Niezawodny sernik z owocami

Zaczęty przez rudasekawf, 26 Wrz 2011, 12:19:19

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Hej, Mam przepis na niezawodny pyszny sernik :) Nieskromnie powiem, że robię zawsze nim furorę na urodzinach. Jak to jedna z "zawsze krytycznych ciotek" na ostatnich urodzinach stwierdziła jest wykwintny, elegancki i pyszny :)  :point_lol: :point_lol: :point_lol:

Składniki ciasto:
3 szk. mąki
1 kostka margaryny
3 łyżeczki proszku do pieczenia
3 łyżki cukru
5  żółtek
3 łyżki kakao

Składniki masa serowa:
1 kg białego sera w wiaderku ja kupuje taki z tesco, wychodzi pysznie
2 budynie waniliowe
1 szkl. cukru pudru
1 kostka margaryny lub masła
2 jajka
1/2 aromatu cytrynowego + 1/2 aromatu pomarańczowego

Masa bezowa:
5 białek
1/2 szklanki cukru

+ puszka brzoskwiń
opcjonalnie rodzynki

Wykonanie:
Ciasto - suche składniki mąka, proszek, cukier i kakao zmieszać razem, dodać margarynę, nożem poszatkować ją, dodać jajka, zagnieść ręką. Wyrobione ciasto podzielić na dwie części (kulki), schować do zamrażalki na co najmniej 2-3h. Ja robię dzień wcześniej i całą noc siedzi w zamrażalce.

Po wyjęciu ciasta (kiedy mamy zamiar je piec), Na natłuszczoną i wysypaną tartą bułką formę (moja  23*38) zetrzeć na grubych oczkach tarki jedną kulkę ciasta.

Przygotować masę serową. Utrzeć tłuszcz z cukrem, stopniowo dodawać jajka, suchy budyń i ser. Dodać aromaty. Zmiksować. Na koniec można dodać rodzynki jak ktoś lubi (ja lubię i zawsze daję).

Na potarte ciasto wyłożyć masę serową, brzoskwinie pociąć w księżyce poukładać na masie serowej, przygotować masę bezową z białek i cukru, wyłożyć ją na owoce. Na to wszystko zetrzeć drugą porcję ciasta. Piec ok 70 min w 180 stopniach. Ja mam tylko grzałkę dolną i wyciągam po ok 50 minutach bo zaczynają mi się przypalać brzegi. Od razu ciasto wyciągnąć z piekarnika ( opada niewiele, pozostaje wysokie - prawie na wysokość całej normalnej blachy). Jak chwilkę przestygnie robię polewę czekoladową ( 1/2 kostki margaryny, 6 łyżek cukru, 4 łyżki kakao) i posypuję kokosem.

Jak wystygnie, wkładam w worku do lodówki, najlepszy jest jak całą noc postoi w lodówce ( a najlepszy tak po 2-3 dniach :))

Może komuś się przyda przepis :)



ishka82

fajny przepis, trzeba kiedyś wypróbować :)