Diabel i dziewica - relacja gotowa.

Zaczęty przez mayagaramond, 29 Wrz 2011, 13:31:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Anupka

Cytat: suegro w 10 Paź 2011, 23:49:16na mnie największe wrażenie zrobił ten zjazd rowerowy

Tak! Aż zastanawiam się, czy sama, z moim lękiem wysokości od czasu do czasu, dałabym radę? Bo gotowość do zjadzdu mam od pierwszego wrażenia... Ale też zejście do kopalni z wybuchem i wrażeniem trzęsienia ziemii... Natomiast jeśli chodzi o same zdjęcia, to poza krajobrazami, co uważam za oczywiste, totalnie oczarowało mnie cmentarzysko pociągów i autobus niczym z "Into the Wild". A przeraziły te biedne małe lamy.

I mam kolejne pytanie - pisałaś często, że umierałaś z zimna w nocy. Gdzie spaliście? W namiotach? W samochodzie?
I`m looking strange in the mirror of truth, I`m not immortal I`ve lost my youth...

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: Anupka w 11 Paź 2011, 10:57:32I mam kolejne pytanie - pisałaś często, że umierałaś z zimna w nocy. Gdzie spaliście? W namiotach? W samochodzie?


W hotelach zbudowanych z bryl soli. Bez ogrzewania, a w nocy bylo po -15, moze nawet -20°C ;D Salar de Uyuni to najzimniejszy region w Boliwii.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

mayagaramond bez wątpienia przygoda życia  :dreaming: jestem pod wrażeniem twoje odwagi, ciekawości, chęci przeżycia czegoś niezwykłego :)
pięknie, przepięknie  :thumbup:

mayagaramond

#105
Cytat: doda w 11 Paź 2011, 17:56:52
o kurcze


Cytat: wrobelek0403 w 11 Paź 2011, 18:06:24

o matko, :padam:

dlatego spalam w czapce ;D ha ha ha.

Dodany tekst: śro, 12 paź 2011, 06:45:28

Cytat: justynaaaa2 w 12 Paź 2011, 00:24:27
mayagaramond bez wątpienia przygoda życia  :dreaming: jestem pod wrażeniem twoje odwagi, ciekawości, chęci przeżycia czegoś niezwykłego :)
pięknie, przepięknie  :thumbup:

Gdyby ktos przezd wyjazdem powiedzial mi, ze bede przez pare dni chodzic w tych samych ciuchach (z wyjatkiem bielizny;)), ze bede tak marznac, w jakich ,,hotelach" bede spac, z jakich toalet bede korzystac, to...i tak bym pojechala lol lol lol

Ciekawostki:
Pucybuci – sa wszedzie i chca wyczyscic twoje buty. Z uslug nie skorzystalam, ale pytalam kumpla, czy korzysta. Oczywiscie, ze tak. Hm, ale nie uwazasz, ze to jest ponizajace? Co jest ponizajace? Czyszczenie komus butow? Nie, dlaczego?
Dla niego to taka sama usluga jak kazda inna, dla mnie (i pewnie wiekszosci europejczykow) ponizajace zajecie... Ale z drugiej strony, gdyby wszyscy mysleli tak jak ja, zaden pucybut by nie zarobil.
Jedza swinki morskie. Ja nie jadlam. Prawdopodobnie jest smaczne, smakuje jak krolik.

Na dworcu autobusowym mimo zakupionego biletu trzeba jeszcze wykupic bilet za korzystanie z dworca. Na lotnisku uiszcza sie podatek.
Pracujac w Boliwii na etacie mozna od dochodu odjac swoje koszty, ktore obejmuja chyba wszystko. Kupujac bilet na autobus, robiac zakupy w supermarkecie, jedzac lunch  zawsze bralam fakture na kuzynke kolegi, zeby miala rachunki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

suegro

Cytat: mayagaramond w 12 Paź 2011, 08:31:59Na dworcu autobusowym mimo zakupionego biletu trzeba jeszcze wykupic bilet za korzystanie z dworca.

:D
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: suegro w 12 Paź 2011, 20:05:29
:D

i za toalete placimy oddzielnie, ale czasem dostajesz nawet "paragon" ;) Pewnie mozna odliczyc od podatku ;) ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

errata

Cytat: Anupka w 11 Paź 2011, 10:57:32otalnie oczarowało mnie cmentarzysko pociągów i autobus niczym z "Into the Wild".

mnie również :)

ddu

swietna wyprawa!
znakomity pomysł miałaś

katgoli

wow maya zazdroszcze wyprawy!!! swietny opis i piekne zdjecia  ;)

niewiemjaka


mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 13 Paź 2011, 17:37:51
wow the best ever :D
maya rzondzisz :D

:champaign: :champaign:

mysle, ze jakis magazyn podrozniczy powinnien mi przysponsorowac kolejna wyprawe ;D
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

mayagaramond a moze pomyslisz o jakims artykule. :D

u nas jest takie czasopismo o gorach, gdzie ludzie sami wysyłają relacje, opisy wyjazdów razem z informacjami praktycznymi, kt nie uswiadczysz w zadnym przewodniku :)

moze i u Ciebie cos takiego jest :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

#114
Cytat: wrobelek0403 w 14 Paź 2011, 12:13:16mayagaramond a moze pomyslisz o jakims artykule.

moze pomysle :)

Urlop mi sie przypomnial, bo zadzwonili od lekarza, ze czas na 3. szczepionke przeciw WZW ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"