Okazje,nie tylko wesela :)

Zaczęty przez siog, 25 Paź 2011, 17:13:43

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.



ziuta

a powiedzcie, aksamit to jest teraz modny czy passe?
bo potrzebuję sukienkę na urodziny mojej 94-letniej prababci (impreza w restauracji) i pomyślałam, że taka sukienka byłaby stosowna do okazji, ale powstrzymywał mnie ten aksamit...
a potem trafiłam na tą musztardową i tak sobie pomyślałam, że mogłaby fajnie wyjść w zestawieniu z czarnymi kryjącymi rajstopami i moimi musztardowymi szpilkami
i nie wiem co zrobić  :hmm:

aniak1211

ziuta
Ta musztardowa fajna:)
Jakis czas temu widzialam polaczenie mysztardy z turkusem-mi sie podobalo:)

rudasekawf

Cytat: ziuta w 14 Lis 2011, 23:04:42a potem trafiłam na tą musztardową i tak sobie pomyślałam, że mogłaby fajnie wyjść w zestawieniu z czarnymi kryjącymi rajstopami i moimi musztardowymi szpilkami
Bardzo mi się sukienka podoba, co jest dziwne bo ja raczej niesukienkowa jestem :)

calla

Cytat: mayagaramond w 14 Lis 2011, 22:40:19

Idzie czerwony kapturek poszedł do babci. Gdy wracał babcia jej powiedziała, że:



:D :D
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

emcia

#56
Cytat: siog w 14 Lis 2011, 22:05:10
jak dla mnie to absolutnie 3 czarna z tymi rekawkami  !.
*Mozna ja super upekszyc dodatkami
* zalozysz nie tylko raz

mnie juz na jedno ramie przejadly sie, odkad tanie sieciowki zaczely produkowac masowo.

ta 3 jest inna. do niej dobry makijaz, prosta fryzure i jakies kolorowe odjechane buty. ona jest taka stylowa z klasa.
chyba się uczę :D
pierwszy raz wybrałabym tę samą

Dodany tekst: 15 Lis 2011, 07:43:27

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 14 Lis 2011, 22:11:56
kurde, myslalam, ze bede pierwsza osoba zakochana w trzeciej ;D TRZECIA ;D
ha!
:point_lol:

ziuta

aniak1211, rudasekawf dzięki, tylko ona jest bezwględna i bezlitosna dla figury, i nie wiem czy mam na to ochotę ;)
to co z tym aksamitem?

rudasekawf

Cytat: ziuta w 15 Lis 2011, 09:28:18to co z tym aksamitem?
Ja się nie znam i nie wiem czy cos jest w modzie czy nie, ale NIE podoba mi się nic a nic

zwierzatko_mojej_mamy

ziuta chociaz dostaje gesiej skorki na widok aksamitu to jestem zdania, ze ogolnie jak modny to mozna sie skusic, ale ta sukienka wyglada podobnie jak ta panterkowa mayi ;) kawal szmaty z wycietym otworem na glowe zmarszczony w pasie byle jak ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

#60
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2011, 09:37:19
ziuta chociaz dostaje gesiej skorki na widok aksamitu to jestem zdania, ze ogolnie jak modny to mozna sie skusic, ale ta sukienka wyglada podobnie jak ta panterkowa mayi ;) kawal szmaty z wycietym otworem na glowe zmarszczony w pasie byle jak ;)
cóż, ja mam ostatnio fazę na luźne rzeczy, bo sobie wkręciłam, że obcisłe dopasowane pokazują każdą kostkę, a w luźnych tego nie widać i jestem jakaś szersza ;D ;D

zwierzatko_mojej_mamy

luzne - prosze bardzo, szyte na oko w sposob, w jaki ja szylam dla lalek 25 lat temu - nie ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ziuta

a i tak w większości przypadków kończy się tak, że kupuję obcisłe...
Cytat: golinda w 15 Lis 2011, 09:40:46ja bym do niej dała szare kryjące rajstopy albo fioletowe
czarne nie
grafitowe też by mi się podobały, tylko ona ma takie wstawki z czarnej skóry przy rękawkach, nie będzie za dużo wszystkiego jak jeszcze kolejny kolor dołożę?

calla

ziuta wlasnie przegladalam katalog z h&m i byla w nim kiecka z aksamitu. Moze robi sie modny??
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

emcia

ta ziutowa nie jest aksamitna
to welur

mayagaramond

#65
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2011, 09:37:19ale ta sukienka wyglada podobnie jak ta panterkowa mayi  kawal szmaty z wycietym otworem na glowe zmarszczony w pasie byle jak

:foch: ;) ;)

Mnie sie ta panterkowa b. podoba...




Dodany tekst: 15 Lis 2011, 13:06:28

Cytat: emcia w 15 Lis 2011, 10:16:06
ta ziutowa nie jest aksamitna
to welur

a to nie to samo?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2011, 13:04:49
:foch: ;) ;)

Mnie sie ta panterkowa b. podoba...




Dodany tekst: 15 Lis 2011, 13:06:28

a to nie to samo?
to widać
aksamit jest fajniejszy, bez "ciapek" pod światło, bardziej mięsisty
przynajmniej ja po tym zawsze odróżniałam  :hmm:
http://stylistki.pl/atmosphere-zakiet-welur-czarny-i43462.png

http://www.creomoda.pl/img/items/zakiet_aksamit4.jpg
Welur, welwet, sztruks, aksamit (łac. villus – kłak ⇒ łac. villosus – kosmaty ⇒ fr. velours – puszek, aksamit) – tkaniny z grupy tkanin z okrywą włókienną (włosową). Noszą ogólną nazwę – plusz. Różne nazwy poszczególnych typów tkanin wynikają z różnych technik wytwarzania lub drobnych różnic w wyglądzie, jednak cechą wspólną wszystkich tych tkanin jest puszysta okrywa włókienna.



mayagaramond

emcia - dzieki!!! Zawsze myslalam, ze to ten sam rodzaj tkaniny.  :beer: :beer: :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

#68
Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2011, 13:28:19emcia - dzieki!!! Zawsze myslalam, ze to ten sam rodzaj tkaniny.  beer beer beer
O czym Wy tu mówicie, dla mnie welur to "to" z czego są kanapy w aucie ( o ile nie masz skórzanych).  :rotfl:

inkageo

Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: rudasekawf w 15 Lis 2011, 15:20:13dla mnie welur to "to" z czego są kanapy w aucie

to chyba alcantara, a nie welur.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 15 Lis 2011, 15:44:38to chyba alcantara, a nie welur.
Hmm no to już nie wiem, często pisze w opisach pojazdów "welurowa tapicerka".

ziuta

aksamit, welur, alcantara... w każdym razie kupiłam tą sukienkę z "miłego misia" ;D mi się podoba, jest taka przyzwoita :D poza tym tania była, zobaczę co to będzie jak przyjdzie ;D

calla

no i ten "mily mis" robi sie chyba faktycznie modny, bo duzo tego dzisiaj w sklepie h&m (stacjonarnym) widzialam :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

ziuta

Cytat: calla w 15 Lis 2011, 15:58:38
no i ten "mily mis" robi sie chyba faktycznie modny, bo duzo tego dzisiaj w sklepie h&m (stacjonarnym) widzialam :)
oo, to tym lepiej dla misia ;)