Ile czasu poświęcamy na pracę

Zaczęty przez elve, 05 Wrz 2011, 21:59:20

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


niewiemjaka

no raczej lol
chyba że bierzesz 2 dni opieki i jedziesz nad morze aloneeeeeeeeeeeeee
a niania w domu :D

mada1981

a ja mam 26 dni + 2 dni (w tym roku) z racji mianowania :P

cherry

#79
dziekuje za informacje  :beer:
W DE jest normalnie 30 dni (z dzeckiem czy bez).
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

Cytat: mada1981 w 16 Mar 2012, 20:15:58
a ja mam 26 dni + 2 dni (w tym roku) z racji mianowania :P
ja mam w tym roku 35 dni (26+4 mianowanie)+5 zaległego :) tak moglabym miec zawsze :)
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"

szelma

W BE jest standardowo 20 (oprócz pierwszego roku pracy), a dodatkowo jeszcze zależy od tego, ile godzin się pracuje w tygodniu, czy pracodawca dodaje jakieś dni itd. Ja mam w tym roku 20 normalnego, 10 od pracodawcy, 10 na naukę plus 5 zaległego :D.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

cherry

Cytat: szelma w 19 Mar 2012, 08:40:08Ja mam w tym roku 20 normalnego, 10 od pracodawcy, 10 na naukę plus 5 zaległego
to 9 tyg...ale fajnie ponad 2 mies. jak jeszcze jakies swieto sie trafi to wiecej :-)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

juz widze, jak u nas jakis pracodawca daje dobrowolnie dodatkowy urlop lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: wrobelek0403 w 19 Mar 2012, 14:21:54
juz widze, jak u nas jakis pracodawca daje dobrowolnie dodatkowy urlop lol lol
Moj dal, jeden dzien w roku, w ktorym staz pracy u niego siega 5 lat, 2dni, gdy 10, 3dni, gdy 15. Ale do wykorzystania tylko w roku jubileuszowym :rotfl:

szelma

A to u nas też tak jest, że jak ma się 5 lat przepracowanych, to 1 dzień urlopu przysługuje.

Te 10 dni to na zachętę, bo inaczej od nas wszyscy by poszli do firm farmaceutycznych i tyle by tego było. Płace są, jakie są, ale przynajmniej urlopu od groma i presja mniejsza.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

Cytat: szelma w 19 Mar 2012, 14:40:27
A to u nas też tak jest, że jak ma się 5 lat przepracowanych, to 1 dzień urlopu przysługuje.

Te 10 dni to na zachętę, bo inaczej od nas wszyscy by poszli do firm farmaceutycznych i tyle by tego było. Płace są, jakie są, ale przynajmniej urlopu od groma i presja mniejsza.

hmmm, moze zaproponujemy to naszemu prezesowi, kasy nie ma to niech chociaz doda z 5 dni urlopu :D juz widze, ze daje ... :headbang:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mignon

Cytat: szelma w 19 Mar 2012, 08:40:08Ja mam w tym roku 20 normalnego, 10 od pracodawcy, 10 na naukę plus 5 zaległego Cheesy.

no w dupach się poprzewracało :D


calla

Cytat: cherry w 17 Mar 2012, 09:54:36
dziekuje za informacje  :beer:
W DE jest normalnie 30 dni (z dzeckiem czy bez).

chyba nie...

na poczatek jest chyba 20 dni, potem wzrasta. Maya pewnie bedzie bardziej zorientowana w temacie.
A ilosc 30 dni zalezy od pracodawcy.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

Cytat: calla w 19 Mar 2012, 19:46:14na poczatek jest chyba 20 dni, potem wzrasta. Maya pewnie bedzie bardziej zorientowana w temacie.
A ilosc 30 dni zalezy od pracodaw
az sprawdzilam...20 dni...ja jakos zawsze mialam 30, znajomi tez.
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

a w Polsce pracodawca moze sobie ot tak dac dodatkowy urlop?  :hmm: czy jest to zapisywane jako nieobecnosc usprawiedliwiona? 

cherry

Cytat: magdalinska w 19 Mar 2012, 20:27:39a w Polsce pracodawca moze sobie ot tak dac dodatkowy urlop?  hmm czy jest to zapisywane jako nieobecnosc usprawiedliwiona?
ja czasem dostaje 1-2 dni jak mamy kilka tyg. mlynku po 12 h, ale to jest umowa miedzy nami - czyli nieobecnosc usprawiedliwiona
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

U nas  firmie jest po parę dodatkowego w roku dla każdego niezależnie od "wysługi lat".
Są to tzw. "floating holidays" za dni świąteczne przypadające w niedzielę.
W zeszłym roku były 3, w tym roku 2.
Ewidencjonuje się to u nas jako "floating holiday", czyli dodatkowy urlop.
Jest to benefit od pracodawcy, jak karta multi sport lub prywatna opieka medyczna.

rubin04

u nas był wolny dzień imienin - ale teraz w firmie jest kryzys i własnie zlikwidowali :(

A jak już przy urlopach jesteśmy to mój M. jest właśnie na 2-tyg. ojcowskim :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

A zapomnialam, my tez mamy name day - mozna zadeklarowac urodziny lub imieniny. Przez 3 lata skorzystalam raz, bo dwa razy wypadl mi w dzien wilny ;D

calla

Cytat: cherry w 19 Mar 2012, 19:50:59
az sprawdzilam...20 dni...ja jakos zawsze mialam 30, znajomi tez.


moj maz tez ma 30 dni. Ale przy propozycjach pracy dni urlopowe wahaly sie od 26 do 30.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

cherry

Cytat: rubin04 w 19 Mar 2012, 21:28:39u nas był wolny dzień imienin
jak by dawali na wszystkie imiona to mialabym 3 dodatkowe dni ;-)
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: magdalinska w 19 Mar 2012, 20:27:39a w Polsce pracodawca moze sobie ot tak dac dodatkowy urlop?

moze, KP okresla tylko pewne minimum :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Haha, urlop na imieniny to jest to :D. Muszę sobie przeforsować :D.

U nas są dni wolne na różne okoliczności typu ślub, przeprowadzka, pogrzeby itd. No i jeśli się pracuje w weekend, to dostaje się za to dodatkowy urlop. I za święta państwowe, które przypadają w weekend.

Ale z tymi państwowymi to mamy z dupy, bo małżonek we Flandrii ma i Dzień Belgii, i Dzień Flandrii, a ja w Brukseli tylko Dzień Belgii ;). Skandal ;).
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

elve

urlop w imieniny? nie, znowu bym na tym kiepsko wyszła

Poza tym wątek był o zapracowanych a nie kto ile wypoczywa, a kyszzzzz
z wami to tak zawsze