pokój Kubusia

Zaczęty przez magdalinska, 04 Wrz 2011, 11:21:31

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jestynka

#50
Cytat: magdalinska w 31 Lip 2012, 09:33:11ale czy wizualnie te fronty w meblach są ok? w sumie sama nie wiem co potrzebuje,

dla mnie ok :) podoba mi isę,że te meble nie zawalają pokoju, bo sa lekkie wizualnie :)

Dodany tekst: 31 Lip 2012, 07:35:57

Cytat: magdalinska w 31 Lip 2012, 09:33:11te meble maja byc tylko dla niego.

dla mnie to są typowe meble użytkowe dla dzieci, bo mają łatwy dostep, paluchów sobie nie przytną, łatwo isę otwierają, mozna wszystko w nich zrobić na poziomie dziecka

Dodany tekst: 31 Lip 2012, 08:38:22

a jak nie wiesz czego potrzebujesz, to sobie wyobraź (już masz projekt) co na każdej półce będzie stało, co pójdzie do szuflady i sama zobaczysz czy projekt Wam się sprawdzi
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

Mimo, że taki duży to jakoś tak trudno mi coś wymyślić

Jeśli chcesz ścianę naprzeciw drzwi malować na limonkowo to nie warto jej zasłaniać meblami
Proponuję taki układ: http://planmieszkania.pl/plan/rysuj/id/225949/code/8995066105
- za drzwiami stuva do przechowywania (otwarte półki po prawej takie płytsze, na ulubione książeczki do czytania przed snem, ale można zmieć na drzwi)
- łóżko z tych mniejszych (np guliver) ale normalne też się zmieści
- w nogach łóżka expedit mały a w nim akcesoria do rysowania
- pod ścianą stolik z krzesłami (możesz fragment ściany nad stolikiem pomalować farbą magnetyczną, to będzie można tam obrazki Kuby wieszać)
- ściana po prawej od okna pudełka do przechowywania zabawek, nad nimi półka na książki (lub dwie) np lack (trzeba je powiesić stosunkowo nisko)

magdalinska

elve  :beer:
tylko tam gdzie dałas stolik to jest własnie wyczystka do kominka..... i tam chciałam dac meble, zeby ją zasłonic
chyba ze powiesiłabym tam jakas własnie tablice, nie malowac sciany farbą, tylko powiesic tablice i ona by zakryła wyczystke  :hmm:

- ściana po prawej od okna pudełka do przechowywania zabawek, nad nimi półka na książki (lub dwie) np lack (trzeba je powiesić stosunkowo nisko) - moze tam byc experit? on mi sie starsznei podoba ;) no i ksiazki byłyby nisko


elve

magdalinska za dużo mebli będzie

jeśli expedit to ten prostokątny, ale na nózkach
i wtedy bez tego małego expedita w nogach łóżka


magdalinska

#55
:(
nie widze jego zabawek w skrzyniach, on ma sporo ksiązeczek, duzo aut, układanki, ja to wszystko chciałam własnie dac do prostokątnego expedita..... mogłabym tam dac niektóre pierdoły do kolorych pudełek i wsunąc w półki

no i podoba mi sie pomysł z regalikiem w nogach (swietny!), przy stoliku - nie da sie tego jakos pogodzic?

Dodany tekst: pon, 13 sie 2012, 07:23:14

i chyba kupie łózko Guliver

Dodany tekst: pon, 13 sie 2012, 08:26:37

chyba ze zamiast tego małego experita w nogach dac na sciane zabe i tam trzymac przybory do rysowania?

elve

na limonkowej ścianie? nie jestem przekonana
Poza tym w szafkach stuva sporo ci się zmieści... chyba zniknął mój projekt

feeling.good

magdalinska to może już lepiej coś takiego: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70163263/#/50163264 albo szyne z pojemnikami jak u mobki ???

Dla mnie expedit do przechowywania dziecięcych rzeczy jest boski. I ksiażeczki się mieszczą, w pudłach można bajzel trzymać, ew. drzwiczki dorobić.

magdalinska

#58
elve zburzyłas mi cały plan :D

fajny ten układ stuvy :)

no fakt, zaba na limonce to lipa, wycofuje pomysl.

i chyba jestem skłonna zrezygnowac z małego expedita w nogach łózka na rzecz duzego, chciałabym, zeby on te zabawki miał dostepne, jak wrzuce do szuflad np puzzle czy jakies gry, to ciezko bedzie je wyciagac  :hmm: z regału mu bedzie łatwiej i prosciej. Ksiazki tez jak dam na górne pólki, to ich nei sciagnie sam :/ (no wiem, ze na sciene przy oknie moge dac nisko półki, ale chyba mi sie tak nie podoba  :blush:)

a co myslisz, zeby na sciane za stolikiem dac tablice magnetyczna zeby zakryc wyczystke? czy lepiej pomalowac sciane, a wyczystke zostawic, bo i tak bedzie za stolikiem?



Dodany tekst: 13 Sie 2012, 21:32:05

feeling.good a te pojemniczki to myslisz zamiast exedita małego, za łożkiem?

ide zobaczyc szyne mobki

elve

może uda się zamalowac też drzwiczki od wyczystki.....

magdalinska

no w sumie moze i by sie dało  :hmm:

kurde zobaczyłam w foszka, ze te meble nie są takie wysokie i powinien dostac po polki nad szufladami  :hmm:
za 2tyg bede  w kraku, to pojade do ikei zobaczyc  jak one wygladaja i jaka maja wysokosc

i nei bardzo widze jakby miała wygladac ta sciana, gdzie chciałam expedit i go chyba nie bedzie ;)
same pojemniki z zabawkami? i nad nimi połki?

elve

#61
zastanawiam się czy nie lepiej byłoby odpuścić tę stuvę
wstawić normalną szafę z drążkiem i półkami, powiesić dodatkowy drążek, zeby Kuba mógł sam sięgać po ubrania

a na ścianie coś skomponować z kubików besty http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S49898001/
zobacz na str 24 i 58 nowego katalogu (nie że tak powieszone, ale że w ten sposób użyte)

magdalinska

#62
fajna ta besta  :hmm: tylko myslisz o tak zamknietych tych kubikach? nie bedzie za biało? bo przy expedicie cos tam byłoby na wierzchu, jakis kolor, jakies pudełko, jakies zabawki, troche koloru by  było  :hmm:

z tego nie da sie kombinowac zestawu mebli jak przy stuvie? zeby z tego złozyc meble na ubrania  :hmm:


bede w sobote w ikei to zobacze na zywo, jak to wyglada, mam teraz jeszcze wiekszy metlik w głowie niz na poczatku :D

Dodany tekst: 23 Sie 2012, 13:05:50

a co to jest te małe na stronie 60-61? moze takie dac na scianie, jakos fajnie rozmiescic, albo ten nieszczesny expedit :D

i widziałam, ze mozna cos zrobic z tej besty (chyba), besta Tofta ma wieszaki (str. 188-190)


Dodany tekst: 23 Sie 2012, 14:10:06

dobra, juz widze ze są drazki,musze to obejrzec na zywo

magdalinska

podbijam temat  :bra: :bra: :bra: :bra:

w przyszłym tygodniu jedziemy na zakupy.

i teraz tak: zdecydowałam sie jednak na stuve, nie potrafie zlozyc nic sensownego z besty. Tylko podpowiedzcie mi, czy w tej wysokiej szafie dac dwa drazki na wieszaki? czy jeden wystarczy?

czy ta stuva na nozkach i expedit tez, czy bez nozek?

łozko chyba kupie takie http://allegro.pl/lozka-dzieciece-lozko-dla-dzieci-180-x-80-pawelek-i3002570707.html

cos dawac jeszcze na sciane zielona? czy tam juz nic?

feeling.good

magdalinska, ja bym nie dawała nóżek, niepotrzebne siedlisko kurzu się pod meblami robi.

magdalinska

feeling.good   :beer: tez mi sie podoba bardziej bez

a jak w wieszakami?  wystraczy jeden daZek czy radzicie dwa?

zosia2007

Cytat: magdalinska w 06 Lut 2013, 10:41:37
feeling.good   :beer: tez mi sie podoba bardziej bez

a jak w wieszakami?  wystraczy jeden daZek czy radzicie dwa?
ja bym dala dwa dopoki K jest maly i ma male ubrania, z czasem mozna jeden (dolny zdemontowac i bedzie duza "dorosla" szafa

bozena.dp

magdalinska fajne te łóżko
jaki kolor kupujesz? no i daj znać jak już je będziesz miała, czy jest ok, czy warto je kupić, bo ja też czegoś szukam dla Pawła ;)

magdalinska

białe chce, zamowie pewnie w przyszłym tygodniu, tylko sie zastanawiam, czy brac z materacem czy sobie zrobic osobno. I chce dopłacic, zeby ta barierka była zdejmowana na co dzien

zosia  :beer:

iksa_nl

tez dalabym dwa drazki i meble bez nozek.

bozena.dp

magdalinska kupiłaś juz te łóżko?

magdalinska

jeszcze nie, nie mam czasu :/ ale w przyszłym tygodniu chce zamówic

elve

nie wiem czy kupiłas meble, ale moze zamiast ikea to: http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli-vox-young-users-by-vox/
albo jako inspiracja dla besty
przypomnij sie wieczorem, to moze cos pomysle

magdalinska

elve fajne :) tylko ze wydaje mi sie, ze łatwiej mu bedzie otworzyc sobie stuve

dałabym teraz stuve, a za jakis czas, jak sie przeniesie na góre, to wtedy mu zmienie na cos typu besta/vox

feeling.good

świetne są te meble Vox. Myślałam nad nimi niedawno, ale jednak na razie zrobię dzieciakom wspólną sypialnię i pokój do zabaw. Pewnie za 2,3 lata będę im urządzać osobne pokoje i wtedy wróce do tych mebli.