Aaaa, Kasia, nei zauwazylam, ze dopisalas jeszcze odpowiedzi. Dzieki! Zaraz bede doczytywac :D

Dodany tekst: 21 Kwi 2012, 22:25:54

Cytat: Kasia w 26 Mar 2012, 21:34:32MOBKA, tylko ja zastrzegam ze u Ciebie mOze być całkowicie inaczej, może będziesz chciała dawać napiwki wszędzie i każdemu, może dzięki lapowce dostaniecie super pokoj, może właśnie przestrzeganie rygorystycznych zasad higieny ustrzeze was przed faraonem, może wszystko w koło będzie drogie, bo akurat jakaś zmowa handlarzy będzie itd itd
Dzieki za opdpowiedzi! Wiadomo, ze moze byc roznie, ale dobrze z pierwszej reki wiedziec :D Juz sie mneij stresuje ;)
Za maske dzieki, jak bedzi emozna wypozyczyc, to luz. A pewnie bedzie mozna. A jak nei, to trudno ;)

Ide polewac :D

Kasia

mobka buty do pływania widziałam wczoraj w factory, tylko na cene nie spojrzałam więc moze byc lipa ;)
taki sklep gdzie i rowery, odzież sportowa, sprzet narciarski itd chyba jednen taki ze wszystkim tam jest (na wystawie jest rowerek czterokołowy dla dzieci)
w decathlonie ostatnio tez były jakies

a kremy z filtrami to dość tanie sa w rossmanie :D

konwalia

mobka w decathlonie maskę kupiliśmy, to niedrogie, a ja bym się tego ustnika po obcym brzydziła, ale pod plażą kupisz niedrogo, buty koniecznie, ja dawałam 10dol przy meldunku, na anapiwki miałam dolce-nie szalałam, na pamiątki wydałam więcej w tunezji(torebki), tu masz więcej armani niz ich wyrobów ;)

feeling.good

justynaaaa2, kiedy Twoi rodzice lecą do tego Yelken spa&wellness? My go rozważamy na wrzesień.

justynaaaa2

feeling.good nie lecą na razie, bo mama zmieniła stanowisko pracy od kwietnia i nie ma jak wziąć urlopu w maju
może we wrześniu właśnie się uda, więc na razie nie pomogę :(

cumberland

z tym Yelkenem to czytajcie dokładnie gdzie lecicie
to jest hotel złożony z dwóch części "klubowej" i "vipowej"
i ponoć warunki zupełnie inne
pamiętam, że miałam ten hotel zaliczkowany ale tuż przed wylotem okazało się, że może być rożnie i możemy trafić do tej mało ciekawej części ;D
zmieniliśmy wtedy rezerwację na Turunc

rudasekawf

mieliśmy jechać ze znajomymi do Chorwacji w tym roku, nie pasuje jednak nam termin - jadę na obóz z moimi zawodniczkami. postanowiliśmy pojechać we dwoje na tydzień (jakoś w lipcu) na last second czy last minute. Kupowałyście tak bilety? Chcielibyśmy z Neckermanna lub Tui, kierunek nam obojętny, byle było cieeeeeepło, pasuje nam 40 stopni w cieniu :)

Kasia

rudaseek my zawszed lasty kupujemy
tylko raz się przejechalismy, jak byla ta rewolucja w egipcie i mało samolotów latało - zabraklo dla nas miejsc

a tak to zawsze jestesmy zadowoleni z lastów :D

rudasekawf

Cytat: Kasia w 01 Maj 2012, 18:02:37tylko raz się przejechalismy, jak byla ta rewolucja w egipcie i mało samolotów latało - zabraklo dla nas miejsc
właśnie czegoś takiego się obawiam, mam taki charakter, że lubię mieć wszystko zaplanowane z wyprzedzeniem i stresuje mnie taka forma wakacji lol

mobka

rudasek, jak nei masz problemow z dostaniem urlopu, to last jak najbardziej ok. Ja niestety musze urlop wczesniej zaplanowac i to co do dnia.

Mam kolejne pytanie - wylot o 11:00, o ktorej na lotnisko zjechac? (musze odebrac bilety, odprawic sie).

100 dolarow? 200? (all incl., pamiatki raczej drobne) Ile wziac?

Helena

rudasekawf warto polowac na lasty, ja kilka razy probowałam jak jeszcze pracowałam etatowo, ale to nie na moje nerwy było, bo obawiałam sie ze wezme urlop a potem wycieczka bedzie droga i tak zawsze przepłacałam :)

rudasekawf

Cytat: mobka w 01 Maj 2012, 19:43:20Mam kolejne pytanie - wylot o 11:00, o ktorej na lotnisko zjechac? (
nam powiedziano, ze mamy być dwie godziny przed wylotem i tak też byliśmy

Dodany tekst: 01 Maj 2012, 18:57:34

Cytat: Helena w 01 Maj 2012, 19:50:53rudasekawf warto polowac na lasty, ja kilka razy probowałam jak jeszcze pracowałam etatowo, ale to nie na moje nerwy było, bo obawiałam sie ze wezme urlop a potem wycieczka bedzie droga i tak zawsze przepłacałam
akurat ja mam lajtowo, bo lipiec mam wolny, gorzej z M. który w nowej firmie może mieć problem z urlopem,