Jakiego mleka modyfikowanego używacie??

Zaczęty przez olcia, 03 Lis 2011, 08:52:30

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

olcia

Witam i proszę o radę.
Moja mała księżniczka jest bardzo łakoma a ja niestety nie nadążam z produkcją pokarmu co wiąże się z okropnymi wrzaskami wieczorem kiedy mleka jest mało a mała jest głodna. Postanowiłam więc dokarmiać ją mlekiem modyfikowanym i tu pytanie do was: jakiego mleka używałyście dokarmiając (czy karmiąc) wasze dzieci? Pytanie oczywiście do mam, które używały mm 1 ;)

zwierzatko_mojej_mamy

enfamil do pol roku,  bo taki byl w szpitalu i taki moja mama uwazala za najlepszy, teraz gerber
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu


konwalia

ja bym kupiła pewnie enfamil, potem bebiko

na enfamile ma teraz super cenę rossman

magdalinska


Kasia


olcia

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Już polewam :beer: I jeszcze jedno pytanko - czym kierowałyście się przy wyborze mleka??

iksa_nl

Bebilon.
Jak karmilam to dostal tez raz Nana bo byl glodny i wydawalo nam sie, ze nie dojada a mi sie niby pokarm konczy, ale nie bylo zadnej roznicy wiec odstawilismy.
Mlody mial stale kolki wiec potem kupilismy Bebilon komfort (nie zauwazylam zeby cos pomogl) potem przeszlismy na zwykly bebilon i tak juz z nim zostalismy.

zosia2007

NAN i NAN HA bo bylo podejrzenie skazy, teraz gerber
Cytat: olcia w 03 Lis 2011, 09:19:39I jeszcze jedno pytanko - czym kierowałyście się przy wyborze mleka??
opinia strefy :D
a tak serio kupowalam nan w puszkach bo chyab mika napisala ze jest ok. pozniej, przy mm2 przeszlam na gerbera bo ma praktycznie identyczny sklad a jest tansze.

bozena.dp

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2011, 08:53:34
enfamil do pol roku,  bo taki byl w szpitalu i taki moja mama uwazala za najlepszy, teraz gerber

ejj, zwierz, czemu nie mówisz, ze gerbera używasz?
ja mam na zbyciu 4 paczki gerbera 2 i trochę próbek, chcesz?
za darmo oddam, bo mi to leży i zawadza ;)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: bozena.dp w 03 Lis 2011, 11:44:09
ejj, zwierz, czemu nie mówisz, ze gerbera używasz?
ja mam na zbyciu 4 paczki gerbera 2 i trochę próbek, chcesz?
za darmo oddam, bo mi to leży i zawadza ;)
no jasne ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

bozena.dp

#11
ja używam bebiko
po gerberze mały ma zatwardzenia ;D

Dodany tekst: 03 Lis 2011, 11:47:06

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 03 Lis 2011, 11:45:57
no jasne ;)

dawaj adres na pw :)

foszek

ja hipp pre combiotyk,
Starsze nie mialo po nim zadnych brzuszkowych problemow jak po innych.

olcia

Jeszcze raz dzięki za odp. I jeszcze pytanie do mam, które dokarmiały dzieci karmione piersią - jaki wpływ miało to na waszą laktację?? Dużo ludzi straszy, że jak zacznie się dokarmiać to laktacja pada. Chciałabym wiedzieć jak jest w praktyce. I jeszcze jak dokarmiałyście dzieci? tj. o jakichś konkretnych porach czy jak wydawało się, że nie dojadły z piersi niezależnie od pory?

zwierzatko_mojej_mamy

ja wyrzucilam te fakty z pamieci ;) nie pomoge ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Ja dokarmialam raz dziennie, zgodnie z zalecenim lekarki: 100 ml robilam mleka i podawalam wieczorem, ale dopiero po piersi. Czasami jak musialam wyjsc gdzies w dzien, a z mala zostawala tesciowa, wtedy dostawala wyjatkowo w dzien.
A piersia karmie do teraz.

zosia2007

olcia ja juz nie pamietam dokladnie jak dokarmialam mlodego ale chyba jak nie chcial cyca to dostawal butle albo z mm albo z moim mlekiem
niestety po 3,5 m-ca skonczylam karmienie bo mlody chcial tylko butelke, piersi nie

errata

ja dawałam nan, bo tak mi w szpitalu polecono. Niestety jak zaczęłam dokarmiać to pomału traciłam swój pokarm ;D 3 miesiące karmiłam tylko piersią, a kolejne 3 już pierś + butla.

ogólnie przy dokarmianiu jest zasada, że najpierw dajesz pierś, a później jeszcze butle.

rilla

#18
olcia ja dokarmiałam Bebilon Ha, później zwykłym. Też radziłam się strefy i uzyskałam fantastyczną pomoc!

Ja musiałam dokarmiać synka, bo byłam chora, a później nawet 2 tygodnie był TYLKO na mm. Laktacja przy nawet całkowitym odstawieniu pozostała (regularnie odciągałam), choć się zmniejszyła. Później musiałam dawać mu tez mm. Ssał pierś do prawie 8 miesiaca życia. Wieczorem dostawał pierś, a później butle (spał do ok 3 w nocy), więc ja ok. 23 (przed póójściem spać) odciągałam mleko, które w razie potrzeby dawałam mu następnego dnia. Pamiętam, że były tygodnie, że nawet nie dostawał mm w ciagu dnia, bo dawąłam mu odciagnięte przed snem moje mleko. Przed spaniem obligatoryjnie butla.

mobka

Kuba dostawal od urodzenia Bebilon, choc przeszismy proby z innymi, ale to ze wzgledu na wzdecia i ulewanie. Bebilon i tak byl najlepszy. Pozniej probowalam z Gerberem 2, ale prawdopodobnie on doprowadzil do zatwardzenia. Teraz pije Gerber 3, a w zasadzie je tylkow kaszach, bo z mleka zrezygnowal.

Z drugim dzieckiem zaczne prawdopodbnie od samego poczatku z Gerberem. Jak bedzie cos nie tak, to pewnie przerzuce sie na Bebilon. W Bebilonie denerwowalo mnie, ze strasznei sie pienil. A tak to byl ok.

ishka82

jeszcze w szpitalu bebiko (chyba), w domu NAN HA, a później przepisany przez pediatrę bebilon pepti szybko zamieniony na nutramigen z powodu uczulenia, teraz pije bebiko...karmiłam piersią zaledwie ok. 3 tygodni i od początku Dominika była dokarmiana