mieszkanie dla damki

Zaczęty przez damka, 15 Wrz 2011, 12:15:33

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniak1211

Hmmm
salon 60m i ciasny...
W moim domku bedzie mniejszy a i tak uwazam ze wystarczajacy;)
Takie wielkie mieszkanie dla ciebie samej???
Toz to mieszkanie dla rodziny z 3 dzieci :D

rilla

V dziewczyny ja jako singielka chcialabym miec takie mieszkanie,ba, teraz bm chciala, ale mnie nie stac. Jakby fundusze byly to b sie nie przejmowala srednia m2 na jedna osobe w Pl

feeling.good

Nie tylko metry2 mają znaczenie. Niejednokrotnie widuje się niby duże pokoje, ale cholernie nieustawne.

damka

Cytat: feeling.good w 18 Wrz 2011, 13:56:55Nie tylko metry2 mają znaczenie. Niejednokrotnie widuje się niby duże pokoje, ale cholernie nieustawne.

ooo właśnie tu tak jest ! dlatego takie wrażenie moje

aniak1211

Cytat: feeling.good w 18 Wrz 2011, 12:56:55
Nie tylko metry2 mają znaczenie. Niejednokrotnie widuje się niby duże pokoje, ale cholernie nieustawne.
Racja:)
Z malego mieszkania mozna zrobic przestrzenne a z wielkiego mala klitke:)

claridad

Ale zagracić taką powierzchnię to już wybitnie dziwaczne jednostki potrafią :) Jak się powstawia meblościanki, wielkie sofy i fotele od babci a na panelach położy się wielki dywan w wielkie kwiaty a ściany pomaluje na brązowo no to faktycznie może być wrażenie, że przyciasno :D Z tego co Damka mówi raczej jej nie posądzam o taki gust :D

marax

#31
 Mieszkanie 150 m to tez takie srednie, moim zdaniem dwa poziomy ok200 m to w sam raz .

damka

ide w czwartek obejrzeć

http://www.oferty.net/mieszkanie-na-sprzedaz-odynca-warszawa-mokotow,918063828

co sądzicie o takim pomysle? To nadbudowa na Mokotowie...sama nie wiem, cena w sumie dobra, ale to bez windy i to mnie martwi...


konwalia

Cytat: damka w 15 Lis 2011, 19:55:17ale to bez windy i to mnie martwi...
ja tam zawsze mowie, ze młodsza nie bede ;)

wrobelek0403

sierpniowajulka mieszka w takiej nabudowie, pieeeeekne ma mieszkanie :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

no własnie na Julkę licze w kwestii porady :)

OlaFasola

Cytat: wrobelek0403 w 15 Lis 2011, 20:36:04sierpniowajulka mieszka w takiej nabudowie, pieeeeekne ma mieszkanie dreaming
Tylko, że tam jednak nie ma skosów i jak dla mnie to zupełnie inne mieszkanie. Jedyne co je łączy to że też w nadbudowie kamiennicy. Mi się to pokazane przez damkę nie podoba. Ten II poziom to w zasadzie antresola, same skosy. My taką mamy i strasznie na to klnę. Za prawie 10 koła za m2 można oczekiwać czegoś ciekawszego.

nionczka

Cytat: konwalia w 15 Lis 2011, 20:03:29
ja tam zawsze mowie, ze młodsza nie bede ;)

To samo mówię. Poza tym możesz być młoda, ale tfu tfu tfu coś się może wydarzyć. Może jakieś dziecko, albo zakupy. Ja bym nie kupiła mieszkania docelowego bez windy. Studencka kawalerkę może tak.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka


fasolka1980

damka - jak za mieszkanie w nadbudówce i ze skosami to to jest naprawdę drogo, nawet na Mokotowie

myslę,ze znajdziesz cos ciekawszego


nionczka

Cytat: jo_miekka w 15 Lis 2011, 21:14:55
tfu tfu ;)


mieszkałam kiedys na 3 piętrze bez windy i nie było fajnie. Praktykowalismy np. zostawianie reklamówek na półpietrze, żeby nie kusiło i wnosiliśmy na raty. a mówię o tygodniowych zakupach. Nic wielkiego.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

claridad

też mi się wydaje, że jeśli dysponujecie takim budżetem to można znaleźć coś dużo fajniejszego. 4 piętro bez windy... mieszkałam tak 4 lata i momentami było naprawdę ciężko. Fajnie jest sobie codziennie wchodzić po schodach dla ćwiczenia kondycji ale znacznie fajniej móc skorzystać z windy kiedy pęka ci głowa, masz ciężką torbę i reklamówkę z zakupami :)
Poza tym ta antresola jakaś taka klaustrofobiczna się zdaje, nie niby tyle metrów ale jakoś nie wygląda to zbyt przestrzennie, przynajmniej na zdjęciach :hmm:

wrobelek0403

Cytat: nionczka w 15 Lis 2011, 21:21:11mieszkałam kiedys na 3 piętrze bez windy i nie było fajnie.


ja pol roku, i przynajmniej miałam troche ruchu :D winda mnie rozleniwiła ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

ja do 20 roku życia na trzecim bez windy
nie był to dla mnie problem, ale teraz doceniam jednak nasze pierwsze

uśmiałam się tylko z nionczkowego "tfu tfu oś się może wydarzyć np. zakupy" :D

sierpniowajulka

Damka, obejrzyj i zdobądź plan, bo ze zdjęć ciężko wywnioskować jak tam jest naprawdę. Co do windy, to u nas też windy nie było - był szyb windowy za to - i winda powstała za pieniądze ze sprzedaży jednego z poddaszy. Windę przy czwartym piętrze dobrze jednak mieć i przy remoncie i przy przeprowadzce (wtedy u nas jeszcze nie było - wtachanie na 4 p. ton książek i gresu 30kg/paczka było więcej niż koszmarem, nie wspominając już o biednych panach noszących na górę całą naszą kuchnię i wszystkie sprzęty agd). O wózkach i ciężkich zakupach już dziewczyny wspomniały. Chyba, że zamierzasz zmienić mieszkanie nim nowe pokolenie się pojawi... :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: sierpniowajulka w 16 Lis 2011, 14:33:54Windę przy czwartym piętrze dobrze jednak mieć i przy remoncie i przy przeprowadzce (wtedy u nas jeszcze nie było - wtachanie na 4 p. ton książek i gresu 30kg/paczka było więcej niż koszmarem, nie wspominając już o biednych panach noszących na górę całą naszą kuchnię i wszystkie sprzęty agd).
oj tak!
u mnie wszystko w mieszkaniu (oprócz kanap) jest wniesione po schodach. bo deweloper nie chciał uruchomić windy "bo zniszczycie". dodam, że ja, w 9 miesiącu, też się gramoliłam, to bardzo dobre słowo, na to 4 piętro po schodach.

damka

jestem szukaniem mieszkania wykończona !
podziwiam tych którzy szczęśliwie ten etap mają za sobą :)

wrobelek0403

Cytat: zuzia w 18 Lis 2011, 23:24:58deweloper nie chciał uruchomić windy "bo zniszczycie".


:crazy: obicie windy płytami wiorowymi jak widac wykraczało poza ramy wyobrazni dewelopera :crazy:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#48
Cytat: damka w 19 Lis 2011, 15:14:10
jestem szukaniem mieszkania wykończona !
podziwiam tych którzy szczęśliwie ten etap mają za sobą :)

to odpocznij. przygotuj sie do tego bardzo racjonalnie, zeby sie nie szarpac emocjonalnie, bo odnosze wrazenie, ze troche tak masz?
Wypisz sobie kryteria, jaki rodzaj, jaka dzielnica, wysokosc, winda tak czy nie, taras, cokolwiek. Wszystko co jest dla Ciebie wazne. I tego sie trzymaj. A jak zobaczysz cos ciekawego zastanow sie czy spelnia te kryteria, racjonalnie przez Ciebie okreslone. Bo rozumiem, ze serce moze zabic mocniej na widok nadbudowki nad kamienica na Mokotowie. Ale jak zaczniemy to analizowac, okazuje sie ze jednak nie spelnia wymogow.  Wtedy nie tracisz czasu i energii na mieszkania, ktore nie spelniaja Twoich oczekiwan.
Ja regularnie ogladam oferte mieszkan w starym budownictwie na Saskiej Kepie i sie nakrecam. Ale potem wlaczam racjonalne myslenie i tlumacze sobie, ze mieszkanie bez windy, garazu, dwukrotnie drozsze niz moj blizniak, do generalnego remontu to jednak nie jest to. Co z tego, ze ma urok i dusze jak moge sobie nerwy zszarpac remontujac i splacajac je. I wtedy jest mi lepiej i wracam myslami do mojego domu.

albo drugi sposob. Opisz dokladnie jak ma wygladac idealne mieszkanie. zaczynajac od dzielnicy, anwet ulicy, rodzaj budynku, wielkosc mieszkania, wysokosc, etc. I zobacz co znajdziesz w ten sposob. Masz fajny budzet nawet na Warszawe, wiec mozesz zaczac od tego co chcesz, a nie na co Cie stac. Moje dwie przyjaciolki szukaja teraz meiszkan kolo miliona i widze, ze bardzo fajne mozliwosci sa an miescie.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

damka

Masz rację, jestem w tym wszystkim Nie ogarnięte. Za dużo robię rzeczy na raz. W sobotę ostatni egzamin. Po tym zrobię dokładny plan wg Twoich wskazówek.  Podejde racjonalnie Do tematu. Dziękuję za rady. To mnie zmotywowalo Do działania, ale przecież Mam na to czas. W między czasie może zrobię remont mieszkania bieżącego. I tak je zatrzymam więc myślę ze warto.