czym zastąpić jajko w cieście

Zaczęty przez ddu, 06 Wrz 2011, 21:08:14

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

ddu a samo żółtko (czy białko - nie wiem co uczula) to za mało ?? zawsze mozesz robic jak podpłomyk ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: salsa w 08 Wrz 2011, 12:04:32he he he a co ?


potrawa maczna
potrawa z jajek
potrawa z owocami ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

Maya masz genialna filozofie - moj maz pewnie by ja kupił :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

salsa, białko uczula bardziej, ale ją naprawdę milimetr żółtka tak uczulil, że leki podawałam przez tydzień

mobka

Ddu, obawiam sie, ze nalesniki na wodzie i bez jajka nie wyjda. Jajko sprezystosci(elastycznosci) nadaje.

I wspolczuje ci tej alergii u Heleny. Nie iwem co bym Kubie jesc dawala, jakby jajek i mleka nie mogl. On teraz glownie na sniadanie je twarog/serek wiejski/joogurt balkanski i jajecznice z pomidorami ;D Chyba musialby trzeci obiad jesc ;)

Kasia

Cytat: ddu w 08 Wrz 2011, 20:14:34planowałam np. naleśniki, zamiast mleka woda gazowana, zamiast jajek może banany?
wyjdą, nie będa takie super ale spokojnie wyjda :)
woda i mąka do nalesnika wystarczą

elve

bez jajka wyjdą, ale będą bardziej przypominać podpłomyki
z bananem bym nie ryzykowała, imho przypali się lub przynajmniej będą grudki

mobka

Cytat: elvelve w 09 Wrz 2011, 14:25:23przypominać podpłomyki
No o to mi chodzilo - nie beda elastyczne, tylko twarde :)


wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

wrobelek0403 o, też fajne. Ale zdjęcie tego sernika... hm...

wrobelek0403

jo_miekka no wlasnie czaje sie na ten sernik od pewnego czasu :knuje:, tylko musze poczekac na fiołki :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

fiołki można by komuś podkraść ;)
ale miałam na myśli, ze to zdjęcie średnio jej wyszło chyba...

ddu

otóż
helena nie może jeść także niczego z mleka . no i miodu

wróbla sernik odpada zatem

spróbuję usmażyć te kukurydziane grzanki na oleju. nie mam na razie kaszy kukurydzianej, bo mole ją zaatakowały,  a chwilowo nie mam miejsca na nowe słoje w kuchni ;)
muszę przejrzeć skrupulatnie przepisy ze strony od jo, może coś znajdę... jeśli nie dla niej, to chociaż dla nas

:beer:


wrobelek0403

ddu ale popatrz na inne przepisy na tym blogu, to ze wkleił sie akurat sernik to przypadek, bo tak mam tą stronkę w zakładkach zapisana.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Cytat: wrobelek0403 w 15 Wrz 2011, 13:53:21
ddu ale popatrz na inne przepisy na tym blogu, to ze wkleił sie akurat sernik to przypadek, bo tak mam tą stronkę w zakładkach zapisana.

a.... nie zauważyłam. skoncentrowałam się na boskim przepisie z fiołkami :)

dzięki, będę studiowała

jo, widziałam szarlotkę i piernik :) ja to w ogóle muszę spokojnie przeczytać, bo na pewno w niekt. przepisach można zastąpić masło np. olejem.

super te blogi

marcheewka

ja zamiast jajka dawalam lyżke mąki ryżowej, ale do do kopytek, kotletów mielonych itp.
Piekłam ciasto jablkowe bez jajek z margaryna bezmleczną, ale to dla siebie, bo nie wiem, czy dziecku taka margarynę bezmleczną mozna podawać?

ddu

chyba nie. generalnie podobno utwardzony roślinny tłuszcz to zło
ale mąka ryżowa do mielonych rozwiąże 1 problem. mam tu właśnie mielone z jagnięciny, kt. nie wiem, jak mam h. zrobić... :beer:!

wrobelek0403

Cytat: ddu w 22 Wrz 2011, 10:51:49utwardzony roślinny tłuszcz to zło

sa tez tacy, co twierdza ze masło i mleko to zuo ;) ja bym nie szalała z ta szkodliwoscia ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login