Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

#25
Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2011, 12:33:31A to masa będzie na pokrycie tortu???

Tak, ta masa ma pokryć tort z wierzchu. W środku biszkopt przełożony kremem śmietankowym lub migdałowym i konfitura (chciałam dodać wiśnie moczone w alkoholu, ale nie wiem czy to do końca dobry pomysł, skoro masa z marshamllow ma być biała a dodatki brązowe. Aniak 1211 jak myślisz mogę zabarwić tą masę kakao dodanym do cukru pudru?

Co do użycia tej masy przekonały mnie wypowiedzi znalezione na różnych forach, np.

"Masa marshmallows jest świetna do dekoracji tortów. Jeśli mam ją porównywać z lukrem plastycznym to jest chyba mniej słodka (!), pachnie marshmallows, jest troszkę bardziej elastyczna (minimalnie trudniej się ją wałkuje), ale jest równie prosta, a może i prostsza do zrobienia niż lukier."

Jak myślicie? ile wcześniej mogę taki tort zrobić? Urodziny są w sobotę o 16. Mam zamiar go robić, albo w sobotę rano, albo w piątek całkiem wieczorem.

aniak1211

rudasekawf
Mozesz sprobowac z kakao,
ale mysle ze kolor nie bedzie inensywny,
moze lepiej zostawic bialy???
Chyba na blogu "moje wypieki" wyczytalam ze laska barwila mase sokiem z buraka;)

Ja tez mam urodziny w sobote:)
Zamierzam  w czwartek upiec biszkopty a w piatek przelozyc masami i udekorowac,
postoi w lodowce i bedzie pyszny :D

A wisnie moczone w alkoholu z brazowymi doadtami tez beda pysznie wygladac i smakowac:)
Ta mase z pianek tez ostatnio znalazlam,ale jeszcze nie probowalam:)

rudasekawf

#27
Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2011, 15:26:48moze lepiej zostawic bialy???
Cały ma być biały, tylko jakieś elementy dekoracyjne (jakie nie wiem jeszcze co uda się zrobić :)) mają być brązowe. Nie chciałabym, żeby tort wyglądał na komunijny :), a chyba tak by wyglądał cały biały.

Czytałam, ze ktoś barwił mieloną w młynku do kawy galaretką. Sokiem z buraka też. Może trochę kawy liofilizowanej rozpuścić i dodać zamiast wody podczas roztapiania pianek.

Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2011, 15:26:48Zamierzam  w czwartek upiec biszkopty a w piatek przelozyc masami i udekorowac,

Biszkopt w piątek rano upiekę przed pracą. Chyba zdecyduję się na dekorowanie w piątek wieczorem. Boję się jedynie czy ta masa za bardzo nie obeschnie i nie popęka do soboty??

Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2011, 15:26:48A wisnie moczone w alkoholu z brazowymi doadtami tez beda pysznie wygladac i smakowac:)
Mnie również takie połączenie bardzo przypada do gustu. Chyba pomyśle jeszcze o tym.

Cytat: aniak1211 w 11 Wrz 2011, 15:26:48Ta mase z pianek tez ostatnio znalazlam,ale jeszcze nie probowalam:)
Po urodzinach dam znać czy warto się w to bawić. Zdjęcia pewnie też wkleję ( czy będzie wstyd czy nie :))

noelka84

Cytat: rudasekawf w 11 Wrz 2011, 16:03:52Zdjęcia pewnie też wkleję ( czy będzie wstyd czy nie Smiley)

koniecznie wklej zdjecie!! na pewno bedzie wspanialy:)


aniak1211

Cytat: rudasekawf w 11 Wrz 2011, 16:03:52Boję się jedynie czy ta masa za bardzo nie obeschnie i nie popęka do soboty??

Nie powinna:)
Moja stala w lodowce,
zrobila sie twarda ale nie popekala:)

rudasekawf

Noooo i po urodzinach.  :thumbdown:Wszytko wyszło tak jak miało, oprócz tortu  :thumbdown:

Otóż, biszkopt świetnie, utarłam sama czekoladowy krem pyszny, wiśnie w czekoladzie również. I dochodzimy do masy z pianek. Zagnieść ją - trudna sprawa w sumie, ale do ogarnięcia- udało się (samo przygotowanie chyba z godzinę). Rozwałkowałam, cały tort kremem posmarowałam, przeniosłam na tort, obcięłam dookoła, wszystko zaczyna nabierać kształtów i właśnie wtedy mąż spróbował tej masy ,skrzywił się i wyplul  :crazy: :crazy: stwierdził, że jest paskudna i na tort się nie nadaje. No i teraz człowieku zdejmij to dziadostwo z  tortu. Ehhh przeboje, przeboje. Efet końcowy po odratowaniu tortu, poniżej.

aniak1211

rudasekawf
Tej masy nie trzeba jesc;)
To tylko ozdoba;)
chociaz znam wilbicieli takich mas:D
Jak kroilam tort Dominiki  z gruba warstwa masy to od razu ja zdejmowalam :D

Moj tort nawet w miare,
pozniej zdjecia wkleje,choc maz oczywiscie nie zrobil porządnego;D

magoo

rudasekawf jak tak wygląda nieudany tort, to chciałabym żeby mi sie nic nigdy nie udało ;)
jest bardzo ładny


aniak1211

Cytat: magoo w 18 Wrz 2011, 12:51:37jak tak wygląda nieudany tort, to chciałabym żeby mi sie nic nigdy nie udało wink
jest bardzo ładny
No wlasnie,
przeciez tort sie udal,
jedynie mase piankowa nie uzylas:)

magoo

a ta masa piankowa, to rozumiem, że coś takiego, jak pokrycie tortów angielskich? wygląda bosko, ale zjeść sie tego nie da?

aniak1211

magoo
Dokladnie tak:)

zuzia

z mojego ślubnego tortu (tego w US) to się tylko środek wyjadało.

rudasekawf

Cytat: aniak1211 w 18 Wrz 2011, 12:43:41Jak kroilam tort Dominiki  z gruba warstwa masy to od razu ja zdejmowalam

tylko tyle można z nią zrobić, bo rzeczywiście niesmaczna jest :/

Cytat: magoo w 18 Wrz 2011, 13:05:35a ta masa piankowa, to rozumiem, że coś takiego, jak pokrycie tortów angielskich? wygląda bosko, ale zjeść sie tego nie da?

zjeść się da, ale pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o smak

Cytat: magoo w 18 Wrz 2011, 12:51:37rudasekawf jak tak wygląda nieudany tort, to chciałabym żeby mi sie nic nigdy nie udało wink
jest bardzo ładny

Dzięki, to był akt desperacji :) dobrze, że w domu były płatki migdałowe i ozdoby.



aniak1211

#39
Nie mam zdjecia w calosci tylko torta:D
Miala byc jeszcze kokardka,ale nie bylo:D
No i byla walka,
doslownie walka o dmuchanie swieczek:D

claridad

aniak1211

tort truskawkowy boski!!! ślinotok na sam widok :)
A tort z kuflem piwa jest nieziemski!!!!

noelka84

ale dziewczyny sie bily o dmuchanie swieczek:)

tort wyglada super:)

magoo

aniak1211 wszystkie są świetne
aż mi sie zachciało...

goga

#43
kawałek tortu      (plissss nie torta)    wygląda boskooooo - daj kawałek :)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

aniak1211

Cytat: goga w 18 Wrz 2011, 22:18:23daj kawałek Smiley

Wpadaj,jeszcze kawalek jest w lodowce:)

Cytat: noelka84 w 18 Wrz 2011, 18:47:10ale dziewczyny sie bily o dmuchanie swieczek:)
To byla prawdziwa walka:D
z szarpaniem,popychaniem i placzem:D

goga

Cytat: aniak1211 w 18 Wrz 2011, 22:42:25Wpadaj,jeszcze kawalek jest w lodowce:)

nie kus :)  uwielbiam słodkie - szczególnie ciasta :D
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rudasekawf

Cytat: goga w 18 Wrz 2011, 22:44:00nie kus Smiley  uwielbiam słodkie - szczególnie ciasta Cheesy

My z mężem również :) właśnie kończę ostatni kawalątkek :/ ehhh i trzeba czekać na następne urodziny

Kasia

#47
Cytat: magoo w 18 Wrz 2011, 13:05:35że coś takiego, jak pokrycie tortów angielskich? wygląda bosko, ale zjeść sie tego nie da?
da się :)
ja zawsze zjadam ale ja to, jakby to rubin nazwała, cukroholik :D

justynaaaa2

ja ostatnio, po raz pierwszy w życiu, jadłam tort z masą cukrową, której nie trzeba było oddzielać :) była mało słodka i tort był pokryty cieniutką warstwą, wyglądał super i smakował też super - a wg mnie te 2 rzeczy były nie do pogodzenia ;D
lubię słodkie i to bardzo ale te torty z masą były ponad moje możliwości  :crazy:
a co mnie jeszcze bardziej zszokowało był to tort z cukierni z Góry Kalwarii (dla niewtajemniczonych to małe miasteczko 30 km od wawy), gdzie cukiernie można policzyć na palcach jednej ręki a pewnie 99% z nich pamięta czasy gierka ;D

rudasekawf

#49
Z okazji zbliżającej się imprezy urodzinowej podnoszę temat. Znowu poszukiwanie inspiracji tortowej. Jak na razie wiem, że zrobię dwa kremy do środka czekoladowy i kawowy. Chciałam, żeby był tym razem wysoki, 4 blaty biszkopta, trzy przełożenia. Zastanawiałam się nad możliwością upieczenia ich w jednorazowych aluminiowych (takie srebrne) foremkach. Piekłyście tak kiedyś? Wszystkie na raz w piekarniku obok siebie.
No i jeszcze robię drugie podejście do pokrywania tortu masą, tym razem marcepanową, poszukuję, bo nie zdążę już chyba z allego.