Ciasto z czekolada i orzechami

Zaczęty przez calla, 12 Lis 2011, 15:44:48

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Tak sobie je nazwalam, bo czasami jest mnie ciezko przetlumaczyc cos doslownie ;)

250g orzechow wloskich lekko potluczonych
1 tabliczka czekolady mlecznej badz gorzkiej (ja nie lubie gorzkiej, wiec robie z mlecznej)
kostka masla/margaryny
150g cukru przy uzyciu czekolady mlecznej lub 250g cukru przy uzyciu czekolady gorzkiej
4 jajka
szczypta soli
150g maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia

Maslo rozpuscic z czekolada. Odstawic i w tym czasie miksujemy cukier, jajka i sol.
Powoli wlewamy maslo z czekolada i dalej miksujemy. Dodajemy make wymieszana z proszkiem do pieczenia i miksujemy.
Na koniec orzechy i dalej miksujemy :)

Wylac na blache i piec w temp. 180 stopni ok. 40 minut.
Ciasto robi sie szybko ciemno brazowe na wierzchu, ale tak ma byc.
Po ok. 30 minutach sprawdzam zawsze patyczkiem, czy jest juz upieczone.

Ciasto jest niskie, wiec prosze sie nie bac, ze nie wyroslo ;)
Wierzch posypac cukrem pudrem.

Smacznego!


Jako, ze uwazam, ze w PL cukier jest slodszy a sol slonsza, bedac w domu daje zawsze troszke mniej cukru.
To taka moja luzna uwaga :)


Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

dragonfly

Cytat: calla w 12 Lis 2011, 14:44:48Jako, ze uwazam, ze w PL cukier jest slodszy a sol slonsza, bedac w domu daje zawsze troszke mniej cukru.
To taka moja luzna uwaga Smiley
ja tez tak mam  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

calla

Cytat: dragonfly w 12 Lis 2011, 15:46:34
ja tez tak mam  :rotfl: :rotfl: :rotfl:

czyli jednak ze mna wszystko dobrze jest :D :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

brzmi pysznie i super prosto, więc coś dla mnie ;) na pewno niebawem spróbuję :D dziś mam sernik z rosą :D

rudasekawf

Brzmi pysznie. Jakie grube wychodzi ono? Moze daloby sie przeciac je na pol i przelozyc orzechowym albo czekoladowym kremem? Nie wychodzi suche?

calla

Cytat: rudasekawf w 12 Lis 2011, 19:28:04
Brzmi pysznie. Jakie grube wychodzi ono? Moze daloby sie przeciac je na pol i przelozyc orzechowym albo czekoladowym kremem? Nie wychodzi suche?

Ono jest wysokie na jakies 3-4 cm.
Ja bym nie kombinowala z przecinaniem i przekladaniem, bo pomijajac, ze go nie przetniesz, to moim zdaniem zaden krem do niego nie pasuje.
Jest bardzo smaczne samo w sobie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

calla to to ktore dzis jadlam? I wczoraj?


Bardzo dobre :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: calla w 12 Lis 2011, 15:44:48ako, ze uwazam, ze w PL cukier jest slodszy a sol slonsza, bedac w domu daje zawsze troszke mniej cukru.
To taka moja luzna uwaga Smiley

Tez tak uwazam:D
W PL zawsze przesalałam:D

calla

Cytat: mayagaramond w 12 Lis 2011, 22:01:10
calla to to ktore dzis jadlam? I wczoraj?


Bardzo dobre :)

Tak! Ciesze sie, ze smakowalo :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

rudasekawf

Cytat: calla w 12 Lis 2011, 21:26:26a bym nie kombinowala z przecinaniem i przekladaniem, bo pomijajac, ze go nie przetniesz, to moim zdaniem zaden krem do niego nie pasuje.
Jest bardzo smaczne samo w sobie.
koniecznie spróbuje, brzmi proste do zrobienia  tylko orzechy muszę kupic

calla

rudasekawf no ono jest baaardzo proste do zrobienia. I potrzebujesz na przygotowanie max. 10 minut :)

I musza byc do niego orzechy wloskie. Kiedys nie mialam i zrobilam z migdalami. Nie bylo tak smaczne, bo orzechy sa wilgotne i ciasto nie jest suche.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

wlasnie robie to ciasto :) na jaka blache jest ta porcja? mam okragla tortownice i wieksza prostokatna blache ;)

calla

Cytat: ishka82 w 01 Gru 2011, 19:04:36
wlasnie robie to ciasto :) na jaka blache jest ta porcja? mam okragla tortownice i wieksza prostokatna blache ;)

na prostokatna blache :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

tym razem juz zdazylam wylac je do okraglej ;D wydawalo mi sie go za malo na ta wieksza blache ;) nastepnym razem naprawie blad :) a dzis musze tylko dopilnowac, zeby sie dopieklo ladnie w srodku ;D

calla

w domu zmierze swoja, na ktorej pieke i podam Ci wymiary.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

Cytat: calla w 01 Gru 2011, 19:33:35
w domu zmierze swoja, na ktorej pieke i podam Ci wymiary.
super :)

bozena.dp

ishka82 i jak ciasto? wyszło?

calla ja też chce poznac wymiary twojej blaszki ;)

bo przepis mi się podoba i fakt, że się krótko robi też, więc na pewno wypróbuje :)

zwierzatko_mojej_mamy

przepraszam, ale Wy serio z tymi blaszkami?? :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ishka82

ciasto wyszło super :) pyszne, proste i szybkie :) jako, że mam mikser z miską, to zrobiło się niemal samo - takie przepisy na wypieki lubię najbardziej :) ono jeszcze szybsze i prostsze niż to moje z jabłkami...myślałam, ze to nie możliwe lol ja chyba następnym razem zrobię w większej prostokątnej blaszce i zamiast pudru dam polewę czekoladową na wierzch ;)
calla, morze :beer: :beer: :beer: za przepis :D

calla

ishka82 no to sie ciesze, ze smakowalo :)

a z jaka czekolada robilas?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ishka82

Cytat: calla w 02 Gru 2011, 10:06:13
ishka82 no to sie ciesze, ze smakowalo :)

a z jaka czekolada robilas?
z mleczną wedla :) tylko cukru nieco mniej sypnęłam ;)

margareta

Ja do podobnego ciasta wrzucam jeszcze puszkę masy krówkowej (po łyżeczce, gdy jest już wyłożone na blachę). Na dużą blachę daję 2 czekolady, 6 jajek i 1,5 szkl. mąki. Reszta jak u cally z tym, że nie daję proszku do pieczenia.

calla

Cytat: margareta w 02 Gru 2011, 13:18:50
Ja do podobnego ciasta wrzucam jeszcze puszkę masy krówkowej (po łyżeczce, gdy jest już wyłożone na blachę). Na dużą blachę daję 2 czekolady, 6 jajek i 1,5 szkl. mąki. Reszta jak u cally z tym, że nie daję proszku do pieczenia.

uuu, to niezla to jest bomba kaloryczna ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

margareta

Cytat: callauuu, to niezla to jest bomba kaloryczna ;)
oj tam, oj tam, ale jakie dobre...

calla

ishka bozena moja obecna blaszka ma wymiary 35cm x 24cm.

Poprzednia byla troszke wieksza. Mysle, ze z 2-3cm.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)