Autor Wątek: Torty  (Przeczytany 40203 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rudasekawf

Torty
« dnia: 07 Wrz 2011, 14:16:56 »
Znowu się zbliżają ..... urodziny męża. Wszystko pięknie, ale zawsze się przerażam wizją 13 osób w maleńkim mieszkanku. Przygotowanie całej imprezy,jako, że nie jestem mistrzem patelni i pieczenia, spędza mi sen z powiek już jakiś tydzień przed.

Na swoje urodziny robiłam pierwszy raz w życiu sama tort. W smaku ok, wygląd dało się przeżyć. Ponownie zamierzam zmierzyć się z upieczeniem tortu. Znalazłam ciekawy pomysł na jego "ozdobienie" masą marshmallows lub lukrem plastycznym.

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie w robieniu tortów? Może używałyście tych mas? Nie wiem czy nie porywam się z motyką na słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Zdjęcie mojego tortu urodzinowego.

« Ostatnia zmiana: 07 Wrz 2011, 14:17:58 wysłana przez rudasekawf »

wrobelek0403

Odp: Torty
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2011, 11:38:13 »
rudasek, wow Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj wyglada jak tort mojej babci, a ona była profesionalistka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

imo podstawą jest dobry biszkopt ucierany na parze, poncz i lekka masa.  Z tym ostatnim zawsze miałam problem, wiec po dwóch razach odpusciłam.

a moze lepiej jakis wypasiony sernik jesli masz obawy co do tortu??

polecam ten: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

rudasekawf

« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2011, 17:14:19 »
a moze lepiej jakis wypasiony sernik jesli masz obawy co do tortu??

Jako , że w rodzinie mam łasuchów robię tort, sernik i piankę z galaretką z owocami. I pewnie niewiele zostanie. W zeszłym roku oprócz tortu było tiramisu i sernik.

Przepis na sernik orzechowy wykorzystam na pewno w najbliższym czasie. Zanim zadebiutuje na uroczystości oficjalnej zrobię go dla mniejszego grona, żeby nie było wstydu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2011, 17:37:33 »
rudasekawf
Ostatnio sama robilam mase cukrowa na zdobienie torta,
latwo sie robi i mozna ladnie ozdobic;)
Jak znajde zdjecia to wrzuce-robilam tez z siostra dla jej meza i szwagierki;)

Za tydzien robie dla siebie,ale chyba dam sobie spokój z masa;)

Robie biszkopt,z bita smietana,do tego owoce-brzoskwinie albo smazone jablka z galaretka,
biszkopt zawsze trzeba dobrze nasączyć:)

Dobra jest tez masa w proszku-ajerkoniakowa,wtedy biszkopt z dodatkiem orzechow,na mase tez posikane orzeszki:)

Swoj chce zrobic z masa serowa-ubic kremowke z serkiem philaderphia z dodatkiem baileysa:)
tort okragly wiec mysle w kolo oblozyc biszkopcikami-podłużnymi,albo wafelkami kit kat,przewiazane wstazka a na wierzch jeszcze szukam pomyslu,albo jakies drobne cukierki albo owoce:)

Kuzynka polecala ten przepis,ale dla mnie za duzo roboty;)
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

rudasekawf

« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2011, 20:27:41 »
Ostatnio sama robilam mase cukrowa na zdobienie torta,
latwo sie robi i mozna ladnie ozdobic;)

Nooo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj informacje z pierwszej ręki, bo na filmikach to wszystko łatwo wygląda.

Jak znajde zdjecia to wrzuce-robilam tez z siostra dla jej meza i szwagierki;)

Jeśli tylko znajdziesz to byłoby świetnie, chętnie się zainspirujemy i może coś ściągniemy od Ciebie, jak w ogóle ma to wyglądać.

smazone jablka z galaretka,

Jak takie pyszności przygotować? Brzmi pysznie. Może zmienię jeszcze menu na urodziny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2011, 20:27:41 »

aniak1211

« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2011, 21:19:02 »
Jak takie pyszności przygotować? Brzmi pysznie. Może zmienię jeszcze menu na urodziny Smiley
Jablka zetrzeć lub pokroic na kawalki,wrzucić do garnka,
doprawić cukrem,cynamonem,galka muszkatolowa i podsmażyć,
jak jablka maja malo soku to podlac woda;)
Podsmazac przez chwile,az zaczna sie "rozpadac" kawalki,na koniec
wsypac galaretke w proszku i dobrze wymieszac,
jak ostygnie to na nasaczony biszkopt,na to masa i przykryc biszkoptem:)

Zdjecia poszukam jak mala bedzie spala;)

Dodany tekst: 08 Wrz 2011, 21:43:20
Tu sa moje torty;) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2011, 21:43:20 wysłana przez aniak1211 »

rudasekawf

« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz 2011, 06:41:08 »
Tu sa moje torty;) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
 Wypieki jak z cukierni. Pięknie wyszły. Dorabiasz po kryjomu w cukierni???  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Tak, zdecydowanie zrobię tort z tą masą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Zobaczymy co mnie wyjdzie.

A pytanko jeszcze, czym barwiłaś tą masę np. na czerwono. Nie wiem gdzie kupić barwniki do żywności, albo czy można zabarwić czymś naturalnie (sokiem z buraka czy coś tak, żeby posmaku nie miało).

Przepis ma te smażone jabłka spróbuje może jeszcze dzisiaj. Jaki smak galareki musi być, żeby nie zabił smaku jabłek (jabłkowych chyba nie ma? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj).

Polewam za inspirację  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 09 Wrz 2011, 06:43:14 wysłana przez rudasekawf »

Angie

« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrz 2011, 09:29:30 »
aniak1211  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale jesteś zdolna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrz 2011, 13:53:18 »
Torty z masa cukrowa robilysmy z siostra po raz pierwszy:D

Do jablek przewaznie daje galaretke truskawkowa-nie zmienia za bardzo smaku,moze odrobiene,
ale jabkla robia sie "sztywne" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A mase cukrowa malowalam pedzelkiem barwnikiem spozywczym,
mozna dodac barwnik do masy i wymieszac,
ale dla mnie za duzo roboty z tym bylo bo masa automatycznie rozrzedza i trzeba dodawac cukier puder,
no i kolor nir jest tak inensywny;)
Mozna tez użyć barwnik w proszku-wtedy masa nie robi sie rzadka:)

Nie wiem gdzie sie kupuje barwniki,u mnie sa w kazdym sklepie;)
W PL chyba na allegro Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale jesteś zdolna Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
E tam, Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zobaczymy jaki dla siebie zrobie:D

konwalia

« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrz 2011, 20:35:11 »
rudasek, ja polecam sklep:
tortownia.pl

wrobelek0403

« Odpowiedź #10 dnia: 10 Wrz 2011, 15:36:18 »
aniak1211  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj boskie torty  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #11 dnia: 10 Wrz 2011, 21:06:58 »
aniak1211  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj boskie torty  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Dzieki:)

noelka84

« Odpowiedź #12 dnia: 10 Wrz 2011, 21:19:55 »
aniak1211  padam boskie torty  bravo bravo bravo bravo

torty jak z katalogu cukierni
piekne:)

aniak1211

« Odpowiedź #13 dnia: 10 Wrz 2011, 21:35:40 »
Ostatnio myslalam o robieniu pieknych cupcake Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Siedze w domu wiec jakies zajecie bym miala,
ale kto to zje??? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bede miala 30 kilo wiecej:D

Dzisiaj weszlam do sklepu z akcesoriami do wypiekow,
ale piekne rzeczy maja,z takim wyposażeniem to można cuda robic:)
ale ile to kosztuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

noelka84

« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2011, 22:19:46 »
wydrukuj ulotki, rozwies ogloszenia, ze robisz torciki, ciasteczka itd:)
i rozkrecisz cukiernikowy interes:)

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrz 2011, 22:19:46 »

aniak1211

« Odpowiedź #15 dnia: 10 Wrz 2011, 22:39:15 »
noelka84
za wiare we mnie:D
Ale az takich ladnych to ja nie umiem:D

noelka84

« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrz 2011, 22:45:34 »
za skromna jestes!
a torty sa na prawde super, jakbm miala np. urodziny meza to zamowilabym od Ciebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
zamiast tamtego z piwem zamowilabym dla niego z whisky jack daniels:)

aniak1211

« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrz 2011, 22:55:20 »
zamiast tamtego z piwem zamowilabym dla niego z whisky jack daniels:)
Sa w necie zdjecia takiego tortu:)
Jak przegladalam z siostra to trafilam:)
Ale ja takiego nie zrobie,to juz wyzsza szkola;) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrz 2011, 23:37:46 »
tego bys nie zrobila? :>

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

noelka84

« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrz 2011, 08:36:18 »
wow ale whisky:)

rudasekawf

« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrz 2011, 11:00:36 »
Ale ja takiego nie zrobie,to juz wyzsza szkola;)

Aniak1211 trochę wiary w siebie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj na pewno byś zrobiła. Ja też bym u Ciebie spokojnie zamówiła tort Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj:P

Co do tortu mojego M. to zdecydowałam się na masę z pianek. Kupię dodatkowy krem, jakby coś nie wyszło to obsmaruje go cały kremem, obsypię płatkami migdałowymi i też będzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #21 dnia: 11 Wrz 2011, 11:19:46 »
aniak1211 musisz bardziej w siebie wierzyć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Kopa CI potrzeba  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #22 dnia: 11 Wrz 2011, 11:31:47 »
tego bys nie zrobila? :>

No taki to zrobie:D
Myslalam o "stojacym" Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A tak serio to mysle ze troche odpowiedniego sprzetu,troche checi i praktyki  a wszystko da sie zrobic:)

magoo

« Odpowiedź #23 dnia: 11 Wrz 2011, 11:33:17 »
aniak1211 może to jest właśnie pomysł dla Ciebie żeby się czymś fajnym zająć i trochę kasy z tego zawsze wpadnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #24 dnia: 11 Wrz 2011, 11:33:31 »
zdecydowałam się na masę z pianek

A to masa bedzie na pokrycie tortu???
Bo do srodka chyba nie;)
Bedzie bardzo slodka:)