EGIPT z małym dzieckiem.. a nawet dwójką :)

Zaczęty przez rubin04, 17 Lis 2011, 12:43:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

no bo w lutym to nie ma gdzie żeby blisko i ciepło  było :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 13:58:37zwłąszcza że ja serio nie czuję się męczennicą Smiley Mi naprawdę jest dobrze Smiley
nie, no ja rozumiem - wiem, ze ogarniasz temat niezle!

tylko co w tym Egipcie mozna robic z dwojka maluchow? Ani nie pozwiedzasz, siedziec w hotelu? Nawet nie odpoczniesz, bo P. bedzie chcial do basenu, M. bedzie glodna/trzeba bedzie zmienic pieluche/itp... Potem P. zglodnieje, zbierac sie z lezakow z wszystkimi tobolami.... Ani sie czlowiek nie napije, wieczorami musisz siedziec z nimi w pokoju jak usna.... Nie, ja juz sie zmeczylam jak to pisalam  :rotfl: :rotfl: :rotfl: To juz 100 razy bardziej wolalabym siedziec w PL, w cieplym mieszkanku, podrzucic szkodniki do babci od czasu do czasu, a samej albo wyjsc do kosmetyczki/kina/w spokoju obejrzec DVD/nic nie robic ;D


Kasia

ja to ja, rzeczywiscie rzadko mnie łapie sraczka

ale mój D. to łapie bardzo szybko, on ma wrazliwy zoładek, i rzeczywiscie zdarza się  ze on do kibelka musi biec ;) no ale po wyjsciu jest spokój

i te problemu ma podobne i w egipcie, i w PL, i w innych miejscach (ale nie choróbsko na cały dzień)

z tego co pamiętam to najgorzej go złapało we Władysławowie lol


a ja tam jem nawet te "zakazane" rzeczy ;) jogurty i inne ;)
kostkami lodu tez nie gardze itd :D
No nie wiem, w takim razie się cieszę, ze mam inaczej :D

ziuta

#28
Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 15:10:43
no bo w lutym to nie ma gdzie żeby blisko i ciepło  było :(
rubin04 na kanarach ok. 23 stopnie, ale to znowu blisko nie jest
chociaz w sumie, lot trwa jakąś godzinę dłużej niż do egiptu

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: dragonfly w 17 Lis 2011, 15:13:08ja juz sie zmeczylam jak to pisalam
ja sie zmeczylam juz od pierwszego postu od samego czytania lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

#30
Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 15:10:43
no bo w lutym to nie ma gdzie żeby blisko i ciepło  było :(
jeszcze wyspy kanaryjskie :)

rubin, Egipt naprawde nie jest zły :) problemy wszedzie moga się zdazyć, tylko nie jedź sama, po prostu musisz miec kogoś do pomocy i to kogoś dla siebie do pomocy a nie inną matjkę z dzieckiem przy boku.
Wiesz, ja tez lubie podrózować z michałem, inaczej sobie nie wyobrazam, i naprawde odpoczywam ale jednek sama nie jestem, zawsze D. jest do pomocy :) no i to jedno dziecko a nie dwoje :D


bo co zrobisz jak jedno tfu tfu do szpitala pójdzie? w PL bez pomocy byś nie ogarneła, wiec i tam pomoc musisz mieć!

dragonfly

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Lis 2011, 15:07:14
w egipcie nie bylam, w turcji nie mialam zadnych zemst ;)

mam tak samo :) doslownie :)

w zeszlym roku w Kenii M zaliczyl taka zemste, ze przez 6 dni siedzial w domu i myslalam, ze go przekreci na druga strone.... A jedlismy wszyscy to samo (obstawialismy, ze cos zlapal jeszcze w samolocie).

inkageo

Ale to nie tylko latanie do toalety (chociaż w zasadzie, ja z niej prawie nie wychodziłam, bo to na dwa fronty się działo), ale też bardzo wysoka gorączka, zawroty głowy.. No ja choruję bardzo rzadko i dla mnie to był mega stres.
Imagine there is no hate

Kasia

Cytat: inkageo w 17 Lis 2011, 15:17:44
Ale to nie tylko latanie do toalety (chociaż w zasadzie, ja z niej prawie nie wychodziłam, bo to na dwa fronty się działo), ale też bardzo wysoka gorączka, zawroty głowy.. No ja choruję bardzo rzadko i dla mnie to był mega stres.

No własnie to dla mnie czysta zemsta jak nic

i takiej współczuje ... brrrrrrrrrrrrrr

dragonfly

Cytat: Kasia w 17 Lis 2011, 14:16:06rubin, Egipt naprawde nie jest zły Smiley problemy wszedzie moga się zdazyć, tylko nie jedź sama, po prostu musisz miec kogoś do pomocy i to kogoś dla siebie do pomocy a nie inną matkę z dzieckiem przy boku.
Wiesz, ja tez lubie podrózować z michałem, inaczej sobie nie wyobrazam, i naprawde odpoczywam ale jednek sama nie jestem, zawsze D. jest do pomocy Smiley no i to jedno dziecko a nie dwoje Cheesy
podpisuje sie recami i nogami!
tym bardziej, ze jak tam beda nawet bezdzieciowe mamy, to na nie bym nie liczyla za bardzo... beda sobie chcialy laski odpoczac a nie opiekowac sie czyimis dziecmi!

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

rubin04

Dragon - no urlop jak marzenie :rotfl:

..ale spokojnie, opcje sa dwie: albo pojade z mamą albo z mama+tatą i wtedy bede miała bajecznie wieczorem jak dzieci położe spać, bo mama przypilnuje a ja pójde na "bogaty prgram animacji" :rotfl: bo jak juz pisałam - mama w styczniu kończy 60 lat i planowalismy ja do Egiptu wysłac, zanim nawet temat mojego wyjazdu powstał

albo drugi wariant- firma co "zabiera mi M." zapewni mi opiekunke z PL

sama raczej na pewno nie pojadę.


Cytat: Kasia w 17 Lis 2011, 15:16:06jeszcze wyspy kanaryjskie

tam juz byam, no i drozej chyba


KASIA, a zniżke na Michalka w hotelu mieliscie?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

Cytat: dragonfly w 17 Lis 2011, 15:19:47beda sobie chcialy laski odpoczac a nie opiekowac sie czyimis dziecmi!
no coś Ty,
przeciez wiesz że ja kwoka jestem i swoich kurczaków nikomu bym nie podrzuciła ko ko ko :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 15:34:00
no coś Ty,
przeciez wiesz że ja kwoka jestem i swoich kurczaków nikomu bym nie podrzuciła ko ko ko :D
To ja jestem kukulka, bo chcialbym podrzucic swoje komus, bodajrze na weekend kuku ku ku

W Egipcie nie bylam, ani w Turcji, znam to jedynie z opowiadan rodzinki co byla:
jedna wrocila z Egiptu z zoltaczka pokarmowa
w zeszlym roku byli tescie ze swita 4 osobowa w Turcji wszyscy chorowali.

Egipt byl jedynym krajem ktory odradzali mi lekarze w zeszlym roku na urlop z dzieckiem. pojechalismy weic na Dom.Rep. i malemu nie bylo kompletnie nic. Ale gdybym byla sama, to nie dalabym rady z 1 dzieckiem, F. byl taki nakrecony. A siedzenie w pokoju od 21 bylo meczace a raczej nudne.

A na zemste coca cola dobrze pomaga, wiec jakby co to serwuj dziecku coca cole bezkofeinowa :D

mary

Rubin, ja podziwiam Twoje pozytywne nastawienie i brak marudzenia (to o czym Ishka pisała) - uważam, że to jest wielka zaleta! Jednak, doceniając Twój charakter, nie zdecydowałabym się na Egipt z małymi dziećmi. My byliśmy z mężem przed zajściem w ciąże jeszcze - za wszelką cenę chcieliśmy się ustrzec powszechnie panującej zemsty i w efekcie non stop się zastanawialiśmy czego nie jeść lepiej, co pić, mycie zębów w mineralnej wodzie itp. Uciążliwe to było, choć byliśmy sami, a więc bardzo "czasowi". Z dzieckiem się tyle czasu na myślenie nie ma, a jak już zemsta by Was dopadła to sobie tego nie wyobrażam - nie powiedziane, że nie mogłoby to spotkać wszystkich dorosłych opiekunów. Wolałabym nie ryzykować.
No i w Egipcie nudno jeśli wycieczki odpadają, a z dziećmi jechać autokarem kilka godzin a potem cały dzień na nogach to też kiepsko.
Mój syn jest trochę starszy od Twojej córki, też chcemy gdzieś z nim pojechać nim skończy roczek - ale Egipt od razu wykluczyliśmy. Bardziej Kanary mamy na myśli, ewentualnie Turcję, choć my musimy do początku kwietnia wylecieć, więc na Turcję chyba za zimno.

rubin04

Cytat: mary_popins w 17 Lis 2011, 15:48:34wycieczki odpadają, a z dziećmi jechać autokarem kilka godzin a potem cały dzień na nogach to też kiepsko.
e, ja bym tam zwiedzac nie jechała, tylko tyłek grzać :)
Nie wiem czy bym z hotelu wychodziła :)

Mi tylko chodzi o to bym nie skrobała szyb jak M. bedzie pod palmą bo mnie krew zaleje :D

No nic, pomysle jeszcze nad kierunkiem, zobacze tez jakie oferty bedą jak się wyjasni jaki jest budżet.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 15:31:21KASIA, a zniżke na Michalka w hotelu mieliscie?
Tak, tzn na Krecie bo w Egipcie to jeszcze platnie Michał nie był :)
Za dziecko płacisz mniej, ile zależy od biura podróży :)
Milcia za darmo poleci, jakieś grosze zapłacisz za ubezpieczenie - ile, tez zależy od biura, raz płaciliśmy mniej niż 10zl innym razem około 140zl

I za pawelka nie zapłacisz pełnej kwoty o ile będzie on dodatkowo (np. Do ciebie i Twojej mamy w pokoju). Jak będziesz  w pokoju sama z dziećmi to za pawelka będziesz musiała normalnie zapłacić. To bez względu na kraj.

wrobelek0403

kurcze, byłam w Egipcie i w Tunezji, mam problemy jelitowe czesto, a tam nic.
:D
a wcale sie nie pilnowałam, jadłam u miejscowych, zeby myłam w kranówie, tylko zalewałam sie odpowiednimi dawkami napojów wyskokowych :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

w egipcie i tunezji nie było nam nic, jedlismy wszystko b.o. ale tankowalismy od rana ;)

rubin, jesli zdecydujesz sie na egipt, to dla Mili najlepiej byłoby jakbys ja karmiła piersia

co do kanRÓW, PYTANIE CZY W LUTYM SA LOTY z wro? bo z pozka miały byc, a teraz widze, ze niet

rubin04

Konwalia, no jak cos to zdecydowanie Mila na cycku by była, innej opcji nie widze.
A na Kanary to my zawsze z Berlina latalismy z przesiadka w Barcelonie lub Madrycie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

warto teraz obejrzeć oferte ryanair - z Bratysławy bezpośrednio na kanary :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

sonja

rubin04 nie demonizowałabym Egiptu i "zemsty" faraona.
Myślę, że spokojnie na Jungle możecie się zdecydować. Ja byłam w hotelu obok Alf Leila Wa Leila, tej samej sieci - Pickalbatros, a w Jungle bywałam. Do czystości nie można się przyczepić. Jedzenie też ok. Przeczytałam naprawdę WIELE opinii w necie na holidaycheck i tripadvisor - absolutnie nikt nie narzekał na problemy żołądkowe. Minusem tych hoteli jest słaba plaża i rafa w totalnym zaniku.

Na pewno świetne warunki są też w Iberotelach, fajne są w zatoce Makadi.

ishka82

Cytat: rubin04 w 17 Lis 2011, 14:58:37
ISHKA - dziekuje :blush: miło przeczytać że tak jestem postrzegana, zwłąszcza że ja serio nie czuję się męczennicą :) Mi naprawdę jest dobrze :)
i to widać :) bardzo zazdroszczę Ci tego optymizmu i pogody ducha :)

ja w Egipcie nie byłam, a w Turcji miałam lekką (na prawdę lekką) biegunkę przez pół dnia po wypiciu najprawdopodobniej kranówki w knajpie ;) ogólnie nie uważaliśmy na to co jemy, zęby myliśmy w kranówie, ja piłam herbatki na targu z tubylcami ;) mąż w ogóle nie chorował :) z resztą choroba może zdarzyć się wszędzie, w Polsce w domu też może dorwać nas rota i "położyć" całą rodzinę ;)

rubinowi odradzałyśmy pierwszy rejs z P., oni popłynęli nie przejmując się naszym gadaniem i bawili się świetnie...myślę, że z podejściem rubina powinno być wszystko ok :) no i przecież powiedziane było, że nie pojedzie tam sama, ale najpewniej z dziadkami do pomocy ;)

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka