Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ishka82

bozena.dp, 30 też da radę :)


margareta

Myślę, że da radę. Ja czasami jak boję się, że masa będzie za rzadka, dodaję trochę żelatyny.

bozena.dp

nie mam żelatyny ;D

jeszcze jedno pytanie
w przepisie jest jasny brązowy cukier, mogę dać zwykły biały? brązowego nie mam

aja

mozesz, nie poczujesz roznicy zbytnio

zuzia


feeling.good

bozenka, piękny tort. Mnie w tym roku też czeka samodzielne przygotowanie tortu. Stasia urodziny wypadna w Wielkanoc.

bozena.dp

na męża urodziny robiłam taki http://www.mojewypieki.com/post/tort-stracciatella-z-malinami
zdjęć nie mam, bo to jak zwykłe ciasto wygląda ;)
bardzo dobry jest, ale ja ciasta niczym nie nasączałam, bo cisto nie było takie całkiem suche tylko lekko wilgotne, takie trochę w smaku podobne do brownie (czy jak to się tam pisze) - polecam
za miesiąc moje urodziny i chcę wypróbować kolejny przepis na tort, ale jeszcze nie wiem jaki ;)

aniak1211

Ja polecam ten
http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-cappuccino

Robie bez alkoholu,
robilam tez dla kolezanki na rocznice slubu i jakos tam przyzdobilam;)
Jak niezapomne to jutro wrzuce zdjecie;)

ishka82

#184
bozena.dp, :bravo: :bravo: widzę, ze się rozkręcasz :D

Dominika zażyczyła sobie taki tort na urodziny :) mam nadzieję, że cukiernia nas nie zawiedzie ;) ;D

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Dodany tekst: 10 Lut 2013, 13:52:12

jest tylko niepocieszona, że nie ma na nim kwiatków lol zastanawiam się, czy małe delikatne kwiatki zamiast tych kółek na brzegach, to byłaby przesada, czy byłoby ok...Dominika pewnie byłaby zachwycona ;)

Kasia

#185
ishka, ja wychodze z załozenia ze nie wszystko musi być gustowne, stonowane i zgodne z obowiązujacymi trendami :D

skoro kwiatków brakuje to spokojnie mozna je zamiast kropek dać :D

a tort świetny :)

aniak1211

Cytat: Kasia w 10 Lut 2013, 14:22:55wychodze z załozenia ze nie wszystko musi być gustowne, stonowane i zgodne z obowiązujacymi trendami Cheesy

skoro kwiatków brakuje to spokojnie mozna je zamiast kropek dać Cheesy
Dokladnie:)
Tort swietny:)

bozena.dp

w końcu tort ma się podobać solenizantce a nie reszcie, więc kwiatki będą ok ;)

ishka82

sputnik, widziałam :D super Ci wyszedł i dzieciaki na pewno zachwycone ;) macie rację, chce kwiatki, będą kwiatki :D

bozena.dp

dziewczyny robiła któraś kiedyś jakiś tort bezowy?
możecie coś polecić?

wrobelek0403

#190
ja robiłam pavlovą i to była totalna porazka, beza sie spaliła od spodu na wegiel lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ziuta

bozena.dp, ja robiłam ostatnio blaty z tego przepisu
http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-bezowo---kawowy
ale przekładałam masą kremówka+mascarpone i kawałkami kiwi (fajnie przełamały słodkość bezy), na górę borówki
wyszło pyszne!


wrobelek0403

ziuta, zaraz sie oslinie :dreaming:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

margareta

Ja robiłam już chyba ze 3 razy ten co ziuta. Jest PRZEPYSZNY. Blaty kupowałam gotowe.


justynaaaa2

Cytat: OlaFasola w 13 Lut 2013, 13:43:33
Ja robiłam http://www.mojewypieki.com/przepis/cytrynowy-tort-bezowy bardzo dobry
też się na niego szykuję :D musi być pyszny
wypróbowałam już kilka przepisów na bezy i zdecydowanie najlepsze wychodzą te z octem winnym
ostatnio robię te z masterchefa

bozena.dp

Cytat: justynaaaa2 w 13 Lut 2013, 16:29:21ostatnio robię te z masterchefa

a gdzie przepis?

dziewczyny ile wcześniej można upiec takie placki bezowe na tort? bo krem będę robiła w dniu urodzin siostry, czyli w piątek rano, ale myślałam, żeby bezy upiec wcześniej, bo jakby tak miały nie wyjść ;D

justynaaaa2

bozena.dp inka z tego przepisu pierwsza robiła :) ja potem spapugowałam jak jej wyszły :D
http://masterchef.tvn.pl/ksiazka-przepisow/kinga-paruzel-torciki-bezowe-z-winnym-kisielem-i-advocatem-z-borowkami,67998.html
dla mnie ten przepis na samą bezę (placki) jest chyba najlepszy :) z żadnego innego mi takie fajne nie wyszły :)

generalnie chodziło mi o to, żeby korzystać z przepisów gdzie do bezy trzeba dodać octu winnego i mąki ziemniaczanej, wtedy ona jest taka fajna - sucha na zewnątrz a mokra w środku :) i nie rób tych placków za grubych, bo wtedy w środku może zostać surowe białko, one i tak same trochę urosną :) zwłaszcza do tortów nie muszą być wielkie, lepsze 3 płaskie niż 2 grubsze ;)

i spokojnie dzień wcześniej możesz upiec placki :)

ziuta

mmmmm, narobiłyście mi ochoty na bezę, muszę popełnić ;D