Plany, plany....czyli co by należało przed - badania przed ciążą ???

Zaczęty przez sonatina, 18 Paź 2007, 22:44:57

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

talula

Nie załamujcie mnie ja mam Rh-, a przez jakies 24 lata zylam w przekonaniu, ze jednak Rh+, no i to kolejna potencjalna przszkoda;/

Rh ojca ma znaczenie, ale tak naprawdę chodzi o Rh dziecka, no a skoro moze dziedziczyc grupę krwi po rodzicach, to moze to miec wpływ, konflikt na ogół ujawnia sie przy 2 ciazy, przy pierwszej organizm jeszcze nie rozpoznaje płodu jako czegos obcego, ale czasem sa poronienia nawet na etapie, o którym kobieta nie wie, ze była w ciązy, dlatego lek, o którym pisała Marxela podaja zapobiegawczo juz w pierwszej ciazy kobietom o RH-, ostatnio była afera, bo tego leku u nas zabrakło!

[ Dodano: 31-10-2007, 21:58 ]
Jeśli kobieta ma Rh + to tez nie znaczy, ze do konfliktu nie dojdzie, wazna jest Rh dziecka, wiec pewnie lekarz ma jakies podejrzenia w Twoim przypadku, a moze zapobiegawczo zaleca kolejne badania...i bardzo dobrze.

marax

a jezeli matka ma gr ktwie RH+ to jakei znaczenie ma Rh dziecka?? wtedy doszloby do atakau dziecka na matke cos jak reakcja przeszczep przeciwko gospodarzowi:) :-P  ale o takim czyms to ja nie slyszalam.Raczej rpzeciwciala dziecka nie moga przenikac do krwi marki i jeszcze jej atakowac

[ Dodano: 31-10-2007, 22:20 ]
jak matka ma Rh + to nie ma przeciwcial anty Rh- i nie ma czym dziecka atakowac.Dziecko majace gr Rh- ma przeciwciala anty Rh -one moglyby atakowac matke ( :mrgreen:  niezly numer bybyl wpuszcic potwora do brzucha a on odrazu atak) no ale tak sie nei dzieje.No ale ja expertem w dziedzinie kazuistyki medycznej nie jestem

jusia

Cytat: "sonatina"Dziewczyny, czy zanim zdecydowałyście się starać o dzidziusia robiłyście jakieś badania??
np. zgodnośc grup krwi itp???
Ja właśnie w ubiegły wtorek zwizytowałam gina w tym celu, jakie było moje zdziwienie, kiedy pan doktor przekonywal mnie, że ja żadnych badań robić nie muszę skoro znam swoją grupę krwi, miałam ostatnio robioną cytologię , pigułki odstawiłam 2, 5 roku temu; owszem zbadał mnie i to by było na tyle, na moją sugestię , że może jakieś badanie krwi, a może sprawdzimy, czy nie mam przeciwciał toksoplazmozy, różyczki, no wiecie, to on, ze to jest teraz zbedne, ze jak juz bede w ciazy to sie bedziemy badac, dodam ze przychodnia przy szpitalu AM...wiem mogę pójść prywatnie i pewnei pójdę, ale jak sobie myślę, że duża część pensji idzie na służbę zdrowia, a później oni mi mówią takie dyrdymaly to normalnie wściec sie można...
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zwierzatko_mojej_mamy

jusia79,  no niestety tak bywa - jako, ze jestem dzieckiem lekarskim, to przez cale swoje dziecinstwo w ogole nie wiedzialam, ze sa ludzie ktorzy nie chodza prywatnie do lekarza ;D takie jakies urojenia mialam, ze do szpitala to jak juz jedna noga nad grobem stoisz i na zabiegi, a tak normalnie to nie wiedzialam co to przychodnia, bo lekarzy w domu mialam i zwykle dochodzili do wniosku, ze marudze i mi przejdzie :D i dlatego jestem za sprywatyzowaniem w cholere wszystkiego - bo co z tego ze ja teraz moge sie zapisac do luxmedu czy innych kompleksowych prywatnych i im placic za snesowny koszyk sensowna kase miesiecznie, jak i tak zabieraja mi w cholere z placy na ten chory system..
na razie dzieki bogu nie mialam zadnych przygod strasznych z pogotowiem oprocz wypadku kumpla w krakowie, ale i tak ladnie sie nim zajeli, wiec tu akurat nie ma co narzekac, ale jak slucham o odsylaniu lecacych przez rece dzieci kilometrami do kolejnych szpitali, bo im cos tam prawnie nie pasuje, to dostaje kurwicy, bo inaczej sie nie da tego napisac..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zuzia

jusia79,
ja za 2 tygdonie idę do gina państwowo. I zamierzam wykłócić się o wszystkie badania. Bo badanie tosoplazmozy i różyczki jak już jestem w ciąży to raczej ciut za późno - bo co? wtedy zamierzają mnie leczyć? i co? jaki to będzie miało wpływ na dziecko? nie dam się zbyć - najwyżej napiszę na niego skargę do NFZ i powiem mu to otwarcie. Płacę na ten cholerny system kupe kasy i uważam, że należą mi sie badania przynajmniej raz w roku!

jusia

a i jeszcze jedno, na moje pytanie czy mam brac kwas foliowy to polecił mi falvit !!!!!!a to sa  witaminy i mineraly tylko...brrr...moze po prostu poszukam innego lekarza, kolezance na wszystkie badania dal skierowanie lekarz pierwszego kontaktu...wkurza mnie, ze w tym zakresie panuje taka dowolnosc, tzn. jeden lekarz full serwis a z innym musisz sie wyklocac o drobiazgi, zastanawiam sie nad luxmedem, ale chodzi o zasady- place składki to wymagam
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

nionczka

Cytat: "jusia79"zastanawiam sie nad luxmedem, ale chodzi o zasady- place składki to wymagam

Nie rob tego! Wlasnie o to im chodzi. Beda nas (Was raczej)zle obslugiwac publicznie za Wasze pieniadze, zebyscie musieli isc do nich prywatnie. A publiczna sluzba zdrowia zostanie dla marginesu i naprawde biednych ludzi. Ja mam poglday dosc liberalne i jestem zwolenniczka wolnego rynku z dwoma wyjatkami: sluzba zdrowia i szkolnictwo, ktora musza byc publiczne, gratis i wysokiej jakosc. Bo tylko w ten sposob ludzie moga miec rowne szanse (albo choc troche wyrownane). Bogaty pojdzie do prywatnej szkoly i prywatnego lekarza a jak sie komus zle powidzi nie bedzie mial szansy ani na nauke ani na leczenie.
Idz do publicznego lekarza i wymagaj od niego sensownego traktowania.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

nionczka,
i bardzo dobrze piszesz. Ja wychodze z takiego samego zalożenia. Placę skladki, zabierają mi 1/3 pensji za cos za co mam jeszcze doplacać? no wolne żarty.

marax

Ja tez płace skladki po po studiach jeszcze pracuje dorywczo no pol etatu ale jakos kozystam z luxmedu bo mi sie nie chce stac w kolejkach lub stawam sobie sama diagnoze ide do apteki i udaje ze mi recepta zginela a za godzine mam samolot :mrgreen:  prawie zawsze mi sprzedaja wszyst

mary

Cytat: "nionczka"
Idz do publicznego lekarza i wymagaj od niego sensownego traktowania.

pytanie w jaki sposób skutecznie to zrobić?


Kata

Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką i ona mnie uświadomiła, że podstawowe badania, które należy zrobić przed ciążą (morfologia, grupa krwi, różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia itp. - było o tym wyżej) nie są refundowane i że należy je zrobić prywatnie bo lekarz nie da skierowania i żeby się liczyła z wydatkiem rzędu 200 zł jak nic :-(

Paranoja jakaś to jest, co za kraj, do zabierania z pensji kasy są pierwsi, ale do dawania ostatni, wrrrrrr
Pozdrawiam

Kata

nionczka

Cytat: "mary_popins"nionczka napisał/a:

Idz do publicznego lekarza i wymagaj od niego sensownego traktowania.


pytanie w jaki sposób skutecznie to zrobić?

Jesli konkretne badanie nie sa refundowane to wiadomo, ze lekarz nie moze wyslac pacjenta na nie gratis. Ale rozmowa z pacjentem chyba wchodzi w zakres uslug refundowanych. Wiec niech na spokojnie powie pacjentce jakie badania powinna zrobic, na co zwrocic uwage, jak sie przygotowac do ciazy. To jets dla mnie sensowne traktowanie. Zeby pacjent mial poczucie, ze ktos o niego dba a nie ze go olewa i odsyla na prywatne konsultacje.
Ja lekarza zameczylabym pytaniami, porposilabym o skierowania na badania, o wyjasnienie wyników badan. A jesli mnie bedzie spalawial to pojde do rejestracji i zmienie lekarza i jeszcze zloze na niego skarge.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

Wiesz co nieraz studia medyczne nie pegomagaja w rozmowie z lekarzem,Ja JAK bede pracowac powiem pacjetowi uczciwie ze nie moge mu wypisac tego i tego badania bo limit pieniedzy mi sie wyczerpal na ten miesiac ale jednoczesnie poinformuje ze jezeli moze to powinien je zrobic prywatnie.Mnie irytuje podejscie Lekarz= Bog .Pacjet to nie idiota i nalezu go poinformowac jakie sa dostepne metody leczenia rowniez powiedziec dlaczego nie moga one byc przeprowadzone w ramach NFZ

[ Dodano: 02-11-2007, 20:23 ]
Ale to pewnie strategia idealistyczna i po X latach pracy nei ebde mogla juz patrzyc na pacjetow i ich amrudzenie  :mrgreen:

abkasia

dzisiaj odebralam wyniki badan i wyszlo ze mam cytomegalie :cry: wlasnie ja sobie przechorowuje....czyli z naszych planow na razie nici. musze powtorzyc wynik za 6 tyg... :cry:

zuzia

abkasia,
lepiej teraz niż w ciąży.

Ja w przyszly wtorek idę do gina. Muszę wymusić na nim badania i zobaczymy co dalej będzie.

sweedee

Cytat: "jusia79"moze po prostu poszukam innego lekarza,
jusia, ja chodzę do dobrego lekarza, 60 zeta wizyta, badania robisz za darmo, bo Ci daje na nie skierowanie do szpitala, w którym sam też pracuje.
Jak chcesz, to na priva podam Ci kontakt do niego.

[ Dodano: 06-11-2007, 21:13 ]
abkasiu, powtórzę za zuzią - z dwojga złego, lepiej teraz...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

abkasia

Cytat: "zuzia"lepiej teraz niż w ciąży.
wiem ze tak jest i dobrze ze teraz choruje, ale jakos mnie to przygnebilo.... :cry: ja mam taki zawod ze jak nie teraz to i tak bym pewnie sie w ciagu najblizszych miesiecy zarazila... wiec bardzo dobrze ze teraz....mam nadz ze do stycznia bede juz zdrowa...

jusia

Cytat: "sweedee"
Cytat: "jusia79"moze po prostu poszukam innego lekarza,
jusia, ja chodzę do dobrego lekarza, 60 zeta wizyta, badania robisz za darmo, bo Ci daje na nie skierowanie do szpitala, w którym sam też pracuje.
Jak chcesz, to na priva podam Ci kontakt do niego.
pewnie, że poproszę , już wcześniej chciałam zapytać, ale taka wstydliwa jestem ;-)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sweedee

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

jusia

dzięki, na pewno skorzystam, a dla Ciebie piwko, ale wypijesz dopiero na święta  :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

sweedee

Cytat: "jusia79"ale wypijesz dopiero na święta
:-/ tak, ale święta 2008... jeszcze przecież cyckowy catering mnie czeka...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com

jusia

Cytat: "sweedee"
:-/ tak, ale święta 2008... jeszcze przecież cyckowy catering mnie czeka...
no to sobie piwo poleżakuje  :-D
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

zuzia

Cytat: "sweedee"tak, ale święta 2008... jeszcze przecież cyckowy catering mnie czeka...

sweedee,
uwielbiam twoje texciory :D

sweedee

Cytat: "zuzia"sweedee,
uwielbiam twoje texciory
senks, mała!  :-P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


www.foto.adtwinzz.com
www.adtwinzz.com