Torty

Zaczęty przez rudasekawf, 07 Wrz 2011, 14:16:56

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Bezowa z sowy jest kostka hiszpańska, ma kawowy smak
I torty ala ta kostka tez robią, pychota.
Mieliśmy taki na ślubie, nie dość ze pyszny to jeszcze lekki czyli tańszy "wagowo"

aja

Zróbcie tą bezę
boski krem patissiere, rbiłam ja na kolację dla 20 osób i wiekszosci bardzo smakowała
http://www.kwestiasmaku.com/desery/bezy/beza_z_kiwi_i_kremem/przepis.html

abkasia

Cytat: callja w 25 Paź 2012, 20:55:43O jakim to przybytku mówisz??
chilli caffe ma rynku kolo pizzy hut

wrobelek0403

Cytat: goga w 25 Paź 2012, 20:00:55
wróbel - ten z daktylami?  on jest taki słodki, że nieeeeeeeeeeeeee ;)

wlasnie on :D kupuje na wage i mam potem na 3 dni po kawałeczku, nie dosc ze pyszny to jeszcze ekonomiczny :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

bozena.dp

dziewczyny potrzebuje przepis na jakiś lekki dobry tort, koniecznie prosty w przygotowaniu, bo w życiu nie robiłam/piekłam tortu ;D
potrzebuje przepis od a do z, czyli łącznie ze sprawdzonym przepisem na biszkopt ;D

natka

bozena.dp zajrzyj na mojewypiek.com, tam znajdziesz przepisy. Ja z tej strony robie biszkopt rzucany :-) po upieczeniu zrzucam go na podłogę :-) a lekki to chyba jakiś tort z owocami i bita śmietaną

golinda

Cytat: natka w 07 Sty 2013, 19:16:41a lekki to chyba jakiś tort z owocami i bita śmietaną

sama bita śmietana się nie nadaje, jest za lekka i nie da się jej ładnie rozsmarować tak jak kremu

margareta

Ja polecam bezowy http://www.mojewypieki.com/przepis/tort-bezowo---kawowy
Jest pyszny. Ja kupuję do niego gotowe blaty bezowe.

mayagaramond

Cytat: golinda w 07 Sty 2013, 20:49:57sama bita śmietana się nie nadaje, jest za lekka i nie da się jej ładnie rozsmarować tak jak kremu


da sie, tylko musisz dodac zelatyne albo sniezke.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

aniak1211

Cytat: mayagaramond w 07 Sty 2013, 23:04:52

da sie, tylko musisz dodac zelatyne albo sniezke.
Zgadza sie,zawsze robie bita smietane z dodatkiem zelatyny,
mozna tez uzyc smietan fix czy jakos tak;)
Mozna tez do ubitej smietany dodac lekko stezona galaretke i wymieszac:)

Dla mnie lekki tort to bita smietana z owocami:)

Cytat: natka w 07 Sty 2013, 19:16:41zajrzyj na mojewypiek.com, tam znajdziesz przepisy. Ja z tej strony robie biszkopt rzucany :-) po upieczeniu zrzucam go na podłogę :-)
Tez zaczelam rzucac biszkoptem:D


bozena.dp

a po co rzucacie tym biszkoptem?

aniak1211

Cytat: bozena.dp w 07 Sty 2013, 23:19:53
a po co rzucacie tym biszkoptem?
Chyba nie opada wtedy:D (gorace powietrze uchodzi i biszkopt nie opada,tak cos kojarze )
Trzeba go opuscic z wysokosci 50-60cm.
studzic w uchylonym piekarniku:)

bozena.dp

dobra, to teraz inne pytanie - czy biszkopt w torcie trzeba zawsze nasączać czymś "mokrym"? bo ja nie lubie takich mokrych ciast ;D
no i to ma być tort na urodziny Pawła ;)

natka

#113
Cytat: bozena.dp w 07 Sty 2013, 23:33:42
dobra, to teraz inne pytanie - czy biszkopt w torcie trzeba zawsze nasączać czymś "mokrym"? bo ja nie lubie takich mokrych ciast ;D
no i to ma być tort na urodziny Pawła ;)
moim zdaniem trzeba :)
do bitej śmietany dalje właśnie śmietan-fix z dr.oetcera. Robiłam też wersje z mascarpone z wypieków ale wtedy krem wydaje mi się za cieżki ( zawsze daje mniej serka niz jest w przepisie). Teraz jak w końcu odprawimy urodziny G zrobie krem ze smietany i batonikow milky way :) ( z przepisu na tort brzoskwiniowy)

golinda

Cytat: bozena.dp w 07 Sty 2013, 23:33:42czy biszkopt w torcie trzeba zawsze nasączać czymś "mokrym"?

tak, jak robisz z owocami z puszek, to najlepiej tym syropem
i to mocno. tort nie będzie mokry. zawsze leję tego sporo i zawsze wydaje mi się potem że mogłam więcej
bez nasączenia tort będzie okropnie suchy

aniak1211

Cytat: golinda w 08 Sty 2013, 09:22:01bez nasączenia tort będzie okropnie suchy
Nie cierpie suchych tortow,
Tez leje duzo,dokladnie brzegi by nie zostaly suche,
w czasie nasączania ,by nie przedobrzyć sprawdzam biszkopt od spodu czy jest wilgotny;)


Dodany tekst: 08 Sty 2013, 23:41:48

Cytat: golinda w 08 Sty 2013, 09:22:01bez nasączenia tort będzie okropnie suchy
Nie cierpie suchych tortow,
Tez leje duzo,dokladnie brzegi by nie zostaly suche,
w czasie nasączania ,by nie przedobrzyć sprawdzam biszkopt od spodu czy jest wilgotny;)

jestynka

ja namaczam herbatą z wódką, albo kawą z wódką.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

natka

Cytat: jestynka w 09 Sty 2013, 11:01:28
ja namaczam herbatą z wódką, albo kawą z wódką.

ja też ale jak robie owocowy to daje wlasnie ten srop z owocow, troche rozcienczony i podprawiony alkoholem :)

niewiemjaka

ja herbata z wódką, jak już to herbatą  (tzn tak robi moja mama bo ja to robiłam ze 2 razy tort sama :D )

golinda

herbata z wódką - fuj, na samą myśl mi :bad:

może kiedyś się tak robiło z braku innych napojów? :hmm:

wrobelek0403

moja babcia robiła mocną herbate z cytryną i rumem albo wódką własnie.

bardzo dobre, zwłaszcza do ciezkich maslanych mas :)

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

herbata to na bank sie nasączało i jeszcze w wielu dzisiejszych przepisach jest ta herbata :D
o dolewaniu alko tez słyszałam :D


ja robie lukier z alko :D po takim lukrowaniu jestemlekko wstawiona lol

niewiemjaka

no ale herbata z wodka w biszkopcie to nie czuc tak jak bys sie miała tego napic przecież

właśnie chodzi o to że mi by żaden słodki sos nie pasował, bo biszkopt i tak jest lekko słodki, do tego słodka masa fuuj a herbata gorzka jest i spiryt wiadomo jaki ;) to podkręca smak

golinda

fuj fuj

mówię wam, że to przeżytek prl-u ;)

nasączone syropem z owoców nigdy nie wyszło mi za słodkie

bozena.dp

chyba sobie daruje pieczenie tego tortu (tak się odmienia?) ;D